Odbiór DVB-T w woj. mazowieckim (PD)

zszywka1983

Re: RADOM - JAK ZŁAPAĆ PAKIET MUX1 i MUX2

Post autor: zszywka1983 »

no nie łapie

Awatar użytkownika
twmichal
Posty: 721
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 14:40
Odbiornik: LV5T Deluxe
Samsung UEH320050W
Cabletech URZ0194
Instalacja antenowa: Tri Digit, antena pokojowa Sonus
Nadajnik - obiekt nadawczy: Raszyn/PKiN

Re: RADOM - JAK ZŁAPAĆ PAKIET MUX1 i MUX2

Post autor: twmichal »

Jaka to antena i TV?
Jeżeli to jest antena pokojowa to możliwe że nie wystarczy do odbioru z tak dużych odległości jak Raszyn, Przysucha czy Św. Krzyż

Z MUX-1 może być problem z powodu analogowego TVP3 ze Św. Krzyża - nadaje na tym samym kanale - 58.
Dziwne że TV pokazuje komunikat że jest zakodowany. Chyba że to kanały z MUX-4 (TV Mobilnej) - ten MUX jest kodowany. Ale większość odbiorników ma opcję wyłączenia kodowanych pakietów. Jeśli włączymy opcję pomijania kodowanych kanałów odbiornik nie będzie ich dodawał w czasie wyszukiwania kanałów.

zszywka1983

Re: RADOM - JAK ZŁAPAĆ PAKIET MUX1 i MUX2

Post autor: zszywka1983 »

No wlasnie lapie tez analogowo polsat tvn i cos tam jeszcze i strasznie sniezy

edit/ Pisownia !

_chris_

Re: RADOM - JAK ZŁAPAĆ PAKIET MUX1 i MUX2

Post autor: _chris_ »

Jeśli mieszkasz w Radomiu, to na odbiór mux-ów z Raszyna na antenie pasywnej może być już przy daleko, nawet, jeśli antena jest na wysokości 4 piętra. Mux-3 odbierasz, bo jest nadawany na niskim kanale i z bardzo dużą mocą.

Kierunku: Raszyn, PKiN, Przysucha

Jeśli ustawieniem anteny nie będziesz mógł uzyskać odbioru Raszyna, to pozostaje:
  1. spróbować dodać wzmacniacz do anteny
  2. przekręcić antenę na Przysuchę i poczekać na mux-3 z niej.
Przy odbiorze na dalekim dystansie, a tym bardziej na długim kablu antenowym, bardzo istotna (zwykle wręcz decydująca) bywa jakość tego kabla antenowego.

zszywka1983

Re: RADOM - JAK ZŁAPAĆ PAKIET MUX1 i MUX2

Post autor: zszywka1983 »

A wiec bede musial isc po klucze do spółdzielni i przestawie w tym tygodniu na przysuche, kabel mam dosyc dobry ale widocznie cos tam nie gra, dzieki za podpowiedzi i pozdrawiam jak przestawie na przysuche to dam znac czy sie cos polepszylo

edit/ Pisownia !

Awatar użytkownika
twmichal
Posty: 721
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 14:40
Odbiornik: LV5T Deluxe
Samsung UEH320050W
Cabletech URZ0194
Instalacja antenowa: Tri Digit, antena pokojowa Sonus
Nadajnik - obiekt nadawczy: Raszyn/PKiN

Re: RADOM - JAK ZŁAPAĆ PAKIET MUX1 i MUX2

Post autor: twmichal »

Czy masz możliwość zamontowania anteny zewnętrznej? Bo skoro piszesz o kluczach do spółdzielni to wygląda na to że tak.

Nie wiem czy antenę chcesz zamontować na dachu, czy na ścianie budynku. Jeżeli na ścianie budynku - to ważne z której strony. Jeżeli na Raszyn to najlepiej na ścianie północnej lub ewentualnie wschodniej. Św. Krzyż - południowa. Przysucha - południowa lub zachodnia.

Montaż anteny na ścianie północnej dodatkowo zmniejszy wpływ analogu na k.58 ze Św. Krzyża. A trzeba pamiętać że Radom ma widoczność optyczną ze Św. Krzyżem i to tylko 60km odległości.

