SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

tisot

SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: tisot »

Previously tisot wrote:[quote]Zapomnialem ze prucz dat45 na PKiN mam siatkowa na Łazy...moze to powoduje ze i z jednej i z drugiej lapie sygnal i TV glupieje?PSdalej mam wyszukiwane 4 kanaly ale odbiera Polsat sport hd[/quote]

KrzysioK

SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: KrzysioK »

Witam,mieszkam na Białołęce (ul. Berensona / ul. Skarbka z Gór) i mam antenę ustawioną na Łazy. Od instalatora wiem, że różnica między PKiN i Łazami, w moim przypadku, jest niewielka.Obecnie odbieram programy z kanału 55 (w weekwnd nie było Polsat sport HD - teraz jest), ale programów z kanału 48 nie odbieram (podczas odstrajania długo "rzeźbi" ale nie znajduje).Jak sądzicie, czy zmiana kierunku anteny na PKiN coś pomoże?

marcus1968

SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: marcus1968 »

W Wołominie mam w miare poprawny odbiór POT'u, a na kanałach TVP sa teraz zakłócenia - co kilka minut artefakty na obrazie (przekolorowania, pikseloza) i przerwy w dekodowaniu dzwieku, wczesniej (kilka tygodni) bylo odwrotnie (POT jakby slabszy sygnal mial).Antena siatkowa - skierowana na PKiN, ale różnica kątowa do do Łaz chyba niewielka, a przy takiej antenie imho pomijalna...

aho0

SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: aho0 »

Witam.Ponownie zgłaszam się do odpowiedzi. Lokalizacja: Praga Północ, sąsiedztwo Szpitala Praskiego. Antena
pokojowa UHF ze wzmacniaczem. Od kilku dni odbiór jest bardzo dobry.
Pozdrawiam, Andrzej

jurand

SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: jurand »

Witam. Mokotów sasiedztwo Polskiego Radia . O pewnego czasu odbiór prawidłowy bez przycinek. Tuner czasem przy zmianie pogramu głupieje i pisze brak sygnału ale za moment łapie sygnał i jest w porządku. Jeszcze jedno EPG wyprzedza czas o jakąś godzinę.Pozdro Jurand

Greeg22

SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: Greeg22 »

Białołęka Mehoffera - Pancera bloki  trzy piętrowe sygnał 48k siła 80% jakość 95% okresowo powtarzające się przycinki (zamrożenia obrazu) na TVP HD i TVP 1 oraz 55 k na TVN ,TV4 . Ponadto Polsat Sport HD częsta mozaika oraz pikseloza  sygnał 60% siła jakość 85% ma Technomate  6900 HD Combo

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: Jarosław Bałuka »

Czy na innych odbiornikach niż Technomate też występują u kogoś problemy z TVP1 i TVP HD ?

mart

SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: mart »

ja mieszkam na goclawiu, mam technomate 6900hd combo i nie mam problemu z odbiorem tvp1 czy tvp hd. natomiast na polsat sport hd niestety czeste zacinki.

mdobrzyn

SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: mdobrzyn »

Jana Pawła, okolice AnielewiczaOdbor bardzo dobry na metalowym wieszaku. Sygnał: wysokiKiedy planowne jest wprowadzenie kolejnych kanałow typu Polonia, Kultura, Historia ?

Nicniewiedzki

SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: Nicniewiedzki »

Warszawa Białołęka Kobiałka. Antena Yagi skierowana na Pałac Kultury (widzi nadajnik). Kąt między Pałacem a Łazami: 9 stopni. Telewizor Sharp z tunerem DVB-T MPEG-4.
Dzisiaj w południe obserwowałem trzy programy DVB-T, po 10 minut każdy i policzyłem przycięcia obrazu i przerwy w dźwięku.
TVP HD - 37 przycięć obrazu i 3 przerwy w dźwięku
TVP 1 - 9 przycięć obrazu i 2 przerwy w dźwięku
TVN - 0 przycięć obrazu, 0 przerw w dźwięku
Przed włączeniem SFN odbiór był bardzo dobry (olimpiadę w HD obejrzałem z wielką przyjemnością), teraz paczki TVP nie daje się oglądać.

Jeszcze pytanie do Emitela. Dlaczego panowie uparcie nie chcecie mi odpowiedzieć na moje wątpliwości dotyczące nierównej mocy nadajników w SFN w Warszawie? Czyżbym trafił w jakiś czuły punkt?

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: Jarosław Bałuka »

Różnica poziomów mocy nie ma najmniejszego znaczenia w tym przypadku.

