SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

pablo21_1984
Posty: 224
Rejestracja: 24 kwietnia 2011, o 12:20
Nadajnik - obiekt nadawczy: Warszawa/Raszyn

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: pablo21_1984 »

Mój Sony Bravia to model KDL-46W4000. Wskaźniki sygnału później podam w wolnej chwili. Niestety dla mojego modelu nowego softu nie widzę na stronie producenta :-(

orin
Posty: 640
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Warszawa
Odbiornik: KDL50W809C,UE40H6700,UE48J6200
Instalacja antenowa: Antena Fracarro LP345F LTE ~20 m n.p.z. / kabel Triset 113 PE 10 m
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Warszawa PKiN

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: orin »

Pozostaje walka z serwisem SONY lub ewentualna walka z instalacją antenową aby sprostać potrzebom tv Sony :lol:

pablo21_1984
Posty: 224
Rejestracja: 24 kwietnia 2011, o 12:20
Nadajnik - obiekt nadawczy: Warszawa/Raszyn

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: pablo21_1984 »

znalazłem w sieci dokument TVP dotyczący planów wdrożenia MUX-3:
http://www.tvp.pl/zamowienia_publiczne/ ... f0f792.pdf
Jest w nim nadajnik doświetleniowy Ostów Mazowiecka na k42. Czy przypadkiem zamiast tego nadajnika jest doświetlenie w SFN z Ostrołęką z obiektu w Różanie?
Zgłosiłem problem z moim telewizorem Sony Bravia na infolinii technicznej klienta Sony. Konsultant sprawdził czy są na mój model nowe aktualki softu i rzeczywiście nie ma w tej chwili ale przekazała mój problem do Działu Technicznego Sony i mają oddzwonić. Wkrótce wg tego co mi powiedział zapewne pojawi się aktualka do mojego modelu. Co ciekawe powiedziano mi że nie jestem jedyną osobą która zgłasza im takie problemy z okolic Warszawy. Przy tym dopowiedziała że w obecnych parametrach polskiego DVB-T wszyscy producenci telewizorów które zostały wypuszczone na rynek 2 lata do tyłu lub wiecej będą musieli wypuścić aktualki do nich. Kilka lat temu po prostu były inne realia co do głowić DVB-T w telewizorach.

Przed chwilą sprawdziłem z ciekawości poziom sygnału na moim LG i przy okazji zauważyłem że na MUX-3 teraz już jest zmieniony FEC z 5/6 na 3/4. Sygnał się poprawił.

tom41

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: tom41 »

Przyznam, że trochę nie rozumiem problemów z telewizorami Sony. Mój model-to KDL40 EX6500 Po zmianie kanału z 55 na 27 stwierdziłem,że odbiornik bez mojego udziału przeniósł wszystkie programy ze starego MUXa na nowy z zachowaniem ustalonej przeze mnie wcześniej kolejności. Na paskach moc/jakość mam 100/100, czyli max. Do PKiN mam ok. 4km (mieszkam na 7-ym piętrze), do Raszyna ok. 15 km. Kierunki nadajników względem mojego balkonu tworzą mniej więcej kąt prosty. Ustawienie anteny na każdy z tych kierunków daje podobne wyniki. O ile pamiętam, natężenie pola maleje z kwadratem odległości, zatem tak powinno być.
Pozdrawiam

orin
Posty: 640
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Warszawa
Odbiornik: KDL50W809C,UE40H6700,UE48J6200
Instalacja antenowa: Antena Fracarro LP345F LTE ~20 m n.p.z. / kabel Triset 113 PE 10 m
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Warszawa PKiN

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: orin »

Problematyczny model to KDL-46W4000 stąd twoje pozytywne doświadczenie z Sony nie odzwierciedla środowiska w którym jest problem z odbiorem mux3.

pablo21_1984
Posty: 224
Rejestracja: 24 kwietnia 2011, o 12:20
Nadajnik - obiekt nadawczy: Warszawa/Raszyn

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: pablo21_1984 »

Oddzwonił do mnie dzisiaj konsultant z dział wsparcia technicznego Sony Polska. Odp. mi że niestety nie ma szans na wypuszczenie nowej aktualki softu od mojego modelu Sony Bravia. Mój telewizor jest z linii produkcyjnej 2008 rok czyli 5 lat do tyłu. Sony już nie wspiera tak "starego sprzętu". Polecono mi pobawić się jeszcze w przywracanie ustawień fabrycznych i odnowa wyszukanie kanałów do programowania (jakbym tego nie robi ze 30 razy!).
Pan z Sony Polska odp. mi że jeśli to nie pomaga i dalej są kłopoty z odbiorem MUX-3 TVP z Raszyna to pozostaje mi tylko albo czekać na uruchomienie innego nadajnika DVB-T w moim regionie i nakierować na niego antenę sprawdzając jak sobie poradzi z sygnałem MUX-3 TVP mój Sony Bravia albo dokupienie zewnętrznego STB czyli tunera DVB-T. Ależ mi pomogli! :-(
Przy okazji Pan z Sony Polska powiedział mi że gdy był produkowany mój model Sony Bravia w 2008 roku były inne plany wdrażania DVB-T a obecnie realia emisji DVB-T w Polsce jak widać są całkiem inne przez co muszą wypuszczać aktualki softu do obecnych modeli telewizorów które produkują aby użytkownicy nie mieli problemów z odbiorem polskiego DVB-T.

