Emisja TVN+1

Tomasz Berezowski

Re: Emisja TVN+1

Post autor: Tomasz Berezowski »

Zatem dla wieczornego rozluźnienia atmosfery:
http://nhdtv.pl/forum/showpost.php?p=48 ... count=5125

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: Emisja TVN+1

Post autor: Puma »

Dobre :)

Nie zaprzeczam że w pewnych sytuacjach i mi się przyda taki kanał... jednak nie kosztem innej oferty programowej (mówię o NTC gdzie jest mało miejsca).

A tak w ogóle to chętnie bym widział takie testy w moim regionie :D

Awatar użytkownika
RAPIOTR
Posty: 839
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Luboń
Odbiornik: SONY ST-SB920QS,KDL-42W828B,DAB:PHILIPS AE5220, DA1200/05
Instalacja antenowa: Antena: Fracarro Sigma
84mnpm+12m
Antena: Televes V-RANGE
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań/Śrem . SLR Poznań

Re: Emisja TVN+1

Post autor: RAPIOTR »

Tomasz Berezowski pisze:Ale na litość...
Jaki ma związek testowe nadawanie w Warszawie z oddzielnego nadajnika tymczasowego progrogramu TVN+1 z jakością i bitratem koncesjonowanych w DVB-T programów TVN i TVN7 w MUX-2 ???


A można wiedzieć na czym polegają te testy ?? ;) .Jakieś próbne konfiguracje?. A może okupacja kanału nadawczego... hihi ?

Proszę się nie obrażać bo jestem pod wrażeniem techniki TVN S.A. ,ale cosik mi wygląda,że te testy to takie małe szachy z perspektywami.. hehe :P

pozdawiam

Tomasz Berezowski

Re: Emisja TVN+1

Post autor: Tomasz Berezowski »

RAPIOTR pisze:
Tomasz Berezowski pisze:Ale na litość...
Jaki ma związek testowe nadawanie w Warszawie z oddzielnego nadajnika tymczasowego progrogramu TVN+1 z jakością i bitratem koncesjonowanych w DVB-T programów TVN i TVN7 w MUX-2 ???


A można wiedzieć na czym polegają te testy ?? ;) .Jakieś próbne konfiguracje?. A może okupacja kanału nadawczego ?

Proszę się nie obrażać bo jestem pod wrażeniem techniki TVN S.A. ,ale cosik mi wygląda,że te testy to małe szachy z perspektywami hehe :P

pozdawiam

Bedą polegały na badaniu oglądalności tego kanału u widzów aglomeracji warszawskiej wyposażonych w urządzenia (dowolne) odbierające DVB-T. Posiadamy już takie dane dla widzów satelitarnych, interesuje nas zachowanie tzw. naziemnych.
Ostatnio zmieniony 2 czerwca 2011, o 20:33 przez Tomasz Berezowski, łącznie zmieniany 1 raz.

tom41

Re: Emisja TVN+1

Post autor: tom41 »

Ja usunąłem ten kanał całkowicie żeby się nie irytować tego rodzaju pomysłami. Jeżeli jednak traktować to jako test, to kanał ten jest uruchomiony dla nadawcy, a nie dla nas, widzów. Przychylam się do sugestii p. Berezowskiego dotyczącej zamknięcia tego wątku. Poszedłbym jeszcze dalej i nie dopuszczał do jego wznowienia. Niech nadawca robi testy. Rozważania na temat potrzeby oglądania dwóch identycznych programów z jednogodzinnym opóźnieniem są pozbawione jakiegokolwiek sensu.
Miodzik pisze:Jak się skupimy na technice tylko, to się okaże szybko, że wątek umrze. Ja już wywaliłem ten kanał na koniec listy i nie mam zamiaru tam zaglądać, żeby jakieś techniczne spostrzeżenia tu wywodzić.

