SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Awatar użytkownika
rppmedia
Posty: 124
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Sharp 32DH65E
Dual 500
Clint H1
Instalacja antenowa: Telmor Digit Activa
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Trzeciewiec

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: rppmedia »

SIŁA - 89% (dawniej) - 92% (obecnie)
JAKOŚĆ - 62%(dawniej) - 52% (obecnie)

Antena zewnętrzna Atrax 300 DVB-T skierowana na Raszyn.

ruphert

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: ruphert »

Duże jeszcze takich zmian kanałów będzie? Mamy założone filtry i wzmacniacze w instalacji zbiorczej na osiedlu (6 anten na 200 mieszkań). Każda taka zmiana to duże koszty.

grodek75

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: grodek75 »

Odbiór już jest. Ale niestety jest również zamrażanie obrazu i pikseloza :(
To nie tak miało być Panowie, nie tak...

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: Jarosław Bałuka »

ruphert pisze:Duże jeszcze takich zmian kanałów będzie? Mamy założone filtry i wzmacniacze w instalacji zbiorczej na osiedlu (6 anten na 200 mieszkań). Każda taka zmiana to duże koszty.
Zgodnie z wcześniejszymi informacjami, emisja została przeniesiona z testowego kanału 48 na docelowy kanał 58, tak jak jest przewidziane w planie zagospodarowania częstotliwości dla multipleksu 1.

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: Jarosław Bałuka »

grodek75 pisze:Odbiór już jest. Ale niestety jest również zamrażanie obrazu i pikseloza :(
To nie tak miało być Panowie, nie tak...
Tak, wiemy o tym. Niestety licho nie śpi, w nowozainstalowanym nadajniku stwierdzono pewien drobiazg, który nie ma wpływu na emisję dużej mocy jednak w niektórych przypadkach (na terenie sfn) może powodować nietypowe objawy na TV. Serwis producenta nadajnika pracuje nad tym, spodziewamy się w przyszłym tygodniu korekty firmware.

buzzer11

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: buzzer11 »

Jarosław Bałuka pisze: Tak, wiemy o tym. Niestety licho nie śpi, w nowozainstalowanym nadajniku stwierdzono pewien drobiazg, który nie ma wpływu na emisję dużej mocy jednak w niektórych przypadkach (na terenie sfn) może powodować nietypowe objawy na TV. Serwis producenta nadajnika pracuje nad tym, spodziewamy się w przyszłym tygodniu korekty firmware.
Mam nadzieje, że korekta ta nie spowoduje pogorszenia odbioru w Piasecznie. Jak narazie wszystko jest super.

vlodek

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: vlodek »

Bardzo przepraszam, drobiazg "kolo jest popsute, czy traktor jest popsuty".
Czy ktos nie potrafil poprawnie napisac specyfikacji.
Za malo czasu???
Byla emisja testowa po co ??? pomagalismy Panstwu, bardzo duzo w przygotowaniach, od 30 wrzesnia powinno wszystko dzialac.
EPG, tez zupelna nowosc i nikt inny tego nie uruchamial :) (znam wyjasnienia)

Bardzo prosze Panie Jarku o SZCZERE ustosunkowanie sie do zaistnialej sytuacji.

W taki sposob i takimi metodami to nic z tego nie bedzie ....
.... a moze tak ma byc.

Milczenie to tez wypowiedz :)

Ps. Wiem, to nie jest portal rolniczy :))))

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: Jarosław Bałuka »

Vlodku, gdyby wszystko poszło tak jak miało iść i jak było od miesięcy albo i lat planowane, to nie musielibyśmy w trakcie emisji wymieniać nadajników. Byłyby gotowe, wytestowane wcześniej i czekały spokojnie na 'godzinę zero' do odpalenia. Tymczasem jesteśmy w sytuacji, w której na żywym organiźmie, pod dużą presją pracują nasi dostawcy urządzeń i nasi technicy. Ja osobiście, widząc 'od środka' jak szeroki i trudny to zakres prac, jestem pod wrażeniem tego co robią. Tak, to prawda, siedząc na kanapie z kawą w ręku krytykowanie przychodzi z łatwością. Ale ja to rozumiem, też bym się złościł gdyby mój TV mrugał do mnie niechcianymi kwadracikami.
Złośliwość rzeczy martwych i wszelkie prawa Murphyego objawiają się właśnie tam gdzie ich najmniej się spodziewamy. Tak jest ze wszystkim - idąc do sklepu i kupując telewizor najlepszej i najdroższej marki masz satysfakcję z wyboru i pewność, że wszystko będzie super. Przynosisz go do domu, rodzina w napięciu czeka, a tu na pilocie nie działa jeden przycisk:) I co wówczas? No właśnie. Niby nic, a jednak. Drobiazg, bo zaraz go serwis naprawi lub wymieni na nowy, ale... no kilka dni trzeba jakoś z tym przeżyć.
Proszę mi wierzyć, dla nas to też nie jest przyjemna sytuacja, tym bardziej że nie możemy jej natychmiast załatwić bo wymagana jest praca inżynierów z fabryki dostawcy, a nie naszych specjalistów. Wszyscy się starają i problem zostanie uleczony najszybciej jak to możliwe.

