SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

llat
Posty: 42
Rejestracja: 22 września 2011, o 15:05
Odbiornik: AVER MEDIA AverTV Hybrid Super 007
Cabletech URZ0083
Instalacja antenowa: Mała siatkowa (w odległości 7km od Raszyna działa aż miło)
Nadajnik - obiekt nadawczy: W-Wa Raszyn

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: llat »

Dziś kupiłem rodzicom tuner Cabletech URZ0083. MUX-1 śmiga bezproblemowo.
Wrzucam jutro tego Avera z komputera na alledrogo...
Nie polecam... Same problemy z ich softem! A oprogramowanie alternatywne ?!
Po co?! Kupuje się po to żeby wszystko działało! Na SkyView czy innych pilot nie działa.
AverMedia... nie polecam !

W temacie MUX-1 koledzy piszą, że przesył Eska TV, TTV i Polo TV jest z satelity, a reszta kanałów z którymi nie mam problemów jest przez światłowód.

Trzeba czekać na polepszenie jakości i jest ok. Tu nie chodzi o instalację antenową.
Przy odległości 7km w linii prostej to by i na patyku zagrało. :lol:

manfi

Re: ESKA TV w MUX1

Post autor: manfi »

Mieszkam pomiędzy nadajnikami w Raszynie oraz Rachocinie k/Sierpca. Obecnie korzystam z Fergusona T55 oraz starej anteny siatkowej. Mux 2 mam na 80% Mux 3 teraz trochę pływa między 55 a 65% Włączyłem skanowanie ale nie wyłapuje niczego z MUX-1.
Antena siatkowa skierowana jest w stronę Raszyna do którego w linii prostej mam 70 km
natomiast do Rachocina w linii prostej mam 54 km

Skoro nie odbieram niczego z MUX 1 a Mux 2 oraz Mux 3 działają ok, to czy jest taka możliwość, że Antena ściąga sygnał z Sierpca nie z okolic Wawy ?

geolog

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: geolog »

sprawdź sobie na jakim kanale odbierasz mux np.2 i porównaj z tabelą

http://www.emitel.pl/telewizja/naziemna ... ania-mux-2

i masz odpowiedź.

Jump

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: Jump »

to bardzo proste. Macie skopsane instalacje antenowe :D
Sprawdźcie kable, sprawdźcie łączenia, wyrzućcie wzmacniacze i
Hmm no nie wiem czy to instalacja do konca, w dniach 31.12, 01.1, 2.01 nowe kanały działały płynnie, dziś znowu zacinka i pikseloza

_chris_

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: _chris_ »

Jump pisze:Hmm no nie wiem czy to instalacja do konca, w dniach 31.12, 01.1, 2.01 nowe kanały działały płynnie, dziś znowu zacinka i pikseloza
oczywiście, życie pokazało, że wszystko jest możliwe po obu krańcach barykady, ale takie coś, jak u Ciebie, to jednak typowo jest zwykle problem z instalacją odbiorczą, niedopasowaną do warunków odbiorczych lub z jakimiś zakłóceniami, fruwającymi okresowo w powietrzu - jak latarnia, podstacja, antena sąsiada, etc...

Masz balkonową antenę skierowaną na PKiN, czyli ustawioną z grubsza bokiem na Raszyn, skąd idzie mux-1. I to by wiele tłumaczyło - wraz ze zmianami w powietrzu - wilgoć, temperatura, etc, zmieniają się sygnały docierające do anteny i robi się problem...

Szukaj optymalnej pozycji dla anteny, albo postaw drugą, tylko na DVB-T. Niestety, czasami nie da się ot tak po prostu pożenić odbioru analogowego z DVB-T... jak to się mówi, albo rybka, albo akwarium...

Jump

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: Jump »

_chris_ pisze:Szukaj optymalnej pozycji dla anteny, albo postaw drugą, tylko na DVB-T. Niestety, czasami nie da się ot tak po prostu pożenić odbioru analogowego z DVB-T... jak to się mówi, albo rybka, albo akwarium...
OK, dzięki, antena jest zbiorcza... chyba się wybiorę na dach mojego budynku

_chris_

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: _chris_ »

@ Jump
a, zbiorcza. A przystosowana jest w ogóle do odbioru wszystkich mux-ów? Bo jeśli tak, to po pierwsze telefon do administracji lub konserwatora. A jeśli nie była przystosowywana, to albo masz odbiór mux-1 na samych kablach, albo na starym przemienniku po TV4...

