SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

niewiesznic

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: niewiesznic »

Witam,
Zastanawiałbym się nad nazwaniem produktów firmy ElGato (http://www.elgato.com/) m. in. EyeTV tanią chińszczyzną. Jeśli pan się nie orientuje, to wyjaśnię, że jest to od wielu lat wiodący producent oprogramowania i sprzętu do odbioru TV z wszelakich źródeł (Mac & PC).
Nie jesteśmy jedynym krajem gdzie jest i/lub będzie transmisja TV w formacie MPEG-4. Nie spotkałem się aby ktokolwiek poza naszym krajem miał problemy z odbiorem przy pomocy sprzętu i oprogramowania tej firmy.
Zaobserwowane tu podejście do ludzi zgłaszających grzecznie jakby nie było usterkę jest niegrzeczne i ignoranckie.

Pozdrawiam,

P. G.

_chris_

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: _chris_ »

Problem istnieje, ale akurat TotalMedia 3.5.7.307 działa prawidłowo.

A czy zwalone są softy czy TS - to, jak myślę, wkrótce się okaże...

_chris_

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: _chris_ »

janek 77 pisze:Rozumiem, że "przypadkowy" uczestnik forum chris to zbada. :o haha
piękna konstrukcja..
tak się to załatwia w RP...
jeśli Ty nie możesz spowodować rozwiązania tej sytuacji, to wygląda, ze musi ktoś inny... bo wygląda, że jest trochę ludzi, którzy mogą mieć problemy...

michalh

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: michalh »

<ciach ... Admin wyciął kawałek posta.>

Niedobrze się robi, jak patrzę, jak dzieci Neo niszczą merytoryczne techniczne forum poświęcone NTC w Polsce.

Uważam, że mpeg4 jest dobrym rozwiązaniem, chociaż niektórym jest nie w smak czy to z powodu starszego sprzętu, czy to z powodu utrudnień w ciągłości nadawania (vide Skrzyczne i TVP).

Sugeruję Panu Tomaszowi, jeśli ma możliwość, żeby przyjrzał się bliżej wspomnianemu przez kolegów problemowi. Skoro może i tania Chinszczyzna, ale działająca, poprawnie współpracuje ze strumieniami w Pomorskiem, to znaczy, że problemem nie jest raczej hardware, czy software działające na świecie z powodzeniem.

Wierzę, że wysłuchiwanie nierzeczowych marudzeń jest dla Pana męczące, ale jakby tak z czysto inżynierskim zacięciem podejść do problemu, to może jedni (odbiorcy) zadowoleni, a drudzy (nadawcy i operator) z satysfakcją spijali piwo wieczorem z przeświadczeniem o swoim profesjonalizmie w usuwaniu niedoróbek. ;-)

Pozdrawiam i trzymam kciuki za ustabilizowanie sytuacji, każdy "Product lounch" ma w zwyczaju cierpieć na problemu wieku młodzieńczego. ;-) Kto uważa inaczej, nie ma pojęcia o czym pisze a jego jałowe narzekanie niczego nie wniesie do dyskusji.

janek 77

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: janek 77 »

Bezczelność p. chris. i nie ładnie.
rzeczywiście ktoś musi rozwiazać ten problem ale na pewno nie będzie to pan.
pan tylko spycha mechanicznie temat do problemu antenki. i na ślepo lub nie broni nadawców.

nie tylko wygląda na to...... ale są ludzie którzy mają problem...... i ja to wiem najlepiej bo jestem jednym z nich (choć nie spodziewam się pomocy od pana)
ALE to ja tu próbuję uzyskać odpowiedź i załtwienie sprawy nie tylko mojej (i w kilku wypadkach to moje rady a nie p. pomogły pytającym) często przy tym narażam się na uwagi ze strony admina i panów podobnych panu.
rozumiem, że przeszkadzam w radosnej atmosferze.

I wypraszam sobie nazywanie starego emeryta dzieckiem NEO. To że umiem skorzystać z tunera usb nie robi ze mnie małolata..
ale to własnie wiek pozwala mi na spojrzenie zobaczenie nieprzypadkowości pewnych postów.
Nieprzypadkowośc wynika albo z nieuwagi albo z chęci zaciemnienia sprawy.

