Kraków w pierwszym czy trzecim etapie ??

stanny

Re: Kraków w pierwszym czy trzecim etapie ??

Post autor: stanny »

to walczmy dalej....motorem napędzającym komercyjne telewizje są reklamodawcy , którzy w przypadku zwiększenia "oglądalności" przychodzą albo zakręcają kurek z kasiorką w przypadku jej braku. .zmieniający się "co kilka dni" prezesi tvp kopią jej grób czego jeżeli władzuchna nasza kochana nie widzi to przekona się przy urnach wyborczych. miło mi przeczytać ,że Emitel jest otwarty na każdą rozsądną propozycję dotyczącą zawartości mux-a. może lokalni patrioci z Kroniki postarają się o włączenie jej zamiast info z Warszawy?a propos czy jakaś gazeta wychodząca w Krakowie zajęła się naszym problemem?a może dołożyć do mux-a programy radiowe?(zawsze mogłyby parę groszy dorzucić-co Wy na to?

piotr2802

Re: Kraków w pierwszym czy trzecim etapie ??

Post autor: piotr2802 »

stanny pisze: może lokalni patrioci z Kroniki postarają się o włączenie jej zamiast info z Warszawy

Nie ma co liczyć na TV Kraków, bo ja już pisałem do nich i w ogóle nie są zainteresowani :evil:

stanny

Re: Kraków w pierwszym czy trzecim etapie ??

Post autor: stanny »

skoro tak to skupmy się na doprowadzeniu do uruchomienia komercyjnego mux-a 1 a TVP niech sobie czeka na mux 3 albo i 4-ty....skoro oni nas delikatnie pisząc lekceważą to my odpłaćmy im tym samym.(nie napiszę o czym myślę :lol: ) ponaciskać troszkę posłów może przyniesie to rezultat?

hasior

Re: Kraków w pierwszym czy trzecim etapie ??

Post autor: hasior »

Witam wszystkich

Wy macie już to co nas czyli Podkarpacie czeka za 1,5 miesiąca proponuję już robić bojkot podobny do bojkotu pzpn czyli zero opłat za abonament rtv "molestowanie" mailami swoich "wybrańców narodu" na wiejską

Awatar użytkownika
kupon
Posty: 670
Rejestracja: 18 lutego 2009, o 15:02
Odbiornik: Panasonic TX-50DXU701 / Panasonic TX 32AS650E
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digit+DIPOL-4/5-12 pol.V+Zwrotnica antenowa FM/6-12/21-69/75
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Chorągwica

Re: Kraków w pierwszym czy trzecim etapie ??

Post autor: kupon »

10 listopada 2009, godz. 10:12 cytat z media2.pl "TV cyfrowa (DVB-T): Pierwszy multipleks bez TVP?
Naziemna telewizja cyfrowa, DVB-T

Urząd Komunikacji Elektronicznej chce uratować plan wprowadzenia naziemnej telewizji cyfrowej w Polsce, by cyfryzacja Polski nie była opóźniona o kolejny rok. Jednym z pomysłów jest uruchomienie pierwszego multipleksu bez kanałów TVP.
Kilka dni temu informowaliśmy, że naziemna telewizja cyfrowa DVB-T w Polsce zostanie opóźniona o rok. Wszystko przez Telewizję Polską, która przy wyborze operatora
technicznego pierwszego multipleksu złamała ustawę o zamówieniach publicznych. Teraz przetarg będzie trzeba powtórzyć, a to może potrwać nawet kilkanaście miesięcy.

Dlatego UKE zastanawia się jak uratować proces cyfryzacji w Polsce. Jak ustalił Dziennik Gazeta Prawna, jednym z pomysłów jest uruchomienie pierwszego multipleksu bez kanałów Telewizji Polskiej, które będą mogły znaleźć się w kolejnych multipleksach. W takiej sytuacji UKE planuje nawet przyspieszenie konkursu na operatora drugiego multipleksu.

