SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

mmajczak

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: mmajczak »

Dzieki za wyjasnienia, ma to sens. Bede scigal wspolnote ;)
Ostatnio zmieniony 26 października 2010, o 21:25 przez mmajczak, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
bogdanzieba
Posty: 1412
Rejestracja: 21 września 2010, o 23:52
Miejscowość: Nowa Dęba
Odbiornik: WIWA H.265 Maxx, Ferguson Ariva 254 Combo
Instalacja antenowa: Tri Digit z symetryzatorem, MaximumUHF200
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN PKiN/TON Tarnobrzeg-Machów

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: bogdanzieba »

Mam pytanie czy ktoś z was odbiera MUX-3 z PKiN? Działa?

Awatar użytkownika
BadBoy475
Posty: 286
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Okolice Opoczna
Odbiornik: TV Samsung QE65Q80R,
RPi4 + TV Hat
Instalacja antenowa: ATX-55
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Przysucha

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: BadBoy475 »

Postępy w uruchamianiu MUX3 są widoczne choć jest jeszcze kilka rzeczy do zrobienia przed godziną "0".

Najbardziej moją uwagę zwraca znacznie słabsza jakość TVP INFO w MUX3, obraz jest jakby rozmyty. Natomiast TVP INFO w MUX1 jeśli chodzi o jakość jest bez zarzutu i obraz jest ostry. Z czego wynika ta różnica ? Poza tym brak teletekstu na obu muxach przy tym kanale.

No i zauważyłem ciekawostkę. Na TVP Kultura na ścieżce Dolby Digital na amplitunerze zapala mi się dodatkowo tryb ProLogic. Na stałe tak nadają ?

voitek
Posty: 419
Rejestracja: 22 czerwca 2010, o 21:36
Odbiornik: KDL-40EX500
WinFast Dongle H, NOT LV5T Deluxe, Wiwa HD-90
Instalacja antenowa: DIPOL 19/21-69 DVB-T i wzm. dopuszk. LNA-177 30dB ekran.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Raszyn/PKiN - 55 km

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: voitek »

To prawda, jakość z MUX-a 3 TVP Info jest tragiczna. Dźwięk też jest taki krzaczasty.

Ja na TVP Kutlura w ogóle nie mam AC3 :shock:

Awatar użytkownika
BadBoy475
Posty: 286
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Okolice Opoczna
Odbiornik: TV Samsung QE65Q80R,
RPi4 + TV Hat
Instalacja antenowa: ATX-55
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Przysucha

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: BadBoy475 »

O północy został wyłączony MUX1 z Raszyna.

_chris_

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: _chris_ »

wszędzie wyłączyli (poza Skrzycznem w mpeg-2 i Suchą Górą), co wydaje się być logiczne.
Ostatnio zmieniony 27 października 2010, o 10:50 przez _chris_, łącznie zmieniany 1 raz.

jaski

TVP 1 z k.55 w Warszawie

Post autor: jaski »

Podłączyłem wczoraj dedykowany tuner DVB-T firmy SONY do konsoli Playstation 3.
Tuner wykrył poprawnie wszystkie kanały z trzech częstotliwości. MUX-2, MUX-3, TEST TVN Warszawa.
Wszystkie kanały MUX-2 i MUX-3, oprócz TVP1 działają poprawnie łącznie z dostępem do 7 dniowego EPG, pełne informacje, łącznie z polskimi znakami.

Przy odbiorze kanału TVP 1, mam co chwilę na ułamek sekundy tzw. mrożenie obrazu ale przy zachowaniu ciągłości dźwięku.

Nie wiem czym to jest spowodowane. Może parametry streamu TVP1 odbiegają od pozostałych streamów kanałów TVP. Pozostałe kanały TVP odbierane są poprawnie. Może wspomniany tuner wspiera dość rygorystyczne parametry streamu DVB?

Dodam, że poziom i jakość sygnału mam 10/10 czyli maksymalnie.

Takiego problemu z TVP1 nie mam przy odbiorze na telewizorze Panasonic TX-P46S10E.