vlodek

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: vlodek »

Bardzo, bardzo dziekuje za odpowiedz.
Ten krzyk Twoj, moj i innych, ktorzy wiedza jaki jest problem (ludzki, finansowy, emojonalny itd, a NIE oprogramowania w nowym Nadajniku) mam nadzieje, ze wreszcie dotrze do wlasciwych adresatow. Jak nie chcesz cos zrobic, (to nie o Was) to najepiej robic reorganizacje, zmiane struktury, modyfikacje schematu organizacyjnego, jeden drugi przetarg i wszystko z pozoru jest OK, nie ma winnych, pracujemy MY robimy wszystko ma byc lepiej, (tez nie o Was).

CO DALEJ ?

Cale szczescie, ze TV maja jeszcze inne zastosowania, a biezaca oferta programowa przekonuje do takich aplikacji, ktore staja sie wiodacymi.

Ps. "Po co Panu/Pani telewizor z empg4, bedzie niepotrzebny jak jest kabel lub dekoder"

orin
Posty: 640
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Warszawa
Odbiornik: KDL50W809C,UE40H6700,UE48J6200
Instalacja antenowa: Antena Fracarro LP345F LTE ~20 m n.p.z. / kabel Triset 113 PE 10 m
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Warszawa PKiN

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: orin »

Jarosław Bałuka pisze:Vlodku, gdyby wszystko poszło tak jak miało iść i jak było od miesięcy albo i lat planowane, to nie musielibyśmy w trakcie emisji wymieniać nadajników. Byłyby gotowe, wytestowane wcześniej i czekały spokojnie na 'godzinę zero' do odpalenia. Tymczasem jesteśmy w sytuacji, w której na żywym organiźmie, pod dużą presją pracują nasi dostawcy urządzeń i nasi technicy. Ja osobiście, widząc 'od środka' jak szeroki i trudny to zakres prac, jestem pod wrażeniem tego co robią. Tak, to prawda, siedząc na kanapie z kawą w ręku krytykowanie przychodzi z łatwością. Ale ja to rozumiem, też bym się złościł gdyby mój TV mrugał do mnie niechcianymi kwadracikami.
Złośliwość rzeczy martwych i wszelkie prawa Murphyego objawiają się właśnie tam gdzie ich najmniej się spodziewamy. Tak jest ze wszystkim - idąc do sklepu i kupując telewizor najlepszej i najdroższej marki masz satysfakcję z wyboru i pewność, że wszystko będzie super. Przynosisz go do domu, rodzina w napięciu czeka, a tu na pilocie nie działa jeden przycisk:) I co wówczas? No właśnie. Niby nic, a jednak. Drobiazg, bo zaraz go serwis naprawi lub wymieni na nowy, ale... no kilka dni trzeba jakoś z tym przeżyć.
Proszę mi wierzyć, dla nas to też nie jest przyjemna sytuacja, tym bardziej że nie możemy jej natychmiast załatwić bo wymagana jest praca inżynierów z fabryki dostawcy, a nie naszych specjalistów. Wszyscy się starają i problem zostanie uleczony najszybciej jak to możliwe.
Tyle, że deweloperzy nie pracują w weekendy.Szkoda, że przełączenia nie zaplanowano w środku tygodnia aby w przypadku problemów od razu można było rozpocząć ich rozwiązywanie.

Awatar użytkownika
RAPIOTR
Posty: 839
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Luboń
Odbiornik: SONY ST-SB920QS,KDL-42W828B,DAB:PHILIPS AE5220, DA1200/05
Instalacja antenowa: Antena: Fracarro Sigma
84mnpm+12m
Antena: Televes V-RANGE
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań/Śrem . SLR Poznań

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: RAPIOTR »

Jarosław Bałuka pisze:Vlodku, gdyby wszystko poszło tak jak miało iść i jak było od miesięcy albo i lat planowane, to nie musielibyśmy w trakcie emisji wymieniać nadajników. Byłyby gotowe, wytestowane wcześniej i czekały spokojnie na 'godzinę zero' do odpalenia. Tymczasem jesteśmy w sytuacji, w której na żywym organiźmie, pod dużą presją pracują nasi dostawcy urządzeń i nasi technicy. Ja osobiście, widząc 'od środka' jak szeroki i trudny to zakres prac, jestem pod wrażeniem tego co robią. Tak, to prawda, siedząc na kanapie z kawą w ręku krytykowanie przychodzi z łatwością. Ale ja to rozumiem, też bym się złościł gdyby mój TV mrugał do mnie niechcianymi kwadracikami.
Złośliwość rzeczy martwych i wszelkie prawa Murphyego objawiają się właśnie tam gdzie ich najmniej się spodziewamy. Tak jest ze wszystkim - idąc do sklepu i kupując telewizor najlepszej i najdroższej marki masz satysfakcję z wyboru i pewność, że wszystko będzie super. Przynosisz go do domu, rodzina w napięciu czeka, a tu na pilocie nie działa jeden przycisk:) I co wówczas? No właśnie. Niby nic, a jednak. Drobiazg, bo zaraz go serwis naprawi lub wymieni na nowy, ale... no kilka dni trzeba jakoś z tym przeżyć.
Proszę mi wierzyć, dla nas to też nie jest przyjemna sytuacja, tym bardziej że nie możemy jej natychmiast załatwić bo wymagana jest praca inżynierów z fabryki dostawcy, a nie naszych specjalistów. Wszyscy się starają i problem zostanie uleczony najszybciej jak to możliwe.