Dzięki temu nadawcy prywatni mogliby podpisać umowę z Emitelem, który pod koniec września 2009 roku otrzymał od nadawców (Polsat, TVN, TV4, TV Puls) upoważnienie do wystąpienia do UKE o pozwolenie radiowe na świadczenie naziemnej emisji cyfrowej w formie komercyjnej. UKE takiej decyzji nie mogło wydać bez zgody TVP. W najbliższych dniach prezes UKE spotka się w tej sprawie z przewodniczącym KRRiT.

Przypomnijmy, że naziemna telewizja cyfrowa w Polsce i tak jest już opóźniona - miała ruszyć pod koniec września 2009 roku. Według rządowego planu włączanie pierwszego multipleksu na obszarze całego kraju planowane jest do 31 lipca 2011 roku (zgodnie z harmonogramem KRRiT). Sygnał analogowy wyłączony zostanie dwa lata później. Docelowo w Polsce ma być dostępnych 8 multipleksów zawierających różnorodną ofertę programową, zarówno w standardowej (SDTV) jak i wysokiej rozdzielczości (HDTV)".
media2.pl
Ostatnio zmieniony 12 listopada 2009, o 17:16 przez kupon, łącznie zmieniany 1 raz.

stanny

Re: Kraków w pierwszym czy trzecim etapie ??

Post autor: stanny »

na stronach UKE znalazłem taki oto komunikat:
Prace nad zmianą planu dla DVB-T

Ogłoszenie o przystąpieniu do opracowania zmiany planu zagospodarowania częstotliwości dla zakresu 470-862 MHz.
Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej informuje o przystąpieniu z dniem 12 listopada 2008 r. do opracowania zmiany planu zagospodarowania dla zakresu częstotliwości 470-862 MHz w kwestii planu wykorzystania kanałów telewizyjnych przez telewizję cyfrową DVB-T (Digital Video Broadcasting – Terrestrial).
Dotychczasowy plan zagospodarowania tego pasma zostanie uzupełniony o częstotliwości (kanały TV) możliwe do wykorzystania w ramach tzw. trzeciego multipleksu (dla sieci stacji nadawczych pozwalających uzyskać pokrycie ludnościowe na poziome 20% - 40%) oraz o częstotliwości przewidziane na docelowy ogólnopolski multipleks Telewizji Publicznej. Zostaną również wprowadzone zmiany do planu zagospodarowania w odniesieniu do tzw. pierwszego i drugiego multipleksu DVB-T.

Podmioty zainteresowane mogą do 12 grudnia 2008 r. składać pisemne propozycje do planów w Kancelarii Ogólnej Urzędu Komunikacji Elektronicznej w Warszawie przy ulicy M. Kasprzaka 18/20, albo drogą elektroniczną na adres e-mail: dzc_konsultacje@uke.gov.pl
idzie ku dobremu?

Sebasmax

Re: Kraków w pierwszym czy trzecim etapie ??

Post autor: Sebasmax »

stanny pisze:idzie ku dobremu?
Spójrz na datę w przedostatniej linijce tego co zacytowałeś :) Owszem widnieje tam grudzień tyle, że ubiegłego roku ;)

stanny

Re: Kraków w pierwszym czy trzecim etapie ??

Post autor: stanny »

no tak moja kulpa, sorry nie założyłem okularów....gratuluję ostrego wzroku i tego,że czytasz do końca..pozdrawiam

Demon

Re: Kraków w pierwszym czy trzecim etapie ??

Post autor: Demon »

stanny pisze:no tak moja kulpa, sorry nie założyłem okularów....gratuluję ostrego wzroku i tego,że czytasz do końca..pozdrawiam
A nawet od początku do końca :lol:
Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej informuje o przystąpieniu z dniem 12 listopada 2008 r. do opracowania zmiany planu zagospodarowania

wojti

Re: Kraków w pierwszym czy trzecim etapie ??

