DVB-T z RTCN SIEDLCE ŁOSICE

zajac18

Re: DVB-T z RTCN SIEDLCE ŁOSICE

Post autor: zajac18 »

A ile taki miernik kosztuje??

rotalplus
Posty: 1147
Rejestracja: 4 sierpnia 2010, o 17:22
Odbiornik: WIWA HD-90
Instalacja antenowa: antena siatkowa 6-7 m nad ziemią
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN SIEDLCE/ŁOSICE

Re: DVB-T z RTCN SIEDLCE ŁOSICE

Post autor: rotalplus »

Ja mieszkam ponad 70 km na południe i odbieram MUX3 z Łosic na zwykłej siatce z tradycyjną (wg mnie) "zieloną płytką antenową" (nie wiem dokładnie jaki ma wzmacniacz- chyba LNA???) Antena tez ze 6m nad ziemią. Kolega musi kombinować różne ustawienia

A jaki miałeś odbiór TV 4 z Siedlec? (Wiem że to nie na temat) ,ale TV4 nadaje na 60 kanale z moca 1kW więc jeśli miałeś dobry odbiór to i MUX3 też powinien odbierać?

Awatar użytkownika
czajnik23
Posty: 50
Rejestracja: 30 listopada 2011, o 19:57
Miejscowość: Łosice
Odbiornik: LG 55SM8600
Instalacja antenowa: Antena typu kółko do Junosta na balkonie. Radio DUAL DAB 4
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Chotycze

Re: DVB-T z RTCN SIEDLCE ŁOSICE

Post autor: czajnik23 »

zajac18 pisze:A ile taki miernik kosztuje??
http://www.dipol.com.pl/miernik_naziemn ... R10510.htm taki mam,nastepne bardziej wypasione to nawet 22tys pln.Kolega ma taki za 22tysie i mowi ze ma auto tańsze o 8tys.

zajac18

Re: DVB-T z RTCN SIEDLCE ŁOSICE

Post autor: zajac18 »

Udało się mam mux3:) W antenie miałem wzmacniacz GPS Wa-501-LIGHT a teraz zamontowałem WZMACNIACZ LNA-101 6-69 15 dB i ustawiłem antenę w te same miejsce i mux2 jak było na ok100% i ku mojemu zdumieniu po przełączeniu na na 750MHz kazło się że sygnał teraz jest też ok 100% i mam idealne wszystkie programy. Dzięki wszystkim za pomoc i zainterosowanie:)

Matteo87

Re: DVB-T z RTCN SIEDLCE ŁOSICE

Post autor: Matteo87 »

Gratuluję odbioru :)

kazikow

Re: DVB-T z RTCN SIEDLCE ŁOSICE

Post autor: kazikow »

Nie wiecie kiedy uruchomią MUX 1 w Siedlcach łosice

Tom345
Posty: 669
Rejestracja: 22 grudnia 2009, o 22:10
Odbiornik: Samsung P2370HD, Not Only TV LV5TDelux
Instalacja antenowa: Thomson ANT-85 lub kawałek druta.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Warszawa PKiN/Raszyn

Re: DVB-T z RTCN SIEDLCE ŁOSICE

Post autor: Tom345 »


mouse888

Problem z mux3 z łosic

Post autor: mouse888 »

Witam
Mam problem z odbiorem Mux3 (kanały TVP) z Łosic (Chotycz).
W linii prostej do do nadajnika jest około 3km.
Antenę mam siatkową z takim wzmacniaczem:
Obrazek http://sprzet-sieciowy.pl/6255-10319-th ... dem-f-.jpg
Tuner Wiwa HD 50.
Telewizor 21" CRT DAEWOO DTX-21U7K http://www.24opole.pl/pokazfoto.php?kat ... &nielicz=1
Mux2 odbiera idealnie. Jest 100% mocy sygnału na każdym kanale z mux2.

