Kraków w pierwszym czy trzecim etapie ??

comag
Posty: 25
Rejestracja: 4 marca 2009, o 13:00
Odbiornik: Ariva ComboHD
Instalacja antenowa: Azart , Antena pokojowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: Kraków w pierwszym czy trzecim etapie ??

Post autor: comag »

Kraków złapie Skrzycznego na dobrej antenie z wzmacniaczem bez problemu , zaleta położenia. :)


Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony 27 października 2010, o 12:30 przez comag, łącznie zmieniany 2 razy.

D4r3k

Re: Kraków w pierwszym czy trzecim etapie ??

Post autor: D4r3k »

Własnie na to liczę, mieszkam na Klinach zaciszu i mam ładnie odsłonięte południe na Skawine, Wadowice itd.

Awatar użytkownika
kasia
Posty: 276
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: Kraków w pierwszym czy trzecim etapie ??

Post autor: kasia »

Tak więc wiemy już, że z RTCN Chorągwica nadawany na być:
:arrow: MUX1 z kanałami TVP1, TVP2, TVP3 (do 31 lipca 2013) ma być na kanale 25 z mocą 100kW - nie wiadomo kiedy;
:arrow: MUX2 z kanałami nadawców hamujących rozwój DVB-T na kanale 64 - który prawdopodobnie nie będzie wykorzystany w ogóle ze względu na to, że "TP Emitel twierdzi, że większość sumatorów na obiektach nadawczych tej firmy nie obsługuje kanałów powyżej 60." _
- czyli mux2 ruszy z kanału 23 z jakimiś ograniczeniami - w okolicach lipca 2011.
:arrow: MUX3 z kanałami TVP na początek będzie to kanał 48 z mocą 2kW - emisja kierunkowa o charakterystyce takiej samej jak świętej pamięci testowy mux sprzed roku, a mux wystartuje w okolicach października 2011.

I jak, Cieszycie się :?:

Awatar użytkownika
igorlan
Posty: 784
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Kraków
Odbiornik: Samsung UE55RU7092
Instalacja antenowa: Siatka+LNA188 (SK) Námestovo MUX1,2,3,4
Televes DAT 790 (CZ) Lysá hora MUX23
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica, Námestovo, Lysá hora

Re: Kraków w pierwszym czy trzecim etapie ??

Post autor: igorlan »

kasia pisze:Tak więc wiemy już, że z RTCN Chorągwica nadawany na być:
:arrow: MUX1 z kanałami TVP1, TVP2, TVP3 (do 31 lipca 2013) ma być na kanale 25 z mocą 100kW - nie wiadomo kiedy;
:arrow: MUX2 z kanałami nadawców hamujących rozwój DVB-T na kanale 64 - który prawdopodobnie nie będzie wykorzystany w ogóle ze względu na to, że "TP Emitel twierdzi, że większość sumatorów na obiektach nadawczych tej firmy nie obsługuje kanałów powyżej 60." _
- czyli mux2 ruszy z kanału 23 z jakimiś ograniczeniami - w okolicach lipca 2011.
:arrow: MUX3 z kanałami TVP na początek będzie to kanał 48 z mocą 2kW - emisja kierunkowa o charakterystyce takiej samej jak świętej pamięci testowy mux sprzed roku, a mux wystartuje w okolicach października 2011.

I jak, Cieszycie się :?:
Ja się cieszę ale bardziej z faktu, że od 1 stycznia 2011 mux2 będzie w Krakowie dostępny ze Skrzycznego.

lpm11

Re: Kraków w pierwszym czy trzecim etapie ??

Post autor: lpm11 »

Ucieszymy się jak to rzeczywiście ruszy w podanych terminach..

piotr2802

Re: Kraków w pierwszym czy trzecim etapie ??

Post autor: piotr2802 »

Ja też liczę na Skrzyczne od 01/01/2011, zwłaszcza że już teraz odbieram na 10 piętrze na kanale 38 na małej antence.
A do uruchomienia nadawania jakiegokolwiek mux z Chorągwicy pozostało jeszcze trochę czasu, tak więc nie podniecajmy się tak bardzo, bo zobaczymy jak wystartuje drugi etap od stycznia 2011 roku.
Mam nadzieje że jak wystartuje Chorągwica to będzie to już nadawanie na stałe , a nie jak było w 2009 roku gdzie wyłączyli po 6 miesiącach, ale były to testy, więc bądźmy dobrej myśli.

stanny

Re: Kraków w pierwszym czy trzecim etapie ??

