SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Pączek

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: Pączek »

U mnie odbiór wszystkich mux-ów bez problemów. Zero przycinek.

k.55 siła 85% błędy 0
k.48 siła 83% błędy 0
k.53 siła 75% błędy 0

Zastanawia mnie tylko jedno , czemu TVN Warszawa ma najlepszy, najbardziej wyraźny obraz. Ogląda się ten kanał dużo przyjemniej od innych

janek 77

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: janek 77 »

Już ustaliliśmy pączek, że nie jesteś z Warszawy. Więc post nic nie wnosi. Może spróbuj na forum MUX2 i MUX3 :lol: Może podzielisz się info o dobrym odbiorze w części off Warszawa. Choć pamiętając twoją postawę to raczej nie ma sensu na cokolwiek zwracać uwagę, bo ty ignorujesz problemy innych szczególnie tych, którzy sa w w Warszawie.
Ostatnio zmieniony 11 grudnia 2010, o 11:55 przez janek 77, łącznie zmieniany 1 raz.

Tom345
Posty: 669
Rejestracja: 22 grudnia 2009, o 22:10
Odbiornik: Samsung P2370HD, Not Only TV LV5TDelux
Instalacja antenowa: Thomson ANT-85 lub kawałek druta.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Warszawa PKiN/Raszyn

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: Tom345 »

MUX3 bez zmian na Targówku.

_chris_

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: _chris_ »

Pączek pisze:U mnie odbiór wszystkich mux-ów bez problemów. Zero przycinek.
u mnie na Mokotowie w zasadzie też jest OK. Choć, jak przyszła odwilż i zeszło trochę śniegu, to siadł lekko poziom mux-3 i odbiorniki znowu potrafią mi z rzadka zareagować na domofon... :D
Pączek pisze:Zastanawia mnie tylko jedno , czemu TVN Warszawa ma najlepszy, najbardziej wyraźny obraz. Ogląda się ten kanał dużo przyjemniej od innych
Wiesz, podejrzewam, że ma to głównie związek z kwestiami studyjnymi i sprzętowymi.

To jest kanał w dużej części studyjny, robiony sprzętem profi, dobrze też pracują scenografowie i oświetleniowcy. A to daje wyniki. Natomiast materiały reporterskie mają w zasadzie wyłącznie bieżące, więc też kręcą zapewne najlepszym dobrym sprzętem, co daje wyniki.

Zresztą, TVN tak już ma od początku, że jakość to u nich przysłowiowe oczko w głowie... i bardzo dobrze... :D

Pączek

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: Pączek »

janek 77 pisze:Już ustaliliśmy pączek, że nie jesteś z Warszawy. Więc post nic nie wnosi. Może spróbuj na forum MUX2 i MUX3 :lol: Może podzielisz się info o dobrym odbiorze w części off Warszawa. Choć pamiętając twoją postawę to raczej nie ma sensu odpowiadać...
Daruj sobie co mój post wnosi a czego nie wnosi Mam wrażenie że jesteś mocno sfrustrowany swoją nieudolnością w zapewnieniu poprawnego odbioru i stąd takie negatywne nastawienie do mnie.

A jakbyś nie widział to odnosiłem się do tego postu:
kowal801 pisze:Panowie ,również potwierdzam ,że przycinki występują w Mux III ,co prawda mam sporo od nadajnika,ale wcześniej nie było żadnych problemów mimo tak dużej odległości.Moim zdaniem warto zainteresować się tym problem.
Ps. proszę "janek77" o nie dyskryminowanie mnie i nie zaczepianie mnie w wypowiedziach tego forum. Następnym razem poproszę o pomoc administratora aby zajął stanowisko.

voitek
Posty: 419
Rejestracja: 22 czerwca 2010, o 21:36
Odbiornik: KDL-40EX500
WinFast Dongle H, NOT LV5T Deluxe, Wiwa HD-90
Instalacja antenowa: DIPOL 19/21-69 DVB-T i wzm. dopuszk. LNA-177 30dB ekran.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Raszyn/PKiN - 55 km

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: voitek »

Mnie od tygodnia już w ogóle nie wykrywa M. 3, jest tylko EPG...

A 2 działa tak samo jak przedtem, czyli bardzo dobrze.

janek 77

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: janek 77 »

W Niemczech i Holandii odbiór dobry i stabilny, jak wynika z moich rozmów ze znajomymi.
W Warszawie dziś parametry siły i jakości dziś akceptowalne. Siła 79% jakość 98-100%.
W obrazie pojawia sie obraz z przed kilkunastu sekund, załamany i powrót do ciąglości scen. takie drobne przycięcia i wspomniane przeze mnie deja vu. W Matrixie oznaczało to zmiane ustawień... 8-) A w nadawaniu?
Czy ktoś zna przyczynę?
Ostatnio zmieniony 11 grudnia 2010, o 13:37 przez janek 77, łącznie zmieniany 1 raz.

