DVB-T z RTCN SIEDLCE ŁOSICE

migmar

Re: Siedlce/ Łosice

Post autor: migmar »

A czy ktoś wie czy jest możliwy odbiór w Terespolu ?

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: Siedlce/ Łosice

Post autor: qwerty »

migmar pisze:A czy ktoś wie czy jest możliwy odbiór w Terespolu ?
Masz duże szanse na odbiór. W styczniu sprawdzę w gm. Kleszczele na LV5T Deluxe

FunToMa

Re: Siedlce/ Łosice

Post autor: FunToMa »

5745 pisze:dzisiaj między godziną 16 a 17 Kołowo nadawało sygnał (bez programów) na kanale 34 - miernik w moim dekoderze pokazywał siłę 90% i jakość 100%.
Kiedy programy?? :)
Ta informacja dotyczy Szczecina, ale ten nadajnik tez rusza w II etapie :) Dlatego Panowie i Panie musimy byc czujni ale bowiem sygnal testowy moze sie pojawic w kazdej chwili ;)

novak
Posty: 27
Rejestracja: 5 marca 2010, o 09:11

Re: Siedlce/ Łosice

Post autor: novak »

jak z 5 kW podobno dolatuje w moje okolice to z tym 50kW już można coś próbować, może przed świętami ruszy

_chris_

Re: Siedlce/ Łosice

Post autor: _chris_ »

migmar pisze:A czy ktoś wie czy jest możliwy odbiór w Terespolu ?
przy 50kW, tej odległości i profilu terenu powinieneś mieć spokojnie odbiór. Chyba, że wiązka jest wygłuszana na twoim kierunku, z uwagi na granicę. Ale nawet w takim przypadku nie powinno być problemów. Normalnie przy 50kW i braku przeszkód terenowych odbiór bywa możliwy nawet powyżej 100km... Trzeba poczekać - i się okaże.

Pamiętaj, że o odbiorze potrafi decydować też w znacznym stopniu posiadany odbiornik i antena - a tu, zwłaszcza przy USB, można się liczyć z problemami. Zdecydowanie powinno się mieć TV lub dekoder.

migmar

Re: Siedlce/ Łosice

Post autor: migmar »

_chris_ pisze: przy 50kW, tej odległości i profilu terenu powinieneś mieć spokojnie odbiór.
No tak, ale 50 kW ma być w niedalekiej przyszłości dla MUX2 a już uruchomiony MUX3 ma zaledwie 5 kW. Pytałem o Terespol z myślą o MUX3.

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: Siedlce/ Łosice

Post autor: qwerty »

migmar pisze:No tak, ale 50 kW ma być w niedalekiej przyszłości dla MUX2 a już uruchomiony MUX3 ma zaledwie 5 kW. Pytałem o Terespol z myślą o MUX3.
Według tej mapki: http://egipcjanin.com/rm/dvbt/RTCN-Sied ... 1mAGL.jpeg nie masz zasięgu, ale wg. http://www.dvbtmap.eu/mapcoverage.html powinieneś mieć bezproblemowy odbiór.

_chris_

Re: Siedlce/ Łosice

Post autor: _chris_ »

migmar pisze:
_chris_ pisze: przy 50kW, tej odległości i profilu terenu powinieneś mieć spokojnie odbiór.
No tak, ale 50 kW ma być w niedalekiej przyszłości dla MUX2 a już uruchomiony MUX3 ma zaledwie 5 kW. Pytałem z myślą o MUX3.
tak, napisałem odnośnie mux-2. Te 60 km to niemało, ale przy 5kW wcale nie jest powiedziane, że odbioru na mux-3 nie może być. Tylko, że oczywiście tu już zaczyna się ostre kombinowanie, bo wszystko zależy od warunków, w jakich chcesz odbierać (zabudowa miejska, czy podmiejska, wysokość umieszczenia anteny, przeszkody, etc) - podstawą jednakże jest dobra antena kierunkowa (ze wzmacniaczem) i czuły dekoder lub TV (USB to ostateczność). Trzeba próbować, inaczej się nie da stwierdzić.

Leshek

Re: Siedlce/ Łosice

Post autor: Leshek »

MUX 2 z Łosic działa :mrgreen:

FunToMa

Re: Siedlce/ Łosice

Post autor: FunToMa »

Leshek pisze:MUX 2 z Łosic działa :mrgreen:
Potwierdzam MUX2 z Chotycz gra i buczy :) Ale ze tak wczesnie wlaczyli to jestem w szoku :) Uklon w strone emitela :)

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: Siedlce/ Łosice

Post autor: qwerty »

Leshek pisze:MUX 2 z Łosic działa :mrgreen:
Jaka różnica w sile/jakości sygnału względem multipleksu 3?

