SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

janek 77

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: janek 77 »

Trevi
You are quite lucky that you received an answer.
It never stops to amaze me …
We, as a nation, are happy to help foreigners much more than ourselves. When I wrote about problems with the reception of DVB-T in Warsaw in Polish, nobody cared to answer.

Anyway I use USB DVB-T card for a notebook. On Friday suddenly there was no reception.. The same as in your case. Signal 100% strength 90% and no video or audio. I am using common telescope antenna.
In my case helped to put the antenna higher than before.

Trevi

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: Trevi »

Tom345 pisze:Ok, maybe you should try to point your antenna not so exactly on PKiN or Raszyn. Try moving it on different directions and then scan channel 58.

Or maybe there are some devices that causes no channels (e.g. router, cordless phone).

IMHO, you can find channels on 48 easier than 58 with this distance between you and the transmitter (lower channel, better reception, but of course it depends on power too).

@borek: przy tak bliskiej odległości, na twoim miejscu i tak bym obrócił antenę w stronę PKiNu ;) MUX z Raszyna bezproblemowo odbierzesz.
Well, it looks like a progress here: channel 48 - TVN Warszawa - jakosc 52%, poziom 63%. Picture is fine. Nothing else from this channel.
Channel 58: found channels; jakost 53%, poziom 77%, but it is not enough - cannot "catch" the channel, it shows TVN Warszawa with stripes over it, picture is stopping and starting again. I guess jakost should be as high as possible while poziom 77% is fine, right? How to increase it with a home tools? Any idea? :)

Trevi

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: Trevi »

janek 77 pisze:Trevi
You are quite lucky that you received an answer.
It never stops to amaze me …
We, as a nation, are happy to help foreigners much more than ourselves. When I wrote about problems with the reception of DVB-T in Warsaw in Polish, nobody cared to answer.

Anyway I use USB DVB-T card for a notebook. On Friday suddenly there was no reception.. The same as in your case. Signal 100% strength 90% and no video or audio. I am using common telescope antenna.
In my case helped to put the antenna higher than before.
Yes, i am quite impressed with support on this forum. Maybe I am lucky, but very much appreciate you help, all of you .... and maybe it can solve someone else's problems as well.

Tom345
Posty: 669
Rejestracja: 22 grudnia 2009, o 22:10
Odbiornik: Samsung P2370HD, Not Only TV LV5TDelux
Instalacja antenowa: Thomson ANT-85 lub kawałek druta.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Warszawa PKiN/Raszyn

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: Tom345 »

As Janek said, put antenna higher than before, it can help too.
Good thing is that TVN Warszawa works, so there is any problem with decoding picture ;)

Yes, parameters of channel 58 could be a little better.


How to increase? Put antena higher, try to receive reflected wave, turn on more gain (but it's not always helpful).

apk
Posty: 729
Rejestracja: 5 sierpnia 2009, o 23:59
Miejscowość: Legnica
Odbiornik: LG UH65 Ser. (DVB-T2 HEVC) / DUAL DAB 4 /DUAL DAB 18C

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: apk »

open a new topic in the English language

Trevi

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: Trevi »

Tom345 pisze:As Janek said, put antenna higher than before, it can help too.
Good thing is that TVN Warszawa works, so there is any problem with decoding picture ;)

Yes, parameters of channel 58 could be a little better.


How to increase? Put antena higher, try to receive reflected wave, turn on more gain (but it's not always helpful).
Wow, i put the antenna higher and now Ch 58's parameters changed from 53/77 to 55/87 and it works. Will try to find a power extender to get even better values .... great! Will keep you posted!

Trevi

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: Trevi »

apk pisze:open a new topic in the English language
well, my topic has been moved right here by admin of this forum :)

apk
Posty: 729
Rejestracja: 5 sierpnia 2009, o 23:59
Miejscowość: Legnica
Odbiornik: LG UH65 Ser. (DVB-T2 HEVC) / DUAL DAB 4 /DUAL DAB 18C

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: apk »

I i II multipleks miał być uruchomiony 30.09 ale już wiadomo że ruszy najwcześniej na wiosnę później na jesień i zaczną wyłączać nadajniki analogowe w 2011r. i to przez RCL .
Nie ma pewności że nadawanie w Warszawie , Poznaniu i Lubuskim zostanie kontynuowane jeśli nie będzie pozwoleń na nadawanie .
http://www.rcl.gov.pl/index.php?option= ... &Itemid=28
Gdybym mieszkał bliżej to bym sam zorganizował demonstrację pod pałacem prezydenckim !!! http://www.polskacyfrowa.org/index.php?id=7

interaktiv

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: interaktiv »

Już mnie k** bierze jak czytam te wiadomości na stronie UKE. Wynika z tego, że teraz oficjalnie nic nie wiadomo :x harmonogram MUX2 nagle przestał być aktualny - historia dokładnie taka sama jak rok temu w przypadku MUX1 :!: :!: Coś mi się wydaje że Prezes Streżyńska powinna zostać usunięta ze stanowiska - dała ciała z MUX1 teraz z MUX2 jeszcze brakuje żeby zamieszała w sprawie MUX3 :shock:
Wg. informacji UKE na jesieni w najgorszym razie może zniknąć DVB-T z Raszyna - miodzio.