Czy może ktoś potwierdzić, czy parametry streamu TVP1 odbiegają od pozostałych jakie występują w paczce TVP z nadajnika warszawskiego? Czy Panowie z Emitela mogą poprawić tak parametry streamu TVP1 aby był zgodny z pozostałymi kanałami TVP w tej paczce?

voitek
Posty: 419
Rejestracja: 22 czerwca 2010, o 21:36
Odbiornik: KDL-40EX500
WinFast Dongle H, NOT LV5T Deluxe, Wiwa HD-90
Instalacja antenowa: DIPOL 19/21-69 DVB-T i wzm. dopuszk. LNA-177 30dB ekran.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Raszyn/PKiN - 55 km

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: voitek »

Ale białe, przerywane kreski na górze obrazu nadal są... Co prawda na TVP Info nie, ale za to jakość tego kanału pozostawia wiele do życzenia.

Obrazek

pajda75
Posty: 65
Rejestracja: 10 października 2010, o 13:49

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: pajda75 »

Witam.
mam od tygodnia lcd,mux3 świetnie odbiera.
Jak sprawdzić w telewizorze jakość i moc odbieranych kanałów cyfrowych?
Pozdrawiam.

_chris_

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: _chris_ »

pajda75 pisze:Jak sprawdzić w telewizorze jakość i moc odbieranych kanałów cyfrowych?
Pozdrawiam.
Zwykle wskaźnik są dostępne gdzieś w Menu --> Instalacje -->Ustawianie anteny / Strojenie... albo jakoś podobnie. Przeczytaj instrukcję, szczególnie w zakresie strojenia TV, jeśli ma, to będzie napisane.

orin
Posty: 640
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Warszawa
Odbiornik: KDL50W809C,UE40H6700,UE48J6200
Instalacja antenowa: Antena Fracarro LP345F LTE ~20 m n.p.z. / kabel Triset 113 PE 10 m
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Warszawa PKiN

Re: DVB-T WARSZAWA (RTCN Warszawa / Raszyn i PKIN)

Post autor: orin »

MUX-2 oraz MUX-3 odbieram w Warszawie na nBox z wykorzystaniem dongla USB i Golden Media Uni-Box 9080 i nie ma opisywanych problemów na TVP1. Sądzę, że problem jest po stronie oprogramowania Sony. Podobne efekty czasami spowodowane są zbyt silnym sygnałem.

jaski

Re: DVB-T WARSZAWA (RTCN Warszawa / Raszyn i PKIN) - odbiór TVP1

Post autor: jaski »

Dla mnie nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby to dotyczyło całej paczki MUX3. Jednak dotyczy to jednego kanału z paczki. Może być to wina softu dekodera SONY, który może ma problemy z obsługą wartości PID/SID z pewnego zakresu w który łapie się przekaz TVP1. Nie mam pojęcia.
Pozostałe kanały z tej paczki działają poprawnie. Cały MUX2 działa poprawnie.

Pablo036

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: Pablo036 »

Czy MUX-3 juz ruszyl w ostatecznym ksztalcie? Czy beda jeszcze czynione jakies poprawki? Mam poblem z odbiorem MUX-3 na tunerze LV5T Delux - sygnal nie jest najlepszy (bledy, i rwie sie obraz co jakis czas). Na TV LG jakosc sygnalu tez sie waha, choc odbior odbywa sie bez wiekszych problemow (wogole wydaje mi sie ze jakosc obrazu kanalow jest gorsza niz byla w MUX-1). TVN Warszawa i MUX-2 odbieram bez problemow, MUX-1 do wczoraj rowniez, a wczesniej emisje testowe wiec to nie wina instalacji antenowej.

interaktiv

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: interaktiv »

U mnie występuje brak synchronizacji na TVP1 i TVP2 (TVP INFO trudno ocenić) na TVP Kultura i TVP Historia wydaje się być OK, dziwna rzecz bo wcześniej dawno nie było takich przypadłości.
Dźwięk minimalnie wyprzedza obraz - widać to szczególnie przy gadających głowach.
Na MUX2 jest wszystko super. Odbiór Samsung B650.

