SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

klocek0707

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: klocek0707 »

No to już za długo było dobrze....
Jakość sygnału spadła do średniej. Pikselizacja.
I...zniknęła strona TVP HD - jest 2 razy tvp sport, zniknęły tez programy radiowe...
Jest dobrze? , będzie lepiej????
/już wiem - będzie włączona TVP Historia i TVP Kultura, na które nigdy sie nie załapalłem..buuuuu/

Drogi Emitelu - co się dzieje?

smiodus

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: smiodus »

klocek0707 pisze: /już wiem - będzie włączona TVP Historia i TVP Kultura, na które nigdy sie nie załapalłem..buuuuu/

Drogi Emitelu - co się dzieje?
czy koledzy z Emitela mogliby puścić jakieś info, bo to forum chyba do tego służy, trud mały a zaoszczędzi 100 pytań gdzie podziało się TVP HD - bądźmy wobec siebie normalni.

pozdr
S

KrzysztofD
Posty: 278
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Sony W4000, Leadtek USB, Pi7010ix, Leadtek DTV1000T
Instalacja antenowa: HB9CV 3 metry nad ziemią
Nadajnik - obiekt nadawczy: PKiN Warszawa

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: KrzysztofD »

TVP HD jest, zmieniły się pid-y - odbiorniki muszą na nowo wyszukać kanały.
Coś tam stacja czołowa TVP kombinuje, mamy chwilowo "naziemną Astrę" :)
Aktualny zrzut parametrów tych testów daję tu:
http://supervhs.webpark.pl/emitel20090327.htm

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: Jarosław Bałuka »

W wyniku zmian w strukturze multipleksu konieczne jest ponowne zaprogramowanie odbiorników DVB-T do odbieranej emisji. Dotyczy to wszystkich emisji w MPEG-4 (Warszawa, Kraków, Poznań, Zielona Góra, Żagań)

vlodek

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: vlodek »

Ciekawosta, Sony dziala poprawnie, przy ponownym programowaniu dzisiaj mam komunikat, ze "nie znaleziono uslug" ????? odbieram tvp1, tvp2, tvp3, sport na starym hd. Czy jest jakies wytlumaczenie tego zjawiska

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: Jarosław Bałuka »

Ponieważ nie zmienił się skład programów TV, po przeskanowaniu telewizor stwierdził że nie ma żadnych zmian i nie zaczytał ponownie danych. W takich przypadkach niestety tylko ręczne wykasowanie kanałów lub reset do ustawień fabrycznych.

vlodek

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: vlodek »

Niestety, "zerowanie fabryczne" nie pomoglo, zniknely z pamieci dotychczasowe programy (analogow i cyfrowe) analogowe znalazl, a cyfrowe brak. Do dnia dzisiejszego odbieral prawidlowo. Mam caly czas komunikat "nie znaleziono zadnych uslug" ale zatrzymuje sie na chwile przy skanowaniu. Moze cos dodano i traktuje jak kodowany ? Analog ok. Sony 40x3000

klocek0707

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: klocek0707 »

No to kąpiel wylana - po ponownym autoprogramowaniu - nic nie łapie z paczki TVP. A POT stabilnie - tam gdzie był - jest.
To zasadniczo - na czym te próby polegają? Sygnał w dół? i czy jeszcze słabszy może być?
Bo inaczej tego nie rozumiem? :cry:

vlodek

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: vlodek »

Panie Jarku,
L I T O S C IIIIIIIIIIIIII :x

piotr_z

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: piotr_z »

Na moim Winsfast DTV2000H odbieram wyłącznie TVP1. Reszta paczki TVP tylko głos. POT odbiera prawidłowo (Gocławek, antena DIPOL kierunkowa)
Nie pomogło wykasowanie programów i skanowanie od nowa. Radio nie odbiera wcale.
Wczoraj wszystko było OK. więc chyba zmiany są trochę większe niż sugerowane wyżej w tym wątku.
Sugestia przejścia na antenę siatkową, zasugerowana chyba w innym wątku, nie jest raczej trafiona. Na stronie KRRiT odradzano takie anteny ze względu na zakłócenia od Internetu komórkowego (450 MHz), sam z tego właśnie powodu zmieniłem antenę, ponieważ mam antenę telefonii komórkowej na dachu bloku. Chociaż w zasadzie to nie jestem pewien czy zakłócenia odbioru w grudniu spowodowane były testami DVB-T, czy uruchomieniem szerokopasmowego internetu.
Ostatnio zmieniony 27 marca 2009, o 21:12 przez piotr_z, łącznie zmieniany 3 razy.

lukaszc2

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: lukaszc2 »

No to też się załatwiłem, wybrałem automatyczne wyszukiwanie i pomninął 690 MHz zatrzymał sie dopiero na POT. Wprowadziłem ręcznie 690 MHz i nic nie znalazł. Zachiało mi sie TVPHD a teraz nie mam TVP wogóle i to na weekend.

orin
Posty: 640
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Warszawa
Odbiornik: KDL50W809C,UE40H6700,UE48J6200
Instalacja antenowa: Antena Fracarro LP345F LTE ~20 m n.p.z. / kabel Triset 113 PE 10 m
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Warszawa PKiN

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: orin »

Na Fergusonie FT-8200 HD przy ponownym ręcznym skanowaniu k48 wykryte zostały ponownie wszystkie programy w ramach multipleksu Emitela. Lokalizacja Warszawa-Białołęka.

