DVB-T Kraków

danielmat

Re: DVB-t Kraków

Post autor: danielmat »

igorlan pisze:...A co stoi na przeszkodzie aby antenę wystawić na dach, z którego już będziesz miał możliwość ustawienia na pd-zach?
Na przykład to, że mieszkam w bloku i na dach nic sobie nie mogę wystawić. Antena jest zamontowana na balkonie i to mnie ogranicza w kwestii kierunku w jaki ją mogę skierować.

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: DVB-t Kraków

Post autor: qwerty »

Mieszkasz na górnych piętrach? Jeżeli tak piszesz do SM, że chcesz postawić antenę na dachu. Muszą oni umożliwić instalacje.

Awatar użytkownika
igorlan
Posty: 784
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Kraków
Odbiornik: Samsung UE55RU7092
Instalacja antenowa: Siatka+LNA188 (SK) Námestovo MUX1,2,3,4
Televes DAT 790 (CZ) Lysá hora MUX23
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica, Námestovo, Lysá hora

Re: DVB-t Kraków

Post autor: igorlan »

danielmat pisze:
igorlan pisze:...A co stoi na przeszkodzie aby antenę wystawić na dach, z którego już będziesz miał możliwość ustawienia na pd-zach?
Na przykład to, że mieszkam w bloku i na dach nic sobie nie mogę wystawić. Antena jest zamontowana na balkonie i to mnie ogranicza w kwestii kierunku w jaki ją mogę skierować.
To faktycznie sytuacja beznadziejna więc pozostaje Ci czekać na wlączenie Lubonia. Jeśli mieszkasz w północnej czesci Krakowa to możesz próbować odebrać Suchą Górę. Mapka na http://www.dvbtmap.eu/ wskazywaalby możliwość złapania sygnału cyfrowego.

danielmat

Re: DVB-t Kraków

Post autor: danielmat »

qwerty pisze:Mieszkasz na górnych piętrach? Jeżeli tak piszesz do SM, że chcesz postawić antenę na dachu. Muszą oni umożliwić instalacje.
Mieszkam na ostatnim piętrze ale szczerze mówiąc to gra nie jest warta świeczki. Obecnie odbieram w analogu 7 programów z Chorągwicy więc nie bardzo mi się chce robić wygibasy na dachu aby mieć skarlały MUX ze Skrzycznego. Gdyby to była tylko kwestia obrócenia anteny to bym to zrobił ale tak to chyba poczekam na odpalenie NTC z innych nadajników (np. z Rabki)

Awatar użytkownika
igorlan
Posty: 784
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Kraków
Odbiornik: Samsung UE55RU7092
Instalacja antenowa: Siatka+LNA188 (SK) Námestovo MUX1,2,3,4
Televes DAT 790 (CZ) Lysá hora MUX23
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica, Námestovo, Lysá hora

Re: DVB-t Kraków

Post autor: igorlan »

qwerty pisze:Mieszkasz na górnych piętrach? Jeżeli tak piszesz do SM, że chcesz postawić antenę na dachu. Muszą oni umożliwić instalacje.
Chyba, że mieszka w nowym developmencie, który w standardzie ma kablówkę. Wtedy raczej marne szanse.

danielmat

Re: DVB-t Kraków

Post autor: danielmat »

igorlan pisze:...To faktycznie sytuacja beznadziejna więc pozostaje Ci czekać na wlączenie Lubonia. Jeśli mieszkasz w północnej czesci Krakowa to możesz próbować odebrać Suchą Górę. Mapka na http://www.dvbtmap.eu/ wskazywaalby możliwość złapania sygnału cyfrowego.
Z Suchej Góry niestety nie łapię sygnału (mieszkam wpłd-wsch części miasta). Może przy lepszej antenie by mi się udało ale stwierdziłem, że nie warto inwestować kasy i chyba lepiej będzie poczekać na odpalenie sygnału z Rabki. W końcu kiedyś to chyba nastąpi.
igorlan pisze:
qwerty pisze:Mieszkasz na górnych piętrach? Jeżeli tak piszesz do SM, że chcesz postawić antenę na dachu. Muszą oni umożliwić instalacje.
Chyba, że mieszka w nowym developmencie, który w standardzie ma kablówkę. Wtedy raczej marne szanse.
Otóż to. :lol: Wątpię, żeby się zgodzili, zresztą nawet nie pytałem bo i tak mi się nie uśmiecha bieganie po dachu.

