SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Awatar użytkownika
rppmedia
Posty: 124
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Sharp 32DH65E
Dual 500
Clint H1
Instalacja antenowa: Telmor Digit Activa
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Trzeciewiec

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: rppmedia »

@janek77
Co się tak uparłeś na jakieś niezgodności normy nadawania??? Kup PORZĄDNY sprzęt to nie będziesz miał żadnych problemów. Ja kupiłem telewizor Sharpa i nigdy nie miałem jakichkolwiek problemów z odbiorem kanałów, włącznie z testowym nadawaniem CANAL+ 3D.

janek 77

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: janek 77 »

W czymś komuś przeszkadzam? Bo nie rozumiem..
Po prostu lubię wiedzieć.
Najwyrażniej nie ma współpracy między producentami i nadawcami. To ciekawa informacja.

Tylko ja nie potrzebuję porady jak mam coś odbierać. Interesuje mnie to jak podejmowane są decyzje, tóre mają wpływ na moje działnia i wydatki
ale też nie przeszkadza mi jeśli ktoś chce coś oglądać w 3D...
Jakiś dziwny zwczaj przywoływania do grupki do porządku
Łamanie szczęścia.... nareszcie mamy telewizję cyfrową a tu ktoś narzeka


Ja akurat mam porządny sprzęt. Markowy tuner. I przetestowałem już kilkanaście innych
i nie zamierzam nic kupować

orin
Posty: 640
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Warszawa
Odbiornik: KDL50W809C,UE40H6700,UE48J6200
Instalacja antenowa: Antena Fracarro LP345F LTE ~20 m n.p.z. / kabel Triset 113 PE 10 m
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Warszawa PKiN

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: orin »

Jeśli uważasz, że nadawca emituje sygnał niezgodny z normami możesz zgłosić problem do UKE http://www.uke.gov.pl/uke/index.jsp?pla ... 6&layout=9
Tam jest sekcja zajmująca się ochroną pasm tv naziemnej. Wykonają pomiary i wydadzą stosowny dokument.Jednak zapewniam Ciebie,że posiadanie markowego sprzętu nie zapewnia, że producent dostosował oprogramowania do parametrów emisji DVB-T w Polsce.
Wszystkie stosowne dokumenty są w rozporządzeniu Ministra Infrastruktury i są dostępne online.Wystarczy się trochę wysilić a nie tylko zadawać pytania z pozycji roszczeniowej.
Skoro nie jesteś specjalistą to dane zawarte w normach ETSI niewiele ci powiedzą

janek 77

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: janek 77 »

Może zacytuję jeszcze raz dla czytających inaczej
janek 77 pisze:Ja nie zakładam, że norma używana w RP nie mieści się w specyfikacji międzynarodowej H264. Nie widzę w tej chwili potrzeby takiego rozumowania i wykazywania firmie EmiTel niczego.
Czy naprawdę tego nie widać???

Emitel potwierdza
JaroslawMroczkowski pisze:Od dawna namawiam producentów do kontaktów z nami w celu sprawdzenie i dostosowania odbiorników do polskich warunków. Kto nie chce nie musi
orin pisze:Jednak zapewniam Ciebie,że posiadanie markowego sprzętu nie zapewnia, że producent dostosował oprogramowania do parametrów emisji DVB-T w Polsce.
I właśnie to mnie interesowało.
Dlaczgo sprzęt musi być dostosowany do parametrów nadawania -algorytmów kompresji- specyficznie na teren RP. Co takiego lepszego wybraliśmy?

JaroslawMroczkowski pisze:Czy mamy rezygnować z nowszych, lepszych algorytmów kompresji i pogorszyć jakość obrazu bo jakiś producent nie nadąża za postępem technologicznym?
Rozumiem, że świadomie wybrano takie parametry aby jakość była lepsza niż w innych krajach. Bo z tym pewnie jest różnie.

I każdy niech sobie wyciaga wnioski jakie chce, ale proszę czytać uważnie...