Co do reakcji mojego Sony Bravia po zmianie FEC z 5/6 na 3/4 od wczoraj na MUX-3 TVP z Raszyna na k27 to obecnie jest odbierany poprawnie MUX3 ale co parę minut są drobne przycinki przekazu. Pobawiłem się trochę ustawieniem anteny przy obecnym FEC 3/4 MUX3 ale niestety obecny stan z przycinkami co parę minut to najlepsze ustawienie i nic więcej się nie daje zrobić. Jak wyłącza analogu już całkiem w całym kraju to spróbuje przekierować antenę na nadajnik z Ostrołęki tam MUX-y mają być na kanałach: 40, 41 i 42 chyba z mocą 100 kW i emisją dookólna wg info z harmonogramu. Ostrołęką jest ode mnie bliżej niż Raszyn bo mam ok 65 km z Łochowa w linii prostej a do Różanu 43 km czyli doleci do mnie sygnał z obu nadajników SFN-u.

arik92

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: arik92 »

@pablo21_1984, rozumiem zatem, że na tej Bravi masz już wyszukane kanały MUX3 z k.27, a problem jest podczas jego oglądania. Jakie są parametry Pre viterbi i Post Viterbi dla MUX3 na Sony? Próbowałeś przywracać ustawienia fabryczne?

Bartt

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: Bartt »

@pablo21_1984

Zmartwię cię. Na razie w okolicach Ostrołęki nie ma nadajnika z którego można by nadawać 100kW :( : http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f= ... &start=120

sat17
Posty: 82
Rejestracja: 31 marca 2011, o 19:58

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: sat17 »

Potwierdzam odbiór mux3 na kanale 27 w odległości ponad 100k w kierunku południowym.Odbiornik Golden Interstar T/S 870CRCI xpeed+moduł NP4 VIACCESS EXTRA,antena ATX91+LNA177,siła 60%,jakość62. Potwierdza się zasada,im niższy kanał tym lepszy odbiór. Sygnał mam przez cały dzień niezależnie od pogody,a pozostałe muxy tak jak wcześniej od wieczora do rana i często przy lepszej pogodzie.

pawel319

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: pawel319 »

sat17 pisze:Potwierdzam odbiór mux3 na kanale 27 w odległości ponad 100k w kierunku południowym.
czyli gdzie?

sat17
Posty: 82
Rejestracja: 31 marca 2011, o 19:58

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: sat17 »

Miejscowość Kochanów przy trasie Puławy-Zwoleń.

grzegorz0plonka

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: grzegorz0plonka »

Czy te zdjęcie na stronie http://radiopolska.pl/wykaz/pokaz_lokal ... hp?pid=160
są aktualnie?

myszasty
Posty: 1
Rejestracja: 6 kwietnia 2013, o 21:27
Instalacja antenowa: siatka

Przestałem odbierać telewizję cyfrową

Post autor: myszasty »

Witam,

mam nadzieję, że piszę we właściwym miejscu forum.

Problem mam następujący. Od paru lat mam telewizor z możliwością odbioru telewizji cyfrowej.
W czasie "uruchomienia testowego" odbierałem telewizję cyfrową bez żadnego problemu. Odbierałem za pomocą anteny siatkowej leżącej nawet na poddaszu, a nie wystawionej na zewnątrz. od momentu wyłączenia sygnału analogowego, nie mam możliwości odbioru telewizji cyfrowej naziemnej.

Nic nie zmieniałem w instalacji, nic też się nie zepsuło. Dzisiaj w czasie rozmowy z sąsiadem, wyszło że ma ten sam problem. kupił dekoder i "0" znalezionych kanałów. U sąsiada antena siatkowa na kominie bardzo wysokiego domu.

Lokalizacja problemu to Otwock przy szosie Warszawa-Lublin.