Post autor: wojti »

Proszę o wyjaśnienie moich wątpliwości:
Ponieważ TVP nie podpisała oficjalnie umowy z Emitelem na MUX1 ze względu na brak przetargu, więc czym się różni nadawanie w np. Warszawie od nienadawania w Krakowie? czy w stolicy nadawcy są skłonni wyłożyć parę groszy na prąd, na testy, a w Krakowie już nie?

piotr'ek

Re: Kraków w pierwszym czy trzecim etapie ??

Post autor: piotr'ek »

Tym, że w W-wie jest podpisana umowa z TVP (przetarg to już problem TVP), a na Kraków takowej nie ma.

heniek

Re: Kraków w pierwszym czy trzecim etapie ??

Post autor: heniek »

wojti pisze:Proszę o wyjaśnienie moich wątpliwości:
Ponieważ TVP nie podpisała oficjalnie umowy z Emitelem na MUX1 ze względu na brak przetargu, więc czym się różni nadawanie w np. Warszawie od nienadawania w Krakowie? czy w stolicy nadawcy są skłonni wyłożyć parę groszy na prąd, na testy, a w Krakowie już nie?
piotr'ek pisze:Tym, że w W-wie jest podpisana umowa z TVP (przetarg to już problem TVP), a na Kraków takowej nie ma.
To jest nieprawda i proszę nie przedstawiać nieprawdziwych informacji- to dalej działa testowo a nie jest emisją stałą i nie podpisana umowa przez TVP.

marcin6660
Posty: 551
Rejestracja: 1 marca 2009, o 17:03
Odbiornik: Samsung UE48H6500 , UE32H5500 , UE58J5200 , P2270HD , Lion 2
Instalacja antenowa: Telkom Telmor ASR-860 P25
Wysokość ok.390m/n.p.m
Nadajnik - obiekt nadawczy: Katowice , Skrzyczne , Częstochowa

Re: Kraków w pierwszym czy trzecim etapie ??

Post autor: marcin6660 »

Warszawa to Warszawa i tam zawsze wszystko musi być OK. Resztę mają gdzieś.

wojti

Re: Kraków w pierwszym czy trzecim etapie ??

Post autor: wojti »

marcin6660 pisze:Warszawa to Warszawa i tam zawsze wszystko musi być OK. Resztę mają gdzieś.
Pomijając Warszawę -są przecież inne regiony z odbiorem DVB-T (np. jak widzę - Poznań). Skoro TVP dopiero ogłosiło przetarg, to w żadnym rejonie nie ma podpisanej umowy (nawet w stolicy) i wszędzie emisja jest testowa. Więc czym się Kraków różni od innych ? Przecież możliwości techniczne są -tak, jak i w Poznaniu.
Dlaczego duży ośrodek, jakim jest Kraków i okolice został przewidziany na III etap, skoro testy pokazują, że nie ma większych problemów z nadawaniem i kwestia jest tu już tylko (albo aż) finansowa a nie techniczna? Czy UKE lub KRRiT nie ma możliwości zmiany harmonogramu dla ośrodków, które przeszły pozytywnie testy? Nie można by choć raz w naszym Kraju czegoś przyśpieszyć, zamiast opóźnić ?
Naprawdę musimy być na szarym końcu w procesie cyfryzacji w europie? Nie równajmy do piłkarzy !!

Demon

Re: Kraków w pierwszym czy trzecim etapie ??

Post autor: Demon »

