SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

majsz

problem z mux3

Post autor: majsz »

czy ktoś się może orientuje dlaczego w kobyłce ok.25 km od pkinu mux 2 działa idelnie tvn warsz.też a mux 3 mimo wskazań jakość,moc po 100 % po kilku sekundach "ucieka w czerń"

_chris_

Re: problem z mux3

Post autor: _chris_ »

majsz pisze:czy ktoś się może orientuje dlaczego w kobyłce ok.25 km od pkinu mux 2 działa idelnie tvn warsz.też a mux 3 mimo wskazań jakość,moc po 100 % po kilku sekundach "ucieka w czerń"
jeśli masz w antenie wzmacniacz, to najprawdopodobniej on jest przyczyną tego stanu rzeczy - ma za duże wzmocnienie lub jest uszkodzony.

A Polsat-u HD nie odbierasz?

voitek
Posty: 419
Rejestracja: 22 czerwca 2010, o 21:36
Odbiornik: KDL-40EX500
WinFast Dongle H, NOT LV5T Deluxe, Wiwa HD-90
Instalacja antenowa: DIPOL 19/21-69 DVB-T i wzm. dopuszk. LNA-177 30dB ekran.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Raszyn/PKiN - 55 km

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: voitek »

Piszę o analogu z Raszyna:

Na TVP1 dzisiaj słychać dziwny efekt falowania dźwięku. Najlepiej słychać to podczas jakiejś muzyki - brzmi jak zepsuta taśma w magnetofonie, tak jakby ktoś fałszował. Czym jest to spowodowane? Dodam, że taka sytuacja spotykana jest co kilka miesięcy na tym nadajniku.

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: Jarosław Bałuka »

Nie jest to spowodowane nadajnikiem.
Przypomina, forum poświęcone jest tylko telewizji cyfrowej. O emisjach analogowych tu nie dyskutujemy.

janek50

odbiór w Warszawie

Post autor: janek50 »

Tuner/dekoder wiwa sd 308.
Od kilku dni obraz wcina( na wszystkich kanałach). Jakość sygnału skacze z 90 do 40% i mniej.Odbiór z anteny umieszczonej na dachu budynku wielorodzinnego (supermedia). Z anteny pokojowej to samo.Czy wina może być po stronie tunera. Jeżeli tak to jak można to sprawdzić domowym sposobem. Nie chciałbym wygłupić się oddając sprawny dekoder od reklamacji. Analogowa odbiera extra z anteny supermedii.

latonio

Re: odbiór w Warszawie

Post autor: latonio »

A czy kolega przed zakupem poczytał na tym forum o wadach i zaletach tunerów? Z tego, co inni piszą, Wiwa często stwarza problemy z odbiorem.

janek50

Re: odbiór w Warszawie

Post autor: janek50 »

Niestety nie czytałem, ale mogę reklamować( dekoder na gwarancji ).

Greeg2
Posty: 23
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Ariva T-750i
Instalacja antenowa: AX1000+ LTE Combo VHF + UHF Wzmacniacz 20dB . 1 piętro. 12 km od PKiN
Nadajnik - obiekt nadawczy: Warszawa PKiN

Re: odbiór w Warszawie

Post autor: Greeg2 »

Potwierdzam , powyższe spostrzeżenia !!!!
Odbiór od kilku dni na tv Samsung LE40C650 oraz tunerze Technomate Combo 6900HD przerywany zacięciami obrazu i dzwięku na wszystkich programach MUX1 ,2,3
wcześniej nie występowały powyższe zakłócenia
Lokalizacja
Tarchomin Mehoffera-Światowida

janek50

Re: odbiór w Warszawie

Post autor: janek50 »

Jeżeli zaniki sygnału potwierdzi ktoś z okolic Bielan, będę miał pewność, że wina nie leży po stronie tunera.

Whoops

Re: odbiór w Warszawie

Post autor: Whoops »

janek50 pisze:Jeżeli zaniki sygnału potwierdzi ktoś z okolic Bielan, będę miał pewność, że wina nie leży po stronie tunera.
Witam !!!
A po czyjej stronie leży wina ?
Otworzyłeś wątek,który był wałkowany już dziesiątki razy.Wystarczy poświęcić trochę czasu i czytać,czytać i jeszcze raz czytać tu ---> http://forum.emitel.pl/viewforum.php?f= ... 0ef81822f6
Napewno znajdziesz rozwiązanie swojego problemu, gdyż multum ludzi miało podobne problemy z odbiorem co i Ty. Wątków kilkadziesiąt a i owocnych porad też.

NIE POTWIERDZAM ZŁEGO ODBIORU W WARSZAWIE !!!

Mam 15-letnią prawidłowo wykonaną instalację antenową na dachu i cały czas cieszę sie doskonałym odbiorem Naziemnej Telewizji Cyfrowej bez jakichkolwiek zacięć, zaników,czkawek itd.

