DVB-T Kraków

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: DVB-t Kraków

Post autor: Jarosław Bałuka »

igorlan pisze:
Proponuję pisać petycję do TVP, to oni dyktują warunki a nie EMITEL. Emitel może co najwyżej sugerować pewne rozwiazania a decyduje i tak nadawca....
W tego typu przypadkach musi wystąpić porozumienie, gdzie z jednej strony będzie chęć a z drugiej strony będą możliwości techniczne. Innej drogi nie ma, nikt nikogo do niczego nie zmusi.

wojti

Re: DVB-t Kraków

Post autor: wojti »

Czy na Chorągwicy pozostał sprzęt do transmisji w MPEG4, czy może został zdemontowany i wywieziony do innej, rokującej na uruchomienie nadawania lokalizacji (a może już gdzieś działa -np w Poznaniu :D )?
Innymi słowy -czy istnieją możliwości techniczne na szybkie uruchomienie któregoś z MUX-ów, gdy będzie taka wola zleceniodawcy(ów), czy trzeba będzie ten sprzęt dopiero znowu zamawiać?

PanGie
Posty: 158
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: DVB-t Kraków

Post autor: PanGie »

Szef KRRiT wspominał coś o 80% pokryciu Polski DVB-T we wrześniu. To ja już wiem gdzie leży te 20% - w Małopolsce :D

PiotrekxD

Re: DVB-t Kraków

Post autor: PiotrekxD »

A resztę? Czy MUX-2 ma takie same etapy (chodzi mi o województwa) co MUX-1? Bo na internecie wgl nie piszę gdzie wprowadzają i w jakich terminach...

elwood-xp

Re: DVB-t Kraków

Post autor: elwood-xp »

PanGie pisze:Szef KRRiT wspominał coś o 80% pokryciu Polski DVB-T we wrześniu. To ja już wiem gdzie leży te 20% - w Małopolsce :D
A może jest dla małopolski przygotowywana jakas superhiper oferta dvb-t?
Stąd te opóźnienia, np. 20 kanałów HD w 2gim muxie;)
Lub też wręcz przeciwnie, 3 kanały na krzyż TVP1 TVP2 oraz braku funduszy na tv regionalna, jakaś retransmisja RaiUno jak w latach 90tych?

Awatar użytkownika
Poland
Posty: 2080
Rejestracja: 4 marca 2009, o 13:19
Miejscowość: Trzciana k. Bochni
Odbiornik: Radio: GRUNDIG COSMOPOLIT 7A / DUAL DAB 3 / DUAL DAB P-100
Instalacja antenowa: Ant.: Teleskopowa (Radio DAB+ x3)
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków "Chorągwica"

Re: DVB-t Kraków

Post autor: Poland »

Chciałbym żeby mój region traktowali na równie z Warszawką która DVB-T dostanie wcześniej ale to chyba nie możliwe.

PanGie
Posty: 158
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: DVB-t Kraków

Post autor: PanGie »

Nie miejcie złudzeń, pierwszym cyfrowym kanałem naziemnym jaki odbierzecie będzie pewnie jakiś kanał czeski. Jeśli się nie mylę to Czesi pod koniec czerwca mają uruchomić jakiś mocny nadajnik który może sięgać aż po Kraków.

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: DVB-t Kraków

Post autor: Jarosław Bałuka »

Posty dotyczące odbioru czeskiej telewizji zostały przeniesione do wątku http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f=3&t=938 DVB-T Czechy

Marcin 11
Posty: 36
Rejestracja: 23 lipca 2010, o 17:22
Miejscowość: Stary Wiśnicz
Odbiornik: Panasonic Plazma/Wiwa HD50/Panasonic LED/
Instalacja antenowa: Antena pasywna Dipol 28/5-12/21-60 DVBT (H/V)/,rozdzielnik na 2 telewizory.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Chorągwica/Kraków

Kraków - DVB-T

Post autor: Marcin 11 »

Witam. To że, opóźnia się cyfryzacja w całym kraju i Kraków wystartuje dopiero w 2011.07 - to też się zobaczy jak będzie. Ale w wykazie na Mux, Kraków ma przydzielony 25 kanał i wszystko jest ok ,ale on jest w wykazie jako jedyny nadajnik cyfrowy w kraju kierunkowy D na Kraków. To znaczy, że mieszkańcy na południe od Wieliczki zobaczą ale czarny obraz, chyba ze jest błąd w wykazie.

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: DVB-t Kraków

Post autor: Jarosław Bałuka »

Wg planu dla MUX1 kanał 25 ma charakterystykę dookólną, z mocą 100kW ERP.