Pączek

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: Pączek »

borek pisze:U mnie (Pruszków) od paru dni też zauważam pewien problem.
Co prawda antenę skierowaną mam na Łazy i MUX1 nadawany z Łaz idzie bez problemu, jednak do tej pory odbierałem również TVN Warszawa z PKiN a od kilku dni zero.
Z mojego punktu widzenia wynika, że coś zostało zmienione przy nadajniku na PKiN.

Pozdrawiam
a u mnie koło Nowego Dworu Maz. TVN Warszawa na ATX-91 bez wzm. do tej pory miał 50-55 % siły sygnału. A od 2 dni ma 65- 70% więc u mnie teoretycznie sie polepszyło. Oczywiscie odbiór stabilny. Najmniejszą wartość jaką miałem to podczas wielkiej nawałnicy w maju br. wtedy było 30% siły sygnału a błędy 0 odbiór stabilny i bez zakłóceń Poniżej 28% siły pojawiły się błędy i obraz zaczął czkać
Łazy jak zwykle 80-83% i od roku bez ani jednego zacięcia:)

jarg

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: jarg »

Proszę o informację czy zmniejszono moc z PKiN. Od pewnego czasu siła sygnału drastycznie spada i odbiór jest praktycznie niemożliwy.

jano

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: jano »

Mam podobny problem jak jarg, sygnał na poziomie 30-40% na siatce, mieszkam na Bródnie, PKiN widzę z okna... TVN Warszawa odbiera prawidłowo.

Tom345
Posty: 669
Rejestracja: 22 grudnia 2009, o 22:10
Odbiornik: Samsung P2370HD, Not Only TV LV5TDelux
Instalacja antenowa: Thomson ANT-85 lub kawałek druta.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Warszawa PKiN/Raszyn

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: Tom345 »

Również jestem z Bródna, PKiNu nie widzę, ale za to sygnał na poziomie 70/100 w Samsungu z przyczepioną na magnes anteną od LV5T do rury grzewczej przy oknie.

Przy widoczności z okna powinieneś na kawałku kabla odbierać sygnał.

jano

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: jano »

Wydaje mi się że nie ma takiej opcji żeby wina była po mojej stronie, TVN Warszawa w DVB-T oraz wszystkie kanały w analogu (poza TVP1, bo nadaje nie wiadomo z jakiej racji z mocą 0,5kW) odbierają mi znakomicie, bez żadnych artefaktów ani szumów, tylko MUX1 mi tnie jak cholera, na kablu próbowałem, to samo.

/Edit: Już jest git, musiała być jakaś chwilowa przerwa...
Ostatnio zmieniony 30 sierpnia 2010, o 09:24 przez jano, łącznie zmieniany 1 raz.

Tom345
Posty: 669
Rejestracja: 22 grudnia 2009, o 22:10
Odbiornik: Samsung P2370HD, Not Only TV LV5TDelux
Instalacja antenowa: Thomson ANT-85 lub kawałek druta.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Warszawa PKiN/Raszyn

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: Tom345 »

Testy MUX1 są nadawane na wyższym kanale niż TVN Warszawa, to również sprawia problemy.

Bogdan G.
Posty: 75
Rejestracja: 24 kwietnia 2010, o 18:22

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: Bogdan G. »

jano pisze:Mam podobny problem jak jarg, sygnał na poziomie 30-40% na siatce, mieszkam na Bródnie, PKiN widzę z okna...
Jeżeli ta siatka ma wzmacniacz to sygnał może być za silny i generować zakłócenia . Ja bym spróbował odbioru na kilkuelementowej antence typu YAGI z symetryzatorem .

Trevi

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: Trevi »

Tom345 pisze:Ok, maybe you should try to point your antenna not so exactly on PKiN or Raszyn. Try moving it on different directions and then scan channel 58.

Or maybe there are some devices that causes no channels (e.g. router, cordless phone).

IMHO, you can find channels on 48 easier than 58 with this distance between you and the transmitter (lower channel, better reception, but of course it depends on power too).

@borek: przy tak bliskiej odległości, na twoim miejscu i tak bym obrócił antenę w stronę PKiNu ;) MUX z Raszyna bezproblemowo odbierzesz.
so i am back ... lifting the antenna up helped a lot - jakosc 60%, poziom 90% ... cool, thanks a lot for helping ...

jarg

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: jarg »

Dziwna sprawa bo od wczoraj się poprawiło. Poziom sygnału wzrósł do 10-15 a jakość 80-90 (telewizor LG) Odbiór bardzo dobry. PKiN-u nie widzę bezpośrednio, mieszkam na Bemowie korzystam z odbicia od sąsiedniego bloku ;) Mam nadzieję, że tak już zostanie. A jak wreszcie włączą normalną nie testową emisję to będzie 100/100 :lol:

jano

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: jano »

Coś ruszyło na kanale 48, już nie nadaje TVN Warszawa, na tą chwilę cisza w eterze...

Tom345
Posty: 669
Rejestracja: 22 grudnia 2009, o 22:10
Odbiornik: Samsung P2370HD, Not Only TV LV5TDelux
Instalacja antenowa: Thomson ANT-85 lub kawałek druta.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Warszawa PKiN/Raszyn

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: Tom345 »

Przeskanowałem całe pasmo, nic nowego się nie pojawiło. A TVN Warszawa nie ma ;)

Zablokowany