EDIT:
w przypadku typowej anteny zbiorczej (AIZ) to nie jest tylko problem ukierunkowania anten, ale przede wszystkim przemiennika na odpowiedni kanał, który to może odebrać dany kanał i wysłać go w sieć budynkową. Czasami są stosowane również inne rozwiązania, więc tu trudno coś konkretnego powiedzieć. Takie informacje techniczne można uzyskać w zasadzie tylko od konserwatora.

Z punktu widzenia administracji to AIZ albo odbiera dany kanał, albo nie. Jeśli nie odbiera, potrzebna jest inwestycja.

tu jest więcej o AZART (AIZ) i odbiorze DVB-T

Forzajuve05

Warszaw - brak odbioru ESKA TV

Post autor: Forzajuve05 »

Witam,

mam pytanie.

Sygnał MUX 1 łapię z Raszyna. Mam Wiwa HD 90 i nie mogę złapać ESKA TV (jak również Ttv oraz Polo tv).

Inne programy z MUX 1 odbieram bez problemu.
Kilkukrotnie wyszukiwałem programy i nic to nie dało.

Czy ktoś może pomóc:)??

looser

Re: Warszaw - brak odbioru ESKA TV

Post autor: looser »

Ale jesteś śmieszący :lol: . Albo odbierasz wszystkie kanały MUX-1, albo żadnego. TVP 1, 2, Info są w MUX-3 i MUX-1.

Cietrzewiec Rusinowy

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: Cietrzewiec Rusinowy »

A ATM Rozrywka odbierasz? :D

Awatar użytkownika
bogdanzieba
Posty: 1412
Rejestracja: 21 września 2010, o 23:52
Miejscowość: Nowa Dęba
Odbiornik: WIWA H.265 Maxx, Ferguson Ariva 254 Combo
Instalacja antenowa: Tri Digit z symetryzatorem, MaximumUHF200
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN PKiN/TON Tarnobrzeg-Machów

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: bogdanzieba »

Pasy odbierasz :)?

Forzajuve05

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: Forzajuve05 »

Mówie jak jest.

to może zadam inaczej pytanie - dlaczego nie mam ESKA TV:)??

Odbiór pozostałych programów mam w bardzo dobrej jakości ,a nie mogę anni ręcznie, ani podczas automatycznego wyszukiwania, złapać czy to ESKA TV, czy to POLO TV.

Przez jakiś czas te programy były odbierane, chodź straszna pikselioza to była

agravator
Posty: 99
Rejestracja: 4 grudnia 2010, o 23:12
Odbiornik: NOT Lv6tmpvr
Instalacja antenowa: Siatka ze wzmacniaczem, 8m nad ziemią
Nadajnik - obiekt nadawczy: Raszyn+|EC4, Rachocin

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: agravator »

W DVB-T nie odbiera się pojedynczych kanałów tylko multipleksy (paczki z kanałami).
Używajcie bardziej profesjonalnych nazw, bo ciężko się domyślić w czym jest problem.

Forzajuve05 - MUX1 zawierający Eska TV nadawany jest obecnie tylko z Raszyna. Naadawanie z PKiN przewidziane jest w drugim etapie czyli do czerwca. Jeśli masz antenę zewnętrzną to skieruj ją bardziej na Raszyn, jeśli nie masz anteny zewnętrznej to ją zamontuj albo poczekaj do czerwca.

Ręcznie wyszukaj kanał 58. Wieczorem jest lepsza propagacja co podnosi szanse na odbiór.

Forzajuve05

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: Forzajuve05 »

Dzięki za odpowiedź.

Wydaje mi się jednak, że mam antenę skierowaną na Raszyn, ale sprawdzę to jutro.

Wynika z tego, że prawdopodobnie problemem będzie ustawienie anteny na PKiN, a nie na Raszyn.


Faktycznie, wieczorem (chociaż fatalnie ) to te kanały są odbierane, w dzień nie.