Ja ze swoje strony sprawdziełm wszystko hardware i software i argumenty w stylu reakcji p. Tomasza Berezowskiego "nie rozmawiam" z tanią chińszczyzną widziałem w życiu wielokrotnie. Zdyskredytować i uciec od problemu.

podzielam poglad kolegi @niewiesznic
Zaobserwowane tu podejście do ludzi zgłaszających grzecznie jakby nie było usterkę jest niegrzeczne i ignoranckie.
Ostatnio zmieniony 14 grudnia 2010, o 00:21 przez janek 77, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
JaroslawMroczkowski
Administrator
Posty: 2596
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: JaroslawMroczkowski »

A czy możemy wrócić do meritum sprawy zamiast atakować się nawzajem?

To nie pomoże rozwiązać rozwiązać problemu, u tych którzy nadal nie mają stabilnego odbioru. Spowoduje tylko, że kilku ekspertów od krzyczenia na innych dostanie bana.

voitek
Posty: 419
Rejestracja: 22 czerwca 2010, o 21:36
Odbiornik: KDL-40EX500
WinFast Dongle H, NOT LV5T Deluxe, Wiwa HD-90
Instalacja antenowa: DIPOL 19/21-69 DVB-T i wzm. dopuszk. LNA-177 30dB ekran.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Raszyn/PKiN - 55 km

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: voitek »

Ja nadal nie mogę wyłapać MUX-a 3, pomimo genialnego odbioru 90-100% MUX-a 2...

mruk_wawa

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: mruk_wawa »

U mnie jest tak samo – EyeTV od czwartku (9.12) wywala się przy próbie przełączenia na któryś z programów MUX3. Programy z MUX2 działają bez zarzutu.

janek 77

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: janek 77 »

Wspomnę o kilku postach, ze świadomością, że nikogo nie reprezentuję ani nie mam takiego upoważnienia.
W dniach od 27 listopada a szczególnie 9 do 10 grudnia różni uczestnicy zgłaszali problem z MUX3 na forum woj. mazowieckiego
michasu,
voitek,
janek 77
mpieck
jurant
MaciekS
kowal801
mruk_wawa
Problem wiąże się od niemożności odbioru do odbioru niestabilnego połaczonego z "wywalaniem" aplikacji komputerowych różnych producentów soft i hardware.
Jednocześnie zgłaszane były w róznych częściach forum problemy z TV Samsunga, SONY i LG a także STB :Ferguson i Opticum 9600 HD TS.
Problemy z odbiorem dotyczyły MUX3 w tym przycinek, zmarażania obrazu ....czasami kończącego się koniecznością resetowania urządzeń.

Skoro chcemy wrócić do meritum..
to
Wystarczy przejrzeć forum i te posty - jeśli ktoś potrzebuje dowodu- i pochylić się nad tym problemem.

Mam nadzieję, że tym razem otrzymamy odpowiedź...

Pozdr
Ostatnio zmieniony 13 grudnia 2010, o 23:20 przez janek 77, łącznie zmieniany 3 razy.

voitek
Posty: 419
Rejestracja: 22 czerwca 2010, o 21:36
Odbiornik: KDL-40EX500
WinFast Dongle H, NOT LV5T Deluxe, Wiwa HD-90
Instalacja antenowa: DIPOL 19/21-69 DVB-T i wzm. dopuszk. LNA-177 30dB ekran.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Raszyn/PKiN - 55 km

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: voitek »

janek 77 pisze:Wspomnę o kilku postach, ze świadomością, że nikogo nie reprezentuję ani nie mam takiego upoważnienia. W dniach od 27listopada a szczególnie do 10 grudnia różni uczestnicy zgłaszali problem z MUX3 na forum woj. mazowieckiego
U mnie MUX-a 3 nie wykrywa już od 6 grudnia. (tuner USB)
Najpierw był tylko sam EPG (wyświetlał się czas emitowanych wtedy programów), ale obraz był czarny i nie było dźwięku. Bardzo mnie to zdziwiło, że jakość wyświetlania była jako 0%, a EPG jednak było dostępne.
A od czasu tych problemów z EPG i tego też nie ma.

