Emisja TVN+1

Tomasz Berezowski

Re: Emisja TVN Warszawa

Post autor: Tomasz Berezowski »

W zasadzie po epitetach typu "paranoja" czy "zapchajdziura" to raczej nie wiem, czy powinienem się wypowiadać.
Ale przypomina mi się sytuacja z maja 2010, kiedy uruchomiliśmy kanał TVN HD+1. Podobne epitety latały na forum N, ale po 3 dniach najwięksi krytycy zmienili zdanie. I to nawet posiadacze recorderów.
Zatem poczekam.

Awatar użytkownika
Drekan
Posty: 1065
Rejestracja: 12 stycznia 2010, o 13:15
Odbiornik: Samsung 32C650
Instalacja antenowa: ATX 55, antena siatkowa z SWA-49 w polaryzacji wertykalnej
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne, Ostrawa, Čadca

Re: Emisja TVN Warszawa

Post autor: Drekan »

Tomasz Berezowski pisze:W zasadzie po epitetach typu "paranoja" czy "zapchajdziura" to raczej nie wiem, czy powinienem się wypowiadać.
Ale przypomina mi się sytuacja z maja 2010, kiedy uruchomiliśmy kanał TVN HD+1. Podobne epitety latały na forum N, ale po 3 dniach najwięksi krytycy zmienili zdanie. I to nawet posiadacze recorderów.
Zatem poczekam.
Skoro TVN zamierza utrzymać nadawanie testowego multipleksu, to może warto dołączyć do składu tego multipleksu, wszystkie kanały "misyjne" TVN-u. Czyli zgłaszany do NTC, kanał TVN Meteo czy Religia TV. Testowy multipleks i tak jest utrzymywany, więc nadawanie tych kanałów w DVB-T, nie będzie dodatkowym kosztem, a zawsze można liczyć na wzrost oglądalności tych stacji. ;)

lucyjan

Re: Emisja TVN+1

Post autor: lucyjan »

Wydaje mi się że przez chwilę było EPG, ale już nie ma. Czy ktoś to może potwierdzić ?

Awatar użytkownika
RAPIOTR
Posty: 839
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Luboń
Odbiornik: SONY ST-SB920QS,KDL-42W828B,DAB:PHILIPS AE5220, DA1200/05
Instalacja antenowa: Antena: Fracarro Sigma
84mnpm+12m
Antena: Televes V-RANGE
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań/Śrem . SLR Poznań

Re: Emisja TVN Warszawa

Post autor: RAPIOTR »

Tomasz Berezowski pisze:
Ale przypomina mi się sytuacja z maja 2010, kiedy uruchomiliśmy kanał TVN HD+1. Podobne epitety latały na forum N, ale po 3 dniach najwięksi krytycy zmienili zdanie.
Zatem poczekam.
Panie Tomaszu TVN HD+1 miałby jak najbardziej sens ,ale jeden program w SD w mux opóżniony o godzinę to chyba faktycznie zawracanie głowy i marnowanie pojemności w DVB-T.Moim zdaniem dyskusyjna korzyść dla odbiorcy.

Choć jak obserwuję nowe programy np: ze stajni Polsatu 8-) w multipleksie 2 to powoli zaczynam odczuwać kompletny dyskomfort psychiczny . Widać ,że nie można się spodziewać cudów w niekodowanym przekazie więc może faktycznie klony? . A może po prostu mniej programów, ale w lepszej jakośći ? ;) Czy TVN +1 w Warszawie jest nadawany w lepszej jakości niż TVN w mux2 ?

pozdrawiam

Jakubek

Re: Emisja TVN+1

Post autor: Jakubek »

podejrzewam, że jest już trochę ciasno przy zajętych ośmiu kanałach w muxie (wiem, że dwa to łowickie pasy) więc musi być zjechany bitrate video, czego następstwem jest gorszy obraz.
przy tvn warszawa miałem wrażenie niekiedy, że z dvb-t ma lepszą jakość niż w upc mediaboxie, więc może coś jest na rzeczy...