Post autor: stanny »

biorąc za prawdę to co napisała Kasia to słowa jakie cisną mi się na usta nie nadają się do napisania.Żenada i wstyd.2kW kierunkowo i nie wiadomo do końca o terminach i kanałach.no - kanał po prostu.

Awatar użytkownika
kasia
Posty: 276
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: Kraków w pierwszym czy trzecim etapie ??

Post autor: kasia »

del.

Post wzbudzał za dużo emocji.
Co do rozwoju NTC pożyjemy - i za jakiś czas zobaczymy, kto się myli, a kto ma rację.

O sumatorach - polecam wypowiedź Drekan w tym wątku:
http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f= ... &start=180
Drekan pisze:
varicap pisze: Kanały 61-69 to nie taka prosta sprawa.
A ja dodam jak na temat wykorzystania kanałów 61-69 wypowiedziała się UKE.
Jeśli chodzi o użycie kanałów TV nr 61-69 na potrzeby DVB-T w Polsce to niestety jest kilka poważnych przeszkód stojących na drodze takiemu rozwiązaniu. Kanały 61-63 i 66-69 pozostają w dyspozycji służb wojskowych. Kanały 66-69 są bardzo intensywnie wykorzystywane przez służby wojskowe naszych wschodnich sąsiadów. Kanał TV nr 65 obejmuje częstotliwości wykorzystywane do świadczenia usług telefonii stacjonarnej i mobilnej w systemach CDMA 200 i UMTS. Dla DVB-T w MUX1 i MUX2 używamy kanału TV nr 64 i za zgodą MON na południu Polski kanały 61 i 62. Ponadto TP Emitel twierdzi, że większość sumatorów na obiektach nadawczych tej firmy nie obsługuje kanałów powyżej 60.

Licząc, że powyższe wyjaśnienia uzna Pan za satysfakcjonujące,

łączę wyrazy szacunku.
Irena Bylicka

Gabinet Prezesa
Urząd Komunikacji Elektronicznej
ul .Kasprzaka 18/20
01-211 Warszawa
Tel. 22-53-49-344
Ostatnio zmieniony 11 października 2010, o 16:38 przez kasia, łącznie zmieniany 1 raz.

Tomasz Berezowski

Re: Kraków w pierwszym czy trzecim etapie ??

Post autor: Tomasz Berezowski »

Bardzo ciekawe. Nadawcy komercyjni blokują start NTC przez rozpoczęcie nadawania MUX2, a TVP przyspiesza przez nienadawanie.

tomarex

Re: Kraków w pierwszym czy trzecim etapie ??

Post autor: tomarex »

Przepraszam że nie w temacie, ale nie wytrzymałem na kpiący tekst przedstawiciela TVN-u
kasia pisze: Jak dla mnie ta całe DVB-T to jakaś kpina i przekręt.
Oczywiście że przekręt.
Skoro tworzy się plan cyfryzacji Polski z tzw I multipleksem odtworzeniowym, który mógłby być uruchomiony jedynie łamiąc prawo :lol:
Może nie pamiętacie.
Przecież pierwszą przeszkodą jaką podawano, był zakaz zawierania takich umów przez TVP z firmami komercyjnymi. TVP mogła jedynie ogłosić przetarg do którego mógłby przystąpić i wygrać każdy nadawca nawet z USA czy Chin.
A komu na rękę było i jest opóźnianie cyfryzacji, to każdy normalnie myślący wie, że ten kto najwięcej kasy zbiera przez ten okres stagnacji.

romanodepalma

Re: Kraków w pierwszym czy trzecim etapie ??

Post autor: romanodepalma »

Jak piszesz ,że prywatni blokują , bo im się to opłaca , to napisz w jaki sposób to robią. Tylko nie pisz ,że dlatego ,bo mają platformu.TVP sama się wkopała w ten cały nieład. Rok temu Wszyscy podpisali umowy i czekali na TVP , która rzekomo nie wiedziała ,że musi ogłosić przetarg.Jakjuż ogłosili ,to nie na to co było pilne, a od dawna było wiadomo ,ze trzeci MUX wystartuje po wyłączeniu analogu.

mac_33
Posty: 479
Rejestracja: 30 czerwca 2010, o 09:58

Re: Kraków w pierwszym czy trzecim etapie ??

