DVB-T z RTCN SIEDLCE ŁOSICE

wiwany
Posty: 56
Rejestracja: 21 grudnia 2008, o 22:04

Siedlce/ Łosice

Post autor: wiwany »

Jaka wersja regionalna TVP Info jest w paczce ?

Leshek

Re: Siedlce/ Łosice

Post autor: Leshek »

TVP Info Warszawa :D

wiwany
Posty: 56
Rejestracja: 21 grudnia 2008, o 22:04

Re: Siedlce/ Łosice

Post autor: wiwany »

Leshek pisze:TVP Info Warszawa :D
Dzięki. Przy DVB-T już tyle wątpliwości, że chciałem potwierdzenia "z terenu" :-)

FunToMa

Re: Siedlce/ Łosice

Post autor: FunToMa »

Moze w tym watku ktos w koncu mi odpowie jak wyglada odbior w Siedlcach ? Z gory dzieki :)

Leshek

Re: Siedlce/ Łosice

Post autor: Leshek »

Nie wiem jak w Siedlcach, ale w Łukowie jest elegancki. A Siedlce są bliżej :D . Mieszkam z południowej strony miasta a mojej instalacji antenowej brakuje wiele do ideału (stara zardzewiała siatka, na wysokości ok 4 - 5 metrów)- mimo to odbiór idealny :D . Śmiem podejrzewać, że u Ciebie też będzie dobrze :D

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: Siedlce/ Łosice

Post autor: qwerty »

Wątek powinien być zmostkowany z województwem Podlaskim. Tam też da się odbierać nadajnik z Łosic.

damians1

Re: Siedlce/ Łosice

Post autor: damians1 »

Wcwojewództwie lubelskim również jest odbiór szczególnie w okolicach Białej

andos

Re: Siedlce/ Łosice

Post autor: andos »

w ostrowi mazowieckiej mam sygnał z łosic na k. 56 z poziomem 74% , jakość 0-5% -brak obrazu. Odbieram z anteny atx 91 + przedwzmacniacz telmor pap630. Udało się komuś z okolicy uzyskać obraz?

FunToMa

Re: Siedlce/ Łosice

Post autor: FunToMa »

andos pisze:w ostrowi mazowieckiej mam sygnał z łosic na k. 56 z poziomem 74% , jakość 0-5% -brak obrazu. Odbieram z anteny atx 91 + przedwzmacniacz telmor pap630. Udało się komuś z okolicy uzyskać obraz?
Mysle ze jestes zbyt daleko od nadajnika (mux 3 z Łosic jest nadawany z moca tylko 5W) A probowales lapac z Raszyna, tam jest znacznie wieksza moc (50W) ?

andos

Re: Siedlce/ Łosice

Post autor: andos »

FunToMa pisze: Mysle ze jestes zbyt daleko od nadajnika (mux 3 z Łosic jest nadawany z moca tylko 5W) A probowales lapac z Raszyna, tam jest znacznie wieksza moc (50W) ?
Tak przed włączeniem łosic miałem antenę ustawioną na Raszyń ale stamtąd odbiór mux3 jest możliwy tylko rano i na wieczór. Dlatego zmieniłem kierunek myśląc tak -skoro analog dobrze odbiera to może warto spróbować dvb-t a nóż się uda(czytałem na forum o możliwości odbioru z Zambrowa). Trzeba będzie poczekać do 31.12.10 na mux2 bo z raszyna czesto tnie.Według mapy Emitela jestem poza zasiegiem

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: Siedlce/ Łosice

Post autor: qwerty »

W Siemiatyczach jest możliwe odbiór na LV5HD+siatka. Niestety nie wiem jakie są wartości siły i jakości sygnału.

jezyzie

Re: Białystok

Post autor: jezyzie »

Witam!
Przełom miesiąca, Siedlce, blok, II piętro kierunek na Łosice teoretycznie otwarty 48km, tuner AVerMedia Volar HX USB, antena z kompletu na zewnątrz do szyby - odbiór ze sporadycznymi zacięciami. Dvbviewer pokazał poziom sygnału 68-70.

PawaTar

Re: Siedlce/ Łosice

Post autor: PawaTar »

andos pisze:w ostrowi mazowieckiej mam sygnał z łosic na k. 56 z poziomem 74% , jakość 0-5% -brak obrazu. Odbieram z anteny atx 91 + przedwzmacniacz telmor pap630. Udało się komuś z okolicy uzyskać obraz?
W Małkini mam obraz z k56 z Łosic,całą paczkę MUX-3.jakość średnia do złej i braku sygnału.Wszystko zależy od pogody.Antenkę mam szerokopasmową Telemoru z przedwzmacniaczem P25 ?.Analogowa TVP1 ,TVP2 oraz Polsat mimo 80-90 km odległości,zawsze były OK.Ale siła z jaka nadają 300 kW robi swoje.Zastanawia mnie dlaczego w cyfrowej jest tylko 5 kW ?I czy tak już zostanie?

p-b
Posty: 282
Rejestracja: 9 października 2010, o 22:26

Re: Siedlce/ Łosice

Post autor: p-b »

...
Ostatnio zmieniony 20 maja 2012, o 22:31 przez p-b, łącznie zmieniany 1 raz.

FunToMa

Re: Siedlce/ Łosice

Post autor: FunToMa »

Mux 3 z Łosic (Chotycz) bedzie caly czas na kanale 56 (zobacz http://przelaczenie.eu/) tyle ze po wylaczeniu analogu moge zmienic moc nadawcza.

p-b
Posty: 282
Rejestracja: 9 października 2010, o 22:26

Re: Siedlce/ Łosice

Post autor: p-b »

...
Ostatnio zmieniony 20 maja 2012, o 22:32 przez p-b, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: Siedlce/ Łosice

Post autor: qwerty »

p-b pisze:To, że nie ma na tej stronie podanego innego (docelowego) kanału, nie oznacza, że nie nastąpi przeniesienie.
Gdzieś, kiedyś była "rozpiska" MUXów i MUX3 w kilku przypadkach "przejmował" częstotliwości po np. TVP2. Jednak z uwagi na ciągłe zmiany z tą cyfryzacją do końca nie wiadomo co się wydarzy w przyszłości.
Jak mnie pamięć nie myli po wyłączeniu analogu ma przejść na 38 kanał.

FunToMa

Re: Siedlce/ Łosice

Post autor: FunToMa »

Moze ktos cos wie o testach MUX2 z Chotycz ? Niestety Emitel milczy w tej kwestii :(

Tomasz Berezowski

Re: Siedlce/ Łosice

Post autor: Tomasz Berezowski »

FunToMa pisze:Moze ktos cos wie o testach MUX2 z Chotycz ? Niestety Emitel milczy w tej kwestii :(
Czekamy na dostawę nadajników.

FunToMa

Re: Siedlce/ Łosice

Post autor: FunToMa »

Panie Tomaszu czy istnieje REALNA szansa ze MUX2 ruszy z Chotycz okolo 25-26 grudnia ?

Zablokowany