Dodam że u mnie (problem występuje u znajomego) wszystko łanie odbiera, tj. mux2 i mux3 a mieszkam dalej (w linii prostej do nadajnika jakieś 15km), mam antene siatkową ze wzmacniaczem: Obrazek http://img521.imageshack.us/img521/3186/ams08.jpg
(kupiona 10 lat temu) i telewizor Samsung le32c550.

Czy ktoś wie może co z tym "fantem" zrobić?

belzebiusz
Posty: 2505
Rejestracja: 5 grudnia 2011, o 15:35
Odbiornik: .
Sony KDL-42W805A
Not Only TV LV5T Deluxe (USB)
Instalacja antenowa: 19-elementowa Yagi
z symetryzatorem,
na kominie
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN: Siedlce/Łosice i Dęblin/Ryki

Re: DVB-T z RTCN SIEDLCE ŁOSICE

Post autor: belzebiusz »

W takiej odległości od nadajnika to bezwzględnie wyrzuć wzmacniacz i zasilacz, a zamontuj w puszce anteny sam symetryzator: http://www.dipol.com.pl/symetryzator_an ... _C0002.htm

mouse888

Re: DVB-T z RTCN SIEDLCE ŁOSICE

Post autor: mouse888 »

Wcześniej zamiast anteny siatkowej była zamontowana taka zwyczajna z drutu bez żadnych płytek i wzmacniaczy i problem był taki sam, a moc sygnału była na poziomie 70-80%.

Czy odłączenie wzmacniacza coś da w takim razie?

Awatar użytkownika
czajnik23
Posty: 50
Rejestracja: 30 listopada 2011, o 19:57
Miejscowość: Łosice
Odbiornik: LG 55SM8600
Instalacja antenowa: Antena typu kółko do Junosta na balkonie. Radio DUAL DAB 4
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Chotycze

Re: DVB-T z RTCN SIEDLCE ŁOSICE

Post autor: czajnik23 »

mouse888 pisze:.
Pomiar sygnału i będzie jasnośc co sie dzieje.Kolega moze byc w cieniu pod stacja nadawcza ,jaka to miejscowosc gdzie mieszkasz?Czesto zmiana miejsca instalacji anteny o 2m i problem znika.Jak nie dasz rady z antena odezwij sie na priva jestem z Łosic.Mam czym wykonac pomiary pozdr.

Odpowiadajac post pod postem proszę nie cytować treści. Zasady forum: http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f=5&t=313

alex35cj

mux 2- sto procent a mux 3 zero, dlaczego?

Post autor: alex35cj »

Witam, odbieram z Łosic, mieszkam w Siemiatyczach. Mam taką zwykłą siatkową antenę, do tego jakiś wzmacniacz (taka płytka z wtykiem "F"), kawałek starego kabla (jeszcze nie ekranowany) i zasilacz taki standardowy za 10 zł. Na wakacjach trochę kombinowałem i zrobiłem sobie mux 2 na 95-100% a mux 3 na 40-50%. Było fajnie ale stopniowo mi ubywało mux3, 40, 30, 20, 10 i 0 procent od początku tygodnia. Sprawdzałem kable, wtyczki, złączki (jedno okienne i jedna beczka), dzisiaj kupiłem sobie zasilacz nowy i po tych wszystkich zabiegach mam mux2 na maxa, więcej mój tv nie pokarze, a mux 3 zero. Proszę o rade, co robić bo mnie szlak trafia.

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: mux 2- sto procent a mux 3 zero, dlaczego?

Post autor: qwerty »

Analog tak samo odbiera czy także się pogorszył? Używasz kabla czy przewodu antenowego? Jak dla mnie to winny jest kabel bądź puszka antenowa - dostała się wilgoć.

gravion

Pogorszenie odbioru

Post autor: gravion »

Witam
Od 2 tygodni obserwuję pogorszenie odbioru na kanale 56 (MUX 3) z Chotycz. Teoretycznie sygnał ma ponad 90% ale szybko się zmienia i zanika. Nie da się oglądać żadnego programu na tym muxie. Czy możecie potwierdzić moje obserwacje?
Ponieważ mam antenę zbiorczą wolę się najpierw upewnić, że to nie wina nadajnika i mrozów.

