Kraków w pierwszym czy trzecim etapie ??

kowal801
Posty: 167
Rejestracja: 21 października 2009, o 12:11

Re: Kraków w pierwszym czy trzecim etapie ??

Post autor: kowal801 »

Miejmy nadzieję, że emisje w miastach I etapu zakończą się w wkrótce
Co to znaczy mam nadzieję?
Czyli z tego co piszesz źle życzysz Warszawiakom,ale kolego twoja nadzieja,może okazać się matką głupich, o otóż Warszawa jest jednym z najdynamiczniej rozwijających się miast w Polsce,reszta jest daleko w tyle,wszystko zawsze mamy pierwsze i najlepsze,a dowodem tego są Mistrzostwa Europy 2012.

Ps.Sorki za taki komentarz,ale krótka riposta musiała być ,za złośliwa wypowiedz poprzednika.
Ostatnio zmieniony 8 listopada 2009, o 14:58 przez kowal801, łącznie zmieniany 3 razy.

piotr2802

Re: Kraków w pierwszym czy trzecim etapie ??

Post autor: piotr2802 »

kowal801 pisze:
reszta jest daleko w tyle,wszystko zawsze mamy pierwsze i najlepsze,a dowodem tego są Mistrzostwa Europy 2012.

Kolego, trochę więcej skromności, bo za chwilę pękniesz ;)

zygmunt
Posty: 134
Rejestracja: 11 września 2009, o 15:18
Odbiornik: Philips PFL 5507 K12
Ferguson t65
Instalacja antenowa: Siatkowa z regulowanym zasilaczem
Nadajnik - obiekt nadawczy: Koszotwy Katowice

Re: Kraków w pierwszym czy trzecim etapie ??

Post autor: zygmunt »

Czyli pozostaje mieć nadzieję
ze Skrzyczne uruchomią z pełną mocą i sygnał będzie dochodzić
na wschód od Krakowa.

Demon

Re: Kraków w pierwszym czy trzecim etapie ??

Post autor: Demon »

kowal801 pisze:
Miejmy nadzieję, że emisje w miastach I etapu zakończą się w wkrótce
Co to znaczy mam nadzieję?
Czyli z tego co piszesz źle życzysz Warszawiakom,ale kolego twoja nadzieja,może okazać się matkom głupich, o otóż Warszawa jest jednym z najdynamiczniej rozwijających się miast w Polsce,reszta jest daleko w tyle,wszystko zawsze mamy pierwsze i najlepsze,a dowodem tego są Mistrzostwa Europy 2012.

Ps.Sorki za taki komentarz,ale krótka riposta musiała być ,za złośliwa wypowiedz poprzednika.
@kowal1801, wypowiadasz się jak niby wielki warszawiak, a słoma ci z butów wystaje. Twoja wypowiedź stylistycznie pasuje do miejscowości od 1 do 10 osób. Błąd ortograficzny w wyrazie "matkom" wskazuje na poziom wykształcenia. Taki poziom reprezentuje środowisko Warszawy? Gdybym był Warszawiakiem, to jednoznacznie i ze stanowczością odciąłbym się od takich wypowiedzi. Wstydź się!

To, że w Warszawie sporo rzeczy się dzieje wcześniej niż w pozostałych miejscowościach, to tylko efekt ilości mieszkańców, a to z kolei faktu, że Warszawa jest stolicą Polski. Gdyby Stolicą było dowolne inne miasto, to Warszawy by już nie było (wszyscy wyjechaliby do nowej stolicy, bo fakt ten dla Warszawiaków jest jedynie istotny).
Ale nie zawsze tak jest. DAB+ najpierw zaczął testować Wrocław. Rewelacyjne koncerty noworoczne zorganizowane zostały we Wrocławiu i w Krakowie. To przez Wrocław, Poznań i Kraków przebiegają autostrady a nie przez Warszawę. Tak można wyliczać i wyliczać. Nie mówiąc już o uprzejmych Krakowianach. Wrocławiakach itp.

