SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

smyk

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: smyk »

Cześć, mieszkam w Radomsku i mam pytanie, czy będę w zasięgu nadajnika DVB-T w Raszynie?
Antena zbiorcza (kierunkowa) na 4-piętrowym bloku ustawiona jest na nadajnik w Łodzi, jak widać na mapce odległość do Raszyna:173 km. Czy bez zmiany ustawień tej anteny, będzie można u mnie oglądać programy DVB-T?

Obrazek

Tom345
Posty: 669
Rejestracja: 22 grudnia 2009, o 22:10
Odbiornik: Samsung P2370HD, Not Only TV LV5TDelux
Instalacja antenowa: Thomson ANT-85 lub kawałek druta.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Warszawa PKiN/Raszyn

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: Tom345 »


Demon

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: Demon »

smyk pisze:Cześć, mieszkam w Radomsku i mam pytanie, czy będę w zasięgu nadajnika DVB-T w Raszynie?
Nie.
smyk pisze:Antena zbiorcza (kierunkowa) na 4-piętrowym bloku ustawiona jest na nadajnik w Łodzi, jak widać na mapce odległość do Raszyna:173 km. Czy bez zmiany ustawień tej anteny, będzie można u mnie oglądać programy DVB-T?
Nie.

Gdyby emisja była na niższym kanale, to bym spróbował ale silną anteną z dużym zyskiem i skierowaną dokładnie na nadajnik. Jak pewnie wiele osób zauważyło, odbieram całkiem znośny sygnał na kanale 29 z Brna (prawie 200km) i to przez góry. Nawet to, że antena skierowana jest centralnie na Żórawinę, skąd nadawany jest analogowy TV Puls na kanale 28.

danielmat

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: danielmat »

Demon pisze:...Jak pewnie wiele osób zauważyło, odbieram całkiem znośny sygnał na kanale 29 z Brna (prawie 200km) i to przez góry. Nawet to, że antena skierowana jest centralnie na Żórawinę, skąd nadawany jest analogowy TV Puls na kanale 28.
Nie wiesz może gdzie mogę znaleźć informację na jakich kanałach jest nadawane DVB-T z czeskich nadajników? Chodzi mi konkretnie o Ostrawę i Trinec.

Demon

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: Demon »

danielmat pisze:
Demon pisze:...Jak pewnie wiele osób zauważyło, odbieram całkiem znośny sygnał na kanale 29 z Brna (prawie 200km) i to przez góry. Nawet to, że antena skierowana jest centralnie na Żórawinę, skąd nadawany jest analogowy TV Puls na kanale 28.
Nie wiesz może gdzie mogę znaleźć informację na jakich kanałach jest nadawane DVB-T z czeskich nadajników? Chodzi mi konkretnie o Ostrawę i Trinec.
Proszę bardzo: DigitálniTelevíze.cz. Jest tam wszystko co potrzeba: regiony, kanały, terminy itd itp. Jedynie o Polsce mają jakieś wielkie bzdury popisane, ale kto by się w tym połapał z obcokrajowców... :lol:

Awatar użytkownika
Drekan
Posty: 1065
Rejestracja: 12 stycznia 2010, o 13:15
Odbiornik: Samsung 32C650
Instalacja antenowa: ATX 55, antena siatkowa z SWA-49 w polaryzacji wertykalnej
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne, Ostrawa, Čadca

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: Drekan »

Proszę bardzo: DigitálniTelevíze.cz. Jest tam wszystko co potrzeba: regiony, kanały, terminy itd itp. Jedynie o Polsce mają jakieś wielkie bzdury popisane, ale kto by się w tym połapał z obcokrajowców... :lol:
Tylko weź pod uwagę fakt że nadajnik w Trzyńcu dysponuje mocą zaledwie 100W a nie jak podają na tych stronach 100kW, to taki drobny błąd który nie wiadomo czemu do dziś nie został usunięty. I w multipleksie z Trzyńca leci tylko jedna stacja TV Barrandov. Tak poza tym doskonałe źródło informacji o czeskiej DVB-T. Polecam.

danielmat

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: danielmat »

Drekan pisze:Tylko weź pod uwagę fakt że nadajnik w Trzyńcu dysponuje mocą zaledwie 100W a nie jak podają na tych stronach 100kW, to taki drobny błąd który nie wiadomo czemu do dziś nie został usunięty. I w multipleksie z Trzyńca leci tylko jedna stacja TV Barrandov. Tak poza tym doskonałe źródło informacji o czeskiej DVB-T. Polecam.
No niestety, oprócz tego nadaje na dosyć wysokim kanale tj. 57 więc nawet nie będę próbował bo do nadajnika ma ok. 100km czyli niemało.

