Odbiór DVB-T w woj. mazowieckim (PN)

necnec1

Re: Odbiór DVB-T w woj. mazowieckim (PN)

Post autor: necnec1 »

zasilacza się pozbyłem, ale wtyczka pozostała ta sama. Czy należy ją wymienić ? i ewentualnie na jaką ?

Tusiek

Re: Odbiór DVB-T w woj. mazowieckim (PN)

Post autor: Tusiek »

p.s. jak założysz wzmacniacz LNA-101 to nie musisz używać osobnego zasilacza twój Tuner WIWA HD-90 podaje 5V DC/2A na wyjściu (do anteny) tylko trzeba tą funkcję włączyć w menu. Jeśli zastosujesz silniejszy wzmacniacz potrzebny będzie już zasilacz 12V.

necnec1

Re: Odbiór DVB-T w woj. mazowieckim (PN)

Post autor: necnec1 »

dzięki, ale jaka mam zastosować wtyczkę do samego symetryzatora ? chodzi o podłączenie anteny do dekodera

Tusiek

Re: Odbiór DVB-T w woj. mazowieckim (PN)

Post autor: Tusiek »

do symetryzatora kabel podłączasz bez wtyczki.
zobacz sobie zdjęcie jak to wygląda
http://www.dipol.com.pl/symetryzator_an ... _C0002.htm
potrzebny nożyk i mały śrubokręt
dopiero jak włożysz wzmacniacz antenowy to będzie ci potrzebna wtyczka typu F
np tutaj jest narysowane jak zarobić taką wtyczkę
http://www.sklepantena.pl/wtyczki_zlacz ... _nakrecany

belzebiusz
Posty: 2505
Rejestracja: 5 grudnia 2011, o 15:35
Odbiornik: .
Sony KDL-42W805A
Not Only TV LV5T Deluxe (USB)
Instalacja antenowa: 19-elementowa Yagi
z symetryzatorem,
na kominie
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN: Siedlce/Łosice i Dęblin/Ryki

Re: Odbiór DVB-T w woj. mazowieckim (PN)

Post autor: belzebiusz »

necnec1 pisze:zasilacza się pozbyłem, ale wtyczka pozostała ta sama. Czy należy ją wymienić ? i ewentualnie na jaką ?
Na zwykłą. ;) W sklepie będą wiedzieć. ;)

dzidekdrugi

Re: Odbiór DVB-T w woj. mazowieckim (PN)

Post autor: dzidekdrugi »

Mam następujący problem dotyczący odbierania i trwałości sygnału z MUX-1. Od pewnego czasu następuje zanik sygnału z MUX-1 i w efekcie na wszystkich kanałach z tego MUX-a pojawia się komunikat"Wybrany program jest nie dostrojony", co potwierdzone jest zerowym poziomem na pasku sygnału. Ponowne wyszukanie kanałów przywraca ich obecność i możliwość oglądania (poziom sygnału max.), ale za jakiś czas sytuacja się powtarza.Wydaje mi się, że takie zaniki sygnału (tylko z MUX-1) pojawiły się od momentu uruchomienia TVP 1 w wersji HD. Nie mogę oczywiście wykluczyć, że przyczyna leży po stronie tunera w TV Sony, chociaż funkcjonuje on bez problemu od Olimpiady w Pekinie.Jeżeli ktoś z szanownych forumowiczów miałby pogląd w tej sprawie proszę o opinię. Pozdrawiam.

mlodywilq87

Re: Odbiór DVB-T w woj. mazowieckim (PN)

Post autor: mlodywilq87 »

Witam ja też jestem nowy i nie wiem czy dobrze że będe pisal tutaj a nie gdzies indziej. Mój problem wygląda tak. Mam tv samsunga z tunerem zew manta, antenę drabinkową na dachu skierowaną na warszawę (jestem spod legionowa) i wszystko jest ok. Odbiera programy, nic nie przerywa nic nie gubi jest ekstra. Kupiłem sobie do laptopa tuner TechniSat AirStar TeleStick 2 podłączam kabel antenowy ten od Manty i sygnał jest 30% jakość 0 i nic nie łapie.
Sprawdzałem też na antenie dołączonej do zestawu ale to straszna lipa i w zależności gdzie stała pokazywała 15-40% siły i 0 jakości. Moje pytanie brzmi: o co chodzi, co robię źle, dlaczego manta odbiera a technisat nie i jak to zmienić. Proszę o sugestie.