Post autor: mac_33 »

ja tez juz nie wierze w zla wole nad prywatnych w tej chwili, a wstecz nie ma co patrzec po prostu szkoda czasu, nie umiem potwierdzic stwierdzenia Solorza ze spotkania z krrtv gdzie podobno na problem braku tvp powiedzial ze dajcie im caly muxI i bedzie po sprawie czyli to co tu na formum wielu prosto i logicznie myslacych ludzi proponowalo...

moim zdaniem to fochy urzedow i tvp doprowadzily do tej sytuacji, prywatni jesli nawet blokowali to my nie mozemy miec o to pretensji bo to nie sa instytucje non profit ustawiaja sie w przestrzeni ktore tworza im urzedy panstwowe a te w odróznieniu od prywatnych korporacji zyja z naszych podatkow wlasnie po to aby regulowac rynki bez bezposredniego udzialu w nim.

napisalem maila w sprawie mux I ze skrzycznego jesli ktos z malopolski jest zainteresowany /jest w zasiegu :-)/ to prosze piszce do uke z kopia do tvp o zapewnienie kontynuacji nadawania tvp.

Awatar użytkownika
gorki
Posty: 234
Rejestracja: 6 marca 2009, o 13:26
Odbiornik: Samsung 40cali
Instalacja antenowa: Antena własnej konstrukcji.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN CHORAGWICA

Re: Kraków w pierwszym czy trzecim etapie ??

Post autor: gorki »

Witam no i co wam da robienie hałasu i wojna z urzedami? mysle że nic. Terminy sa już znane nie sadze by Emitel nie był w stanie tego wykonać w terminie. Pytanie do Kasi skad takie informacje bo na pewno nie z Emitela. Wiem z autopsji ze szczegóły techniczne obiektow nadawczych pozostaja tajemnica firmy. Reasumujac plotki kolezanko i jeszcze raz plotki. Co zas obsługi przez system nadawczy powyzej 60 kanału przy dzisiejszej technice nie stanowi to juz problemu.

_chris_

Re: Kraków w pierwszym czy trzecim etapie ??

Post autor: _chris_ »

romanodepalma pisze:Jak piszesz ,że prywatni blokują , bo im się to opłaca, to napisz w jaki sposób to robią.
normalnie, lobbing się to nazywa... Z tym, że każda platforma ma swój indywidualny cel, związany z jej specyfiką oraz strategią. Jednakże, pomimo różnic, praktycznie wszystkim im jest na rękę jak najdłuższa nieobecność paczki TVP w powszechnym dostępie cyfrowym, niezależnie czy z satelity czy naziemnie.

A propos TVP - w chwili obecnej z uwagi na znikomy wpływ abonamentowy jest to w praktyce taka sama komercyjna stacja jak i pozostałe - tyle, że państwowa, więc 'spętana' różnymi przepisami. I tak będzie dopóki TVP nie zacznie żyć przynajmniej w znaczącej części z wpływów abonamentowych - które uniezależnią ją (jak to drzewiej bywało) od komercji. Więc nie ma się co dziwić, że im się nie śpieszy do wydawania pieniędzy na transmisje cyfrowe czy umieszczanie w muxach ciekawszych pozycji, jak TVP Sport czy HD, z których emisji na platformach mają od tych platform jednak jakieś wpływy. Nieduże, bo nieduże, ale zawsze więcej niż nic, jak by to było (będzie) przy rozsiewie w NTC...
gorki pisze:Witam no i co wam da robienie hałasu i wojna z urzędami? myślę że nic.
Chyba jednak potrzebne, gdyż jak pisałem wyżej - jednych reprezentują zawodowi loobyści oraz ich kontakty (żeby nie powiedzieć układy ;)), a tych drugich - politycy i państwo, czyli nikt. A wiadomo, że jak się koło swojego samemu nie pochodzi, to nikt inny palcem przysłowiowym nie kiwnie...

uggp

Re: Kraków w pierwszym czy trzecim etapie ??

Post autor: uggp »

kasia pisze:(...)emisja kierunkowa o charakterystyce takiej samej jak świętej pamięci testowy mux sprzed roku(..)
Myślę (aproksymując dotychczasowe osiągnięcia w Kraku), że emisja będzie kierunkowa:pionowa (nie mylić z polaryzacją V) czyli skierowana w kosmos.

Aż, mnie krew zalewa jak sobie przypomnę, że test na chorągwicy został przerwany bo nie miał kto płacić za prąd.

