SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

_chris_

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: _chris_ »

jupi55 pisze:Na tym poprzestanę tym bardziej, że mam też odbiór na PC, którego brak był przyczyną moich poszukiwań stosownego rozwiązania na forach.
no i bardzo dobrze :D
michasu pisze:Ciekawe, że kierunek Jabłonna okazał się najlepszy?
Bo odkręcając antenę na Jabłonną zredukowałeś jej zysk - w tej chwili masz 'domowej roboty' ekwiwalent czegoś pomiędzy anteną pasywną, a w wykonaniu P15, co spowodowało, że wzmacniacze przestały zakłócać sygnały DVB-T (a przynajmniej w znacznym stopniu efekt został zredukowany) tak, że odbiorniki mają szanse normalnie pracować.

Ale, jak będzie ciepło i będziesz miał trochę zapału warto wyrzucić wzmacniacz z anteny i dopracować instalację tak by było 100% jakości.

damians1

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: damians1 »

Może problem tkwi w zwrotnicy? sprawdź jeśli możesz czy jest odbiór MUX-3 z sama antena bez zwrotnicy.

_chris_

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: _chris_ »

michasu pisze:Wcześniej również była wzorowa na tunerze DVB-T. Sprawdziłem połączenia, przesuwałem antenę trochę w lewo, trochę w prawo i nadal nie znajduje żadnego multipleksu poza MUX2, sygnał 95%.
TVP INFO analogowe odbierasz na k21 czy k51? Sprawdzałeś odbiór DVB-T bezpośrednio na antenie UHF, z pominięciem zwrotnicy?

O ile z k55 (mux-3) różnie może bywać z uwagi na SFN, to TVN wawa na k53 przy jego parametrach nadawania i widoczności PKiN-u powinieneś zdecydowanie odbierać. Jaki odbiornik / TV?

Pączek

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: Pączek »

na Cyfrze+ już działa TVP Seriale a kiedy w DVB-T z Raszyna? Zapowiadali że dołączą natychmiast. Skanowałem teraz pasmo i na k.55 dalej 5 programów

_chris_

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: _chris_ »

Pączek pisze:na Cyfrze+ już działa TVP Seriale a kiedy w DVB-T z Raszyna?
jakoś wcale mnie to nie dziwi...

damians1

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: damians1 »

W DVB-T będzie na pewno, poczekajmy aż platformom cyfrowym uda się przedświąteczna sprzedaż :)

Awatar użytkownika
rppmedia
Posty: 124
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Sharp 32DH65E
Dual 500
Clint H1
Instalacja antenowa: Telmor Digit Activa
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Trzeciewiec

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: rppmedia »

Panie Jarku, może pan wyjaśnić co się dzieje z nadajnikami? Od godziny 20:00 padł mux3, a chwilę później następne!!!
Na chwilę obecną czyli godz. 00:50 07.12.2010 nadal cisza w eterze.
Może kilka słów wyjaśnienia?

interaktiv

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: interaktiv »

U mnie jest godzina 00:52 i MUX3 i MUX2 działają (odbiór Raszyn).

Awatar użytkownika
rppmedia
Posty: 124
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Sharp 32DH65E
Dual 500
Clint H1
Instalacja antenowa: Telmor Digit Activa
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Trzeciewiec

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: rppmedia »

Dzięki interaktiv. Twoja odpowiedź zmusiła mnie do szukania innej przyczyy... no i się znalazła. Lekko oblodzona antena.

Pączek

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: Pączek »

niezły jesteś :D mi by się nie chciało o 1 w nocy majstrować przy antenie........

losz

Brak Kanałów TVP

Post autor: losz »

witam, mieszkam w Pruszkowie pod Warszawą i mam problem gdyż nie mogę ustawić, znaleść kanałów TVP co zrobić?

ps dodam że pozostałe kanały Polsat, TVN, TVN7, TVpuls, TV4 działają idealnie antena jest przystosowana do obioru cyfrowego, a i dodam jeszcze że w zeszlym roku podczas testów działały wszystkie kanały łącznie z kanałami TVP

więc co jest nie tak?