_chris_

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: _chris_ »

voitek pisze:Mnie od tygodnia już w ogóle nie wykrywa M. 3, jest tylko EPG...
40km od Warszawy czy Raszyna to nie jest tak daleko, żebyś tracił odbiór. Jaką masz antenę, jak zamontowaną, na który kierunek ustawioną i na czym odbierasz i co pokazuje odbiornik (siła sygnału / jakość) dla mux-2?

voitek
Posty: 419
Rejestracja: 22 czerwca 2010, o 21:36
Odbiornik: KDL-40EX500
WinFast Dongle H, NOT LV5T Deluxe, Wiwa HD-90
Instalacja antenowa: DIPOL 19/21-69 DVB-T i wzm. dopuszk. LNA-177 30dB ekran.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Raszyn/PKiN - 55 km

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: voitek »

Oglądam na tunerze DVB-T na komputerze.
Na MUX2 wg Splash Lite mam
Siła sygnału: waha się od 80% do 84%.
Jakość: waha się 80 / 90 / 100 %

A MUX3-a brak. Wcześniej parametry były nawet gorsze czasami, a mimo to MUX3 był wyłapywany, a teraz już go nie ma...
Ostatnio zmieniony 11 grudnia 2010, o 15:33 przez voitek, łącznie zmieniany 1 raz.

_chris_

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: _chris_ »

voitek pisze:Oglądam na tunerze DVB-T na komputerze.
a jaka antena, gdzie umieszczona, pasywna czy ze wzmacniaczem, oddzielna dla USB czy podział z instalacji dla domu i analogów - opisz w miarę dokładnie? Co Ci pokazywał Splash, kiedy odbierałeś mux-3?
Ostatnio zmieniony 11 grudnia 2010, o 15:35 przez _chris_, łącznie zmieniany 1 raz.

voitek
Posty: 419
Rejestracja: 22 czerwca 2010, o 21:36
Odbiornik: KDL-40EX500
WinFast Dongle H, NOT LV5T Deluxe, Wiwa HD-90
Instalacja antenowa: DIPOL 19/21-69 DVB-T i wzm. dopuszk. LNA-177 30dB ekran.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Raszyn/PKiN - 55 km

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: voitek »

Siatkowa ze wzmacniaczem, pisałem już o tym kilka stron temu.

Ale wcześniej problemów nie było, więc dziwi mnie to :/

mm88

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: mm88 »

mpieck pisze:Czy ktoś coś kombinuje (czytaj: psuje) z mux3? Przy wyborze dowolnego programu z muxa TVP aplikacja tunera telewizyjnego sama się wywala. (...) Niczego w konfiguracji nie zmieniałem, antena w tej samej pozycji. Jeszcze wczoraj było ok. Cała reszta programów z MUX2 oraz TVN w-wa chodzi bez problemu z jakością 90-100%. W TVP nie mogę nawet sprawdzić jakości sygnału bo aplikacja pada, raz jest 70 raz 30%. Moc na 100%. Odbieram w Warszawa-Rembertów na antenie wewnętrznej ze wzmacniaczem, tuner komputerowy AverMedia A815.

edit: na A828 ten sam problem...
Mam to samo na tunerze A827 i aplikacji AverTV (Warszawa bliska Wola).

janek 77

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: janek 77 »

Ten sam problem j.w na WinFast Dongle H. Po prostu wywala program. Szczególnie MUX3

_chris_

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: _chris_ »

voitek pisze:Siła sygnału: waha się od 80% do 84%.
Jakość: waha się 80 / 90 / 100 %

A MUX3-a brak. Wcześniej parametry były nawet gorsze czasami, a mimo to MUX3 był wyłapywany...
(...)
Siatkowa ze wzmacniaczem.Ale wcześniej problemów nie było, więc dziwi mnie to :/
Na dalszych odległościach od nadajnika tak już bywa, że wielkość odbieranego sygnału może się dość znacznie zmieniać w zależności od pory roku i okoliczności. Jeśli sygnał z takiej instalacji jest niedużo większy od wystarczającego do działania odbiornika, to właśnie może się tak dziać - i nic w tym dziwnego.

I nieistotne jest, czy coś dzieje się z samą instalacją - oblodziło antenę, zamókł wzmacniacz, zamókł kabel, zaczął się psuć zasilacz do wzmacniacza - czy zmieniły się warunki na odległości od nadajnika do anteny - opadły liście, zaległ śnieg, pojawił się lód czy postawiono gdzieś wysoki żuraw na budowie albo dobudowano kolejne piętro wieżowca... skutek będzie taki, że odbiór stanie się zakłócony albo wręcz niemożliwy.

Radykalnym sposobem jest oczywiście wymiana instalacji na wydajniejszą, tak by odbierany sygnał był sporo większy od potrzebnego do stabilnego odbioru - wtedy jest się zabezpieczonym od okresowych i chwilowych wahań sygnału.