Tomasz Berezowski

Re: Emisja TVN Warszawa

Post autor: Tomasz Berezowski »

RAPIOTR pisze:
Tomasz Berezowski pisze:
Ale przypomina mi się sytuacja z maja 2010, kiedy uruchomiliśmy kanał TVN HD+1. Podobne epitety latały na forum N, ale po 3 dniach najwięksi krytycy zmienili zdanie.
Zatem poczekam.
Panie Tomaszu TVN HD+1 miałby jak najbardziej sens ,ale jeden program w SD w mux opóżniony o godzinę to chyba faktycznie zawracanie głowy i marnowanie pojemności w DVB-T.Moim zdaniem dyskusyjna korzyść dla odbiorcy.pozdrawiam
Proszę pamiętać, że nie każdy ma tuner/telewizor z nagrywarką. A skoro strategią rządową jest nadawanie w niekodowanej DVB-T tylko kanałów SD, to nie będę się wygłupiał i wkładał do testów coś, co nie ma przyszłości. Testy to testy i musi być jakiś sens w nadawaniu tam czegokolwiek.

Uruchomiliśmy testową emisję programu TVN+1 SD w celu sprawdzenia zainteresowania takim kanałem widzów cyfrowej telewizji naziemnej. Ograniczony do aglomeracji warszawskiej zasięg testu umożliwi nam precyzyjną weryfikację reakcji naszych widzów. Do tej pory nadawaliśmy kanał TVN+1 wyłącznie w wersji HD, ale ze względu na strategię regulacyjną Państwa i brak jasnych perspektyw dla obecności kanałów HD w tym przekazie - czyli w DVB-T - zdecydowaliśmy się uruchomić wersję kanału TVN+1 również w standardowej rozdzielczości.

Awatar użytkownika
MJJ
Posty: 270
Rejestracja: 8 marca 2011, o 20:12
Odbiornik: Philips PFL7665H
Nadajnik - obiekt nadawczy: Warszawa PKiN

Re: Emisja TVN+1

Post autor: MJJ »

Tak jak protesty widzów w sprawie zamknięcia TVN Warszawa nic nie przyniosły tak nie sądzę, żebyśmy coś wyprosili w sprawie zmiany tego kanału no ale popisać sobie można, więc .....
Tomasz Berezowski pisze: Ale przypomina mi się sytuacja z maja 2010, kiedy uruchomiliśmy kanał TVN HD+1. Podobne epitety latały na forum N, ale po 3 dniach najwięksi krytycy zmienili zdanie.
Pomysł na taki kanał może nie jest zły sam w sobie, ale ma on sens na platformie cyfrowej oferującej kilkadziesiąt/set kanałów. Natomiast w NTC na taki kanał naprawdę szkoda miejsca. I głównie na tym polega krytyka z jaką spotkał się pomysł umieszczenia TVN+1 w NTC.
Tomasz Berezowski pisze: Uruchomiliśmy testową emisję programu TVN+1 SD w celu sprawdzenia zainteresowania takim kanałem widzów cyfrowej telewizji naziemnej. Ograniczony do aglomeracji warszawskiej zasięg testu umożliwi nam precyzyjną weryfikację reakcji naszych widzów.
Gdyby (odpukać) reakcje widzów okazały się pozytywne to z dwóch miejsc jakie macie w MUX2 obydwa zająłby przekaz kanału TVN ?

lucyjan pisze:Wydaje mi się że przez chwilę było EPG, ale już nie ma. Czy ktoś to może potwierdzić ?
Było EPG i to dłuższą chwilę. A żeby było weselej to nadawało program TVN+3 :mrgreen: (jeśli takowy wogóle istnieje)
Obrazek

Awatar użytkownika
RAPIOTR
Posty: 839
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Luboń
Odbiornik: SONY ST-SB920QS,KDL-42W828B,DAB:PHILIPS AE5220, DA1200/05
Instalacja antenowa: Antena: Fracarro Sigma
84mnpm+12m
Antena: Televes V-RANGE
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań/Śrem . SLR Poznań