Zapomniałem dodać, że mieszkam w Siedlcach, czyli na granicy zasięgu.
Ostatnio zmieniony 3 lutego 2012, o 10:50 przez gravion, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
ks41
Posty: 402
Rejestracja: 27 stycznia 2011, o 16:30
Miejscowość: Międzyrzec Podlaski
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Siedlce/Łosice

Re: Pogorszenie odbioru

Post autor: ks41 »

Ja żadnych zmian nie zauważyłem. Może instalacja antenowa ci się popsuła.

belzebiusz
Posty: 2505
Rejestracja: 5 grudnia 2011, o 15:35
Odbiornik: .
Sony KDL-42W805A
Not Only TV LV5T Deluxe (USB)
Instalacja antenowa: 19-elementowa Yagi
z symetryzatorem,
na kominie
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN: Siedlce/Łosice i Dęblin/Ryki

Re: DVB-T z RTCN SIEDLCE ŁOSICE

Post autor: belzebiusz »

Ja miałem minimalną pikselozę w czasie Tropo. Teraz już jest jak dawniej - obraz żyleta.

czeremcha

Post autor: czeremcha »

Witam ! Czy Łosice będą nadawały regionalną TVP Białystok , czy zostanie tylko Łódź i Warszawa ? Mnie to nie kręci i jeżeli tak będę musiał próbować łapać sygnał z Białegostoku i ole się da...
Jak podłączyłem telewizor i ustawiłem programy kilka miesiecy temu miałem kilka pustych kanałów m.in. tvp historia , kultura , po jakimś czasie postanowiłem sprawdzić czy coś nie włączyli i włączyłem ponowne programowanie kanałów i już tych pustych nie było. Czy te kanały są u was dostępne , ewentualnie macie kanały "puste" ?

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: DVB-T z RTCN SIEDLCE ŁOSICE

Post autor: qwerty »

Z tego nadajnika nie złapiesz tvp info Białystok. Możesz próbować łapać ten kanał z multipleksu 1 z Krynic (jak odpalą).

Awatar użytkownika
ks41
Posty: 402
Rejestracja: 27 stycznia 2011, o 16:30
Miejscowość: Międzyrzec Podlaski
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Siedlce/Łosice

Re:

Post autor: ks41 »

czeremcha pisze:Czy Łosice będą nadawały regionalną TVP Białystok , czy zostanie tylko Łódź i Warszawa ?
Mnie też to nie kręci bo chciałbym TVP Lublin.
Trzeba się jakoś przyzwyczaić, lub łapać sygnał z innego nadajnika. ;)

cygan_19

MUX - 2 działa a MUX - 3 Nie działa !!! Łuków

Post autor: cygan_19 »

Witam

Jak w temacie... Nie ma sygnału z MUX -3. Chociaż do soboty był?

Antena nowa - kierunkowa Yagi, 2 dekodery ( jeden Wiwa T65 drugi Ferguson H90 ) identycznie łapią sygnał tylko MUX-2 na obecną chwilę, oba łapały MUX-3 z różnymi problemami. Bo jakość nigdy nie była super. Zawsze jak nie Polsat to TVP 1 źle odbierał.

Moi rodzice mieszkają w bloku gdzie siła sygnału którą pokazuje mi dekoder jest na poziomie 70% a jakość na 100% w MUX -2.

Antenę obracałem już na wiele sposobów i nadal nic. Analog odbiera poprawnie.

Dodam że ja mieszkam 2 bloki dalej ( 100m ) i obecnie korzystam z tv bez dekodera (TV Samsung D5500) i u mnie wszystko jest ok.

Dodam że sygnał jest dzielony poprzez rozdzielacz z zasilaczem. Po jego odłączeniu także nie odbiera żaden z dekoderów MUX-3, a MUX-2 jest.

W czym tkwi problem? Może ktoś podpowie co mogę jeszcze sprawdzić.

PZDR

-= C y G a N =-

Zablokowany