Awatar użytkownika
igorlan
Posty: 784
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Kraków
Odbiornik: Samsung UE55RU7092
Instalacja antenowa: Siatka+LNA188 (SK) Námestovo MUX1,2,3,4
Televes DAT 790 (CZ) Lysá hora MUX23
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica, Námestovo, Lysá hora

Re: DVB-t Kraków

Post autor: igorlan »

danielmat pisze:
igorlan pisze:...To faktycznie sytuacja beznadziejna więc pozostaje Ci czekać na wlączenie Lubonia. Jeśli mieszkasz w północnej czesci Krakowa to możesz próbować odebrać Suchą Górę. Mapka na http://www.dvbtmap.eu/ wskazywaalby możliwość złapania sygnału cyfrowego.
Z Suchej Góry niestety nie łapię sygnału (mieszkam wpłd-wsch części miasta). Może przy lepszej antenie by mi się udało ale stwierdziłem, że nie warto inwestować kasy i chyba lepiej będzie poczekać na odpalenie sygnału z Rabki. W końcu kiedyś to chyba nastąpi.
igorlan pisze:
qwerty pisze:Mieszkasz na górnych piętrach? Jeżeli tak piszesz do SM, że chcesz postawić antenę na dachu. Muszą oni umożliwić instalacje.
Chyba, że mieszka w nowym developmencie, który w standardzie ma kablówkę. Wtedy raczej marne szanse.
Otóż to. :lol: Wątpię, żeby się zgodzili, zresztą nawet nie pytałem bo i tak mi się nie uśmiecha bieganie po dachu.
A próbowałeś może coś od naszych sąsiadów np Namestovo, kanał 68, pol V - 1MUX Slowacja?

marwika

Re: DVB-t Kraków

Post autor: marwika »

Przepraszam , wiem , że nie na temat, ale nie mam gdzie tego sprawdzić.
Czy odbieracie w tej chwili Krakowie programy z analogowej anteny naziemnej?
Nie chodzi mi o DVB-T :)
Bo nie wiem, czy to u mnie jest problem z anteną, czy np. nie nadają sygnału.

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: DVB-t Kraków

Post autor: Jarosław Bałuka »

Dziś jest planowa przerwa konserwacyjna, max do godz. 15:00.

Awatar użytkownika
igorlan
Posty: 784
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Kraków
Odbiornik: Samsung UE55RU7092
Instalacja antenowa: Siatka+LNA188 (SK) Námestovo MUX1,2,3,4
Televes DAT 790 (CZ) Lysá hora MUX23
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica, Námestovo, Lysá hora

Re: DVB-t Kraków

Post autor: igorlan »

Jarosław Bałuka pisze:Dziś jest planowa przerwa konserwacyjna, max do godz. 15:00.
Można potestować analogowe kanały ze Słowacji, które są skutecznie zasłaniane przez sygnał z Chorągwicy :)

marwika

Re: DVB-t Kraków

Post autor: marwika »

Bardzo dziękuję Panie Jarosławie :)
Mamy antenę zbiorczą na dachu naszego bloku i kiedyś były już problemy z zasilaczem.
Myślałam, że znowu jakaś awaria u nas.

Jeszcze raz dziękuję.

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: DVB-t Kraków

Post autor: qwerty »

igorlan pisze:Chyba, że mieszka w nowym developmencie, który w standardzie ma kablówkę. Wtedy raczej marne szanse.
Nic do tego. Muszą umożliwić odbiór kanałów naziemnych. Było tutaj na forum. Warto też poczytać grupy/fora o amatorach cb.