Re: Emisja TVN Warszawa

Post autor: RAPIOTR »

Jaką strategię? Jaki brak perspektyw ?Czy ktoś (jakiś urząd) zabrania wam nadawać program w wysokiej rozdzielczości lub w SD z przyzwoitym bitrate? ;) .
Sprawdzenie zainteresowania--zgoda można tak tłumaczyć,ale to chyba jednak tylko wybieg...? . Dla mnie sprawa jest prosta.Następuje w Polsce wymiana telewizorów na gigantyczną skalę ,więc jeśli byłby dostępny program w wysokiej rozdzielczości to głowę daję ,że już tylko z tego powodu miałby większą "oglądalność" niż inne w SD i 4:3 ;). To tak na zdrowy rozsądek... hehe.
Musicie wrócić do żródeł i pomyśleć czym tego odbiorcę faktycznie do siebie przywiązać.Programami w standardowej "mydlanej" rozdzielczośći napewno nie zachwycicie.
A jeśli komuś świta w główce myśl aby olać porządne HD i przeczekać do 3D to przepowiadam klęskę.
3D będzie klęską na gigantyczną skalę i nie przejdzie w Polsce .3D jest zbyt upierdliwe i na dłuższą metę potężnie oczojebne. Wystarczy iść do kina aby mieć dość na jakiś czas 8-)

ps:
Na marginesie czy nie czas aby TVN 24 również przeszedł na HD?
pozdrawiam

interaktiv

Re: Emisja TVN+1

Post autor: interaktiv »

RAPIOTR pisze:....Programami w standardowej "mydlanej" rozdzielczości napewno nie zachwycicie.
A jeśli komuś świta w główce myśl aby olać porządne HD i przeczekać do 3D to przepowiadam klęskę....
No cóż, na TVN Świat się nie kończy i przypomnę, że przekaz HD w postaci Polsat HD można odbierać nie tylko w Warszawie ale przy dobrych warunkach również w promieniu ~50km od PKiN, co również pokazuje, że skoro omijać prawo można tylko w formie testów (bo w praktyce sprowadza się to do długookresowego nadawania tylko na podstawie zgody a nie koncesji na nadawanie naziemne), to nic nie stoi na przeszkodzie, żeby testy dotyczyły kanałów HD.

To jest suwerenna decyzja ITI co nadają testowo w DVB-T, przecież kadra zarządzająca na pewno ma świadomość, że nawet takie testy (które są odbierane przez coraz szersze grono) wpływają na wizerunek stacji i grupy.

I żeby nie być tak strasznie krytycznym to przypomnę tutaj (chcąc ochłodzić emocje w tej dyskusji), że TVN do spółki z Polsatem czynnie brali udział w początkach cyfryzacji Polski - w ramach POT. I za to ukłon. Natomiast udostępnienie TVN SD+1 może być nie bez racji negatywnie oceniane przez odbiorców.

Tomasz Berezowski

Re: Emisja TVN+1

Post autor: Tomasz Berezowski »

interaktiv pisze: To jest suwerenna decyzja ITI co nadają testowo w DVB-T, przecież kadra zarządzająca na pewno ma świadomość, że nawet takie testy (które są odbierane przez coraz szersze grono) wpływają na wizerunek stacji i grupy.

I żeby nie być tak strasznie krytycznym to przypomnę tutaj (chcąc ochłodzić emocje w tej dyskusji), że TVN do spółki z Polsatem czynnie brali udział w początkach cyfryzacji Polski - w ramach POT. I za to ukłon. Natomiast udostępnienie TVN SD+1 może być nie bez racji negatywnie oceniane przez odbiorców.
Po pierwsze: to nie jest decyzja ITI, tylko TVN S.A.
Po drugie: jeśli widzowie negatywnie ocenią TVN+1, to przekaz zostanie wyłączony. Ale nie będziemy kierować się opiniami na forum, tylko badaniami na reprezentatywnej grupie widzów z aglomeracji warszawskiej :-)

_chris_

Re: Emisja TVN+1

Post autor: _chris_ »

interaktiv pisze:
RAPIOTR pisze:No cóż, na TVN Świat się nie kończy i przypomnę, że przekaz HD w postaci Polsat HD można odbierać nie tylko w Warszawie ale przy dobrych warunkach również w promieniu ~50km od PKiN,
sięga spokojnie do 100km, jeśli są w miarę warunki...