I to nie jest na pewno wina anteny!

kowal801
Posty: 167
Rejestracja: 21 października 2009, o 12:11

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: kowal801 »

MUX II tez ostatnio coś szwankuje.

mpieck

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: mpieck »

Rzeczywiście, z TotalMedia można oglądać MUX3 na moim tunerze USB. Obraz się przycina, ale przynajmniej nie wywala aplikacji. Jedynym minusem jest to, że program kosztuje tyle co... stacjonarny tuner i nie obsługuje mojego pilota. Tak naprawdę w TotalMedia najważniejszy jest ArcSoft Video Decoder, który można użyć w MediaPoratal, a tu już działa pilot...

janek 77

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: janek 77 »

Total Media jest bardziej stabilny ale przycinki są tak samo.
U mnie podobnie jak u kolegi kowal801 MUX 2 też trochę przycina.
Mrożenie obrazu aż do zresetowania lub problem deja vu, wraca scena sprzed kilkunastu sekund pełna pikseli a obraz dalej płynie, audio bez problemów przy takim deja vu.

@ mpieck
Można jeszcze WinFast PVR2 jeśli szuka się dekoderów ArcSoft Video Decoder czy audio

yama

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: yama »

Problem z wywalaniem sie aplikacji na MUX3 przy przelaczaniu rozwiazalem. Faktycznie jest to wina nadawcy, powinien zmienic sposob nadawania EPG w tym MUXie. Przy wylaczeniu EPG dla tego MUXa w aplikacji problem ustaje.
Terratec Cinergy DT USB XS Diversity z eyetv 3.4

mpieck

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: mpieck »

Niestety w oprogramowaniu AverMedia nie ma możliwości wyłączenia pobierania EPG, więc nie sprawdzę wpływu EPG na działanie programu. W MediaPortal nie zauważyłem różnicy przy włączonym / wyłączonym EPG, tzn. wszystko zależało od kodeka video.

janek 77

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: janek 77 »

Koledze yama udało się "rozwiązać" problem EyeTV.
Chociaż niekorzystanie z EPG trudno nazwać rozwiązaniem.
Raczej chwilowe unikanie problemu

U mnie nic to nie ma wspólnego z EPG tylko problem z dekodowaniem video. Przymrożenia, pikseloza chwilowa i deja vu -powtórzenie klatek sprzed kilkunastu sekund-oczywiście nie jednocześnie tylko takie problemy zauważam. Czasami zamrożenie powodowało konieczność restartu aplikacji.
Najwyrażniej nadawanie nie jest kompatybilne z róznymi produktami w rózny sposób.
Ostatnio zmieniony 15 grudnia 2010, o 14:48 przez janek 77, łącznie zmieniany 2 razy.

niewiesznic

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: niewiesznic »

Witam,
@janek 77:
Czy możesz się podzielić rozwiązaniem?

Pozdrawiam,

P. G.

emileu

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: emileu »

Witam,
Skierniewice, ok 60 km od nadajnika w Raszynie, antena kierunkowa, karta telewizyjna AverMedia H788, 100% jakosci sygnalu.
U mnie rowniez wystepuje od kilku dni problem z sygnalem MUX 3. Wczesniej wszytko bylo ok.
W planach mialem zakupienie dekodera mpg4 do tv analogowego i przesiadke na dvbt ale widac jeszcze za wczesnie mimo tylu miesiecy nadawania probnego sygnalu.
Porazka...

janek 77

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: janek 77 »

Witam
@niewiesznic:

Nie ja jestem autorem rozwiązania.
post kolegi -yama- wyłączenie EPG.

On co prawda używa Terratec Cinergy DT USB XS Diversity ale jak twierdzi też EyeTv3.

Choć nawet jak się uda to jak powiedziałem nie takich rozwiązań oczekiwałbym.
Tylko konkretnych działań lub chociaż odpowiedzi od Emitela
Ostatnio zmieniony 15 grudnia 2010, o 14:37 przez janek 77, łącznie zmieniany 1 raz.

niewiesznic

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: niewiesznic »

Witaj,
@ janek 77:
Terratec Cinergy DT USB XS Diversity to przecież EyeTV Diversity, (http://www.elgato.com/elgato/int/mainme ... t1.en.html) :)



Ja używam tylko maka, więc nie wiem jak z PC, a na sprzęt Apple to chyba EyeTV jest jedynym programem do odbioru TV jaki znam (jest podobno jeszcze the Tube, lub TubeTV).

Wyłączenie jednej z funkcji DVB-T aby oglądać TV bez błędów to jakiś żart ze strony nadawcy sygnału...

@all:

U mnie nadal programy TVP (TVP1, TVP2, TVP Info, TVP Kultura i TVP Historia) wywalają program po 1-2sekundzie, po zatrzymaniu obrazu. No comments.

Pozdrawiam,

P. G.

Zablokowany