Tomasz Berezowski

Re: Emisja TVN+1

Post autor: Tomasz Berezowski »

tom41 pisze:Ja usunąłem ten kanał całkowicie żeby się nie irytować tego rodzaju pomysłami. Jeżeli jednak traktować to jako test, to kanał ten jest uruchomiony dla nadawcy, a nie dla nas, widzów. Przychylam się do sugestii p. Berezowskiego dotyczącej zamknięcia tego wątku. Poszedłbym jeszcze dalej i nie dopuszczał do jego wznowienia. Niech nadawca robi testy. Rozważania na temat potrzeby oglądania dwóch identycznych programów z jednogodzinnym opóźnieniem są pozbawione jakiegokolwiek sensu.
Miodzik pisze:Jak się skupimy na technice tylko, to się okaże szybko, że wątek umrze. Ja już wywaliłem ten kanał na koniec listy i nie mam zamiaru tam zaglądać, żeby jakieś techniczne spostrzeżenia tu wywodzić.
Ja nigdzie nie napisałem, że chcę zamknięcia tego wątku. Sugerowałem tylko adminowi usunięcie postów z inwektywami i odnośnikami politycznymi.

geolog

Re: Emisja TVN+1

Post autor: geolog »

chyba zbyt wiele emocji?
Przecież to tylko test i TVN może tam uruchomić co zechce, to nie MUX.
Miłego testowania ;)

ps. a tvn warszawa szkoda, poczciwy to był kanał.

Koneser
Posty: 140
Rejestracja: 4 maja 2010, o 21:17
Miejscowość: Cieszyńskie
Odbiornik: LG42P, Strong 8106, 8102+, Cabl.URZ8080
Instalacja antenowa: Yagi 19el. Dipol
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne/Kosztowy Ostrawa/Pradziad

Re: Emisja TVN+1

Post autor: Koneser »

Pokrętne jest uzasadnienie istnienia programów typu TV+1...100, do tego żeby umożliwić żonatemu facetowi możliwość nagrywania nachodzących na siebie programów. To ich sprawa jak sobie ustawią nagrywanie.... Jeśli są tak uzależnieni od TV mogą kupić dodatkowe nagrywarki, to ich problem.
Tak więc sam pomysł o przystąpieniu do takich testów i rozpoznania rynku pod takim kątem jest obraźliwy dla ogółu społeczeństwa, korzystającego z ograniczonego i koncesjonowanego dobra, jakim jest bardzo ograniczona liczba kanałów TV naziemnej.
Dlatego zgadzam się z przedmówcami, że umieszczanie takiego kanału w DVB-T jest zwykłą zapchajdziurą.
Natmiast nieskończoną liczbę klonów kanałów z dowolnymi przesunięciami czasowymi można emitować w Internecie, ewentualnie z satelity - zainteresowani ludzie dotrą sobie do tych programów.
Tak na marginesie, współczesne telewizje, a zwłaszcza prywatne, nie mają mi nic do zaoferowania... kompletnie nic.

Awatar użytkownika
MJJ
Posty: 270
Rejestracja: 8 marca 2011, o 20:12
Odbiornik: Philips PFL7665H
Nadajnik - obiekt nadawczy: Warszawa PKiN

Re: Emisja TVN+1

Post autor: MJJ »

Tomasz Berezowski pisze: Bedą polegały na badaniu oglądalności tego kanału u widzów aglomeracji warszawskiej wyposażonych w urządzenia (dowolne) odbierające DVB-T. Posiadamy już takie dane dla widzów satelitarnych, interesuje nas zachowanie tzw. naziemnych.
A do kiedy będą trwały te badania ?

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: Emisja TVN+1

Post autor: Jarosław Bałuka »

Włączenie takiego czy innego kanału do testów jest decyzją właściciela częstotliwości/treści/koncesji itd. Przedmiot testów został wyraźnie wskazany przez p. Tomasza i opisany w wcześniejszych postach, więc dalsza kontynuacja luźnych dywagacji jest bezzasadna. Dlatego proszę o skoncentrowanie się na aspektach technicznych emisji oraz spawach z nią związanych.

wsz
Posty: 166
Rejestracja: 8 marca 2011, o 15:11
Miejscowość: Warszawa
Odbiornik: LG OLED55B9
Instalacja antenowa: Indywidualna na dachu.
Nadajnik - obiekt nadawczy: PKiN

Re: Emisja TVN+1

Post autor: wsz »

Więc zagadnienia techniczne: czy problem zegara dla TVN+1 i Poslat HD jest nie do przewalczenia? Dziś rano o godzinie 7:38 dla TVN+1 czas był 6:38, który co pewien czas skakał na 8:29 i w ciągu niecałej sekundy wracał na 6:38. Można prosić o odpowiedź czy to będzie rozwiązane, czy mam przejść na ręczne programowanie czasu?