Tomasz Berezowski

Re: Emisja TVN+1

Post autor: Tomasz Berezowski »

janek 77 pisze:No tak uczestnicy forum nic nie wiedza i nie są reprezentatywni.

Badanie pewnie w stylu TVN Style.
czy jest p/p za tym aby TVN +1 był dalej nadawany?

I ciekawe ile osób pwoie że nie 8-)

TVn +1 to typowa zapchaj dziura.
Ale ludzi można do większych bzdur przyzwyczaić i co więcej uzyskać ich akceptację
Otumanić i niech oglądaj ciągle to samo tylko +1 , +2 czy TVN + 24
Pozwolisz, że nie skomentuję.
A percepcja DVB-T w społeczeństwie jest zupełnie inna niż na tym forum, bez urazy.
Przykładem jest inicjatywa http://www.euro.com.pl/others_uruchomie ... zAodOXXZvQ która podobno całkiem dobrze się sprzedaje...

Awatar użytkownika
Miodzik
Posty: 172
Rejestracja: 29 września 2010, o 12:24
Odbiornik: LG 47LM765S
Instalacja antenowa: Antena szerokopasmowa logarytmiczno - periodyczna
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN PKiN / Raszyn

Re: Emisja TVN+1

Post autor: Miodzik »

U mnie wygląda to tak: ja rzadko oglądam cokolwiek w TV (w sumie to tylko transmisje sportowe - teraz w HD w Polsacie), ale mam komputer w tym samym pokoju co TV, wiec kątem oka widzę co ogląda żona i mam takie spostrzeżenia - stary 2 mux: najczęściej oglądała TVN albo TVP1 lub TVP2. Odkąd do muxu dołączył TVN7 stał się jej faworytem (szczególnie NCIS), ale do czasu uruchomienia Polsatu HD, bo teraz najczęściej tam ogląda (CSI Miami), jednocześnie wraca do TVN7. Prawie wcale nie ogląda już TVN. A ten cały "świetny" TVN+1 kazała mi wywalić na koniec listy (teraz wyprzedza tylko Puls 2 z Łowicza). Zastąpiłem to miejsce po TVN Warszawa PSN-em. To co prawda żadna grupa reprezentatywna, ale biorąc pod uwagę ile razy żona utożsamia się z poglądami większości dla mnie jest w jakimś sensie reprezentatywna.

Edit: A, i nie udziela się w żaden sposób na forum Emitela - nawet chyba nie wie co to Emitel ;)

wsz
Posty: 166
Rejestracja: 8 marca 2011, o 15:11
Miejscowość: Warszawa
Odbiornik: LG OLED55B9
Instalacja antenowa: Indywidualna na dachu.
Nadajnik - obiekt nadawczy: PKiN

Re: Emisja TVN+1

Post autor: wsz »

Panie Tomaszu,

polecam jeszcze problem wspólny dla emisji TVN+1 i Polsat HD ponownie opisany przeze mnie dziś w wątku: http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f= ... &start=120

Dla wygody cytuję najważniejszy fragment:
"... Pozostaje problem ZEGARA. Dla Polsat HD i TVN+1 cofa mi zegar w TV o jedną godzinę w moim Samsungu. Tak było już wcześniej dla TVN Warszawa i jeszcze dwóch Polsat HD. Może źle jest ustawiona godzina lub strefa czasowa, lub czas dalej zimowy??? dla tych multipleksów (dla oficjalnych MUXów czas jest OK). ..."

W każdym razie wyłączenie TV na kanale TVN+1 powoduje błędne czasy nagrywania PVR np. dla TVN i TVN7 z oficjalnego MUX2. Nie zachęca to do TVN+1. Podobnie jak brak EPG.