wojti pisze:
marcin6660 pisze:Warszawa to Warszawa i tam zawsze wszystko musi być OK. Resztę mają gdzieś.
Pomijając Warszawę -są przecież inne regiony z odbiorem DVB-T (np. jak widzę - Poznań). Skoro TVP dopiero ogłosiło przetarg, to w żadnym rejonie nie ma podpisanej umowy (nawet w stolicy) i wszędzie emisja jest testowa. Więc czym się Kraków różni od innych ? Przecież możliwości techniczne są -tak, jak i w Poznaniu.
Dlaczego duży ośrodek, jakim jest Kraków i okolice został przewidziany na III etap, skoro testy pokazują, że nie ma większych problemów z nadawaniem i kwestia jest tu już tylko (albo aż) finansowa a nie techniczna? Czy UKE lub KRRiT nie ma możliwości zmiany harmonogramu dla ośrodków, które przeszły pozytywnie testy? Nie można by choć raz w naszym Kraju czegoś przyśpieszyć, zamiast opóźnić ?
Naprawdę musimy być na szarym końcu w procesie cyfryzacji w europie? Nie równajmy do piłkarzy !!
Rodzi się więc pytanie do operatorów obecnie testujących i zainteresowanych w przyszłości operowaniem multipleksami: Jaką zdolność techniczną i organizacyjną posiadają w kwestii uruchamiania komercyjnych emisji w całym kraju i jaki, optymalny harmonogram proponują.

Innym pytaniem jest, z jaką prędkością chcieliby rozwijać emisję cyfrową poszczególni nadawcy? I jeszcze inne pytania: DLACZEGO jedynym kryterium przetargowym i konkursowym w Polsce jest cena? Dlaczego nigdy nie stosuje się kryterium prędkości w realizacji zobowiązań?

Przecież oczywistym jest, że im większy obszar pokrycia usługami, tym większe profity a im szybciej uda się rozwinąć usługę tym większy udział w rynku.

Jedynym argumentem na przeciąganie wyłączeń analogu jest kwestia wyposażenia narodu w dekodery. Ale to dotyczy WYŁĄCZEŃ a nie uruchamiania NTC! Według wszystkich przesłanek technicznych, w Polsce można uruchomić 3 multipleksy bez wyłączania analogu. Jak w tym kontekście rozumieć te wszystkie przepychanki? Jak widać moje propozycje wyjścia z impasu opisywane na tym forum są niemal w 100% trafne.

Awatar użytkownika
kupon
Posty: 670
Rejestracja: 18 lutego 2009, o 15:02
Odbiornik: Panasonic TX-50DXU701 / Panasonic TX 32AS650E
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digit+DIPOL-4/5-12 pol.V+Zwrotnica antenowa FM/6-12/21-69/75
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Chorągwica

Re: Kraków w pierwszym czy trzecim etapie ??

Post autor: kupon »

A jak to przeczytałem to spadłem ze stołka.cyt."Dzisiaj Telewizja Polska ogłosiła zamówienie publiczne na operatora technicznego III multipleksu naziemnej telewizji cyfrowej. Termin składania wniosków upływa 22 grudnia br. Wykonawca zobowiązany jest, przed upływem terminu składania ofert, wnieść wadium w wysokości 10 mln zł. Harmonogram uruchamiania usługi nadawczej w standardzie DVB-T i komplementarnej usługi sieciowej dotyczącej tych samych obszarów:

Etap I - Wykonawca uruchomi sieć DVB-T/MUX3 w terminie od dnia 1 sierpnia 2010 r. od godziny 0:00 umożliwiając odbiór stacjonarny przy użyciu anten zewnętrznych tzn. osiągając poziom sygnału użytecznego na poziomie nie niższym niż 57 dBμV/m, dla co najmniej 80 proc. populacji następujących województw: mazowieckie, pomorskie, wielkopolskie, zachodniopomorskie.

Etap II - Wykonawca uruchomi sieć DVB-T/MUX3 w terminie dnia 1 lutego 2011 r. od godziny 0:00 umożliwiając odbiór stacjonarny przy użyciu anten zewnętrznych tzn. osiągając poziom sygnału użytecznego na poziomie nie niższym niż 57 dBμV/m, dla co najmniej 80 proc. populacji następujących województw: lubelskie, lubuskie, łódzkie, podkarpackie, podlaskie.

Etap III - Wykonawca uruchomi sieć DVB-T/MUX3 w terminie od dnia 1 sierpnia 2011 r. od godziny 0:00 umożliwiając odbiór stacjonarny przy użyciu anten zewnętrznych tzn. osiągając poziom sygnału użytecznego na poziomie nie niższym niż 57 dBμV/m, dla co najmniej 80 proc. populacji następujących województw: dolnośląskie, kujawsko-pomorskie, małopolskie, opolskie, śląskie, świętokrzyskie, warmińsko-mazurskie.

