SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

eyetv

Re: Co Emitel zrobił w Warszawie?

Post autor: eyetv »

janek 77 pisze:Sprawdź instalację softu. bO jeśli na tej samej antenie odbierasz na PC to z nią nie ma nic nie w porządku
Oczywiście, że to ma coś wspólnego z softem. Ale nie z moim tylko z Emitela. Dlatego nadal czekam na oficjalną odp. kogoś z tej firmy. Ale czy tam ktoś czyta to forum?

ps. do RPPMEDIA

Jeśli masz udzielać porad typu: kup sobie TV z anteną to lepiej nie wypisuj tych bzdur. To tak jakbyś komuś poradził: po co ci ipod, kup sobie dobry wzmacniacz lampowy!. Może o tym nie słyszałeś ale są kraje gdzie można jechać samochodem i oglądać tv cyfrową. Pomyśl także o tych, co nie leżą na kanapie i też mają prawo oglądać tv. I na jakiej podstawie twierdzisz, że tuner usb jest namiastką twojego lampowego Rubina?

janek 77

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: janek 77 »

Rozumiem że mój wpis nie zadawala ciebie.
Ja gdy zgłaszałem problem z odbiorem usłyszałem od Emitela i p. T. Berezowskiego z TVN:
1. tunery USB nie sa wyznacznikiem odbioru.
2. Niektóre kodeki mają złą implementację normy H264
Przyjąłem że tak jest i wymienione instytucje nie zamierzają nic zmieniać aby się dostosować bo w ich mniemaniu nie musza i nie mają do czego. Problem według nich leży po stronie producentów softu.

Zmieniłem kodek na DIVX HD PLUS i nie mam problemu.
Jest wersja tego kodeka na MAC choć nie wiem czy EYETV obsługuje konfigurację kodeków.

Na PC ten sam kodek daje sobie radę z POLSAT HD i innymi programami.
Tak powinno być i na MAC. Jeśli oglądasz POLSAT HD to masz inne programy. Ty nie odbierasz innych więc to najprawdopodobniej tylko problem lokalnego soft na twoim komputerze.
Chyba że inni uzytkownicy EYETV tez mają ten Problem? 8-)

Tak naprawdę problem należy przenieść do forum o tunerach USB. Może ktoś używający EYTV podzieli się spostrzeżeniami?

_chris_

Re: Co Emitel zrobił w Warszawie?

Post autor: _chris_ »

eyetv pisze:Oczywiście, że to ma coś wspólnego z softem. Ale nie z moim tylko z Emitela. Dlatego nadal czekam na oficjalną odp. kogoś z tej firmy. Ale czy tam ktoś czyta to forum?
poszukaj na forum - były posty użytkowników Eye o problemach z odbiorem mux-3. Związane jest to z kwestią sposobu nadawania tablic EPG przez TVP, a nie przez Emitela. Póki producent Eye czegoś nie zrobi, to jest problem (a może już zrobił jakąś łatę?)
eyetv pisze:Może o tym nie słyszałeś ale są kraje gdzie można jechać samochodem i oglądać tv cyfrową.
tak, ale w Polsce odnosi się to w praktyce tylko i wyłącznie do TVN Warszawa, nadawanego w Warszawie, i być może częściowo do eksperymentalnej wersji Polsat HD, też nadawanego w Warszawie. Reszta mux-ów nadawana jest na parametrach do odbioru stacjonarnego.
eyetv pisze:I na jakiej podstawie twierdzisz, że tuner usb jest namiastką twojego lampowego Rubina?
Niestety, w ogólności w odniesieniu do tunerów na USB i po części do tych na kartach do PC, jest tak jak napisał rppmedia. Powód - kwestie czysto techniczne.
Ostatnio zmieniony 29 marca 2011, o 11:39 przez _chris_, łącznie zmieniany 1 raz.

janek 77

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: janek 77 »

Rzeczywiście był zgłaszany problem z EPG na MUX3.
Kolega podobno nie odbiera na EYETV nic poza POLSAT HD.
to wskazywałoby na coś innego.

eyetv

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: eyetv »

janek 77 pisze:
Zmieniłem kodek na DIVX HD PLUS i nie mam problemu.
Jest wersja tego kodeka na MAC choć nie wiem czy EYETV obsługuje konfigurację kodeków.
EyeTv nie obsługuje. I żeby było jasne: nie mam do nikogo pretensji o brak takiego softu TYLKO PROSZĘ NADAWCĘ O INFO: CO ZOSTAŁO ZMIENIONE?! Trudno reklamować coś u producenta softu jeśli w Polsce nadawca zmienia coś co kilka miesięcy.
Sprawdziłem tuner i soft na 6 komputerach i na WSZYSTKICH w lutym br. działało. Teraz NIGDZIE nie działa.
Szukam tunera Avermedia bo on chodzi pod własnym softem i nie potrzebuje EyeTv.
Oczywiście najlepiej żeby wszyscy kupili sobie komputery PC i cudowny system Windows i wtedy będzie po problemie. Dzięki!!!
PS. Mam dwa stacjonarne tunery dvb-t i tuner usb do dekodera N. I wyżej sobie cenię tuner przenośny usb, który ma np. PIP i eksport nagrań do dowolnego formatu.

janek 77

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: janek 77 »

Czy ja mówiłem ze masz mieć PC i windowsa?
8-)
Choć użytkownicy MAC czy LINUX zawsze muszą protestować przeciwko MS.
Nikt nikogo nie zmusza do używania Windowsa ani MAC.