Z drugiej strony są ludzie którzy odbierają MUX-1 na k.58 dalej na południe, np. w Skarżysku lub Starachowicach. A to odległości 20-30km od Św. Krzyża.

pablo82
Posty: 312
Rejestracja: 29 grudnia 2008, o 11:24
Odbiornik: Tv Samsung UE32F5000 Tv Samsung LE26D450
Radio Dual DAB+14
Instalacja antenowa: Ant. EMME ESSE UNI LINE LOG 5-60 VHF UHF + rozgał. Signal R2 + 30 m kabla RG6Cu
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Święty Krzyż/Kozłowiec/Radom Wacyn

Re: RADOM - JAK ZŁAPAĆ PAKIET MUX1 i MUX2

Post autor: pablo82 »

twmichal pisze: Z drugiej strony są ludzie którzy odbierają MUX-1 na k.58 dalej na południe, np. w Skarżysku lub Starachowicach. A to odległości 20-30km od Św. Krzyża.
Potwierdzam, to co pisze @twmichal. W Skarzysku- zwłaszcza w północnych dzielnicach miasta odbierają wszystkie 3Muxy z Raszyna. Mój teściu 8km na zachód od Skarżyska odbiera na ATX-91 ze wzm. LNA-177 oraz na Wiwie HD-90: Mux-1 k.58 (nawet analogowe TVP Info Kielce nie przeszkadza na tym samym kanale) siła 100% jakość 80%, Mux-2 k.48 100%/100% Mux-3 k.27 100%/100%

zszywka1983

Re: Odbiór DVB-T w woj. mazowieckim (PD)

Post autor: zszywka1983 »

Antenę mam na dachu, mam dostęp, mogę ją skierować w każdym kierunku, widocznie za słabą mam antenę, żeby łapać MUX1 i MUX2 z Raszyna i wkrada mi się sygnał ze Św.Krzyża z tego co wywnioskowałem. Gdyby była zamontowana od strony północnej na ścianie to może blok by zasłaniał sygnał ze Św.Krzyża i wtedy by było Ok. Ale jak na razie to skieruję na Przysuchę i najwyżej poczekam aż włączą MUX3, w sumie tylko interesuje mnie TVP2 HD z tego pakietu.
Pozdr

damianp1

brak mux1 i mux2

Post autor: damianp1 »

Cześć, od końca kwietnia odbieram tylko mux3, mux1 nie miałem w ogóle, parametry:
-lokalizacja: 8km od nadajnika w Raszynie
-dekoder: Ferguson Ariva T65
-antena: dwie z zasilaczami, zewnętrzna i wewnętrzna
Mam tylko mux3, od końca kwietnia utraciłem mux2, mux1 nie miałem. Co może być problemem?

domino16297

Re: Odbiór DVB-T w woj. mazowieckim (PD)

Post autor: domino16297 »

No patrząc na twoją instalację antenową dużo można wywnioskować. Spróbuj na innej antenie coś znaleźć.

misio40

Re: RADOM - JAK ZŁAPAĆ PAKIET MUX1 i MUX2

Post autor: misio40 »

Mam prośbę do znających temat: w jakim kierunku ustawić antenę w ZWOLENIU (30 km na wschód od RADOMIA) ? Zwoleń to taka "dziura" do każdego nadajnika jest daleko! :x
qwerty pisze:Czyli nie łapiesz multipleksu 1 i 2.

pablo82
Posty: 312
Rejestracja: 29 grudnia 2008, o 11:24
Odbiornik: Tv Samsung UE32F5000 Tv Samsung LE26D450
Radio Dual DAB+14
Instalacja antenowa: Ant. EMME ESSE UNI LINE LOG 5-60 VHF UHF + rozgał. Signal R2 + 30 m kabla RG6Cu
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Święty Krzyż/Kozłowiec/Radom Wacyn

Re: Odbiór DVB-T w woj. mazowieckim (PD)

Post autor: pablo82 »

@misio40 proponuje Ci ustawienie anteny w kierunku na Dęblin/Ryki. Kanały z tego nadajnika są niskie przez co niesie on dość daleko (nawet z mocą 20kW). Póki co nadają tam tylko dwa Muxy. Po 17 czerwca dojdzie Mux-3:
http://radiopolska.pl/wykaz/pokaz_lokal ... hp?pid=105
Równie dobrze odbiera Św. Krzyż. Na razie też dwa muxy. Po 17 czerwca dojdzie MUX-3. Obecnie ze Św. Krzyża trudniej złapać Mux-1 ze względu na wysoki kanał 62:
http://radiopolska.pl/wykaz/pokaz_lokal ... hp?pid=155
Trzeba bardzo dokładnie w kierunku nadajnika ustawić antenę (polecam kierunkową- aczkolwiek siatka też wystarczy np. ze słabym wzmacniaczem LNA-101 lub z samym symetryzatorem- bez zasilacza sieciowego + zwykły wtyk do tv). Jeśli chcesz odbierać obecnie wszystkie 3 Muxy - najkorzystniej będzie ustawić antenę na Raszyn k. Wawy. Ten nadajnik sieje bardzo daleko np. na południe:
http://radiopolska.pl/wykaz/pokaz_lokal ... hp?pid=611
U mnie w Skarżysku odbierają wszystkie 3 Muxy stamtąd. Antena jak w opisie obok.
Możesz też pokusić się o Przysuchę/Kozłowiec. Obecnie są tam 2 Muxy. Po 17 czerwca dojdzie też Mux-3:
http://radiopolska.pl/wykaz/pokaz_lokal ... hp?pid=108
Powodzenia w ustawieniu anteny.