Przemo
Posty: 541
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: Przemo »

DVB Viewer bez problemu zaktualizował parametry kanałów bez ponownego skanowania. Bardzo cieszy jakość TVP HD, niestety odbyło się to kosztem kanałów SD. Teraz wyglądają dość kiepsko. Odbiór ze Śremu.

vlodek

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: vlodek »

Sadze, ze to nie jest sprawa poziomu sygnalu, przed ponownym skanowaniem odbieralem- sygnal max.
Szanowni Panowie z Emitela, jak ktos slusznie zauwazyl, dobre obyczaje i przyzwoitosc obliguje jesli nie do uprzedenia o zmianach, to przynajmniej do informacji co zmieniliscie. To Wy macie korzysc z tego forum, bezplatne testy.
CZEKAMY, (bo chyba inne osoby tez sie zgadzaja z moim stanowiskiem) jak usunac problem?

Dekodery sobie radza, problem jest z telewizorami nie mozna wpisac "z palca" parametrow w menu.
Ostatnio zmieniony 27 marca 2009, o 21:56 przez vlodek, łącznie zmieniany 1 raz.

klocek0707

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: klocek0707 »

:o Po chyba dwudziestu skanowaniach "widma" i przestawianu anteny (dipol 19 element na +/-PKIN, bo nie mogę inaczej) - i widzę tylko POT i nic poza tym. Podobnie jak piszą wyżej, tuner zatrzymuje się na 48, myśli, myśli i biegnie sobie tam, gdzie coś ma, czyli kanał 55.

Już zebrałem od Ukochanej Żony...za nowinkie technicznom, z kturey....wynika wielkie niewiele...:evil:

I przychylam się do zdania powyżej wyrażonego - prosimy o informowanie i testach...o wskazówkę ile czasu ewentualnie przeczekać i potem sprawdzenie jak już Emitel, wie że jest co miało być.
A tak do wieczora miałem TVP, z mniejszą lub większą pikselizacją.., ale działało. Podkusiło mnie poprawić za poradą P. Jarka ( ;) ) - teraz jako się rzekło...NIC

/dla porządku podaję "nieprzydatny na tym etapie testów" sprzęt, kótry sobie nie radzi - SONY Bravia KDL 40W4710/

lukaszc2

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: lukaszc2 »

Telewizor SHARP 32DH65E nie wyłapuje ponownie paczki TVP ani automatycznie ani ręcznie. Wcześniej odbierął TVP bez TVP HD

KrzysztofD
Posty: 278
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Sony W4000, Leadtek USB, Pi7010ix, Leadtek DTV1000T
Instalacja antenowa: HB9CV 3 metry nad ziemią
Nadajnik - obiekt nadawczy: PKiN Warszawa

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: KrzysztofD »

Przyjrzyjcie się definicjom obecnego multipleksu (podawałem tutaj po południu) - tam jest stos informacji NIE DOTYCZĄCYCH emisji naziemnej to i sprzęt (głównie nie-komputerowy) głupieje.
Musimy poczekać na reakcję opiekuna aparatury generującej obecny skład.

markez

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: markez »

Na Sony KDL32V4500 po ponownym przeskanowaniu nie ma żadnych problemów. Programy odnajduje w dziwnej kolejności, ale to i tak sobie można ustawić jak się chce. Wszystkie 5 TV działa. Aha, mowa o emisji z Krakowa.

lukaszc2

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: lukaszc2 »

A w Warszawie nadal problem bynajmniej na moim telewizorze

Awatar użytkownika
BadBoy475
Posty: 286
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Okolice Opoczna
Odbiornik: TV Samsung QE65Q80R,
RPi4 + TV Hat
Instalacja antenowa: ATX-55
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Przysucha

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: BadBoy475 »

W programie AltDVB nic nie trzeba było robić i wszystkie programy działały od razu OK. Po przeskanowaniu zmieniła się tylko kolejność oraz zniknęły stacje radiowe.
Zdecydowanie pozytywnie zaskoczyła mnie jakość TVPHD gdzie bitrate przekracza momentami 12MB/s ale niestety o pomste do nieba woła TVP INFO. Wygląda teraz fatalnie no i brak txt.

Zablokowany