A póki co, doraźnie, wymień zasilacz wzmacniacza (co mało kosztuje) i sprawdź ustawienie anteny. Spróbuj ją pokręcić i ustawić na maksimum jakości dla mux-3. Pamiętaj, że z uwagi na specyfikę odbioru cyfrowego, to, że kiedyś pikowałeś antenę na mux-2 lub mux-3, to z uwagi na różne czynniki, może się okazać, że w okresie zimy w twoim przypadku trzeba ją mniej lub więcej przestawić.

A z 'siatką' (zwłaszcza ze wzmacniaczem) wiesz jak jest - możesz trafić na bardzo dobry sprzęt, ale można mieć też na dachu wyrób antenopodobny, delikatnie rzecz ujmując, szarpiący nerwy przy zmianach pogody albo tak w ogóle.

No, chyba, że USB pokazuje ci dobry poziom i jakość na mux-3, a nie masz wizji i fonii - wtedy pozostaje pogrzebać w softach.

yama

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: yama »

janek 77 pisze:Ten sam problem j.w na WinFast Dongle H. Po prostu wywala program. Szczególnie MUX3
u mnie tez od czwartku to samo, na 746 wywala aplikacje po kilku sekundach pracy. Uzywam Cinergy DT USB XS Diversity z eyetv na macosx'ie. myslalem z poczatku ze to problem u mnie ale dokladne sledztwo wykazalo ze u mnie wszystko w porzadku. Moze ktos z emitela czyta to forum i sie wypowie w tej sprawie

janek 77

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: janek 77 »

Trzeba o tym pisać. Może w końcu trafi na człowieka z poczuciem odpowiedzialności.
Aczkolwiek na forum do tej pory się nie udało uzyskać żadnej odpowiedzi poza:
Nie będziemy się dopasowywać do kazdego odbiornika komputerowego. A lista takich rośnie. Czyli jednak coś z sygnałem jest nie tak.Bo było przed nadawaniem komercyjnym lepiej.

niewiesznic

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: niewiesznic »

Witam,
U mnie to samo. Też wywala mi EyeTV (v.3.5 Mac OS X 10.6.5) na MUX3. Reszta działa (TVN, TVN7, TV4, TV Puls, Polsat).
Co ciekawe jak była przeprowadzana emisja testowa, wszystko działało lepiej...
Siła sygnału i jakość = 90% do 100%, najczęściej stałe 100%.
Więc jednak sprawa jest po stronie nadawcy sygnału...

To jest dla mnie zagadką, że testowa emisja działała lepiej niż emisja stała. no comments.

Obraz czasami mi się zacina, rzadko, ale jednak się zacina. Audio idzie bez zacinek.

Pozdrawiam,

P. G.

_chris_

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: _chris_ »

niewiesznic pisze:Też wywala mi EyeTV (v.3.5 Mac OS X 10.6.5) na MUX3. Reszta działa (TVN, TVN7, TV4, TV Puls, Polsat).
wygląda, że po zmianie sposobu generacji EPG dla TVP INFO w ubiegłym tygodniu, coś dzieje w strumieniu EPG dla paczki TVP. I jedne dekodery / softy do USB to tolerują, a inne nie. U mnie NOT LV5T, LV6T i Opticum FT24p chodziły bezproblemowo, ale faktycznie Opticum potrafił w week-end wyświetlać momentami jakieś dziwne krzaczki na EPG TVP Info (present / follow).

W okresie testów też tak już bywało, że EPG potrafiło skutecznie wywalać odbiorniki.
Siła sygnału i jakość = 90% do 100%, najczęściej stałe 100%.
(...) Obraz czasami mi się zacina, rzadko, ale jednak się zacina. Audio idzie bez zacinek.
Dla USB to zwykle zakłócenia, a czasami coś z PC. Tak bywa, nawet przy bardzo dobrej jakości sygnału. Pracujesz na antenie wewnętrznej czy zewnętrznej?

janek 77

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: janek 77 »

W testach nie wywalało. A teraz w nadawaniu komercyjnym wywala. Zaraz każdy dostanie radę o obsesjonistów antenowych, że można to skorygowac antenką.
Ten sam laptop,
ta sama antena
błędy nowe.
Rozwiązanie problemu?
Kliencie musisz się dopasować

niewiesznic

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: niewiesznic »

Witaj,
@ _chris_: No tak, EPG mi też znika i pojawia się.
ANTENA WEWNĘTRZNA. Na testowej emisji się nie przycinało.

@ janek 77: mam to samo, na testowym nie wywalało, na komercyjnym wywala.

Ani w sprzęcie ani w software w zasadzie nic nie zmieniałem, nawet nie przepinałem tunera do innego USB gniazda.
Jedyne co zrobiłem to upgrade do 3.5 EyeTV ( sprawdziłem, na sofcie przed upgradem też są wyż. wym. błędy) oraz kilkukrotnie przeskanowałem kanały.
Antena nie była ruszana miała i ma 100% siły i jakości sygnału (czasami spada, ale rzadko i nigdy poniżej 90% siły, jakość 100%)

Pozdr.

P.

Zablokowany