Etap IV - Wykonawca uruchomi sieć DVB-T/MUX3 w terminie od dnia 1 lutego 2014 r. od godziny 0:00 umożliwiając odbiór stacjonarny przy użyciu anten zewnętrznych tzn. osiągając poziom sygnału użytecznego na poziomie nie niższym niż 57 dBμV/m, dla co najmniej 98% populacji Polski oraz odbiór przenośny wewnątrz budynków w granicach administracyjnych miast powyżej 100 tyś. mieszkańców tzn. osiągając poziom sygnału użytecznego na poziomie nie niższym niż 78 dBμV/m dla co najmniej 90% populacji zamieszkałej w danym mieście.

Powyższe terminy są obowiązujące przy założeniu, że umowa z wykonawcą zostanie podpisana do dnia 31 stycznia 2010 r. Jeżeli podpisanie umowy z wykonawcą nastąpi po tej dacie to terminy wskazane w punktach 1-4 ulegną przedłużeniu o okres czasu, który upłynie od dnia 31 stycznia 2010 r. do dnia podpisania umowy z wykonawcą. Wiadomość


TVP" Najlepsze jest ostatnie zdanie.Czyli około 2020 może się coś ruszy.

Awatar użytkownika
handrzej
Posty: 252
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Suchy Las
Odbiornik: LG NANO883PB FW03.33.11
Instalacja antenowa: Televes V ZENIT MIX ref.149321 + 10m kabla

113m npm + 7m npt
Nadajnik - obiekt nadawczy: Śrem/Piątkowo/UE

Re: Kraków w pierwszym czy trzecim etapie ??

Post autor: handrzej »

Mnie rozbawiły wymagania dotyczące sieci przesyłowej dla TVP...
SLA 99,99% też jest zabawne :]

uggp

Re: Kraków w pierwszym czy trzecim etapie ??

Post autor: uggp »

Z wysłanych maili do posłów Małopolski (region Kraków), 2 maile odbiło (zły adres) no i na razie jedna odpowiedź:

Szanowny Panie,
w odpowiedzi na Pana emaila dotyczącego procesu uruchamiania naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T w Małopolsce uprzejmie informuję, że zwróciłem się w tej sprawie z zapytaniem poselskim do Ministra Infrastruktury prosząc o informacje na temat obecnego etapu cyfryzacji Polski, w tym Małopolski, oraz planowanego terminu zakończenia tego procesu, a także o informacje o terminie ponownego włączenia sygnału cyfrowego w Małopolsce. Odpowiedź ministra na moje wystąpienie prześlę Panu niezwłocznie po jej otrzymaniu.

Z poważaniem
Ireneusz Raś
Poseł na Sejm RP


p.s. W mailu zaznaczyłem, że odpowiedź zamieszczę na publicznym forum, w przypadku sprzeciwu prosiłem o taką informację, brak takiego sprzeciwu traktuje jako zgodę.

stanny

Re: Kraków w pierwszym czy trzecim etapie ??

Post autor: stanny »

gratuluję ! ja wysłałem 2 majle do posłów i nie otrzymałem odpowiedzi od żadnego, z kancelarii Prezydenta Miasta Krakowa oprócz zdawkowego "zorientuję się " też nie ale czekam cierpliwie wiedząc kto moich głosów w wyborach nie dostanie.(chyba, że powaliła ich grypa....)

adalbert

Re: Kraków w pierwszym czy trzecim etapie ??

Post autor: adalbert »

Panie Jarosławie

Czy jest jakakolwiek szansa na ponowne włączenie sygnału cyfrowego z Chorągwicy w najbliższym czasie. Czy są prowadzone jakiś rozmowy w sprawie finansowania takiej emisji???

Zablokowany