życzę szybkiego rozwiązania problemu ;)

janek-j23

Re: odbiór w Warszawie

Post autor: janek-j23 »

Witam,
a oto moje wrażenia z odbioru DVB-t w Warszawie-Wesołej.
- antena dachowa skierowana na Raszyn/Łazy, TV Sony seria W5740.
- w ostatnich miesiącach odbiór był OK.
- kilka tygodni temu zniknął sygnał z MUX-3 (wszystkie TVP), programy z pozostałych multiplexów OK - sygnał mocny.
- po wielu dniach postu od TVP pofatygowałem się na dach i przekierowałem antenę na PKiN. Pojawiły się brakujące kanały TVP, choć na niższym poziomie sygnału niż zwykle było to z kierunku Łazy, co zrozumiałe. Pełne zadowolenie. :) Tak więc, nikt mnie chyba nie przekona, że od strony nadawczej w Łazach nic się nie zmieniło jeśli chodzi o MUX-3. A tak przy okazji, czy Emitel informuje o tego typu zmianach/eksperymentach/konserwacjach, bo nie mogę takich informacji znaleźć - będę wdzięczny za wskazanie miejsca. Oszczędziłoby to czasu na dociekania przyczyn, a jak czytam, niektórzy są bliscy sprawdzania sprzętu odbiorczego w serwisie, :) szczególnie po lekturze wpisów mówiących jaki to wspaniały jest odbiór na ich terenie.
- A że zadowolenie nie może trwać zbyt długo, to od kilku dni pojawiła się mocna pikseloza (ciągle jestem na kierunku PKiN), która zmusza mnie do przełączenia się na TV analogową. Wspaniała podróż sentymentalna, może jeszcze zmienię TV na czarno-biały? :D

No więc jaka jest ta jakość DVB-t w Warszawie?

Pozdr.

janek 77

Re: odbiór w Warszawie

Post autor: janek 77 »

4 km od nadajnika PKiN małe wahania jakości ale odbiór stabilny. Minimalne korekty anteny.

Greeg2
Posty: 23
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Ariva T-750i
Instalacja antenowa: AX1000+ LTE Combo VHF + UHF Wzmacniacz 20dB . 1 piętro. 12 km od PKiN
Nadajnik - obiekt nadawczy: Warszawa PKiN

Re: odbiór w Warszawie

Post autor: Greeg2 »

Z powyższych postów wynika iż jeśli ktoś ma antenę ustawiona na Łazy to ma odbiór prawidłowy.
Kłopot pojawia się gdy mamy nadajniki w jednej linii na PKIN - Łazy, jak na Białołęce ( Tarchomin) wtedy zmiana parametrów nadawczych jest odrazy zauważalna szczególnie przy emisji synchronicznej.
Było dobrze , pogrzebano w ustawieniach i jest jak jest....
Trudno ....
Dobrze że jest jeszcze nka w zapasie.

Pozdrawiam
Grzegorz

janek50

Re: odbiór w Warszawie

Post autor: janek50 »

Jednak wina nie była po stronie tunera, ponieważ od wczoraj odbiór jest bez pikselozy i czkawek. Oby dalej nie było gorzej.

MariuszPam

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: MariuszPam »

Witam,

Odbiór DVB-T z [bliskiego] Wawra, ma się następująco:

Siła: 100%
Jakość: 100% (czasami spada)
Tuner: WandTV USB
Oprogramowanie: AltDVB, BlezeDTV 4.0 oraz 6.0
Antena: starszej daty ^_^

Pozdrawiam

drozda
Posty: 56
Rejestracja: 30 września 2010, o 21:53

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: drozda »

Dziś mam idealny odbiór MUX2 - jak ktoś nadal grzebie to znak że może przestać bo znaleziono idealne parametry :)

poster

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: poster »

Co się dzieje z MUX 2? od jakiegoś czasu ciągle są zakłócenia, a dzisiaj np wcale nie da się oglądać. Siłę sygnału mam na 100% a jakość skacze w granicach 20-60%. Co dziwne MUX 3 odbiera poprawnie. Podejrzewam że u mnie jest wszystko OK bo nic ostatnio nie zmieniałem a odbiór jakiś czas temu był bardzo dobry. Teraz jest sama pikseloza lub całkowite zaniki obrazu zarówno z nadajnika PKiN jak i z Raszyna. Czy ktoś coś wie kiedy się poprawi?

Awatar użytkownika
Miodzik
Posty: 172
Rejestracja: 29 września 2010, o 12:24
Odbiornik: LG 47LM765S
Instalacja antenowa: Antena szerokopasmowa logarytmiczno - periodyczna
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN PKiN / Raszyn

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: Miodzik »

Wywal ten wzmacniacz człowieku bo masz przesterowany sygnał - ile jeszcze razy trzeba o tym mówić, żeby do niektórych dotarło?

poster

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: poster »

I wstawić symetryzator?

Tylko czy to coś pomoże? Dodam że wieczorami się poprawia i siła sygnału jest na 80%, w nocy często na 100% i nie ma żadnych problemów.

Tomasz Berezowski

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: Tomasz Berezowski »

poster pisze:I wstawić symetryzator?

Tylko czy to coś pomoże? Dodam że wieczorami się poprawia i siła sygnału jest na 80%, w nocy często na 100% i nie ma żadnych problemów.
W Michałowicach wzmacniacz??? Wywal wzmacniacz, włóż symetryzator. Albo w ogóle odepnij antenę, włóż spinacz biurowy ;-)

Zablokowany