W Białołęce byliśmy, oglądaliśmy TVP1 i TVP HD bez żadnych zakłóceń.

Może za dużo tego sygnału po antenie? Jest wzmacniacz antenowy jakiś?
Przy tej odległości to na przysłowiowym kawałku druta powinien być poprawny odbiór.

Greeg22

SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: Greeg22 »

Previously Jarosław Bałuka wrote:[quote]Różnica poziomów mocy nie ma najmniejszego znaczenia w tym przypadku.
W Białołęce byliśmy, oglądaliśmy TVP1 i TVP HD bez żadnych zakłóceń.
Może za dużo tego sygnału po antenie? Jest wzmacniacz antenowy jakiś?
Przy tej odległości to na przysłowiowym kawałku druta powinien być poprawny odbiór.

[/quote]Na kawałku drutu to można odbierać ale w samym centrum i z pewnością w Raszynie.
Ja mam problemy na antenie bez wzmacniacza (błędy pojawiają się rzadziej na TVP HD co około 30, 45 min ) na jedynce co 50-60 min) zmieniłem antenę na siatkową i kabel koncentryczny k 48 sygnał siła 85% jakość
95% POT k 55 60%/ 92%

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: Jarosław Bałuka »

No to jeśli błędy pojawiają się co 30-60 minut to nie jest to wina błędnej transmisji. Bo albo błędy są i są często, albo ich nie ma i przyczyn trzeba szukać gdzieś indziej. Emisja jest stale monitorowana, gdyby posiadała błędy - też byśmy je obserwowali.
Może jakieś lokalne zakłócenia?
Co do POT to nie wypowiadam się, multipleks całkowicie tworzony jest w POT i nie mamy żadnego wpływu co i jak w nim jest nadawane.

Greeg22

SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: Greeg22 »

W temacie POT u rozumiem odpowiedź lecz jak wyjaśnić to iż przed uruchomieniem emisji z Łaz gdy była dostępna tylko z PKiN nie występowały wymienione prze zemnie zakłócenia odbioru na TVP HD i TVP1 (oglądałem olimpiadę przez cały sierpień ) i pozostałe jak wcześniej TVP Historia ,TVP Polonia czy TVP Kultura.Zaznaczam że warunki odbioru nie zmieniły się u mnie a instalacja antenowa jest ta sama.

ted20

SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: ted20 »

jak wyjaśnić to iż przed uruchomieniem emisji z Łaz gdy był tylko PKiN
odbiór był normalny.Teraz sony niewidzipaczki TVP na kanale 48.
POT cały czas bez problemu.
Lokalizacja Pruszków.

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: Jarosław Bałuka »

Previously Grzegorz Kowol wrote:
W temacie POT u rozumiem odpowiedź lecz jak wyjaśnić to iż przed uruchomieniem emisji z Łaz gdy była dostępna tylko z PKiN nie występowały wymienione prze zemnie zakłócenia odbioru na TVP HD i TVP1 (oglądałem olimpiadę przez cały sierpień ) i pozostałe jak wcześniej TVP Historia ,TVP Polonia czy TVP Kultura.Zaznaczam że warunki odbioru nie zmieniły się u mnie a instalacja antenowa jest ta sama.
A jak na TVP2, TVP Info i TVP Sport? Też są takie zakłócenia?

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: Jarosław Bałuka »

Previously jankowalski wrote:
jak wyjaśnić to iż przed uruchomieniem emisji z Łaz gdy był tylko PKiN

odbiór był normalny.Teraz sony niewidzipaczki TVP na kanale 48.

POT cały czas bez problemu.

Lokalizacja Pruszków
Jaki jest zestaw odbiorczy (TV, antena, wzmacniacz) ?

Greeg22

SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: Greeg22 »

Wczoraj późnym wieczorem na TVPHD na Pitbulu 3 razy zacięcie obrazu i dźwięku w przeciągu 45 min.TVP Sport ,Info ,TVP2 sprawdzę w najbliższym czasie.

ted20

SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: ted20 »

Zestaw odbiorczy cały czas ten sam Sony DVB-T mpeg 4.Chodzi od 04.2008.
Instalacja antenowa ta sama ze wzmacniaczem.Do zmiany nadajnika było ok.
Teraz przy strojeniu na 48 mieli i mieli ale nic nie chce zobaczyć.
Na 55 JAK WCZEŚNIEJ-OK.

tisot

SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: tisot »

Witami znow zgasl polsat sport hd.Na co masz nastawiona te instalacje z soniakiem?

Zablokowany