danielmat

Re: DVB-t Kraków

Post autor: danielmat »

igorlan pisze:
danielmat pisze:
igorlan pisze:...To faktycznie sytuacja beznadziejna więc pozostaje Ci czekać na wlączenie Lubonia. Jeśli mieszkasz w północnej czesci Krakowa to możesz próbować odebrać Suchą Górę. Mapka na http://www.dvbtmap.eu/ wskazywaalby możliwość złapania sygnału cyfrowego.
Z Suchej Góry niestety nie łapię sygnału (mieszkam wpłd-wsch części miasta). Może przy lepszej antenie by mi się udało ale stwierdziłem, że nie warto inwestować kasy i chyba lepiej będzie poczekać na odpalenie sygnału z Rabki. W końcu kiedyś to chyba nastąpi...
A próbowałeś może coś od naszych sąsiadów np Namestovo, kanał 68, pol V - 1MUX Slowacja?
Próbowałem ale na antenie, która posiadam tj. DIPOL 16/21-69 DVB-T nie udało mi się nic złapać. Może na lepszej antenie byłaby większa szansa ale nie chcę kupować nowej tym bardziej, że na tej którą posiadam mam wszystkie 7 programów analogowych z Chorągwicy z jakością porównywalną do kablówki, a oprócz tego odbiera mi nawet TVP1 i TVP2 z Rabki (przy antenie skierowanej na Chorągwicę).

sawcio

Re: DVB-t Kraków

Post autor: sawcio »

witam ,
-danielmat, rozumiem że ustawiłeś antenę na odpowiednią polaryzację? Napisz proszę czy próbowałeś w polaryzacji pionowej. Ciepło się robi, więc chciałbym i ja popróbować "złapać" cyfrową od sąsiadów, bo sportu jednak mają tam więcej, ale jeśli Tobie się nie udało to raczej szkoda fatygi, tym bardziej,że musiałbym antenę zakupić. A może jest tu ktoś komu udała się ta sztuka i podzieli się swoim doświadczeniem?

Awatar użytkownika
igorlan
Posty: 784
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Kraków
Odbiornik: Samsung UE55RU7092
Instalacja antenowa: Siatka+LNA188 (SK) Námestovo MUX1,2,3,4
Televes DAT 790 (CZ) Lysá hora MUX23
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica, Námestovo, Lysá hora

Re: DVB-t Kraków

Post autor: igorlan »

sawcio pisze:witam ,
-danielmat, rozumiem że ustawiłeś antenę na odpowiednią polaryzację? Napisz proszę czy próbowałeś w polaryzacji pionowej. Ciepło się robi, więc chciałbym i ja popróbować "złapać" cyfrową od sąsiadów, bo sportu jednak mają tam więcej, ale jeśli Tobie się nie udało to raczej szkoda fatygi, tym bardziej,że musiałbym antenę zakupić. A może jest tu ktoś komu udała się ta sztuka i podzieli się swoim doświadczeniem?
Przenoszę dyskusję do odpowiedniego wątku http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f= ... 493#p15493

Teodoryk
Posty: 42
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: DVB-t Kraków

Post autor: Teodoryk »

Jest umowa z TVP, ufff

Drogi Emitelu, włączcie wreszcie nadajnik w Krakowie, please ;)

marwika

Re: DVB-t Kraków

Post autor: marwika »

Cytat:
"Uruchomienie trzeciego multipleksu następować będzie etapami. W pierwszej fazie, jeszcze w tym roku, sygnał będzie dostępny w województwach mazowieckim, pomorskim, wielkopolskim i zachodniopomorskim..."

Chyba nie tak szybko w Krakowie :(

uggp

Re: DVB-t Kraków

Post autor: uggp »

marwika pisze:Chyba nie tak szybko w Krakowie :(
No właśnie, we wszystkich planach i harmonogramach Kraków jest na końcu, trochę to wkurzające.

elwood-xp

MUX 3 rozpisany, zatem co z testami?

Post autor: elwood-xp »

Witam serdecznie,
Panie Jarku, skromne pytanie ad. Krakowa i nadawania testowego z Chorągwicy.
Czy są jakieś realne szanse na ponowne załączenie emisji testowej?

Przez tę chwilę, w której testy były prowadzone z tegoż obiektu - udało mi się z anteny siatkowej(sic!) w Miechowie (40km od Krakowa) - na tunerze DVB-T Pinnacle'a odebrać bez problemu sygnał na poziomie 70-90%, zatem nie było źle. (Niestety trochę krótko

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: MUX 3 rozpisany, zatem co z testami?

Post autor: Jarosław Bałuka »

Emisja w Krakowie pracowała testowo z mux1, na kanale 25 przeznaczonym dla mux1. Natomiast emisja mux3 w Krakowie będzie uruchomiona zgodnie z harmonogramem, tak jak to zostało podane w komunikacie dotyczącym mux3.

/posty przenoszę do właściwego wątku/

Zablokowany