To jest pierwsza wypowiedż ,która została tu napisana rzeczywiście z potrzeby serca.
Osobiście dostrzegam bijące z niej ciepło :shock: . To doceniam .

Pytanie uzupełniające: Czy serwis do nadajnika jedzie z Włoch ,z Niemiec czy z CHIN kontynentalnych ?? :?:

lukaszc2

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: lukaszc2 »

Tylko dodam, że na Bemowie nie mogę złapać żadnego sygnału na 58 kanale a jak wprowadzę "z palca" 770 MHz To mam informację na ekranie " w tej sieci nie ma usług telewizyjnych" a wskaźnik wskazuje 0 sygnału i 0 jakosci.

orin
Posty: 640
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Warszawa
Odbiornik: KDL50W809C,UE40H6700,UE48J6200
Instalacja antenowa: Antena Fracarro LP345F LTE ~20 m n.p.z. / kabel Triset 113 PE 10 m
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Warszawa PKiN

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: orin »

lukaszc2 pisze:Tylko dodam, że na Bemowie nie mogę złapać żadnego sygnału na 58 kanale a jak wprowadzę "z palca" 770 MHz To mam informację na ekranie " w tej sieci nie ma usług telewizyjnych" a wskaźnik wskazuje 0 sygnału i 0 jakosci.
Może za silny sygnał?

HBT

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: HBT »

Sygnał tak silny, że przelatuje górą i ledwo zawadza o antenę. :lol:

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: Jarosław Bałuka »

RAPIOTR pisze:
To jest pierwsza wypowiedż ,która została tu napisana rzeczywiście z potrzeby serca.
Osobiście dostrzegam bijące z niej ciepło :shock: . To doceniam .

Pytanie uzupełniające: Czy serwis do nadajnika jedzie z Włoch ,z Niemiec czy z CHIN kontynentalnych ?? :?:
Hm... ani z Chin ani z Włoch ;)

Demon

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: Demon »

Jarosław Bałuka pisze:Mamy drobny problem z nowym nadajnikiem. Dostawca pracuje nad jego usunięciem.
Precyzja wypowiedzi niewiarygodna. No więc producent właśnie usuwa nadajnik? :P :lol:

gutts

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: gutts »

Fakt sygnal jest silny, na ursynowie, przy pokojowej antenie skierowanej na sciane, mam 10/10 sile sygnalu i 9/10 w porywach 10/10 jakosc :lol:

lukaszc2

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: lukaszc2 »

orin pisze:
lukaszc2 pisze:Tylko dodam, że na Bemowie nie mogę złapać żadnego sygnału na 58 kanale a jak wprowadzę "z palca" 770 MHz To mam informację na ekranie " w tej sieci nie ma usług telewizyjnych" a wskaźnik wskazuje 0 sygnału i 0 jakosci.
Może za silny sygnał?
Sam już nie wiem muszę podłączyć przysłowiowy kawałek drutu aczkolwiek dlaczego nawet przy przesterowanym sygnale wskaźnik nic nie pokazuje 0% jakości i siły.

bartekm

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: bartekm »

witam ja dziś znów nie mam żadnej tv
10 błędów i 0 jakości sygnału

wczoraj sygnał na poziomie 80%
czy emitel znów coś zmienia??

lumca_2
Posty: 274
Rejestracja: 14 grudnia 2008, o 10:11
Miejscowość: niedaleko Ostrawy
Nadajnik - obiekt nadawczy: Hošťálkovice,Hladnov, Kosztowy,Skrzyczne

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: lumca_2 »

Jarosław Bałuka pisze:
RAPIOTR pisze:
To jest pierwsza wypowiedż ,która została tu napisana rzeczywiście z potrzeby serca.
Osobiście dostrzegam bijące z niej ciepło :shock: . To doceniam .

Pytanie uzupełniające: Czy serwis do nadajnika jedzie z Włoch ,z Niemiec czy z CHIN kontynentalnych ?? :?:
Hm... ani z Chin ani z Włoch ;)
Nadajnik jest od firmy Rohde&Swarz z Niemiec, tak? Bo to ta firma dodaje nadajniki dla DVB-T v Czechach i wedlug informacii z tej firmy i na terenie Polski! Mam racje??

Zablokowany