Nie pochwalam wypowiedzi @spn. Jest typowym zachowaniem psa ogrodnika i przywodzi mi na myśl dowcip o lucyferze i oprowadzanej wycieczce po piekle, w którym znajdują się wielkie kadzie z duszami ludzi różnych narodów. Oprócz jednej kadzi wszystkie były pilnowane przez diabły dźgające widłami wychylające się dusze z odmętów. Na pytanie, dlaczego ta jedna kadź nie jest pilnowana lucyfer ze spokojem odpowiedział, że to kadź z polakami i nikt z niej nie ucieknie, bo pozostali nie pozwolą. Smutne to ale jak widać prawdziwe.

kowal801
Posty: 167
Rejestracja: 21 października 2009, o 12:11

Re: Kraków w pierwszym czy trzecim etapie ??

Post autor: kowal801 »

@Demon,śmiem twierdzić,że twoja stylistyka na forum jest perfekcyjna. :D

Demon

Re: Kraków w pierwszym czy trzecim etapie ??

Post autor: Demon »

kowal801 pisze:@Demon,śmiem twierdzić,że twoja stylistyka na forum jest perfekcyjna. :D
Szkoda tylko ,że za głupia literówkę możesz ocenić człowieka w taki sposób jaki napisałeś.
Pewnie masz rację, przepraszam. Tak na spokojnie można uznać, że wypowiedź @spn również była zupełnie zrozumianym, tylko chwilowym żalem. Tak więc spróbujmy razem pchnąć sprawę do przodu. Sądzę, że wszystkim wyjdzie to na dobre.

Nie przesadzajmy z tym moim perfekcjonizmem. :roll:

Jestem przekonany, że sporo osób wystosowało zapytania do krakowskich i ogólnopolskich władz. Ciekawy jestem ich odpowiedzi...

Pozdrawiam serdecznie wszystkich, którym bardziej, mniej słusznie lub zupełnie niesłusznie pikantnie odpisałem.

kowal801
Posty: 167
Rejestracja: 21 października 2009, o 12:11

Re: Kraków w pierwszym czy trzecim etapie ??

Post autor: kowal801 »

Ja również , przepraszam za złośliwy komentarz :oops:

stanny

Re: Kraków w pierwszym czy trzecim etapie ??

Post autor: stanny »

Panowie spokojnie... przeczytajcie jeszcze raz post spn. nie sądzę,że wyraża w nim żądzę wyłączenia we wszystkich miastach mux-a.ten cytacik jest wyrwany z kontekstu(nie chcę być adwokatem ale) myśle, że spn wyraża nadzieję na rychłe zakończenie emisji testowej...dlatego walczmy o swoje dalej.ja także pozwoliłem wyrazić swoje niezadowolenie majlowo do dwóch znaczacych instytucji i czekam na odpowiedź.im nas będzie więcej w ich skrzynkach majlowych tym większe prawdopodobieństwo pozytywnej reakcji.

uggp

Re: Kraków w pierwszym czy trzecim etapie ??

Post autor: uggp »

Proponuję całą energię przelać na monity do urzędów. Nic tak nie wpienia urzędnika w jego pracy jak ciągłe petycje i zapytania ;)

biopal777

Re: Kraków w pierwszym czy trzecim etapie ??

Post autor: biopal777 »

wy tu sie marwicie krakowem a niedlugo juz nigdzie moze niebyc dvb-t :

http://media2.pl/telekomunikacja/58379- ... a-rok.html

Demon

Re: Kraków w pierwszym czy trzecim etapie ??

Post autor: Demon »

Ja bym aż tak nie panikował. Akurat media2.pl podaje niektóre informacje wyolbrzymiając. Na przykład 8 multipleksów :lol:, czy usługa VOD przez NTC. Skupmy się na oficjalnych informacjach otrzymywanych od MI, UKE i KRRiT oraz na e-ostrzale TVP, KRRiT i... EmiTel-a :P .

kowal801
Posty: 167
Rejestracja: 21 października 2009, o 12:11

Re: Kraków w pierwszym czy trzecim etapie ??

Post autor: kowal801 »

Tym bardziej z doniesień Rzeczpospolitej, nie brał bym tego tak pod uwagę.

PanGie
Posty: 158
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: Kraków w pierwszym czy trzecim etapie ??

Post autor: PanGie »

Rzuciłem okiem na rp.pl i nigdzie nie widzę tych informacji o których piszą media2.

romanodepalma

Re: Kraków w pierwszym czy trzecim etapie ??