Spróbuje ew. odebrać coś z Ostravy chociaż tu mam problem taki, że nie będę mógł skierować anteny bezpośrednio w stronę nadajnik (zasłania mi krawędź bloku).

Tom345
Posty: 669
Rejestracja: 22 grudnia 2009, o 22:10
Odbiornik: Samsung P2370HD, Not Only TV LV5TDelux
Instalacja antenowa: Thomson ANT-85 lub kawałek druta.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Warszawa PKiN/Raszyn

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: Tom345 »

A wiecie, iż jest to wątek o nadajnikach warszawskich?

Lppl

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: Lppl »

Wiemy, wiemy...
Mam pytanie w sprawie warszawskiego nadajnika. Czy przez ostatnie miesiące było nadawane EPG? Po zakupie telewizora w lipcu wszystko działało bez zarzutów. Po jakimś czasie EPG po prostu znikło. Próbowałem ponownie zainstalować kanały, ale to nic nie daje. Czy w ogóle EPG jest nadawane?
Chciałbym również zapytać, czy TVP HD jest dostępne na terenie warszawy, czy nie? Podczas wyszukiwania kanałów cyfrowych znajduje mi jedynie TVP1, TVP2, Polsat, TV4, TVN, TVP Info i Puls.. Jeśli jest nadawane to w jaki sposób można ten program zainstalować na liście kanałów.
Z góry dzięki za odpowiedzi.

smyk

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: smyk »

Lppl pisze: Chciałbym również zapytać, czy TVP HD jest dostępne na terenie warszawy, czy nie? Podczas wyszukiwania kanałów cyfrowych znajduje mi jedynie TVP1, TVP2, Polsat, TV4, TVN, TVP Info i Puls.. Jeśli jest nadawane to w jaki sposób można ten program zainstalować na liście kanałów.
Wykaz emisji naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T prowadzonych przez TP EmiTel.

woj. mazowieckie:
RTCN Warszawa / Raszyn, k.58 (770MHz), moc 100kW ERP (SFN)
RTCN Warszawa / PKIN, k.58 (770MHz), moc 2.5kW ERP (SFN)
Programy TV obecne w multipleksie (MPEG-4): TVP1, TVP2, TVP INFO, POLSAT, TVN, TV4, TV PULS
http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f=3&t=750

thom

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: thom »

vlodek pisze:
thom pisze:Sprawdzam dziś - ZERO sygnału. W Otwocku nie można w ogóle nic odebrać - wcześniej chociaż pikseloza była. Dziś nawet tego. Kompletna cisza w eterze...
Dwa rozwiazania:
1. Przeczytasz WSZYSTKIE posty, przeanalizujesz i znajdziesz sam przyczyne problemu.
Mam zmienić antenę zbiorczą? Mam zmienić kabel, który idzie gdzieś pod podłogą, a potem w pionie budynku? A może telewizor (na tej samej antenie tuner USB do PC działa ok)? Zgodnie z tym co pisze emitel, DVB-T ma działać na istniejącej antenie UHF dla tel. analogowej i tego też oczekuję.

Pamiętaj jednak, że ciągle mamy emisję testową i inwestowanie teraz w jej odbiór nie ma żadnego sensu. Dziś działa antena X, jutro Y, a czasem wystarczy kawałek drutu (tam gdzie np antena zbiorcza nie działa). Z prowadzonych dyskusji w tym wątku wynika, że odbiór DVB-T to zabawa w kotka i myszkę - każdy ma inne doświadczenia.
vlodek pisze: 2. Zadzwonisz po fachowca i on rozwiaze Twoj problem.
Do czasu kolejnej zmiany kanału?
vlodek pisze:Wybor nalezy do Ciebie.
Dla jednego kanału, którego nie ma na platformie SAT nie ma to najmniejszego sensu.
Póki co, DVB-T chyba można traktować tylko jako ciekawostkę.