_chris_

Re: Odbiór DVB-T w woj. mazowieckim (PN)

Post autor: _chris_ »

@ mlodywilq87: ile poziomu i jakości (lub ilości błędów) sygnału pokazuj e TV na poszczególnych mux-ach?

Tak już bywa, że czułości różnych odbiorników bywają bardzo różne, komputerowe bardzo często mają właśnie niskie czułości.

mlodywilq87

Re: Odbiór DVB-T w woj. mazowieckim (PN)

Post autor: mlodywilq87 »

nie mam pojęcia jak sprawdzić to dokładnie mam tylko pasek jakości i jest na maxa.
wiec zeby az taka róznica była??

_chris_

Re: Odbiór DVB-T w woj. mazowieckim (PN)

Post autor: _chris_ »

@ mlodywilq87: wskazaniami poziomu sygnału na PC to w ogóle nie ma się co przejmować, bo programy komputerowe to potrafią pokazywać dowolne wielkości odnośnie poziomu sygnału. Czasami bywa jeszcze gorzej i potrafią też pokazywać dowolne, nie mające nic wspólnego z rzeczywistością, wielkości jakości odbieranego sygnału.

Istotne jest tylko to, że na PC-cie nie ma odbioru. Wygląda, że masz nisko poziom sygnału z anteny, dla TV wystarczy, a dla dekoderka na PC za mało. Możesz spróbować ponownego ustawienia anteny, może dopikujesz i pojawi się odbiór na pececie. Pamiętaj, że antenę ustawiamy na MAX jakości sygnału.

Jak nie, to mozna pomyśleć o jakimś rozdzielaczu aktywnym albo wzmacniaczu.

kruger
Posty: 9
Rejestracja: 18 października 2012, o 09:20
Odbiornik: Xenic Media smart box DVB-T2 / T-HD1000
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digit + Symetryzator/ blok 4 piętra dach spadzisty
Nadajnik - obiekt nadawczy: Warszawa/Raszyn

Re: Odbiór DVB-T w woj. mazowieckim (PN)

Post autor: kruger »

Witam
Mam dziwny problem z sygnałem DVB-T. Posiadam antenę Dipol 44/21-69 Tri Digit, symetyzator, który był w komplecie Po ustawieniu anteny na nadajnik Ryki/Dęblin sygnał z tego nadajnika był ale dwa kanały zrywało a przy deszczu straciło sygnał, więc wpisałem częstotliwości z nadajnika Warszawa/Raszyn (odbicie od sciany bloku) i chodziło nawet przy gorszej pogodzie, lecz też od czasu do czasu zrywało sygnał na TVN i Polsat. Więc wczoraj przeniosłem antenę na sztyce na dachu (7m wyżej) i skierowałem na Warszawa/Raszyn i sygnału nie mogę złapać wogóle. Czy ten symetyzator można uszkodzić?

Miejscowość Garwolin 60 km od WWA
Tuner WIWA HD-85

_chris_

Re: Odbiór DVB-T w woj. mazowieckim (PN)

Post autor: _chris_ »

@ kruger: Okolice Garwolina to faktyczni czasami są duże problemy z odbiorem.

Może tak być, że w bardzo trudnych warunkach odbioru (a wygląda, że takie są u ciebie) w zależności od wysokości powieszenia anteny sygnał może się bardzo wahać, i to właśnie też tak, że wyżej może być gorzej. Ale, to rzadko bywa tak, że w ogóle wygasza się odbiór wszystkich sygnałów. Trzeba sprawdzić w takim przypadku połączenia i sprawność kabla antenowego na początek, bo zwykle w tym jest problem całkowitego zaniku odbioru.