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: Emisja TVN+1

Post autor: Jarosław Bałuka »

Proszę nie przechodzić na ręczne programowanie czasu i dać informację czy problem wciąż występuje.
Czy ktoś jeszcze mógłby potwierdzić wymienione objawy na takim samym lub innym odbiorniku?

wsz
Posty: 166
Rejestracja: 8 marca 2011, o 15:11
Miejscowość: Warszawa
Odbiornik: LG OLED55B9
Instalacja antenowa: Indywidualna na dachu.
Nadajnik - obiekt nadawczy: PKiN

Re: Emisja TVN+1

Post autor: wsz »

Sprawdzę dopiero po 18:00. Co do innych odbiorników, to problem nie jest nowy. Proszę zwrócić uwagę na post "Miodzika" dla wątku Polsat HD: http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f= ... 0&start=80 Od momentu tych postów problem tak naprawdę nie został rozwiązany i występował dla Polsat HD i TVN Warszawa. Dla "oficjalnych MUXów zawsze jest dobrze.

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: Emisja TVN+1

Post autor: Jarosław Bałuka »

Tak przy okazji, byłoby dużym ułatwieniem uzupełnienie profilu zgodnie z naszą prośbą.
http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f=5&t=577

wsz
Posty: 166
Rejestracja: 8 marca 2011, o 15:11
Miejscowość: Warszawa
Odbiornik: LG OLED55B9
Instalacja antenowa: Indywidualna na dachu.
Nadajnik - obiekt nadawczy: PKiN

Re: Emisja TVN+1

Post autor: wsz »

Uzupełniłem. Samsung PS50C7000.

mac-26

Re: Emisja TVN+1

Post autor: mac-26 »

U mnie, jak zaprogramuję pvr wg EPG np. dla TVN, nieważne czy na dzisiaj czy na kilka dni naprzód, i przełączę na Polsat HD, natychmiast uruchamia mi się nagrywanie - przełącza na TVN i nagrywa aktualny program, mimo że zaprogramowane było co innego w przyszłości.

wsz
Posty: 166
Rejestracja: 8 marca 2011, o 15:11
Miejscowość: Warszawa
Odbiornik: LG OLED55B9
Instalacja antenowa: Indywidualna na dachu.
Nadajnik - obiekt nadawczy: PKiN

Re: Emisja TVN+1

Post autor: wsz »

Jarosław Bałuka pisze:Proszę nie przechodzić na ręczne programowanie czasu i dać informację czy problem wciąż występuje.
Czy ktoś jeszcze mógłby potwierdzić wymienione objawy na takim samym lub innym odbiorniku?
Sprawdzałem: 17:40 do 17:45: czas jest dobry dla TVN+1 i Polsat HD, i nie skacze. Dziękuję za rozwiązanie problemu.

dapik1

Re: Emisja TVN+1

Post autor: dapik1 »

Witam. Panie Tomaszu czy jest szansa aby TVN+1 był nadawany z większą mocą w celu powiększenia zasięgu naziemnego? Jak test to test.

wołominiak

Re: Emisja TVN+1

Post autor: wołominiak »

Jarosław Bałuka pisze:Proszę nie przechodzić na ręczne programowanie czasu i dać informację czy problem wciąż występuje.
Czy ktoś jeszcze mógłby potwierdzić wymienione objawy na takim samym lub innym odbiorniku?

Nareszcie, już myślałem że nie naprawicie tej błędnej godziny na kanałach testowych Polsat HD i TVN+1 (a wcześniej TVN Warszawa).
Swoją drogą ciekawe po co takie przesunięcie wogóle robiliście :?: :?: :?:

Co najdziwniejsze wystarczył jeden post i reakcja natychmiastowa a problem przecież był zgłaszany od dawna.

Jakubek

Re: Emisja TVN+1

Post autor: Jakubek »

Czy planowane jest wprowadzenie ścieżki audio DD i napisów?

Zablokowany