DVB-T z RTCN PŁOCK RACHOCIN

krystianb

Re: DVB-T z RTCN PŁOCK RACHOCIN

Post autor: krystianb »

Mi też ręce opadają, kompletne zero informacji, gdyby nie user który wkleił maila. Ale przecież nie każdy czyta forum. Info na stronie głównej to przesada, ale choć w harmonogramie przerw powinno się coś pojawić.
Jeśli nie można dopisać tam żadnych komentarzy, podsunę pomysł: wstawić konserwację o dacie zakończenia przewidywanej na ten maj i podać tam zastępcze moce nadawania.
Już pojawienia się przerw konserwacyjnych w ostatniej chwili nie będę się czepiał, bo pogoda zrobiła psikusa i jest dużo lepsza niż ktokolwiek mógł się spodziewać.

Habi53
Posty: 47
Rejestracja: 5 października 2011, o 17:43
Odbiornik: Signal-527
Instalacja antenowa: Ant.siatkowa+wzmacniacz
Nadajnik - obiekt nadawczy: Olsztyn-Pieczewo

Re: DVB-T z RTCN PŁOCK RACHOCIN

Post autor: Habi53 »

Jarosław Bałuka pisze: Może to spowodować nieznacznie pogorszenie jakości odbioru
Hahahaha, dobre.

Awatar użytkownika
x-l
Posty: 17
Rejestracja: 26 lipca 2010, o 15:02
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digit/symetryzator/ TRISET-113 PE/ wysokość ok. 11 m n.p.t
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rachocin

Re: DVB-T z RTCN PŁOCK RACHOCIN

Post autor: x-l »

To się nazywa komercyjne nadawanie :lol: (Oni cały czas eksperymentują, to chyba są nadal testy). Odbiorców mają w 4-literach.

Stefan_KR
Posty: 272
Rejestracja: 2 sierpnia 2011, o 21:32

Re: DVB-T z RTCN PŁOCK RACHOCIN

Post autor: Stefan_KR »

Trudno remont systemu antenowego nazwać eksperymentowaniem czy testami, chyba że ktoś kompletnie nie rozumie o czym pisze...
Może jakbyś trochę pomyślał to wpadłbyś na taką genialną myśl, że obecny remont jest prawdopodobnie po to aby dostosować system antenowy do nadawania MUX1...

Awatar użytkownika
x-l
Posty: 17
Rejestracja: 26 lipca 2010, o 15:02
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digit/symetryzator/ TRISET-113 PE/ wysokość ok. 11 m n.p.t
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rachocin

Re: DVB-T z RTCN PŁOCK RACHOCIN

Post autor: x-l »

Może trochę źle się wyraziłem, przepraszam. Nie dotyczy to sytuacji związanej z obecnym remontem. Trzeba powiedzieć jasno, że czasie wcześniejszego nadawania parametry obu odbieranych MUXów często się zmieniały. Mie posiadam przyrządów pomiarowych, ale widać to było na ekranie TV. Może wkrótce (po remoncie) sytuacja się poprawi.

_chris_

Re: DVB-T z RTCN PŁOCK RACHOCIN

Post autor: _chris_ »

"wdrażanie systemu" - to chyba by najlepiej oddawało obecną sytuację (ASO).

Tutaj powinna być informacja o czasowych ograniczeniach zasięgu i tym podobnych zmianach..

nkp123

Re: DVB-T z RTCN PŁOCK RACHOCIN

Post autor: nkp123 »

Polnocny zachod woj. lodzkiego (ok. Krosniewic). Odbior MUX2 pogorszyl sie w niewielkim stopniu (jakosc przed 85%, po 75%). Odbior MUX3 pogorszyl sie w znacznym stopniu (jakosc przed 70%, po 25%), jednak odbior jest jeszcze poprawny.

pivo
Posty: 180
Rejestracja: 16 października 2010, o 18:01
Odbiornik: TV: Globo HD-XS2+NotOnlyTV Hybrid USB LV5HD
DAB: Dual DAB4
Instalacja antenowa: ATX-91
Nadajnik - obiekt nadawczy: TV:R-cin+PKiN/R-yn, DAB+: Trz-ec+PKiN

Re: DVB-T z RTCN PŁOCK RACHOCIN

Post autor: pivo »

Nie jestem zbytnio w temacie. Czy TVP Warszawa podawała w Telewizyjnym Kurierze Mazowieckim informację o pracach? Gdyby informacja została wysłana do OTV z adnotacją o podaniu jej na antenię to myślę, że to zapobiegłoby zaniepokojeniu osób mieszkających w oddaleniu od obiektu.