Tom345
Posty: 669
Rejestracja: 22 grudnia 2009, o 22:10
Odbiornik: Samsung P2370HD, Not Only TV LV5TDelux
Instalacja antenowa: Thomson ANT-85 lub kawałek druta.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Warszawa PKiN/Raszyn

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: Tom345 »

EPG z Raszyna i PKiN jest nadawane, więc powinieneś odbierać. Przeskanuj ponownie kanały. Jaki posiadasz telewizor (model, marka)?

Lppl

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: Lppl »

Tom345 pisze:EPG z Raszyna i PKiN jest nadawane, więc powinieneś odbierać. Przeskanuj ponownie kanały. Jaki posiadasz telewizor (model, marka)?
Posiadam Samsunga LE32B551, sygnał na poziomie 82% - 83%. Co dziwne pisząc tego posta chciałem sprawdzić poziom sygnału i nagle EPG pojawiło się samo. Wierzcie mi lub nie, ale przez 5 miesięcy w ogóle nie działało. Przynajmniej już wiem, że to była wina telewizora, nie nadawcy. Dzięki za info :)

Tom345
Posty: 669
Rejestracja: 22 grudnia 2009, o 22:10
Odbiornik: Samsung P2370HD, Not Only TV LV5TDelux
Instalacja antenowa: Thomson ANT-85 lub kawałek druta.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Warszawa PKiN/Raszyn

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: Tom345 »

W tym miesiącu EPG zostało przywrócone, więc ten długi okres jest jak najbardziej uzasadniony.

marcus1968

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: marcus1968 »

Od kilku dni obserwuje ponownie drobna pikseloze, a po upgradzie FW nadajnikow po zmianie kanalu nadawczego przez kilka tygodni bylo bardzo OK.
Czy oprocz wlaczenia EPG zmieniono tez jakies parametry - czy tez wlasnie wlaczenie EPG moze byc tego przyczyna ?
Wolomin, Sony Bravia W4000...

Tom345
Posty: 669
Rejestracja: 22 grudnia 2009, o 22:10
Odbiornik: Samsung P2370HD, Not Only TV LV5TDelux
Instalacja antenowa: Thomson ANT-85 lub kawałek druta.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Warszawa PKiN/Raszyn

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: Tom345 »

U mnie występują chwilami straszne zakłócenia, nieregularne. Dosłownie na pół sekundy.

bartekm

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: bartekm »

Witam
dziś już poraz 2 brak sygnału z Raszyna...(trwające ok 2 min.) Panowie z Emitel-a coś "poprawiają"?

Tom345
Posty: 669
Rejestracja: 22 grudnia 2009, o 22:10
Odbiornik: Samsung P2370HD, Not Only TV LV5TDelux
Instalacja antenowa: Thomson ANT-85 lub kawałek druta.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Warszawa PKiN/Raszyn

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: Tom345 »

Sygnał jest cały czas, odkąd leci Uwaga, do teraz. Wcześniej nie obserwowałem.

slimak

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: slimak »

Tom345 pisze:U mnie występują chwilami straszne zakłócenia, nieregularne. Dosłownie na pół sekundy.
Pralka, telefon, zapalarka do gazu itp. Wszystkie te urządzenia w TV analogowej mogą powodować śnieg, a w TV cyfrowej stopklatkę lub na chwilę czarny ekran. :-(
Ostatnio zmieniony 21 stycznia 2010, o 12:44 przez slimak, łącznie zmieniany 2 razy.

kowal801
Posty: 167
Rejestracja: 21 października 2009, o 12:11

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: kowal801 »

slimak pisze:
Tom345 pisze:U mnie występują chwilami straszne zakłócenia, nieregularne. Dosłownie na pół sekundy.
Pralka, telefon, zapalarka do gazy itp. Wszystkie te urządzenia w TV analogowej mogą powodować śnieg, a w TV cyfrowej stopklatkę lub na chwilę czarny ekran. :-(
To są akurat urządzenia używane wewnątrz budynku ,które da się jeszcze przeżyć , najgorzej jest w przypadku, jeśli mieszka się blisko drogi.Przykładowo w mojej sytuacji(droga wojewódzka)tam jest dopiero hardcore ,niestety samochody starszej generacji strasznie zakłócają przekaz DVB-T, o pojazdach jednośladowych już nie wspominając :x .W tej sytuacji DVB-S/-S2 ma większą przewagę nad DVB-T.
Ostatnio zmieniony 21 stycznia 2010, o 12:28 przez kowal801, łącznie zmieniany 3 razy.

Zablokowany