SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

interaktiv

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: interaktiv »

A ja od kilku dni mam idealny i stabilny odbiór MUX2 i MUX3, samsung b650, oba muxy siła: 75% i 0 błędów

Awatar użytkownika
BadBoy475
Posty: 286
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Okolice Opoczna
Odbiornik: TV Samsung QE65Q80R,
RPi4 + TV Hat
Instalacja antenowa: ATX-55
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Przysucha

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: BadBoy475 »

jano pisze:Tez mam problemy z MUX3, tuner TV Terratec H5, oprogramowanie EyeTV wywala sie zaraz po przelaczeniu na dowolny kanal TVP, MUX2 bez zarzutu. Czy naprawde musieliscie wszyatko zepsuc? Przedtem wszystko dzialalo...
niewiesznic pisze:@jano: Dokładnie mam to samo. MUX 2 działa OK. MUX 3 porażka.
Emitelu! Wstyd, wstyd i wstyd !!!
Ludzie weźcie zainwestujcie w jakiś rozsądny sprzęt a nie jakieś g... na USB i nie będziecie mieć problemów. Ja u siebie używam trzy różne odbiorniki do odbioru DVB-T:

1. TV Samsung LE40C650
2. STB RWT-401T
3. Kartę PCI X3M HPC2000 + AltDVB

i proszę mi uwierzyć że ani wcześniej ani teraz nie było żadnych problemów z odbiorem MUX2 i MUX3 a także wcześniej testowego MUX1. Więc zanim kogoś zaczniecie obrzucać błotem za zła emisję radzę się zaopatrzyć w sprzęt zgodny z normami albo mieć żale do producentów tych wynalazków bo z emisją było i jest wszystko OK.

niewiesznic

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: niewiesznic »

@BadBoy475: Hmm... Tylko ciekawe dlaczego wcześniej działało bezproblemowo... W tym jest sedno sprawy, a sprzętu zmieniać nie będę.

janek 77

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: janek 77 »

Jak będziemy mieszkali 80 km od Warszawy to zainwestujemy w super wzmacniacze i metrowe anteny. Jak na razie to niewiele osób rozumie, że w Warszawie sytuacja jest inna i w czasie testów instalacjie antenowe posiadane przez wielu uzytkowników w tym tunerów komputerowych działały bezproblemowo. Ale jak już pisałem tym Emitel zacznie się przejmować gdy wyłączony zostanie analog. Wtedy odbiorcy w dużej masie będą stanowili argument siły. teraz to kwalifikowani są odbiorcy z problemami odbioru jako pojedyńcze przypadki nie warte zachodu, szcególnie gdy uzywaja tunerów komputerowych

Faktem jest że dziś jest trochę lepiej na niezmienionej antenie. Więc coś majstrują przy nadawaniu. Bo inaczej nie można tego wytłumaczyć.
Tunery, programy i kodeki sprawdzają się na całym świecie, w testach sprawdzały się w RP. Nagle okazjue się ze są złe implementacjie i złe anteny.
To jakie wnioski wyciągnął Emitel z testów, że wprowadził takie zmiany?
Ostatnio zmieniony 30 grudnia 2010, o 11:38 przez janek 77, łącznie zmieniany 1 raz.

kowal801
Posty: 167
Rejestracja: 21 października 2009, o 12:11

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: kowal801 »

Niestety ,ale ma Pan rację, mam paru znajomych co mieszkają Warszawie i w ogóle nie mogą złapać sygnału z DVB-T w tym przypadku nie jest na pewno wina instalacji antenowej .

_chris_

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: _chris_ »

kowal801 pisze:mam paru znajomych co mieszkają Warszawie i w ogóle nie mogą złapać sygnału z DVB-T w tym przypadku nie jest na pewno wina instalacji antenowej .
niech opiszą na forum swoje problemy. Każdy taki przypadek jest istotny.

darlen

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: darlen »

Witam serdecznie ponownie, nie bardzo wiem czemu Admin przeniósł mój komentarz odnośnie odbioru w Wawce do tematu z tunerami USB skoro takiego nawet nie posiadam ;) - temat dotyczył raczej konfiguracji anteny + wzmacniacza (akcent na regulowane selektywne wzmocnienie) oraz tunera wewnętrznego + softwaru.
Pozdr

jano

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: jano »