Leshek

Re: Siedlce/ Łosice

Post autor: Leshek »

mux 2 jakość 85%
mux 3 jakość 77%
Mój tunerek więcej informacji nie pokazuje :(
Ale jak pisałem już wcześniej, moja instalacja antenowa pozostawia wiele do życzenia ;) , to stara, zardzewiała "siatka" na wysokości ok 5 - 6 metrów. podejrzewam , że na porządnej antenie jest lepiej, aczkolwiek nie mam uwag co do odbioru. wg mnie jest b. dobry jak nie idealny ( raz czy dwa lekka pikseloza na tvp kultura)
PZDR :)

wasyl191

Re: Siedlce/ Łosice

Post autor: wasyl191 »

Witam, mam mały problem. Przez ostatni czas mux 3 działał mi bez problemu, jako, że mieszkam około 12 km od nadajnika jakość odbioru miałem prawie 100 %, a teraz w ogóle mi nie działa (to znaczy od wczoraj). Czy to jest wina anteny? P.S Mux 2 działa bez zarzutu, 100% jakość odbioru.

_chris_

Re: Siedlce/ Łosice

Post autor: _chris_ »

wasyl191 pisze:Czy to jest wina anteny? P.S Mux 2 działa bez zarzutu, 100% jakość odbioru.
mogłoby się tak zdarzyć, jeśli antena miałaby wzmacniacz. Albo coś z odbiornikiem, wczoraj znów były zmiany na EPG w mux-3. Na jakiej antenie (gdzie ustawionej) i jakim odbiornikiem odbierasz?

wasyl191

Re: Siedlce/ Łosice

Post autor: wasyl191 »

Antena siatkowa 35 db ze wzmacniaczem, jest na wysokości około 8 metrów w kierunku Chotycz, telewizor lg ld35 series full hd. Dziwna sytuacja naprawdę, wcześniej śmigało bez problemu, mux2 pięknie łapie.

Pączek

Re: Siedlce/ Łosice

Post autor: Pączek »

to ciesz się póki co muxem-2 bo ze wzmacniaczem 35dB (ile on by tam nie miał rzeczywiście) to za kilka dni twój tv się zadławi tym sygnałem i nie odbierzesz nic w DVB-T Przy 12km to bezwzględnie sam symetyzator.

_chris_

Re: Siedlce/ Łosice

Post autor: _chris_ »

wasyl191 pisze:Antena siatkowa 35 db ze wzmacniaczem, jest na wysokości około 8 metrów w kierunku Chotycz, telewizor lg ld35 series full hd. Dziwna sytuacja naprawdę, wcześniej śmigało bez problemu, mux2 pięknie łapie.
Przy 12km odległości od nadajnika taki silny wzmacniacz? Jeśli chodzi o odbiór DVB-T to powinno iść tylko z symetryzatorem (antena pasywna), ewentualnie z jakimś małym wzmacniaczem (max 15dB). W tej chwili wygląda na to, że wzmacniacza zakłóca mux-3 - tak może być. Wyrzucić wzmacniacz, założyć symetryzator, ewentualnie wymienić antenę na kierunkową.

wasyl191

Re: Siedlce/ Łosice

Post autor: wasyl191 »

Dziękuję za radę, tą antenę to dorzucili bratu jak kupował telewizor LCD, wcześniej nie myślał o dvb-t. Ja sam jestem niewolnikiem płatnej telewizji cyfrowej od dobrych kilku lat.

_chris_

Re: Siedlce/ Łosice

Post autor: _chris_ »

wasyl191 pisze:Dziękuję za radę, tą antenę to dorzucili bratu jak kupował telewizor LCD, wcześniej nie myślał o dvb-t. Ja sam jestem niewolnikiem płatnej telewizji cyfrowej od dobrych kilku lat.
Na szybko możesz spróbować odkręcenia anteny z kierunku na nadajnik. Może się udać w ten sposób zniwelować zakłócenie od wzmacniacza i uzyskać mux-3. Spróbować w obu kierunkach, w pełnym zakresie możliwych wychyleń - ustawiać na max jakości w mux-3. Szansa niewielka, a co szkodzi spróbować? Tylko wzmacniacz / antena i tak docelowo do wymiany... :D

Pączek

Re: Siedlce/ Łosice

Post autor: Pączek »

qwerty pisze:
migmar pisze:No tak, ale 50 kW ma być w niedalekiej przyszłości dla MUX2 a już uruchomiony MUX3 ma zaledwie 5 kW. Pytałem o Terespol z myślą o MUX3.
Według tej mapki: http://egipcjanin.com/rm/dvbt/RTCN-Sied ... 1mAGL.jpeg nie masz zasięgu, ale wg. http://www.dvbtmap.eu/mapcoverage.html powinieneś mieć bezproblemowy odbiór.
Mam pytanie. Co oznacza żółty kolor na tej mapce zasięgu? http://www.dvbtmap.eu/mapcoverage.html Domyślam się że ma to związek z dB i mocą sygnału. Pewnie zielony kolor odbiór bezproblemowy a żółty sporadyczny? Nie wiem .... Ale jak ktoś wie dokładniej jaka jest legenda tego zasięgu będę wdzięczny za pomoc w wyjaśnieniu mi.

Zablokowany