SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

orin
Posty: 640
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Warszawa
Odbiornik: KDL50W809C,UE40H6700,UE48J6200
Instalacja antenowa: Antena Fracarro LP345F LTE ~20 m n.p.z. / kabel Triset 113 PE 10 m
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Warszawa PKiN

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: orin »

Nadawca nie przyzna się do problemów.Skoro modernizacja zajmuje tyle czasu to znaczy, że zmiany nie końca są zdefiniowane i wymagaj prób.

ryki67

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: ryki67 »

Witam

O co znowu chodzi ??????????????????

pisałem 3 dni temu ze sygnał miał 78 wszystko było OK !!!!!!!!!!!!
od wczoraj sygnał się wzmocnił i ma 80

ALE oczywiscie co jakiś czas pixelizacja !!!!!!!!

może mi ktoś z Emitela odpowiedzieć co się stało ???

pozdrawiam

Tom345
Posty: 669
Rejestracja: 22 grudnia 2009, o 22:10
Odbiornik: Samsung P2370HD, Not Only TV LV5TDelux
Instalacja antenowa: Thomson ANT-85 lub kawałek druta.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Warszawa PKiN/Raszyn

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: Tom345 »

Widzę, czytelny post! :)


Sprawdzałeś najpierw czynniki zewnętrzne?

interaktiv

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: interaktiv »

ryki67 - masz komunikat Emitela, który informuje o pracach modernizacyjnych na nadajniku do końca lutego, więc po co pytasz? nikt Ci nie musi odpowiadać bo masz komunikat. Ja mogę jedynie dodać, że widać, że coś jest robione bo znów pojawił się mocny asynchron

matgregor

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: matgregor »

WITAM. CZYTALEM KOMUNIKAT EMITELA O PRACACH MODERNIZACYJNYCH NADAJNIKA W RASZYNIE I MAM NADZIEJE ZE PO ICH ZAKONCZENIU ( KONIEC LUTEGO ) WSZYSTKO WROCI PRZYNAJMNIEJ DO STANU JAKI BYL PRZED ROZPOCZECIEM PRAC A JESLI BEDZIE LEPIEJ TO SUPER. W TEJ CHWILI ODBIOR DVBT JEST NIEMOZLIWY NA EKRANIE KOMUNIKAT BRAK SYGNALU A WCZESNIEJ WSZYSTKO BYLO OK.(PODCZAS NAJWIEKSZYCH MROZOW SYGNAL DOCHODZIL DO 90% A JAKOSC 80-85%). LOKALIZACJA TO MILANOWEK.

orin
Posty: 640
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Warszawa
Odbiornik: KDL50W809C,UE40H6700,UE48J6200
Instalacja antenowa: Antena Fracarro LP345F LTE ~20 m n.p.z. / kabel Triset 113 PE 10 m
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Warszawa PKiN

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: orin »

Widocznie Raszyn czasowo został wyłączony lub moc została ograniczona.
Ostatnio zmieniony 22 lutego 2010, o 07:12 przez orin, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
RAPIOTR
Posty: 839
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Luboń
Odbiornik: SONY ST-SB920QS,KDL-42W828B,DAB:PHILIPS AE5220, DA1200/05
Instalacja antenowa: Antena: Fracarro Sigma
84mnpm+12m
Antena: Televes V-RANGE
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań/Śrem . SLR Poznań

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: RAPIOTR »

A czy na maszcie przypadkiem nie jest montowany inny systemik UHF ?.No bo ile dni można się pieprzyć z nadajnikiem :?: . Może ktoś podskoczy za dnia i zrobi zdjęcia?.

ryki67

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: ryki67 »

Witam
U mnie od wczoraj znowu sygnał słabszy czyli na 78

ALE WSZYSTKO JEST W JAK NAJLEPSZYM PORZĄDKU,
OBRAZ SUPER STABILNY, ZADNYCH BŁĘDÓW CZKAWEK, PIXELOZY

PLEASE POZOSTAWCIE TAK JAK JEST :!:

buzzer11

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: buzzer11 »

U nie tj. w Piasecznie k.Warszawy odbiór DVB-T niemożliwy. Pokazuje ze jest słaby sygnał lub nie ma go wogóle. Wcześniej wszystko było OK a teraz jest "lipa". Czy ktoś jest z okolicy i ma tak samo?

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: qwerty »

Nie rozumiecie, że są prace z nadajnikiem?

ams8
Posty: 171
Rejestracja: 23 lutego 2010, o 09:39

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: ams8 »

Witam, jestem nowy. I mam problem. Wczoraj kupiłem i zainstalowałem tuner DVB-T typu TU1100-R, wtykany do PC po USB. Niestety ani w centrum Warszawy ani na Ursynowie mój system nie wykrywa żadnej stacji podczas skanowania. Kompletne zero, nic, null. Rozumiem, że są prowadzone prace, ale zupełny brak sygnału to dla mnie, nowicjusza, dyskomfortowa sytuacja, sami przyznacie. Bo nie wiem, czy mam uszkodzony produkt i powinienem zawracać głowę sprzedawcy, czy też po prostu cierpliwie czekać, aż się sygnał pojawi.

Szanowne Forum ma wiedzę, praktykę i działające odbiorniki, zatem będę wdzięczny za informację, czy rzeczywiście 22.02.2010 nie było żadnego sygnału dostępnego w Centrum i na Ursynowie. Na Ursynowie dziś o 7:30 też nic.