BadBoy475 pisze:
jano pisze:Tez mam problemy z MUX3, tuner TV Terratec H5, oprogramowanie EyeTV wywala sie zaraz po przelaczeniu na dowolny kanal TVP, MUX2 bez zarzutu. Czy naprawde musieliscie wszyatko zepsuc? Przedtem wszystko dzialalo...
niewiesznic pisze:@jano: Dokładnie mam to samo. MUX 2 działa OK. MUX 3 porażka.
Emitelu! Wstyd, wstyd i wstyd !!!
Ludzie weźcie zainwestujcie w jakiś rozsądny sprzęt a nie jakieś g... na USB i nie będziecie mieć problemów. Ja u siebie używam trzy różne odbiorniki do odbioru DVB-T:

1. TV Samsung LE40C650
2. STB RWT-401T
3. Kartę PCI X3M HPC2000 + AltDVB

i proszę mi uwierzyć że ani wcześniej ani teraz nie było żadnych problemów z odbiorem MUX2 i MUX3 a także wcześniej testowego MUX1. Więc zanim kogoś zaczniecie obrzucać błotem za zła emisję radzę się zaopatrzyć w sprzęt zgodny z normami albo mieć żale do producentów tych wynalazków bo z emisją było i jest wszystko OK.

Rozsądny sprzęt? Ja swojego Terrateca sprowadzałem z Niemiec i nie dałem za niego mało, bynajmniej, jak na tuner TV do komputera. Tuner jest jednym z niewielu ze wsparciem dla Mac OS X i obsługującym zarówno DVB-T jak i analog. No i jeszcze miesiąc temu odbiór MUX3 nie pozostawiał wiele do życzenia. A oprogramowanie EyeTV jest łatane od razu jeśli ktoś znajdzie lukę i wyśle o tym informacje do Elgato, więc wina oprogramowania to nie jest. Przypomnę, że MUX2 nadaje super, to samo TVN Warszawa. A TVP1, TVP2 i TVP INFO muszę oglądać w analogu... Nie mówiąc o TVP Historia i TVP Kultura, do których straciłem dostęp. Wstyd i hańba!

janek 77

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: janek 77 »

@darlen
W moim przekonaniu admin przeniósł posty- w tym moje- dotyczace tunerów komputerowych do działu technika i sprzęt grupa telewizory,dekodery zewnętrzne (STB)i tunery komputerowe. :idea: Tam to może być. Why not?
Tam nie ma podziau na wenętrzne i USB. Ma to na oko też na celu izolowanie problematycznych przypadków do kategorii, którą nie trzeba sie interesować.
Dział samopomocy...
Na początku to tania chińszczyzna a teraz to nie stanowi punktu odniesienia dla nadawcy. I ja to rozumiem. Nawet nie zamierzam informować bo nie ma po co przy takim stanowisku.

Tunery komputerowe dobrze się sprawdzały w testach. Teraz przy stanowisku, że to zła implementacja po stronie producentów muszę sobie radzić sam. Bo nadawca oświadczył, że po jego stronie jest ok.

voitek
Posty: 419
Rejestracja: 22 czerwca 2010, o 21:36
Odbiornik: KDL-40EX500
WinFast Dongle H, NOT LV5T Deluxe, Wiwa HD-90
Instalacja antenowa: DIPOL 19/21-69 DVB-T i wzm. dopuszk. LNA-177 30dB ekran.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Raszyn/PKiN - 55 km

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: voitek »

Czyżby MUX2 przestał nadawać na chwilę? Bo MUX 3 mi odbiera, a MUX 2 - cisza :(

janek 77

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: janek 77 »

potwierdzam MUX2 trup o 15.02. 30.12.2010
Choć to pewnie mój niedorobiony tuner usb 8-)
Ostatnio zmieniony 30 grudnia 2010, o 15:58 przez janek 77, łącznie zmieniany 1 raz.

zapa62

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: zapa62 »

a może to nadal testy!!! bo jeśli to nadawanie komercyjne to mam nadzieję, że będzie PRZEPRASZAM ze strony winnego!!!

janek 77

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: janek 77 »