Może ktoś coś podpowie?

pozdrawiam
Bartek

_chris_

Re: Przestałem odbierać telewizję cyfrową

Post autor: _chris_ »

myszasty pisze:W czasie "uruchomienia testowego" odbierałem telewizję cyfrową bez żadnego problemu.
Pierwszy problem jest taki, że twój odbiornik najprawdopodobniej nie odbiera przekazów z video w kompresji mpeg-4. Ale, powinieneś mieć przynajmniej odbiór dźwięku i epg.
myszasty pisze:od momentu wyłączenia sygnału analogowego, nie mam możliwości odbioru telewizji cyfrowej naziemnej.
Nic nie zmieniałem w instalacji, nic też się nie zepsuło.
No, coś jednak się musiało zmienić.
Na pewno zmieniły się kanały DVB-T Kanały z PKiN-u Raszyn to to samo, tylko bez TVN HD

Sprawdź, czy antena jest sprawna, zasilacz antenowy włączony, zrób od nowa strojenie kanałów.
myszasty pisze:Lokalizacja problemu to Otwock przy szosie Warszawa-Lublin.
to musisz mieć odbiór. Ale, antena na poddaszu to może być jakiś mały, lub większy, problem.
myszasty pisze:Dzisiaj w czasie rozmowy z sąsiadem, wyszło że ma ten sam problem. kupił dekoder i "0" znalezionych kanałów. U sąsiada antena siatkowa na kominie bardzo wysokiego domu.
To też ma problem z instalacją antenową.

CeZ_Żerań

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: CeZ_Żerań »

Witam Ponownie...
U mnie ogólnie bez zmian, po zmianie kanałów wszystko śmiga po przestrojeniu ponownym.
Natomiast sprawdzałem dzisiaj przy okazji ładnej pogody z Anteną na zewnątrz odbiór BEZ zasilacza antenowego (widoczność z Pałacem) i tak jak się w sumie spodziewałem MUX3 (z mocą 10kW) działa bez zająknięcia, szkoda ze kanały na MUX1 i 2 sie przycinają lub w ogóle brak sygnału co zapewne jest spowodowane słabszą mocą na PKiN (3kW) :( lub słabą anteną ;) (pasywna to nie jest skoro był dołączony zasilacz - wiem)
Pytanie, Czym zasłużyło sobie TVP ze maja na MUXe 3 10kW a na pozostałych jest tylko 3kW? i drugie pytanie Czy planowane jest zwiększenie mocy na pozostałych MUXach na PKiN do 10kW?

_chris_

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: _chris_ »

CeZ_Żerań pisze:Natomiast sprawdzałem dzisiaj przy okazji ładnej pogody z Anteną na zewnątrz odbiór BEZ zasilacza antenowego (...) (pasywna to nie jest skoro był dołączony zasilacz - wiem)
Po odłączeniu zasilacza antenowego nie masz anteny pasywnej, tylko występuje u ciebie w takim przypadku BRAK ANTENY.

Odbierasz na samych kablach antenowych i/lub źle wykonanych złączach / połączeniach, co między innymi oznacza, że masz te kable kiepskie, o małym współczynniku ekranowania.

Gdybyś miał rzeczywiście Antenę Pasywną, prawdopodobnie odebrałbyś DVB-T bez problemów.
CeZ_Żerań pisze:(widoczność z Pałacem)
to, że masz widoczność z Pałacem, wcale nie musi oznaczać, że odbierasz akurat sygnały z PKiN-u. Możesz równie dobrze odbierać Raszyn. Choć rzecz jasna, nie ma to dla ciebie większego znaczenia.
CeZ_Żerań pisze:Czym zasłużyło sobie TVP ze maja na MUXe 3 10kW a na pozostałych jest tylko 3kW?
Bo takie założenia emisji swoich mux-ów miało / ma TVP, a emitel to realizuje. A komercyjni, no cóż cyfryzacja DVB-T trochę ich chyba zaskoczyła i nie przeanalizowali do końca sytuacji, która będzie w eterze po 2013 roku...

domino16297

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: domino16297 »

CeZ_Żerań pisze:Witam Ponownie...
BEZ zasilacza antenowego
Kolego łatwiej było napisać z symetryzatorem bądź z odłączonym zasilaniem :D

Cyfrowytelewidz

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: Cyfrowytelewidz »

Albo zastąpić zasilacz antenowy zwykłym wtykiem F.

pablo21_1984
Posty: 224
Rejestracja: 24 kwietnia 2011, o 12:20
Nadajnik - obiekt nadawczy: Warszawa/Raszyn

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: pablo21_1984 »

dzisiaj jak była konserwacja nadajników z PKiN to odbiór MUX3 na k27 z Raszyna na moim Sony Bravia bez błędów i problemów.

prx

Odbieram tylko MUX-3

Post autor: prx »

Było wszystko dobrze przez wiele miesięcy. Jakoś tak do końca marca.

Aż zniknęło i nie wróciło:

Jak bym nie skanował automatycznie/ręcznie, jak bym nie wpisywał częstotliwości tutaj opublikowanych, nie jestem w stanie złapać żadnego kanału spoza MUX-3. Te z MUX-3 wykrywa wszystkie ładnie bez problemu. Moc sygnału pokazuje

Czy to jest awaria anteny (roczna instalacja robiona przez profesjonalistów, niestety szczegółów nie znam), wzmacniacza (mam taki), czy mojego tunera?

Mam AB IPBox 9000HD z dodatkową głowicą DVB-T.

pozdrawiam

p.

Zablokowany