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: Emisja TVN+1

Post autor: Puma »

To forum jak i wiele innych nie jest reprezentantem ogółu a nawet odwrotnie, jest marginesem.
Osobiście to nie mam nic przeciwko takim kanałom... ale nie kosztem innej oferty programowej a NTC ma ograniczone miejsce a (satelita/kablówka to ma sens) takie kanały to dodatkowy zarobek bez dodatkowej oferty... czyli znakomity zysk dla nadawcy.

janek 77

Re: Emisja TVN+1

Post autor: janek 77 »

Puma pisze:Jeżeli zapytać np.
kto jest za zostawieniem TVN+1 kosztem innego kanału z oferty TVN (np.TVN7)... sprawa też jest chyba oczywista

Manipulować można dowolnie, zależnie co nadawcy pasuje to tak będzie.
I o tym mówię.
Zasłanianie się badaniami na próbce której konstrukcji nie znamy przy jednoznacznym założeniu ze uczestnicy forum nie sa reprezentatywni :lol:
Prosta sprawa tanim kosztem powielane sa i odsmażane te same tematy. Gdyby oglądający mieli wybór między nowym kanałem a TVN+1 albo usuwamy TVN7 a dajemy TVN i TVN+1 wybór nie tylko na forum byłby prosty i smieszne jest nawet mówić o badaniach statystycznych.

Najlepiej stworzyć TVN+1, TVN+2 i TVN+3 a zadać pyatnie
Czy kosztem niezauważalnej dla wielu innej jakości obrazu chce p/p mięc więcej kanałów?

Tomasz Berezowski

Re: Emisja TVN+1

Post autor: Tomasz Berezowski »

Ale na litość...
Jaki ma związek testowe nadawanie w Warszawie z oddzielnego nadajnika tymczasowego progrogramu TVN+1 z jakością i bitratem koncesjonowanych w DVB-T programów TVN i TVN7 w MUX-2 ???

Awatar użytkownika
Miodzik
Posty: 172
Rejestracja: 29 września 2010, o 12:24
Odbiornik: LG 47LM765S
Instalacja antenowa: Antena szerokopasmowa logarytmiczno - periodyczna
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN PKiN / Raszyn

Re: Emisja TVN+1

Post autor: Miodzik »

Jakby Pan Tomasz miał jeszcze jakieś wątpliwości to polecam: Wielka zmiana na rynku telewizyjnym. TVN pokonany! http://biznes.interia.pl/biznes.interia ... ny,1648165
To chyba jest reprezentatywne?

Tomasz Berezowski

Re: Emisja TVN+1

Post autor: Tomasz Berezowski »

Miodzik pisze:Jakby Pan Tomasz miał jeszcze jakieś wątpliwości to polecam: Wielka zmiana na rynku telewizyjnym. TVN pokonany! http://biznes.interia.pl/biznes.interia ... ny,1648165
To chyba jest reprezentatywne?
Badaniami TNS OBOP posługuje się wyłącznie TVP. Pozostali nadawcy i domy mediowe posługują się badaniami Nielsen Audience Measurement dostarczanymi przez AGB. Wyniki np. tu:
http://media2.pl/badania/79310-maj-2011 ... erami.html

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: Emisja TVN+1

Post autor: Puma »

Jakie teorie spiskowe?
Pewnie pamiętamy jaki szum był z pytaniem do różnych referendum w kraju.

Tutaj nie ma teorii spiskowych a obawy i doświadczenia z platform satelitarnych i kablówek.

Podobna chcecie badać czy jest zapotrzebowanie na taki kanał? No więc badajcie dalej a nie zaczyna się od usuwania postów :cry:

Choć kanału nie oglądam ale mam zdanie na ten temat... kanał może być ale w NTC jest za mało miejsca aby zajmować jej tego typu kanałami... częstotliwości to podobno dobro publiczne... jako potencjalny odbiorca mam prawo wyrazić swoje zdanie i podyskutować o nim.

Zablokowany