Oj za słabe mamy anteny i tyle... 8-)
Tyle tych tunerów usb i to one zakłócają odbiór

voitek
Posty: 419
Rejestracja: 22 czerwca 2010, o 21:36
Odbiornik: KDL-40EX500
WinFast Dongle H, NOT LV5T Deluxe, Wiwa HD-90
Instalacja antenowa: DIPOL 19/21-69 DVB-T i wzm. dopuszk. LNA-177 30dB ekran.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Raszyn/PKiN - 55 km

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: voitek »

MUX2 wrócił.

kwiatekk

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: kwiatekk »

Wrócił i dołożyli PULS2. Są jeszcze dwa programy tylko z sygnałem kontrolnym. Ciekawe czy znikną, czy coś włączą na to miejsce?

janek 77

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: janek 77 »

Puls 2 był juz wcześniej. I tak żenada z takimi wyłączeniami chyba że to planowe i informowali

Pączek

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: Pączek »

jano pisze:
BadBoy475 pisze:
jano pisze:Tez mam problemy z MUX3, tuner TV Terratec H5, oprogramowanie EyeTV wywala sie zaraz po przelaczeniu na dowolny kanal TVP, MUX2 bez zarzutu. Czy naprawde musieliscie wszyatko zepsuc? Przedtem wszystko dzialalo...
niewiesznic pisze:@jano: Dokładnie mam to samo. MUX 2 działa OK. MUX 3 porażka.
Emitelu! Wstyd, wstyd i wstyd !!!
Ludzie weźcie zainwestujcie w jakiś rozsądny sprzęt a nie jakieś g... na USB i nie będziecie mieć problemów. Ja u siebie używam trzy różne odbiorniki do odbioru DVB-T:

1. TV Samsung LE40C650
2. STB RWT-401T
3. Kartę PCI X3M HPC2000 + AltDVB

i proszę mi uwierzyć że ani wcześniej ani teraz nie było żadnych problemów z odbiorem MUX2 i MUX3 a także wcześniej testowego MUX1. Więc zanim kogoś zaczniecie obrzucać błotem za zła emisję radzę się zaopatrzyć w sprzęt zgodny z normami albo mieć żale do producentów tych wynalazków bo z emisją było i jest wszystko OK.

Rozsądny sprzęt? Ja swojego Terrateca sprowadzałem z Niemiec i nie dałem za niego mało, bynajmniej, jak na tuner TV do komputera. Tuner jest jednym z niewielu ze wsparciem dla Mac OS X i obsługującym zarówno DVB-T jak i analog. No i jeszcze miesiąc temu odbiór MUX3 nie pozostawiał wiele do życzenia. A oprogramowanie EyeTV jest łatane od razu jeśli ktoś znajdzie lukę i wyśle o tym informacje do Elgato, więc wina oprogramowania to nie jest. Przypomnę, że MUX2 nadaje super, to samo TVN Warszawa. A TVP1, TVP2 i TVP INFO muszę oglądać w analogu... Nie mówiąc o TVP Historia i TVP Kultura, do których straciłem dostęp. Wstyd i hańba!

Może trochę żartobliwie......ale ta HAŃBA na końcu jest super :D :D

StopLoss

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: StopLoss »

Czy z PKiN w ogóle coś nadają. Godzinę temu było, trochę rwało obraz, a teraz zero sygnału. :?:

Husarz

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: Husarz »

Takie pytanko czy w wawie można odebrać coś poza MUX2 w tej chwili bo kupiłem niedawno stacjonarny tuner dvb-t i antene pokojowa bez wzmacniacza, mieszkam 10km od nadajnika (ursynow) i lapie tylko MUX2 bez radia i innych muxów?

_chris_

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: _chris_ »

Husarz pisze:Takie pytanko czy w wawie można odebrać coś poza MUX2 w tej chwili bo kupiłem niedawno stacjonarny tuner dvb-t i antene pokojowa bez wzmacniacza, mieszkam 10km od nadajnika (ursynow) i lapie tylko MUX2 bez radia i innych muxów?
pobiegaj po mieszkaniu albo wystaw antenkę za okno / na balkon.

mux-2: k48
mux-3: k55
TVN Warszawa: k53

Zablokowany