Ale skoro nie mozesz sobie poradzić to zgraj coś na PC i wyślij do twórców EYTTV dlaczego to nie odtwarza i dostaniesz odpowiedź. CHyba coś serwisują?

Ja tak zrobiłem z BLAZE HD Player. Dlaczego nie odtwarza napisów. I dali odpowiedź.

PC i ten sam tuner i ta sama antena w tym samym miejscu odbiera DVB-T?

Dopóki nikt inny nie potwierdzi braku odbioru MUX2 i MUX3 na EYETV to nawet nie wiadomo czy jest to ogólny problem czy twój.

Było kilku używkownikow EYETV na forum. Zakładam że gdyby nic nie odbierali to już by to zgłaszali.
To że sobie coś wyżej cenisz nie znaczy że zagwarantuje podobny odbiór.
Choć Ja też wolę tuner USB niż STB

NM nie ma darmowych softów na MAC do obioru TV? do testów?
Podobno nowa wersja EYETV ma obsługiwac inne kodeki

llawicki

MUX 3 - Warszawa słaba jakość

Post autor: llawicki »

Spadła od kilku dni jakość przekazu MUX 3 w Warszawie, obraz i dźwięk się zacinają i nie da się oglądać! Co się dzieje?!?

janek 77

Re: MUX 3 - Warszawa słaba jakość

Post autor: janek 77 »

Tego akurat nie zauważyłem. Uzywam tej samej instalacji i tunera. Program pokazuje siłę sygnału i jakość. Cały czas mam jakość 100%. Spadek jakości na wskażniku i widoczne problemy video występuja na MUX2.

voitek
Posty: 419
Rejestracja: 22 czerwca 2010, o 21:36
Odbiornik: KDL-40EX500
WinFast Dongle H, NOT LV5T Deluxe, Wiwa HD-90
Instalacja antenowa: DIPOL 19/21-69 DVB-T i wzm. dopuszk. LNA-177 30dB ekran.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Raszyn/PKiN - 55 km

Re: MUX 3 - Warszawa słaba jakość

Post autor: voitek »

Nie zauważyłem żadnych zmian w żadnym z MUX-ów - 2,3, Polsat, TVN W-wa - wszystko ok.

janek 77

Re: MUX 3 - Warszawa słaba jakość

Post autor: janek 77 »

W mux 3 nie było zmian parametrów modulacji nadawania. Ja nie widzę zmian jakosci. Natomiast zmiany parametró nadawania są faktem i opisane zostały w części MUX2. Czekamy na działania nadawców.

llawicki

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: llawicki »

Nie mam żadnego Muxa na terenie Warszawy. Głucha cisza!! Co się dzieje ?

KrzysztofD
Posty: 278
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Sony W4000, Leadtek USB, Pi7010ix, Leadtek DTV1000T
Instalacja antenowa: HB9CV 3 metry nad ziemią
Nadajnik - obiekt nadawczy: PKiN Warszawa

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: KrzysztofD »

llawicki pisze:Nie mam żadnego Muxa na terenie Warszawy. Głucha cisza!! Co się dzieje ?
To już koniec, wszystkie stacje zrobiły jeden wielki SFN i nie ma odbioru :)
Poważnie rzecz biorąc: wszystkie emisje z PKiN bez sekundy przerwy dziś - coś u Ciebie.

llawicki

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: llawicki »

Eh, znalazłem przerwany kabel za szafą :P przepraszam za alarm

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: qwerty »

Pora na deratyzację. :)

voitek
Posty: 419
Rejestracja: 22 czerwca 2010, o 21:36
Odbiornik: KDL-40EX500
WinFast Dongle H, NOT LV5T Deluxe, Wiwa HD-90
Instalacja antenowa: DIPOL 19/21-69 DVB-T i wzm. dopuszk. LNA-177 30dB ekran.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Raszyn/PKiN - 55 km

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: voitek »

Oglądałem X-Factor kilka minut temu. W trakcie czołówki pojawiła się pikseloza - bardzo dziwna, nie taka jaka przy braku sygnału - poza tym, zasięg miałem taki jak zwykle - 85%.
Trwało to jakąś minutę...

Obrazek

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: qwerty »

Tylko na tym kanale?

yerry
Posty: 381
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Thomson DTI2011
Instalacja antenowa: Telmor Digit
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Chorągwica

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: yerry »

To były problemy w samym studio TVN-u. Na n-ce też było to widoczne, przy czym pikslowała sama treść wizyjna, a logo nienaruszone. Coś się w studio wysypało w playout'cie.

voitek
Posty: 419
Rejestracja: 22 czerwca 2010, o 21:36
Odbiornik: KDL-40EX500
WinFast Dongle H, NOT LV5T Deluxe, Wiwa HD-90
Instalacja antenowa: DIPOL 19/21-69 DVB-T i wzm. dopuszk. LNA-177 30dB ekran.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Raszyn/PKiN - 55 km

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: voitek »

Też myślę, że to u TVN. Inne kanały działały dobrze.

acprzemu

Odbiór Myszyniec 70km

Post autor: acprzemu »

Witam, czy jest możliwość odbioru dvb-t w Myszyniec 69,2km od nadajnika ? Tuner jest to "NOT ONLY TV DVB-T Deluxe"
http://imageshack.us/photo/my-images/708/88319209.jpg/

DVBManiak

Re: Odbiór Myszyniec 70km

Post autor: DVBManiak »

Tak Mux-2 kanał 33 100kW powinieneś złapać bez problemu anteną z symetryzatorem. Jak nie to dołóż wzmacniacz nie za mocny. Jaką masz antenę?

Zablokowany