Nicniewiedzki

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: Nicniewiedzki »

Warszawa, Białołęka, Kobiałka.
U mnie też na TVP1 i TVP2 dźwięk jest przesunięty względem obrazu.
Wszystko inne działa poprawnie.

KrzysztofD
Posty: 278
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Sony W4000, Leadtek USB, Pi7010ix, Leadtek DTV1000T
Instalacja antenowa: HB9CV 3 metry nad ziemią
Nadajnik - obiekt nadawczy: PKiN Warszawa

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: KrzysztofD »

Dla uściślenia: przesunięcie jest na AC3 dla TVP1 oraz TVP2 i wynosi 170ms.
Na TVP Kultura AC3 jest ok.

voitek
Posty: 419
Rejestracja: 22 czerwca 2010, o 21:36
Odbiornik: KDL-40EX500
WinFast Dongle H, NOT LV5T Deluxe, Wiwa HD-90
Instalacja antenowa: DIPOL 19/21-69 DVB-T i wzm. dopuszk. LNA-177 30dB ekran.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Raszyn/PKiN - 55 km

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: voitek »

U mnie na AC3 TVP1,2 i Kultura totalna cisza.
A TVN z AC3 działa poprawnie, więc to nie wina kodeków.
I nadal ta biała kreska na górze...

raz

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: raz »

Witam Wszystkich

Mój problem dotyczy odbioru programów innych niż MUX2 na telewizorze LG 37LH3000 podłączonym do instalacji w bloku na warszawskim Służewcu. Jedyne DVB jakie "widzi" odbiornik są na kanale 48 - cztery programy Polsat, TVN, TV4 i Puls (obraz czysty bez artefaktów), pomijam pozostałe programy wyświetlające ekran testowy. Poniżej to co wyświetla menu diagnostyczne TV:
Nadajnik TP EmiTel
Siła sygnału 70%
Jakość sygnału 25-30%
ONID 0x2268
TSID 0x2
Identyfikator Sieci 0x3401
Wskaźnik Kodu 3/4
Interwał ochronny 1/8
Konstelacja 63QAM
Tryb FFT 8k

niestety skanowanie automatyczne oraz ręczne nie jest w stanie zmusić TV do "zobaczenia czegokolwiek innego niż na kanale 48, na 53 i 55 TV zgłasza brak sygnału.
w tej sytuacji nie wiem już o co c'mon, bo jakby blokowa instalacja szwankowała to nie odebrałbym nic a tak mam tylko tę cześć programów na których zależy mi najmniej.

_chris_

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: _chris_ »

raz pisze:Mój problem dotyczy odbioru programów innych niż MUX2 na telewizorze LG 37LH3000 podłączonym do instalacji w bloku na warszawskim Służewcu.(...)
niestety skanowanie automatyczne oraz ręczne nie jest w stanie zmusić TV do "zobaczenia czegokolwiek innego niż na kanale 48, na 53 i 55 TV zgłasza brak sygnału.
Jak wynika z opisu jesteś wpięty w antenę zbiorczą (AIZ / AZART) która rozprowadza kanały analogowe i 'przy okazji' kanał k48. K53, k55 nie rozprowadza, więc dlatego ich nie masz. Sytuacja analogiczna do postu http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?p=23837#p23837, tylko, że tam antena rozprowadza k58.

Trzeba molestować wspólnotę lub spółdzielnię. A na szybko - uzbroić się w jakąś antenkę wewnętrzną lub zewnętrzną.

janek 77

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: janek 77 »

To ciekawe ja używam tunera USB i nie mam AC3 na TVP1 ani TVP2 w AltDVB. Tylko TVP Kultura i TVN.
Splash widzi AC3 na TVP a ALTDVB nie przy skanie daje komunikat:
Chanel rescan error PMT- Table i ncomplete
Jaka przyczyna?

Zablokowany