Jeśli ktoś chce by nie miał informacji ani wpływu na to co jego dotyczy. I jak mu nie działa to kupi nowe i wydaje mu się że porządne. To ja na pewno nie będę mu przeszkadzał.. ani pouczał

Nie jest fachowcem ale każdy średnio inteligentny chyba rozumie, że w ramach normy można dobrać różne konfiguracje parametrów. Optymalizując jakość nadawania i/lub kompatybilność

Awatar użytkownika
JaroslawMroczkowski
Administrator
Posty: 2596
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: JaroslawMroczkowski »

Dlaczego sprzęt musi być dostosowany do parametrów nadawania -algorytmów kompresji- specyficznie na teren RP. Co takiego lepszego wybraliśmy?
Rozumiem, że świadomie wybrano takie parametry aby jakość była lepsza niż w innych krajach. Bo z tym pewnie jest różnie.
NIE, to nie tak, nic nie zostało wybrane specyficznie dla Polski.

Zaczynamy cyfryzację, mamy nowy sprzęt i najnowsze oprogramowanie. Inne kraje mogą mieć podobne problemy jeśli wymianą sprzęt albo będą od początku budować stacje czołowe, chyba, że do tego czasu producenci odbiorników zdążą zareagować ... albo uda się znaleźć jakieś rozwiązanie kompromisowe, ale najpierw producenci muszą chcieć współpracować. Ci z którymi mam kontakt nie mają problemów, a jeśli mieli, razem szukaliśmy rozwiązania.

Zauważcie w całej dyskusji m.in. na tym forum nie padł ani jeden argument techniczny, merytoryczny. Ciągle tylko przerzucanie winy, zarzuty i oskarżenia.
Taka dyskusja do niczego nie prowadzi.

janek 77

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: janek 77 »

Ja jestem użytkownikiem. Od spraw techniczych są ww urzędy.
mnie interesuje dlaczego to co kupuję nie działa jak powinno.

Dla Emitel tuner komputerowy nie jest punktem odniesienia. Wiec kto ma rozmawiać z ArcSoft czy Cyberlink o "prawidłowej" implementacji normy H264 w ich kodeku.
Już to widzę jak np Cyberlink będzie teraz modyfikował soft aby dopasowywać się do nadawania w RP. :(

Od dyskusji technicznych jest Emitel, producenci i UKE..

tym bardziej że są jakieś rozwiązania kompromisowe, czyli jakieś modyfikacje jedno/dwustronne.
W sumie jeśli nic nie zostało wybrane tylko dla RP to w czym leży kompromis?
Ostatnio zmieniony 3 lutego 2011, o 14:26 przez janek 77, łącznie zmieniany 1 raz.

lemag

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: lemag »