MisieX

DVBT Warszawa Białołęka

Post autor: MisieX »

Witam serdecznie.

Zastanawiam sie nad przesiadką na DVBT dlatego postanowiłem zapytać was o zdanie i pomoc w wy borze sprzętu.

Mieszkam na Białołęce w okolicach ratusza, chodzi mu po głowie kupienie jakiegoś dekodea i antentki do DVBT. Mieszkam w budynku wielorodzinnym, obecne jest jakaś aneta na dachu penie siatkowa i tv analogowa w całym budynku strasznej jakości.

Dlatego pomyslałem od DVBT, mam pytanie czy ktoś z okolic korzysta z DVBT ponieważ nie wiem jak jest z jakością sygnału na tym terenie. Do PKIN mam ok 13/4 km w lini prostej.

Zastanawiam sie nad kupnem jakiegos tunera (cabletech lub manta), najwięcej watpliowści mam apropo antenty.

I tu pojawia się moje pytanie, jaką wybrać ?

Czy wewnetrzną np hd-cabletech-30db lub antena-pokojowa-wewnetrzna-elita-hd-dvb-

Czy zewnetrzną np dvb-t-tv-fm-28db

(opisy skopiowane ze znanego portalu aukcyjnego specjalnie by nie podawać)

Dodam że możliwość montarzu na dachu odpada, ba balkonie też (w przeciwnym kierunku do nadajnika jest)

Proszę was o poradę, dodam że jestem całkowitym laikiem w tej materi :)

Awatar użytkownika
Yaper
Posty: 48
Rejestracja: 4 października 2010, o 18:35
Miejscowość: Warszawa
Odbiornik: MeCool KII Pro, Xiaomi Mi TV 4A
Instalacja antenowa: MLog 6-69
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Warszawa / PKiN

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: Yaper »

Ja mieszkam na Nowodworach przy Ciołkosza i bez problemu łapię sygnał na malutkiej antence on laptopowego tunera (bez żadnych wzmacniaczy). Ostatnio nawet zakupiłem do testów tuner WIWA HD-50 i podłączyłem go sobie w sypialni pod TV (okno od strony północnej, tak więc bez widzialności PKiN)). Na początku były problemy bo łapał tylko PolsatHD ale po zabawach z ustawieniem anteny złapał MUXy 2 i 3 z PKiN. MUX 1 z Raszyna zaczał łapać dopiero jak się w nocy propagacja poprawiła. Tu ciekawostka, obraz jest zdecydowanie wyraźniejszy niż analogowy w kablu UPC. W salonie od strony południowej łapie wszystko oprócz TVN HD.

Tak więc jeżeli chcesz używać anteny wewnętrznej to wszystko zależy od umiejscowienia okna. Jak masz okna na północ to może być ciężko. Jak jest w budynku instalacja zbiorcza to w pierwszej kolejności bym ją sprawdził.

geolog

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: geolog »

na początek kup dekoder i sprawdź na antenie zbiorczej, może się uda.
Jeśli nie zadziała, kup średniej jakości antenę wewnętrzną i trochę kabla. ustaw na parapecie w oknie po stronie PKiN. Powinno zadziałać łącznie z kanałami HD.
Na którym piętrze mieszkasz?

MisieX

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: MisieX »

Panowie piętro 1 to jest dom wielorodzinny (2 pietra + parter_, okien bezpośrednio na PKIN nie mam, ale jest jakaś instalacja zbiorcza w budynku z anteną na dachu ( chyba jakaś dipol, ale gość mega niewyraźnie mówił więc mogłem źle zrouzmieć).

Dobra w takim razie zakupię jakiś tuner i sprawdzę jak to działa.

Panowie z takich tańszych tunerów co polecacie ?

BLOW 4501HD
CABLETECH URZ0083/URZ0090 (Mstar 7818)
PROM 70 HD
OVERMAX OV-TN-08
Not Only TV tuner DVB-T LV6TBOXHD
Ariva T55 lub T65

geolog

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: geolog »

ja bym wziął ten:

Not Only TV tuner DVB-T LV6TBOXHD

_chris_

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: _chris_ »

Wiwa-90 jest niezła - poczytaj w tym rozdziale - jest mnóstwo o dekoderach...

Zablokowany