PanGie
Posty: 158
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: DVB-t Kraków

Post autor: PanGie »

Warszawa to ma dobrze, ma TVN Warszawa w DVB-T która informuje o zagrożeniu powodziowym a Małopolska nie ma nic. A zagrożenie jest poważne
http://www3.imgw.pl/wl/internet/zz/zagr ... et/ma.html
Znowu ludziom poniszczy dobytek bo nie będzie informacji z DVB-T :D

Awatar użytkownika
gorki
Posty: 234
Rejestracja: 6 marca 2009, o 13:26
Odbiornik: Samsung 40cali
Instalacja antenowa: Antena własnej konstrukcji.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN CHORAGWICA

Re: DVB-t Kraków

Post autor: gorki »

Czyli dalej czekamy :lol:

Awatar użytkownika
Poland
Posty: 2080
Rejestracja: 4 marca 2009, o 13:19
Miejscowość: Trzciana k. Bochni
Odbiornik: Radio: GRUNDIG COSMOPOLIT 7A / DUAL DAB 3 / DUAL DAB P-100
Instalacja antenowa: Ant.: Teleskopowa (Radio DAB+ x3)
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków "Chorągwica"

Re: DVB-t Kraków

Post autor: Poland »

PanGie pisze:Warszawa to ma dobrze, ma TVN Warszawa w DVB-T która informuje o zagrożeniu powodziowym a Małopolska nie ma nic. A zagrożenie jest poważne
http://www3.imgw.pl/wl/internet/zz/zagr ... et/ma.html
Znowu ludziom poniszczy dobytek bo nie będzie informacji z DVB-T :D
Ma jedynie całkiem koślawą i staroświecką TVP Kraków i kablówkę TTK Tarnów (TV Małopolska) której do DVB-T chyba nie spieszno :(

PanGie
Posty: 158
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: DVB-t Kraków

Post autor: PanGie »

Czy jest szansa na jakąś testową transmisję DVB-T z Chorągwicy na czas targów SatKrak? Rok temu chyba coś takiego udało się zorganizować? Właściwie to byłaby to dobra okazja do przetestowania wszystkiego co oferuje DVB-T. Można by puścić sygnał z kilkoma ścieżkami dźwiękowymi w różnych formatach, jakiś kanał HD, jakiś materiał 3D. Może nawet coś zakodowanego? Chocby nawet obraz kontrolny. Takie targi to dobra okazja do takich testów.
Tylko sprawa najważniejsza. Sygnał nie z jakąś mikro mocą tylko mocniejszy tak by można było go odebrać poza Krakowem (na zachód :) ).

Kafar

Re: DVB-t Kraków

Post autor: Kafar »

Nie wiem czy to się uda, ale patronem medialnym jest TVP Info Kraków i jak coś puszczą to z Krzemionek bo Klimeckiego blisko. Na więcej bym nie liczył.

noyle

Re: DVB-t Kraków

Post autor: noyle »

Kafar pisze:z Krzemionek bo Klimeckiego blisko. Na więcej bym nie liczył.
raczej CZ mux z Pradziada

zygmunt
Posty: 134
Rejestracja: 11 września 2009, o 15:18
Odbiornik: Philips PFL 5507 K12
Ferguson t65
Instalacja antenowa: Siatkowa z regulowanym zasilaczem
Nadajnik - obiekt nadawczy: Koszotwy Katowice

Re: DVB-t Kraków

Post autor: zygmunt »

Kiedy się można spodziewać jakiegoś muxa w Krakowie lub Katowicach ?
Mam na myśli mux 2 lub mux 3 (polskie dvb-t)

ryszard722

Re: DVB-t Kraków

Post autor: ryszard722 »

Kiedy się można spodziewać jakiegoś muxa w Krakowie lub Katowicach ?
Mam na myśli mux 2 lub mux 3 (polskie dvb-t)


Witam ja też mieszkam w tym rejonie dopiero można się spodziewać w lipcu 2011 wcześniej będzie ze Skrzycznego po koniec 2010 roku ....
Szczegóły na stronie http://tv-test.bo.pl/
Obecnie odbieram programy z Skrzycznego i Ostrawy ok 16 programów
Pozdrawiam .....

PanGie
Posty: 158
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: DVB-t Kraków

Post autor: PanGie »

Tak z ciekawości zapytam czy Emitel teraz kiedy już zaczęła się cyfryzacja planuje jeszcze jakieś testy? Np. z Chorągwicy? :D Kanał 25 jest wolny, były testy ze stosunkowo sporą mocą więc nie kolidowały z innymi nadajnikami, odpowiednie anteny też pewnie są. No chyba że po testach je zdemontowano i razem ze sprzętem przewieziono w inne miejsce? W ramach testu można by uruchomić np. MUX2 (prywatni nadawcy chyba by się dorzucili?) a później tylko przełączyć na inny kanał.

m_aciek

Re: DVB-t Kraków

Post autor: m_aciek »

PanGie pisze:Tak z ciekawości zapytam czy Emitel teraz kiedy już zaczęła się cyfryzacja planuje jeszcze jakieś testy? Np. z Chorągwicy?
Też dołączam się do pytania :) Bo niestety nie udało mi się złapać sygnału z Wisły a takich jak my to pewnie dużo osób jest co próbowało w krak złapać a się nie udało.

Pozdrawiam

Zablokowany