Tom345
Posty: 669
Rejestracja: 22 grudnia 2009, o 22:10
Odbiornik: Samsung P2370HD, Not Only TV LV5TDelux
Instalacja antenowa: Thomson ANT-85 lub kawałek druta.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Warszawa PKiN/Raszyn

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: Tom345 »

Używasz zapewne anteny dołączonej do tunera. Nie jest ona najlepszej jakości, musisz ustawiać ją w kierunku Raszyna.

Pączek

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: Pączek »

Koło Nowego Dworu Mazowieckiego( 50km Raszyn )odbiór tak od lipca idealny> teraz też odbiór normalny Czyli zero zacinek, zero pikseli Co tu pisać nuda
Siła 78% błędy 0 Samsung Le37B650/ATX-91 symetyzatorem /5m /

ams8
Posty: 171
Rejestracja: 23 lutego 2010, o 09:39

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: ams8 »

Tom345 pisze:Używasz zapewne anteny dołączonej do tunera. Nie jest ona najlepszej jakości...
Potwierdzam, ale po podłączeniu solidnej anteny nic się nie zmieniło. Odwiedziłem więc sprzedawcę, po krótkich testach wymienił odbiornik na nowy i ...w domu okazało się, że jest źle ale inaczej: na zimno poziom sygnału, obraz, dźwięk są super, ale po po chwili, jak się toto rozgrzeje (wyczuwam dłonią), to sygnał spada do zera. Wystawiam odbiornik za okno, po chwili jest OK a dalej to samo. Mam pecha, do trzech razy sztuka.

Dopisuję: stan obecny: udało mi się przetestować kolejny egzemplarz i niestety to samo. Dzięki uprzejmości dostawcy wycofałem się z modelu TU1100-R i odzyskałem kasę.

W związku z tym mam 2 pytania (puściłem je także do producenta):

1. czy możliwe jest by notebook Dell D820 miał coś nie tak z portami USB? Normalnie działa mi bez problemu zewnętrzny HDD 2,5", zasilany tylko z jednego portu USB, port daje sobie radę z zasilaniem i sterowaniem, nie ma żadnych problemów. Także działa mi poprawnie tuner TechniSat, też wetknięty w USB.

2. czy możliwe jest, by TU1100-R sam się wyłączał na skutek złego (zakłóconego lub zbyt silnego) sygnału antenowego? Sygnał ciągnę z anteny dachowej 88-108MHz, wycelowanej na PKIN (z Ursynowa). Bez żadnych wzmacniaczy sygnału, czyli w antenie nie ma napięcia stałego.

Będę wdzięczny za opinie, chociaż przetestować na razie nie mogę, bo pozbyłem się sprzętu.
Pozdrowienia,
a.

Dopisane 2010.03.02. Od wczoraj mam do notebooka podłączony tuner po USB: Leadtek Winfast Palmtop DTV200 H, antena dachowa ta sama. Tuner spisuje sie dobrze, nie ma problemów, jakie stwarzał TU1100-R. Ponieważ model Leadteka ma w sobie też tuner radiowy analogowy, a antenę mam na pasmo 88-108 MHz, to mam nie tylko cyfrową telewizję ale tez mnóstwo stacji analogowych na UKF.
Ostatnio zmieniony 2 marca 2010, o 09:37 przez ams8, łącznie zmieniany 4 razy.

lakers67

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: lakers67 »

Witam
Mam pytanie do pracowników Emitela w Warszawie .
Czy dzisiaj w ciągu dnia prowadzone były jakieś prace modernizacyjne ?. Czy to mój tuner zaczyna dostawać padaczki :evil:
(Korzystam z dekodera N`tv i dedykowanego tunerka USB )

W tej chwili sygnał się pojawia z przerwami bez głosu :evil:

pozdrawiam
lakers67

llawicki

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: llawicki »

Warszawa nadaje dalej ?! Czyżby UKE zezwoliło ?

Tom345
Posty: 669
Rejestracja: 22 grudnia 2009, o 22:10
Odbiornik: Samsung P2370HD, Not Only TV LV5TDelux
Instalacja antenowa: Thomson ANT-85 lub kawałek druta.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Warszawa PKiN/Raszyn

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: Tom345 »

Sygnał powrócił do swojego dawnego poziomu :)

interaktiv

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: interaktiv »

Testowane na Samsungu B650 dziś ok 14

u mnie telewizor pokazuje, że jest mocniejszy o 15% (obecnie 70%) i całkowicie stabilny 0 błędów, co więcej na tvp info nie ma asynchronu wiec mam nadzieję, że to już ustawienia i moc docelowa

--------------

mam propozycję żeby dodać do mapek pokrycia mapę dla całej Polski - bo widać, że część sygnałów już się pokrywa na zakładkę więc ciekawe jak to wygląda w większej skali

bartekm

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: bartekm »

Sygnał może i stabilny ale jakość sygnału straszna. Sceny dynamiczne aż rażą pikselozą... Gdzie ta poprawa??

kowal801
Posty: 167
Rejestracja: 21 października 2009, o 12:11

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: kowal801 »

Tez to zauważyłem,przepustowość bitrate jakby była zmniejszona ,niestety nie mam jak sprawdzić ,ale widzę że nadawcy zaczynają coś kombinować . A tak swoja droga, ciekawe kiedy Polsat w końcu się obudzi i udostępni format 16:9 :D

Zablokowany