DVB-T z RTCN SIEDLCE ŁOSICE

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: Siedlce/ Łosice

Post autor: qwerty »

Pączek pisze:Mam pytanie. Co oznacza żółty kolor na tej mapce zasięgu? http://www.dvbtmap.eu/mapcoverage.html Domyślam się że ma to związek z dB i mocą sygnału. Pewnie zielony kolor odbiór bezproblemowy a żółty sporadyczny? Nie wiem .... Ale jak ktoś wie dokładniej jaka jest legenda tego zasięgu będę wdzięczny za pomoc w wyjaśnieniu mi.
Zielony to sygnał na poziomie -20 do -59,6 dBm
Żółty to sygnał na poziomie -59,6 do -86 dBn. Im wartość wyższa (-20 > -86) tym sygnał jest mocniejszy. Przy żółtym kolorze trzeba mieć lepszą antenę i bardziej czuły odbiornik. -90 dBm to brak jakiegokolwiek sygnału. To tak w skrócie. ;)

KaDe

Re: Siedlce/ Łosice

Post autor: KaDe »

Mam pytanie czy Łosice nadają testowo czy na full ?

Wczoraj podpiąłem zwykłą antenę zewn. i wykryło mi 8 stacji w tym 2 testowe

Niestety pokazuje mi się tylko czarny ekran i tylko sam dzwięk ale za to działa telegazeta oraz EPG....

Parametry sygnału podaje mi : Video PIB = 0000

Stosuję antenę od najemcy nie wiem jaką ma ale np. TV REGIONALNA WARSZAWA śnieży

Testuję to na DVD Portable z tunerem DVB-T

Czy ktoś to wytłumaczy - mieszkam w Radzyniu Podlaskim

K.

janek 77

Re: Siedlce/ Łosice

Post autor: janek 77 »

Dekoduje dżwięk w MPEG2 więc słyszysz.
A obraz to H264.
To urządzenie ma wsparcie MPEG4 H264AVC?
Bo jeśli to coś chińskiego to raczej nie, wtedy nic nie obejrzysz. Część tego typu urządzeń odbiera analog i DVB-T MPEG2.
Sprawdź specyfikację lub podaj typ urządzenia.
Ostatnio zmieniony 28 grudnia 2010, o 11:04 przez janek 77, łącznie zmieniany 2 razy.

_chris_

Re: Siedlce/ Łosice

Post autor: _chris_ »

KaDe pisze:Niestety pokazuje mi się tylko czarny ekran i tylko sam dzwięk ale za to działa telegazeta oraz EPG....
Brak obrazu, przy odtwarzaniu dźwięku, TXT i EPG, to standardowo sytuacja, kiedy odbiornik (tu player) nie ma dekodera mpeg-4, a obsługuje jedynie standard mpeg-2. Sprawdź typ swojego playera i pogrzeb w necie, żeby sprawdzić, czy faktycznie ma tylko zaimplementowany standard mpeg-2.
Mam pytanie czy Łosice nadają testowo czy na full ?
Wczoraj podpiąłem zwykłą antenę zewn. i wykryło mi 8 stacji w tym 2 testowe
tak nadają:
1. POLSAT
2. TVN
3. TV4
4. PULS
5. TVN7
6. PULS2
7+8. Dwa kanały puste (testowe)

KaDe

Re: Siedlce/ Łosice

Post autor: KaDe »

Ok tak przypuszczałem....

Produkt MADE IN CHINE = DAEWOO DVD Player

Mieszkam na stancji to myślałem że go wykorzystam - a tak to lipa
Nie będę za bardzo inwestował w nie swoje mieszkanie... ;)
Pewnie wgranie softu nic nie da :(

Jeśli taki zatem temat jest postawię go tu :

co kupić zewnętrznego by starczyło na parę lat i by było mobilne oraz potrafiło nagrywać ?

Pozdr

janek 77

Re: Siedlce/ Łosice

Post autor: janek 77 »

Jeśli masz komputer to tuner na USB np. Leadtek Dongle H. Hybryda na allegro do 100zł
Lub inne bardziej chińskie jak WandTV,
Nagrywa i mobilne

Awatar użytkownika
ks41
Posty: 402
Rejestracja: 27 stycznia 2011, o 16:30
Miejscowość: Międzyrzec Podlaski
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Siedlce/Łosice

Problem z odbiorem Siedlce/Łosice (Chotycze)

Post autor: ks41 »

Mieszkam w województwie lubelskim (500 metrów do mazowieckiego) i do 19 km od nadajnika w chotyczach i mam problem z odbiorem MUX3 (pokojowa antena ?siatkowa? + zasilacz) i sygnał mi się mocno wacha (sygnał 40%-75%, jakość 25%-50%)co powoduje przycinanie dzwieku i obrazu. co mam zrobić :|

Awatar użytkownika
Gdańsk
Posty: 44
Rejestracja: 18 października 2010, o 15:11
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Gdańsk / Chwaszczyno

Re: Problem z odbiorem Siedlce/Łosice (Chotycze)

Post autor: Gdańsk »