Habi53
Posty: 47
Rejestracja: 5 października 2011, o 17:43
Odbiornik: Signal-527
Instalacja antenowa: Ant.siatkowa+wzmacniacz
Nadajnik - obiekt nadawczy: Olsztyn-Pieczewo

Re: DVB-T z RTCN PŁOCK RACHOCIN

Post autor: Habi53 »

Zgadza się w TVP Warszawa około 2 tygodnie temu o 21.45 podali że na nadajniku w Płocku będą prowadzone prace konserwatorskie. Ale powiedzieli że będą występowały "okresowe" zakłócenia odbioru a tym czasem sygnał zniknął zupełnie.

kasior83
Posty: 28
Rejestracja: 21 marca 2012, o 17:28
Odbiornik: Samsung le32b550
Instalacja antenowa: ATX-55. 18 m.n.p.g. + 25m przwodu
Nadajnik - obiekt nadawczy: Płock/Rachocin

Re: DVB-T z RTCN PŁOCK RACHOCIN

Post autor: kasior83 »

nkp123- To masz fajnie ja we Włocławku w centrum zupełnie nie odbieram MUX3 Robiłem też próby na działce ale niestety nie odbieram tam żadnego MUXa z Rachocina. Działki są prawie nad samym zalewem włocławskim. Pewnie problemem jest ta wysoka skarpa na lewym brzegu która to naprawdę mocno utrudnia i zasłania

nkp123

Re: DVB-T z RTCN PŁOCK RACHOCIN

Post autor: nkp123 »

Kwestia samej anteny i jej zawieszenia.

Poprzednie wyniki (MUX3 25% jakość, MUX2 75% jakość) są na Yadze 19 elementowej (dosyć starej) - wysokość zawieszenia anteny wynosiła 4 metry. Po podniesieniu na wysokość 7 metrów (i odsłonięciu widoku na nadajnik, który zasłaniał dom) odbiór znacznie się poprawił (MUX2 95% jakość, MUX3 75% jakość).

Mr.Raffi

Re: DVB-T z RTCN PŁOCK RACHOCIN

Post autor: Mr.Raffi »

Witam

Nastała ciemność - Płock-Borowiczki (antena siatka) - dawniej siła sygnału ok 70% i 50% zależnie od MUX, jednak nie było problemów z odbiorem, a od tygodnia (może więcej) pikseloza na TVP i innych z tego MUX'a, a od soboty całkowite zero na każdym z MUX, poziom błędów wg TV maksymalny.

Wyżej zbytnio już nie mogę wystawić anteny (obecnie na wysokości dachu), chyba kilkunastometrowy maszt musiałbym postawić aby cokolwiek "złapać" obecnie.

A już chciałem zrezygnować z SAT, dobrze że Emitel wcześniej dał popis swoich możliwości. ;-)

edit:
@_chris_
Nie nazwałbym tego paniką, po prostu wymiana nadajnika/anteny trwająca wg. zapowiedzi ok 3 miesięcy wg. mnie jest lekkim przegięciem, a ponadto takowe prace powinny być zapowiedziane dużo wcześniej, a w dobie cyfrowego przekazu Emitel powinien dołączać takie info do sygnału z danego nadajnika, nie każdy ma antenę za oknem lub w pokoju.

edit:
Sprawdziłem jeszcze w centrum Płocka, antena zbiorcza na wieżowcu. Siła sygnału zamiast niedawnych 95% i więcej, obecnie niewiele ponad 50%, na szczęście jakość bliska 100%.
Ostatnio zmieniony 5 kwietnia 2012, o 07:56 przez Mr.Raffi, łącznie zmieniany 4 razy.

_chris_

Re: DVB-T z RTCN PŁOCK RACHOCIN

Post autor: _chris_ »

Ale czemu od razu taka panika - jest wymiana systemu antenowego na nadajniku - zmienią anteny - będzie OK.

Mamy ASO, więc takie sytuacje mogą się zdarzać. I zapewne jeszcze będą, ale, oczywiście, nikt nikomu nie broni kupić SAT czy IP...

EDIT
Mr.Raffi pisze:@_chris_
Nie nazwałbym tego paniką, po prostu wymiana nadajnika/anteny trwająca wg. zapowiedzi ok 3 miesięcy wg. mnie jest lekkim przegięciem,
widać taka technologia rekonfiguracji sieci. Uruchomienie jednoczesne kilkunastu nadajników na starej infrastrukturze to zapewne duże wyzwanie.
Mr.Raffi pisze:a ponadto takowe prace powinny być zapowiedziane dużo wcześniej,
to prawda.
Mr.Raffi pisze:a w dobie cyfrowego przekazu Emitel powinien dołączać takie info do sygnału z danego nadajnika, nie każdy ma antenę za oknem lub w pokoju.
a to już jest zależne od UMOWY pomiędzy nadawcami programów a emitelem. Generalnie, nikt poza nadawcą (stacją TV) nie ma prawa ingerować w treść audycji, czyli nadawać tam jakieś scrolle z informacjami. Chyba, że zezwala na to stosowna umowa.

Tak, czy inaczej, usługodawcą w naszym przypadku są stacje TV, więc to na nich spoczywa kwestia informacji o zmianach w zasięgu nadawanych programów. A jak to zrealizują, poprzez emitel czy samemu - ich sprawa.

kasior83
Posty: 28
Rejestracja: 21 marca 2012, o 17:28
Odbiornik: Samsung le32b550
Instalacja antenowa: ATX-55. 18 m.n.p.g. + 25m przwodu
Nadajnik - obiekt nadawczy: Płock/Rachocin

Re: DVB-T z RTCN PŁOCK RACHOCIN

Post autor: kasior83 »

nkp123 pisze:Kwestia samej anteny i jej zawieszenia.