Do Pana J.Bałuka.skoro jest tak pieknie to dlaczego ludzie mają tyle problemów .Emitel jest niewinny,jak zawsze .Nawet wtedy gdy przenieśliście sygnał do Łazów Twierdziliście że 1/3 warszawiaków ma złe anteny ,że u was w nadawaniu jest Ok .I co się okazało po 3 m-cach ?.Zmuszono was do uruchomienia nadajnika na pałacu kultury żeby w-wiacy mogli oglądać tv.Teraz też są problemy .W-wie Falenicy po zmianie na Łazy, tvp 1 z odbiciami mimo że nic nie stoi na przeszkodzie między anteną a nadajnikiem( Bez względu na rodzaj anten).Zajmuję się antenami od 20 lat,i coś na ten temat wiem .Osobiście mamy problem z odbiorem MUX2 .z nadjnika Łazy,Posiadamy tv samsung46c650 kupiony w listopadzie 2010r. .Kanały z tego muxa często są zakłócane stop klatką,zrywane na moment,.Jeden tv został już wymieniony na nowy ale było to samo , wieć samsung zabrał drugi do serwisu i okazuje się że z Pałacy działa dobrze ,mimo to samsung wymienił głowice,.Niestety nie ma porawy kanały prywatnych nadawców dalej zrywają .nie dzieję się tak zawsze bywa że wszystko działa ok ,by za kilka godzin wszystko sie zrywa,Samsung twierdzi że oni robią według normy europejskiej,mimo to chcą pomagać klijentowi (wymiana tv,wymiana głowicy itp),mimo iż twierdze że to nie jest ich wina tylko nadawcy.Nie będziemy przestawić anteny na Pałac tylko dlatego że że z łazów żle nadają ponieważ mamy też tv analogowe a te z pałacu dostają za mały sygnał .Nie będziemy stosować wzmacniaczy,posiadamy zestaw anten kierunkowych pasywnych(uhf -atx91) ze zwrotnicą ,Sygnał analogowy jest Idealny dla wszystkich 7 programów nadawanych z Łazów.Automatycznie jeżeli dosył by był prawidłowy kanały cyfrowe powinny działać bez problemów .Siła sygnały z tv mux2 100% ,czasami pojawiają się tylko błedy przy zakłóceniach obrazu.Nasz adres to W-wa Czecha 29 lemag-tvsat.Dziwne jest że emitel zwala wszystko na producenta .Proszę zatem o odpowiedz dlaczego mux3 nadaje bez problemów czyżby Samsung według innych norm stroił głowice na różne kanały.Przeżucanie się odpowiedzialnością do niczego nie doprowadzi ,.Znam sprawe fergusonów,Sharpów w którym głos był spóżniony o 3 sek do czasu rzeczywistego,itp.takich nieprawidłowości jest sporo ,i Nadawcy obowiązkiem jest tak przygotować emisję żeby odbiorcy mogli korzystać w pełni z oferty tv ,a nie po każdej zmianie kanału nadawania wszystko przewraca sie do góry nogam .Co mają powiedziec odbiorcy którym skończy się gwarancja producenta Mam nadzieję że pan odniesie się do tych uwag i nie obrazi sie na forumowiczów .emitel powinien w tym temacie interweniować w uke jeżeli twierdzi że producenci wypuszczają na rynek tv i dekodery które nie spełniają norm europejskich ,tak aby firmy które wyprodukowały bubel zobligowane zostały do akcji przywoławczej i naprawiły ten sprzęt zgodnie ze specyfikacją .Jeżeli tego nie będzie to proszę się nie dziwić że cała wina spada na nadawcę sygnału.z poważaniem leszek Górkier

vari107

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: vari107 »

JaroslawMroczkowski pisze: Zauważcie w całej dyskusji m.in. na tym forum nie padł ani jeden argument techniczny, merytoryczny. Ciągle tylko przerzucanie winy, zarzuty i oskarżenia.
Taka dyskusja do niczego nie prowadzi.
No i tu kolega Administrator sam strzelił sobie gola.
Proszę więc napisać jaką wartość mocy padającej pokazuje w tej chwili nadajnik MUX-2 na kanale 42. na Suchej Górze.
O to prosi wielu ludzi.
To nie będą "zarzuty i oskarżenia" a właśnie "argument techniczny, merytoryczny".
vari

Patryk2579

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: Patryk2579 »

to tylko emisja eksperymentalna i tak wyłączą do 30.06 :( i tak niema sans żeby przedłużyli pozwolenie na nadawanie do końca roku poco sie trudzić żeby powiedzieli jaka mocą nadają i tak nie nadają 25kW

Awatar użytkownika
JaroslawMroczkowski
Administrator
Posty: 2596
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: JaroslawMroczkowski »

No i tu kolega Administrator sam strzelił sobie gola.
Proszę więc napisać jaką wartość mocy padającej pokazuje w tej chwili nadajnik MUX-2 na kanale 42.
kolega Administrator wypowiedział się jedynie w temacie omawianym w tym wątku (problemy odbioru za pomocą niektórych dekoderów), a nie ogólnie na temat całego forum.
a tak w ogóle to i tą dyskusje powinniśmy przenieść do działu związanego z dekoderami i nie zaśmiecać wątku związanego z emisjami w Warszawie.

lemag

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: lemag »

Jezu ludzie chyba coś poprawili bo dzisiaj wszystko działa jak trzeba ,to się nazywa siła przebicia :mrgreen:

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: Jarosław Bałuka »

lemag pisze:Jezu ludzie chyba coś poprawili bo dzisiaj wszystko działa jak trzeba ,to się nazywa siła przebicia :mrgreen:
Niczego nie zmienialiśmy, przeceniasz tę siłę przebicia. I niech to będzie wskazówka dla Ciebie i innych, do zastanowienia się i wyciągnięcia wniosków. Skoro my nic nie zmieniliśmy to co w takim razie spowodowało ustąpienie problemów? Na jak długo - czy czasem w poniedziałek rano, gdy pracę zaczną pobliskie zakłady/biura, znów coś się nie zacznie dziać..?

janek 77

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: janek 77 »

Fajnie że jest fajnie..

To się nazywa komercyjne nadawanie. Co dzień inny odbiór w zależności od tego co się dzieje
Jarosław Bałuka pisze:Na jak długo - czy czasem w poniedziałek rano, gdy pracę zaczną pobliskie zakłady/biura, znów coś się nie zacznie dziać..?
To samo w sobie oczywiście to problem odbiorcy :shock:

Nikogo nie dziwią takie zmiany w odbiorze

DVB-T

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: DVB-T »

janek 77 pisze:Fajnie że jest fajnie..

To się nazywa komercyjne nadawanie. Co dzień inny odbiór w zależności od tego co się dzieje
Jarosław Bałuka pisze:Na jak długo - czy czasem w poniedziałek rano, gdy pracę zaczną pobliskie zakłady/biura, znów coś się nie zacznie dziać..?
To samo w sobie oczywiście to problem odbiorcy :shock:
Janku, to już się zaczyna robić nudne

lemag

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: lemag »

Oczywiście napisałem to sarkastycznie z przymrużeniem oka.Tylko to jest na 100%wina w nadawaniu cokolwiek by to miało znaczyć,Nie można zwalać wszystko na sprzęt klijenta.Trochę odpowiedzialności z waszej strony by się przydało.Macie też problem czasami z dzwiękiem na mux-ie TVP(opóżnienie fonni), żadko ale się zdarza.

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: Jarosław Bałuka »

lemag pisze:Oczywiście napisałem to sarkastycznie z przymrużeniem oka.Tylko to jest na 100%wina w nadawaniu cokolwiek by to miało znaczyć,Nie można zwalać wszystko na sprzęt klijenta.Trochę odpowiedzialności z waszej strony by się przydało.Macie też problem czasami z dzwiękiem na mux-ie TVP(opóżnienie fonni), żadko ale się zdarza.
Właśnie ze względu na odpowiedzialność za świadczoną usługę, nasze emisje są rygorystycznie monitorowane. Utrata synchronizacji pomiędzy video i audio byłaby natychmiast wyłapywana w systemie, poza jedynym przypadkiem gdy przesunięcie przychodzi już ze studia.

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: Jarosław Bałuka »

Tytuł wątku wskazuje na sprawy związane z odbiorem emisji DVB-T w Warszawie. Prośbą o wypowiedzi w tym temacie. Posty nie związane z tematem wątku są i będą usuwane.

keaton

Problem Warszawa 12-13 luty słaby sygnał

Post autor: keaton »

Mam problem z odbiorem mux2, pikseloza na ekranie, czy wie ktoś co się dzieje?

Awatar użytkownika
Miodzik
Posty: 172
Rejestracja: 29 września 2010, o 12:24
Odbiornik: LG 47LM765S
Instalacja antenowa: Antena szerokopasmowa logarytmiczno - periodyczna
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN PKiN / Raszyn

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: Miodzik »

Nic się nie dzieje - wszystko idealnie odbiera. Sprawdź swoją instalację - jedyne co się zmieniło to temperatura na zewnątrz.

thomas_grand

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: thomas_grand »

Witam,
czy jest jakaś przerwa w emisji z PKiN? Nagle dzisiaj odcięło wszystkie kanały, również DAB przeszukiwanie od nowa nic nie daje, jakby zawalił się pałac kultury:-(
Sprawdziłem instalację antenową, dekoder, wszystko zdaje się być ok. Jakieś sugestie?

Zablokowany