Do bezproblemowego odbioru musisz uwzględnić:
1.Odległość od nadajnika.
2.Moc nadawczą.
3.Topografie terenu. :?:
4.Odpowiednią antenę :!: do panujących warunków .
5.Sprawna instalacja antenowa.
6.Oczywiście telewizor :lol:

Spełnienie tych warunków owocuje cieszenie się oglądaniem programów telewizyjnych. :ugeek:

PS. Antenę wystawić na zewnątrz budynku najlepiej kierunkową. :!:

marek181

Re: Siedlce/ Łosice

Post autor: marek181 »

Witam. Czy próbował ktoś odbierać DVB-T w okolicach Sokołowa Podlaskiego? Jeśli tak chciałbym poznać opinię :)

jaworek346

Re: Siedlce/ Łosice

Post autor: jaworek346 »

ja odbieram 15km od soko w kierunku kosowa lackiego i mam bardzo dobry zasieg.lapie oba multipleksy

CPS

Re: Siedlce/ Łosice

Post autor: CPS »

Witam

Od kilku dni zaobserwowałem pogorszenie się sygnału DVB-T w Siedlcach nadajnik z Chotycz. Mux 2 jeszcze jako tako działa choć też łapie zawieszki ale mux 3 w ogóle nie da się oglądać. Sprawdziłem całą moją instalację wszystko jest niby ok jakość sygnału obu przekazów mam na 100%. Podzwoniłem po znajomych i też mają podobne problemy. Czy u Was drodzy koledzy tez występują od kilku dni takie anomalie ?? Zbiegło to sie dziwnie z uruchomieniem nadajnika w Białymstoku ale czy możliwe żeby miał on jakiś wpływ na sygnał odbierany w Siedlcach??

Pozdrawiam
CPS

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: Siedlce/ Łosice

Post autor: qwerty »

CPS pisze:Witam

Od kilku dni zaobserwowałem pogorszenie się sygnału DVB-T w Siedlcach nadajnik z Chotycz.
Ustaw na Łosice.

p-b
Posty: 282
Rejestracja: 9 października 2010, o 22:26

Re: Siedlce/ Łosice

Post autor: p-b »

;)
Ostatnio zmieniony 20 maja 2012, o 22:39 przez p-b, łącznie zmieniany 1 raz.

Leshek

Re: Siedlce/ Łosice

Post autor: Leshek »

Nie potwierdzam :D przynajmniej w Łukowie odbiór bdb, bez zmian - a nie mam 100% :D

AnakinQ

Re: Siedlce/ Łosice

Post autor: AnakinQ »

Testuję od 3 dni działanie DVBT w Siedlcach i niestety, sygnał cyfrowy np wczoraj, miałem tylko przez około jedną godzinę - 18.30-19.30, potem tylko komunikat o braku sygnału lub zbyt słabej jego jakości. Na analogu - śnieżyca. Póki co zewnętrzna antena, jakaś tymczasowa, pożyczona, ale czy inni też mają problem z sygnałem?

CPS

Re: Siedlce/ Łosice

Post autor: CPS »

Potwierdzam. Tak jak pisałem wcześniej sygnał jest bardzo kapryśny a szczególnie w godzinach wieczornych. Mam zastosowany wzmacniacz i mimo w miarę mocnego sygnału bywają chwile ze mam brak odbioru

Leshek

Re: Siedlce/ Łosice

Post autor: Leshek »

Kto sie znowu bawi sygnałem mux III z Łosic? :D :D
Mux II odbiór ciągle bdb

Radek

Re: Siedlce/ Łosice

Post autor: Radek »

Nie orientuje się ktoś czy są jakieś problemy z nadajnikiem w Łosicach? Odbieram cyfrówkę z niego ale dzisiaj brak sygnału wyskakuje... Nie wiem czy to wina tunera czy może po prostu coś z nadajnikiem.

Edit. Już działa prawidłowo. ;)

Awatar użytkownika
ks41
Posty: 402
Rejestracja: 27 stycznia 2011, o 16:30
Miejscowość: Międzyrzec Podlaski
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Siedlce/Łosice

Re: Siedlce/ Łosice

Post autor: ks41 »

Radek pisze:Nie orientuje się ktoś czy są jakieś problemy z nadajnikiem w Łosicach? Odbieram cyfrówkę z niego ale dzisiaj brak sygnału wyskakuje... Nie wiem czy to wina tunera czy może po prostu coś z nadajnikiem.

Edit. Już działa prawidłowo. ;)
Dzisiaj od 9 do 14 była przerwa konserwacyjna.

bysiu

Problem z MUX3

Post autor: bysiu »

Od około 2 tygodni mam problem z odbiorem MUX3. Ale co ciekawe tylko na LV5T DLX na USB. Telewizor LG nie ma żadnego problemu. Ostatnio też i MUX2 na tunerze USB się pogorszył. Na szczęście manewry anteną dały małe rezultaty. MUX2 ideał ale MUX3 brak. W czym problem? Od początku emisji DVBT nie było żadnych problemów. Dopiero teraz. Czyżby uszkodzony LV5TDLX? Ktoś może ma podobne doświadczenia?

Zablokowany