misio40

Re: Odbiór DVB-T w woj. mazowieckim (PD)

Post autor: misio40 »

Dzieki! :)

pablo82
Posty: 312
Rejestracja: 29 grudnia 2008, o 11:24
Odbiornik: Tv Samsung UE32F5000 Tv Samsung LE26D450
Radio Dual DAB+14
Instalacja antenowa: Ant. EMME ESSE UNI LINE LOG 5-60 VHF UHF + rozgał. Signal R2 + 30 m kabla RG6Cu
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Święty Krzyż/Kozłowiec/Radom Wacyn

Re: Odbiór DVB-T w woj. mazowieckim (PD)

Post autor: pablo82 »

Witam. Jak podaje serwis --------- - Jeszcze w kwietniu 2014 roku uruchomionych zostanie 27 nowych emisji MUX 3: w tym nowa emisja na k.42 z Dęblina/Ryki (z mocą 4kW). Przy czym jak się dobrze temu można przyjrzeć, to na tym samym kanale tj.42 nadaje obecnie MUX-3 ale z Radomia/Wacyn (ze sporą mocą bo 50kW). Tak się właśnie składa, iż mój kierunek na Radom pokrywa się nieznacznie z kierunkiem na Dęblin (nawet dawne stacje tv z analogu u mnie w Skarżysku odbierały oraz stacje radiowe obecnie). Także z odbiorem MUX-3 z Wacyna w tym TVP Warszawa na południu woj. Mazowieckiego i północy woj. Świętokrzyskiego mogą być problemy, chyba, że będzie odbierać i TVP Warszawa i TVP Lublin na tym samym kanale. Przy czym na odbiór TVP Lublin bym nie liczył, bo to za mała moc nadawania z nadajnika Dęblin/Ryki.

Rogall
Posty: 8
Rejestracja: 28 września 2014, o 17:02
Odbiornik: Wiwa HD95
Instalacja antenowa: Dipol 19/21-60 DVB-T
3m nad ziemią.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Przysucha-Kozłowiec

Re: Odbiór DVB-T w woj. mazowieckim (PD)

Post autor: Rogall »

Witam. A może ktoś powiedzieć, bo w sumie nigdzie nie widzę informacji ale chyba do wczoraj miała być modernizacja obiektu Raszyn. Została ona zakończona, stacje TV idą już z pełną mocą czy jeszcze nie?? Pozdrawiam.

edit:
widzę że na stronie głównej zmieniła się data prac modernizacyjnych z 27 września na 20 października niemal miesiąc czasu, ciekawe ile będzie jeszcze przesunięć i czym są one spowodowane?

mularzbo
Posty: 2
Rejestracja: 13 stycznia 2015, o 15:01
Odbiornik: WBUDOWANY
SAMSUNG 40UE5500
Instalacja antenowa: ANTENA POKOJOWA SZEROKOPASMOWA ASP 6-60
Nadajnik - obiekt nadawczy: ŚWIETY KRZYŻ

MUX 2 IŁŻA koło Radomia

Post autor: mularzbo »

witam, mój problem wygląda następująco

mieszkam w okolicach iłży, antene mam skierowaną na święty krzyż odległość około 50km
korzystam z instalacji antenowej (antena szerokopasmowa asp 6-60, antena pokojowa) z wzmacniaczem,

problem polega na tym, że mux 1 i 3 łapie równocześnie na 100 % sygnału i 100% jakości sygnału, a mux 2 na o%. natomiast jak przestawię antenę to jest sytuacja odwrotna mux 2 na 100% a pozostałe na 0. antena musi być przestawiona około o metr w dół a nie przekręcona, rzadko zdarza mi sie złapać aby wszystkie muxy działaly równocześnie, a jak już to mi się uda to po jakimś czasie mux 2 zanika.