D4r3k

Re: Kraków w pierwszym czy trzecim etapie ??

Post autor: D4r3k »

Skoro Emitel już łyknał wszystkie MUXy to może na prąd już im styknie aby z mocą 2kW puścić wszystkie 3 MUXy nie patrząc na harmonogram było w Polsce takie miejsce gdzie będzie mozna odebrać 16-20 kanałów NTC. Może jakaś kampania przybliżająca DVB-T obywatelom pod hasłem - " Kraków ma już 20 kanałów - a ty ile masz?"

romanodepalma

Re: Kraków w pierwszym czy trzecim etapie ??

Post autor: romanodepalma »

normalnie, lobbing się to nazywa...
I kolejna odpowiedź bez sensu. Ja nie pytam jak to się nazywa , tylko jak blokują , zadzwonili do TVP i powiedzieli nie nadajcie jeszcze?
TVP nie dość ,że nie w terminie ,to jeszcze nie na MUX odtworzeniowy ogłosiła przetarg. Tak właśnie zablokowali DVBTW jaki sposób to według Ciebie zrobili prywatni

stanny

Re: Kraków w pierwszym czy trzecim etapie ??

Post autor: stanny »

"Polak potrafi...".myślisz,że to hasełko im przyświeca? sądzę,że raczej:"..co by tu jeszcze spieprzyć Panowie..."kiedyś wszystko oddawano przed terminem :lol: - dziś jak widać "a mi to lotto"
szkoda słów

uggp

Re: Kraków w pierwszym czy trzecim etapie ??

Post autor: uggp »

romanodepalma pisze:I kolejna odpowiedź bez sensu. Ja nie pytam jak to się nazywa , tylko jak blokują (...)
To jest jak "Strajk Włoski". Udowodnij że to "strajk"? Nie ma takiej możliwości, a jednak wydajność spada na łeb.
Tu jest dokładnie to samo. Wystarczy dokładnie śledzić nie tylko to forum, ale wszelkie zdarzenia w tematyce dvbt/sat z ostatniego roku i synchronizować z informacjami z różnych źródeł. Sama obserwacja migracji rożnych kanałów, po rożnych pakietach i zmiany w długościach abonamentów platform cyfrowych sporo mówią.
To jest taka subtelna gra, z której wynik jest prosty. DVB-T jak najpóźniej i bez jakiejkolwiek konkurencji. DVB-T z minimalnym minimum wymuszone przepisami unijnymi. Przecież później się już nie da. Gorzej tego zrobić też już chyba nie idzie.
A jak dodamy do tego słuszną uwagę, iż w sumie nie wiadomo z jakimi mocami wystartuje np "kraków", bo niby czemu nie włączyć pod koniec terminu nadajnik z mocą 10W, to robi się wyjątkowo ciekawie.

_chris_

Re: Kraków w pierwszym czy trzecim etapie ??

Post autor: _chris_ »

uggp pisze:Wystarczy dokładnie śledzić nie tylko to forum, ale wszelkie zdarzenia w tematyce dvbt/sat z ostatniego roku i synchronizować z informacjami z różnych źródeł. Sama obserwacja migracji rożnych kanałów, po rożnych pakietach i zmiany w długościach abonamentów platform cyfrowych sporo mówią.
To jest taka subtelna gra, z której wynik jest prosty. DVB-T jak najpóźniej i bez jakiejkolwiek konkurencji. DVB-T z minimalnym minimum wymuszone przepisami unijnymi. Przecież później się już nie da.
więcej - nie tylko platformy sat. DVB-T to jest ogromne i realne zagrożenie dla telewizji kablowych, które mają swój naturalny target w miastach, gdzie w ogólności będą dobre zasięgi i większa dostępność wszystkich muxów... Nie wspominając o platformach telekomów, o czym jakby wszyscy zapomnieli. He, he - zbliża sie kolejna konferencja kablowa, gdzie znów spotkają się wszyscy ważni gracze tej niszy - oj, będzie się działo... :D
romanodepalma pisze:I kolejna odpowiedź bez sensu. Ja nie pytam jak to się nazywa , tylko jak blokują , zadzwonili do TVP i powiedzieli nie nadajcie jeszcze?
a cha, tylko ja bym to załatwił 'przy barze', ale w dobrym układzie telefonem też można, jak ktoś lubi adrenalinę... ale co tam, ja gadam bez sensu...

Zablokowany