Post autor: romanodepalma »

A ja też nigdzie nie znalazłem informacji ,żeby TVP miała zamiar ogłosić przetarg na operatora MUX1. Od wielu miesięcy wiemy , że musi ogłosić przetarg i ... nic. Jesteśmy bezsilni na totalny olewaizm i tumiwisizm ze strony TVP. Nawiasem mówiąc Warszawa ma naprawdę wszystko pierwsza. Ma TVP , która jest pierwszą na świecie telewizją, która tak jawnie gra w h...bambuko z telewidzami.

uggp

Re: Kraków w pierwszym czy trzecim etapie ??

Post autor: uggp »

Pisałem do nich w sobotę, ale jak widać dobrze siedzą w temacie.
http://nt.interia.pl/audio-wideo/news/o ... vp,1394020

stanny

Re: Kraków w pierwszym czy trzecim etapie ??

Post autor: stanny »

skoro wątek Chorągwica został zamknięty to pozwolę sobie tutaj pokazać odpowiedź jaką otrzymałem z UKE

.
to jest decyzja Emitela, spowodowana odmową nadawców płacenia za emisję - poprzednim razem udało nam sie namówić Emitel na bezpłatny miesiąc emisji w nadziei ze w tym czasie sie dogadają, ale niestety.

My niestety nie mamy wpływu na te decyzję, a Emitel wskutek jej podjęcia nie wystąpił o pozwolenie na nadawanie na następny okres.
Kraków jest przewidziany do cyfryzacji w polowie 2011 roku (prosilismy nadawców o przyspieszenie, jak widać na próżno, a narzucic im nie mamy prawa), ale wskutek problemów TVP z wyborem operatora technicznego cały proces jeszcze moze sie opóźnić.
Pozdrawiam
nic dodać nic ująć....

uggp

Re: Kraków w pierwszym czy trzecim etapie ??

Post autor: uggp »

Odpowiedź z Urzędu Miasta Krakowa:

Szanowni Państwo!

Poniżej link do strony informującej o przyczynach braku sygnału i planach w zakresie emisji
http://media2.pl/media/58351-krakow-bez ... vb-t).html

Z poważaniem
Piotr Malcharek
Urząd Miasta Krakowa
Dyrektor Wydziału Informatyki


Czyli generalnie jeden patrzy na drugiego.

stanny

Re: Kraków w pierwszym czy trzecim etapie ??

Post autor: stanny »

:lol: no się Pan z UMK wysilił.....widać jak bardzo mu zależy na mieszkańcach ;) kroki jakieś przedsięwziął? jakoś nie mogę doczytać....

stanny

Re: Kraków w pierwszym czy trzecim etapie ??

Post autor: stanny »

o dostałem taką samą!!!!!!ale mam też coś nowego:
na moje pytanie do Pani Streżyńskiej:
czy gdyby Emitel (bo innych nadawców nie ma?) wystąpił do Państwa o zgodę na kontynuowanie "emisji testowej" to z Waszej strony będzie pełne zrozumienie i zgoda?
otrzymałem odpowiedź:
ależ oczywiscie że otrzymałby zgodę, podobnie jak poprzednio, wydalismy mu pozwolenie w ciągu dosłownie kilku minut bo złozył przecież juz po wyłączeniu nadajników, na skutek spotkania na którym wyprosilismy zeby jednak nadawali dalej. My te pzowolenia mamy gotowe do wydrukowania, bo mielismy nadzieje ze jednak sie zdecydują. Ale każdy liczy pieniądze, a szczególnie sporo pochłania tu energia elektryczna. Nadawcy nie chcą im pokryć nawet tego - taka propozycja była przez nas skladana.
i co Wy na to?

romanodepalma

Re: Kraków w pierwszym czy trzecim etapie ??

Post autor: romanodepalma »

To nie jest wyjście z sytuacji. Ja też bym sie nie zgodził oświetlać parkingu należącego do spółdzielni mieszkaniowej za moje pieniądze. Problem polega na tym ,że TVP nie chce nadawać cyfrowo,a jeżeli się mylę to znaczy ,że tam pracują nieudolni ludzie i to ich trzeba atakować

Zablokowany