proszę o pomoc jak to rozwiązać, ponieważ nie umię tego wyśrodkować aby działaly wszystkei kanały

mularzbo
Posty: 2
Rejestracja: 13 stycznia 2015, o 15:01
Odbiornik: WBUDOWANY
SAMSUNG 40UE5500
Instalacja antenowa: ANTENA POKOJOWA SZEROKOPASMOWA ASP 6-60
Nadajnik - obiekt nadawczy: ŚWIETY KRZYŻ

Re: Odbiór DVB-T w woj. mazowieckim (PD)

Post autor: mularzbo »

ale skoro łąpie sygnał na 100% tylko, że w innym miejscu czyli nie jest to wina anteny bo nadajniek jest ten sam święty krzyż. moi znajomi korzystają z anteny pokojowej i jakość problemu nie mają i łapią wszytskie muxy z położenia anteny w tym samym miejscu.

myslałem że to kwestia wyśrodkowania anteny, co mi nei wychodzi bo gubi mi mux 2

Awatar użytkownika
Domel28
Posty: 945
Rejestracja: 22 października 2012, o 13:58
Odbiornik: Sharp LC-32HI3422E Cabletech URZ0324
Opticum STB HD N2
Instalacja antenowa: Yagi 19el. + wzmacniacz pol. V Słowacja
Pokojowa ASP-4, - św.Krzyż
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Święty Krzyż, Bardejov (SK)

Re: Odbiór DVB-T w woj. mazowieckim (PD)

Post autor: Domel28 »

Czy to jest taka antena http://www.hurt.com.pl/antena-pokojowa- ... p9404.html ? Czy próbowałeś odbioru z zewnątrz? Wogóle lepszym rozwiązaniem byłaby antena pasywna zawieszona na dworze. Przy pokojowej i odległości 50km różne cuda mogą się dziać.
P.S. Nic nie piszesz o lokalnych warunkach odbiorczych czy są jakieś przeszkody w kierunku nadajnika budynki, lasy itp. .

garczi
Posty: 2
Rejestracja: 23 stycznia 2015, o 13:59

Odbiór dvbt

Post autor: garczi »

Witam,
od kilku dni korzystam z telewizji naziemnej, niestety mieszkam w centrum miasta w bloku na 3 pietrze i z kazdej strony otaczaja mnie wieżowce 10pietrowe. Odbieram tylko mux 3 z niewielkimi szumami chodz w Radomiu jest mozliwy odbiór wszytkich.
Obecne używam dekodera WIWA HD 50 i anteny panelowej DVB-T 100dBuV ( http://[nie podajemy linków do serwisów aukcyjnych]/najmocniejsza-antena- ... 85271.html )
Czy w mojej sytuacji jest mozliwy odbior wszystkich muxow bez zakłóceń ? Jesli tak to jakiej antety najlepiej użyć?

Pozdrawiam.

edit/ Pisownia PL! Regulamin forum.

pablo82
Posty: 312
Rejestracja: 29 grudnia 2008, o 11:24
Odbiornik: Tv Samsung UE32F5000 Tv Samsung LE26D450
Radio Dual DAB+14
Instalacja antenowa: Ant. EMME ESSE UNI LINE LOG 5-60 VHF UHF + rozgał. Signal R2 + 30 m kabla RG6Cu
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Święty Krzyż/Kozłowiec/Radom Wacyn

Re: Odbiór DVB-T w woj. mazowieckim (PD)

Post autor: pablo82 »

@garczi z racji tego, iż Radom to moje "niedalekie" okolice proponuję Ci taki zestaw do odbioru- zwłaszcza na Św. Krzyż:
Antena kierunkowa Yaga 19/21-69
Obrazek
Do niej taki symetryzator:
Obrazek
i na końcu przewodu przy tv taki wtyk antenowy zakończony F-ką:
Obrazek
Jakbyś miał nadal kłopoty z odbiorem na symetryzatorze, to wstaw zamiast niego słaby wzmacniacz ekranowany LNA-101 (15dB) oraz zasilacz regulowany:
Obrazek
Natomiast co do odbioru w przyszłości Mux-8 na pasmo VHF wystarczy taka siatka:
Obrazek
+ taki symetryzator:
Obrazek
Powodzenia w odbiorze DVB-T.
Ps. identycznej odpowiedzi udzieliłem Ci również na zaprzyjaźnionym forum S*tkuriera. Wkleiłem ją też tutaj, bo byćmoże informacja ta przyda się również tutejszym użytkownikom tego forum.

Zablokowany