_chris_

Re: Brak Kanałów TVP

Post autor: _chris_ »

mux-3 nadawany jest na k.55
jaką dokładnie masz antenę, gdzie zamontowaną i z którego nadajnika starasz się odebrać (Raszyn czy PKiN)?
jaki odbiornik (telewizor, dekoder, USB)?
jaką wielkość sygnału i jakość pokazuje odbiornik na mux-2?
TVN-Warszawa na k53 też nie odbierasz?

Awatar użytkownika
rppmedia
Posty: 124
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Sharp 32DH65E
Dual 500
Clint H1
Instalacja antenowa: Telmor Digit Activa
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Trzeciewiec

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: rppmedia »

Uwierz mi, że jak mi się włączył zespół wkur... to nie patrzyłem która jest godzina. Szczególnie wku... mnie, że jak była wielka czapa śniegu to i tak antena śmigała jak ta lala, a jak pojawiło się oblodzenie i to dosłownie mała garstka lodu, to wszystko siadło.

voitek
Posty: 419
Rejestracja: 22 czerwca 2010, o 21:36
Odbiornik: KDL-40EX500
WinFast Dongle H, NOT LV5T Deluxe, Wiwa HD-90
Instalacja antenowa: DIPOL 19/21-69 DVB-T i wzm. dopuszk. LNA-177 30dB ekran.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Raszyn/PKiN - 55 km

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: voitek »

Znowu zniknął MUX 3? Zrobiłem skanowanie i nie wykryło mi go...

janek 77

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: janek 77 »

Ciekawy problem.
U mnie w MUX2 pojawił się inny. Czasami widać jak obraz przerabia po raz drugi klatki, które przed kilkoma sekundami były widoczne. Czyli nowa scena i nagle deja vu.

mpieck

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: mpieck »

Czy ktoś coś kombinuje (czytaj: psuje) z mux3? Przy wyborze dowolnego programu z muxa TVP aplikacja tunera telewizyjnego sama się wywala. Już kiedyś raz tak było, ale problem jak szybko się pojawił tak szybko zniknął, teraz już cały wieczór nie mogę oglądać niczego od TVP. Niczego w konfiguracji nie zmieniałem, antena w tej samej pozycji. Jeszcze wczoraj było ok. Cała reszta programów z MUX2 oraz TVN w-wa chodzi bez problemu z jakością 90-100%. W TVP nie mogę nawet sprawdzić jakości sygnału bo aplikacja pada, raz jest 70 raz 30%. Moc na 100%. Odbieram w Warszawa-Rembertów na antenie wewnętrznej ze wzmacniaczem, tuner komputerowy AverMedia A815.

edit: na A828 ten sam problem...

janek 77

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: janek 77 »

Podzielam spostrzeżenie. Wczoraj wieczorem MUX3 jakość 40-90% siła bez zmian 78%. Mux2 w tym czasie bez zmian 78% siła jakość 100%. Tuner komputerowy

jurant

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: jurant »

Mux 3 żle odbiera. Było przez pewien czas nieźle. Od dwóch dni d..a Przycinki. Mokotów, już wcześniej o tym pisałem. Panowie Emitel mają nas w głębokim szacunku.
Wystarczy poinformować jak jest. To samo z zimą HGW powiedzieła, ze jest dobrze i tak mamy czuć.

Pozdro,

MaciekS

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: MaciekS »

jurant pisze:Mux 3 żle odbiera. Było przez pewien czas nieźle. Od dwóch dni d..a Przycinki. Mokotów, już wcześniej o tym pisałem. Panowie Emitel mają nas w głębokim szacunku.
Wystarczy poinformować jak jest. To samo z zimą HGW powiedzieła, ze jest dobrze i tak mamy czuć.

Pozdro,
Na Pradze Płn jest to samo !

kowal801
Posty: 167
Rejestracja: 21 października 2009, o 12:11

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: kowal801 »

Panowie ,również potwierdzam ,że przycinki występują w Mux III ,co prawda mam sporo od nadajnika,ale wcześniej nie było żadnych problemów mimo tak dużej odległości.Moim zdaniem warto zainteresować się tym problem.

Zablokowany