Tomasz Berezowski

Re: Odbiór DVB-T w woj. mazowieckim (PN)

Post autor: Tomasz Berezowski »

Generalnie to największym problemem odbioru DVB-T na Mazowszu jest te nieszczęsne 800kW analogowego TVP-2 na kanale 27 z Raszyna. Skutecznie uniemożliwia to zastosowanie wzmacniaczy dla odbioru DVB-T (wiem, upraszczam). Od kwietnia 2013 będzie spokój.

kruger
Posty: 9
Rejestracja: 18 października 2012, o 09:20
Odbiornik: Xenic Media smart box DVB-T2 / T-HD1000
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digit + Symetryzator/ blok 4 piętra dach spadzisty
Nadajnik - obiekt nadawczy: Warszawa/Raszyn

Re: Odbiór DVB-T w woj. mazowieckim (PN)

Post autor: kruger »

Udało się. Wymieniłem ten symetryzator zarobiłem od nowa połączenie i działa nawet na dwa TV na zwykłym rozgałęźniku.

Banister
Posty: 75
Rejestracja: 6 października 2011, o 13:41
Odbiornik: Philips 40"
Instalacja antenowa: Dipol z ATX91 + SWA9701
Nadajnik - obiekt nadawczy: dookolna + Raszyn

Re: Odbiór DVB-T w woj. mazowieckim (PN)

Post autor: Banister »

Witam!
macie ostatnio jakies problemy z odbiorem na polnocnym mazowszu, bo u mnie sie takowe pojawily.
Nie wiem co mmoze byc przyczyna ale sadze, ze plytka antenowa ma sie ku koncowi.
Odbior analogowej naziemnej sie pogorszyl znacznie, a cyfrowo to w ogole nie odbiera lub odbiera sporadycznie czy to PKiN, Raszyna czy z Ciechanowa.
prosze o opinie.
Posiadam antene ATX 91. Ojcice mowi ze trzeba wymienic ta antene, a ja twierdze, ze to najlepsza antena na rynku, zreszto mamy ja od 1994 roku

edit/ Polskie litery !!!

_chris_

Re: Odbiór DVB-T w woj. mazowieckim (PN)

Post autor: _chris_ »

Banister pisze:Nie wiem co mmoze byc przyczyna ale sadze, ze plytka antenowa ma sie ku koncowi.
Odbiór analogowej naziemnej się pogorszył znacznie, a cyfrowo to w ogole nie odbiera lub odbiera sporadycznie czy to PKiN, Raszyna czy z Ciechanowa.
Jeśli antena nie jest uszkodzona mechanicznie, czyli ma wszystkie 'X'-y nie powyginane i równoległe do siebie, to problem jest w jej ustawieniu lub uszkodzeniu symetryzatora (woda + mróz), a najszybciej to nasiąkniecie wodą kabla antenowego (woda + mróz), jeśli jest biały. Sprawdź, czy w puszce antenowej nie ma wody lub śladów po niej.
Banister pisze:Posiadam antene ATX 91. (...), a ja twierdze, ze to najlepsza antena na rynku, zreszto mamy ja od 1994 roku
ATX-y to dobre anteny, ale jak chcesz zobaczyć naprawdę dobrego ATX-a, to obejrzyj sobie BLU-22 PLUS Fracarro.

sowa89

mux 2 nie działa z ostrołęki

Post autor: sowa89 »

dlaczego nie dziala mux 2 z ostrołęki

sergiusz

Re: Odbiór DVB-T w woj. mazowieckim (PN)

Post autor: sergiusz »

Co z nadawaniem z Przasnysza? Wieżę Emitel kupił a nadawać nie nadaje?

mirecki77

Re: mux 2 nie działa z ostrołęki

Post autor: mirecki77 »

sowa89 pisze:dlaczego nie dziala mux 2 z ostrołęki

Działa tylko że z masztu na Ławach , mniejsza moc , gorsza propagacja fali , nawet w mieście mamy problemy z odbiorem na antenach kierunkowych :D

belzebiusz
Posty: 2505
Rejestracja: 5 grudnia 2011, o 15:35
Odbiornik: .
Sony KDL-42W805A
Not Only TV LV5T Deluxe (USB)
Instalacja antenowa: 19-elementowa Yagi
z symetryzatorem,
na kominie
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN: Siedlce/Łosice i Dęblin/Ryki

Re: Odbiór DVB-T w woj. mazowieckim (PN)

Post autor: belzebiusz »

Przecież to pytanie jest z maja. :P

Zablokowany