Poprzednie wyniki (MUX3 25% jakość, MUX2 75% jakość) są na Yadze 19 elementowej (dosyć starej) - wysokość zawieszenia anteny wynosiła 4 metry. Po podniesieniu na wysokość 7 metrów (i odsłonięciu widoku na nadajnik, który zasłaniał dom) odbiór znacznie się poprawił (MUX2 95% jakość, MUX3 75% jakość).
Antenę mam zainstalowana na dachu na 4p.bloku. Miałem wzmacniacz ale go wywaliłem bo robił przester. MUX2 na szczęście odbiera a TVP mam analoga zaraz za oknem z nadajnika na Placu Wolności :D

Awatar użytkownika
tomek1106
Posty: 62
Rejestracja: 4 czerwca 2011, o 19:15
Miejscowość: Włocławek
Odbiornik: Xiaomi 65 4S
Lg 42Lb671V
Instalacja antenowa: TELEVES DAT BOSS T-FORCE MIX COMBO VHF+UHF
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Płock/Rachocin;Konin

Re: DVB-T z RTCN PŁOCK RACHOCIN

Post autor: tomek1106 »

Może ktoś zauważył że moc nadawania powoli powraca do normy. Dziś po południu zauważyłem znaczną poprawę MUX 3 z 14 % na 95% jakości

kasior83
Posty: 28
Rejestracja: 21 marca 2012, o 17:28
Odbiornik: Samsung le32b550
Instalacja antenowa: ATX-55. 18 m.n.p.g. + 25m przwodu
Nadajnik - obiekt nadawczy: Płock/Rachocin

Re: DVB-T z RTCN PŁOCK RACHOCIN

Post autor: kasior83 »

tomek1106 pisze:edit/ Czytaj Regulamin forum
U mnie nie widać poprawy. Dalej MUX3 nie dolatuje. Może chwilowo podniosły się warunki propagacyjne i dlatego wskoczyło na 95%?

Tharazi
Posty: 78
Rejestracja: 12 października 2010, o 14:46
Odbiornik: Ferguson Ariva 250
Instalacja antenowa: DIPOL 19/21-69; siatka ze wzmacniaczem
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Płock/Rachocin;Konin;Włocławek

Re: DVB-T z RTCN PŁOCK RACHOCIN

Post autor: Tharazi »

Też nie widzę poprawy... Ale trzeba poczekać i będzie lepiej w końcu MUX-1 włączą po tej modernizacji. ;) A na ten czas najlepiej antenę na Konin ustawić bo jest dobry Mux-2. Kanały tvp z analoga i przynajmniej stamtąd jest tvp info.;)

Awatar użytkownika
tomek1106
Posty: 62
Rejestracja: 4 czerwca 2011, o 19:15
Miejscowość: Włocławek
Odbiornik: Xiaomi 65 4S
Lg 42Lb671V
Instalacja antenowa: TELEVES DAT BOSS T-FORCE MIX COMBO VHF+UHF
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Płock/Rachocin;Konin

Re: DVB-T z RTCN PŁOCK RACHOCIN

Post autor: tomek1106 »

Miałem nadzieje, że dziś włączą MUX 1 po od rana około godziny 04:50 nie było sygnału ani k.35 MUX3 i MUX2 k.57. Nie wiem kiedy sie pojawił później ale niech włączają znów ten sygnał z tych anten co były wcześniej bo na tych zamiennikach jest kaszanka

kasior83
Posty: 28
Rejestracja: 21 marca 2012, o 17:28
Odbiornik: Samsung le32b550
Instalacja antenowa: ATX-55. 18 m.n.p.g. + 25m przwodu
Nadajnik - obiekt nadawczy: Płock/Rachocin

Re: DVB-T z RTCN PŁOCK RACHOCIN

Post autor: kasior83 »

Gdzieś na FB znalazłem jakiś wątek o tym iż koniec prac konserwatorskich ma nastąpić 1 czerwca. Nie wiem na ile ta informacja jest prawdziwa?!

Awatar użytkownika
x-l
Posty: 17
Rejestracja: 26 lipca 2010, o 15:02
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digit/symetryzator/ TRISET-113 PE/ wysokość ok. 11 m n.p.t
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rachocin

Re: DVB-T z RTCN PŁOCK RACHOCIN

Post autor: x-l »

Jarosław Bałuka pisze:W obiekcie RTCN Płock / Rachocin prowadzone są prace przy wymianie szczytowego systemu antenowego, z którego prowadzona jest emisja programów TV analogowej i cyfrowej. Na czas prac, emisja jest realizowana z zastępczego, niżej zawieszonego systemu antenowego, z obniżonymi mocami. Może to spowodować nieznacznie pogorszenie jakości odbioru programów TV z tego obiektu.
Zakończenie prac planowane jest na drugą połowę maja.
Czy coś wiadomo w tym temacie :?:

Zablokowany