Odbiór DVB-T w woj. mazowieckim (WSCH)

piotrek88

ukierunkowanie anteny

Post autor: piotrek88 »

Witam!

Mam pytanko obecnie odbieram mux 3 i kanały analogowe Polsat i TVP Info z tym że mam dwie anteny jedną ukierunkowaną (siatkową) na Ciechanów natomiast drugą pokojową zamontowaną na dachu ukierunkowaną na Sierpc z której odbieram analogową TVP 1 i TVP 2 mieszkam w Zielonej w pow. żuromińskim w woj. Mazowieckim w związku z tym chciałem zapytać która antena odbiera Mux 3 ponieważ gdy mam włączony zasilacz od siatkowej to na TVP 1 i TVP2 są odbicia a Mux 3 odbiera i z jednej i z drugiej i nie wiem która antena jest właściwa do odbioru Mux3 a przy okazji chciałem zapytać może ktoś wie kiedy w mojej lokalizacji będzie można odbierać Mux2? Czekam na odpowiedzi pozdr ;)

_chris_

Re: ukierunkowanie anteny

Post autor: _chris_ »

Programy cyfrowe: mux-2 (k57) oraz mux-3 (k35) powinieneś odbierać z Płocka (Rachocin). Czyli anteną skierowaną w kierunku Płocka. Ale może być też tak, że odbierasz obydwiema - tak już bywa natura sygnałów cyfrowych. Trzeba je po prostu podłączyć osobno do TV i będziesz wiedział na pewno.

Przeskanuj odbiornik - powinien znaleźć kanały z mux-2.

piotrek88

Re: ukierunkowanie anteny

Post autor: piotrek88 »

Dziękuje za odpowiedzź już mam programy z Mux 2 tzn: Polsat, TVN, TV4, TV Puls i TVN siedem nie wiem aby dlaczego poniewaz w sumie mam 10 programów z tym że na kanale 11, 12, 13 mam obraz kontrolny nie wiem czy tam coś jeszcze będzie. Chciałem jeszcze zapytać kiedy będzie wyłączony może ktoś wie sygnał analogowy Polsatu i TVP Info z Ciechanowa i czy po wyłączeniu nadajnika analogowego ww programów w Ciechanowie będzie można odbierać jakieś cyfrowe czy tylko z Sierpca jest możliwość? :)

_chris_

Re: ukierunkowanie anteny

Post autor: _chris_ »

Kiedyś na pewno wyłączą analogi, ale kto to może teraz wiedzieć? Były kiedyś jakieś harmonogramy, ale teraz tak wszystko jest zagmatwane, że, jak to można powiedzieć - jest tylko siwy dym...

Co do nadajników cyfrowych i harmonogramu ich włączania - popatrz tam: http://przelaczenie.eu/

piotrek88

Re: ukierunkowanie anteny

Post autor: piotrek88 »

Dziękuje za udzielenie mi odpowiedzi ta naziemna telewizja cyfrowa to fajna rzecz ze zwykłej anteny można odbierać aż 10 programów, ale jeśli by ktoś posiadał jakiekolwiek informację na temat wyłączania nadajników analogowych to bardzo proszę pisać :D

Krzysztof Kabaj

Odbiór, ukierunkowanie anteny

Post autor: Krzysztof Kabaj »

Witam.

Na początku pragnę przywitać szanowne grono Kolegów na tym forum.
Przejdę od razu do sedna. Mianowicie mieszkam w miejscowości Rudka, gm. Mrozy pod Mińskiem Mazowieckim. Specyfika tej lokalizacji polega na tym, że znajduję się mniej-więcej w połowie odcinka Raszyn - Łosice. Teren lekko pagórkowaty z wysokim starodrzewiem, dom usytuowany na wzniesieniu. Jeżeli odbierać sygnał to tylko anteną(ami) zewnętrzną. I teraz : próbować "łapać" Raszyn czy Łosice ?. Na tą chwilę są to dywagacje, anteny nie nabyłem jeszcze i powiem szczerze, że nie chciałbym wydać pieniędzy tylko po to by przekonać się, że nie mam odbioru ani z Łosic ani z Raszyna.
Będę wdzięczny Kolegom za sugestie, rady, jak również krytykę.

Pozdrawiam świątecznie,
Krzysztof.

MaciekS

Re: Odbiór, ukierunkowanie anteny

Post autor: MaciekS »

Krzysztof Kabaj pisze:
Pączek pisze:o Boże........
A cóż Bóg może mieć z tym wspólnego ;) ...
Z której strony zagrzmi w tę trzeba kierować antenę !

_chris_

Re: Odbiór, ukierunkowanie anteny

Post autor: _chris_ »

Krzysztof Kabaj pisze: Na tą chwilę są to dywagacje, anteny nie nabyłem jeszcze i powiem szczerze, że nie chciałbym wydać pieniędzy tylko po to by przekonać się, że nie mam odbioru ani z Łosic ani z Raszyna.
taka możliwość, że w twojej lokalizacji nie ma odbioru, istnieje oczywiście, tylko, że jest taka trochę malutka... :D A poważniej, czy my jesteśmy jasnowidzowie - przecież nawet to, że gdyby sąsiad nie odbierał DVB-T, nie oznaczałoby, że i ty nie możesz. Lub odwrotnie.

Powinieneś spokojnie odebrać Raszyn, może nawet przy dobrej antenie udałoby się odebrać PKiN i TVN Wawa. Z łosicami: mux-2 to powinien być na 100%, gorzej z mux-3, bo tam jest mała moc. W sumie - antenę na dach i próbować. Tylko pamiętaj, że TV lub dekoder mają zwykle dużo lepsze czułości od tunerów USB.

Poczytaj ten wątek http://forum.emitel.pl/viewforum.php?f=39, a propos wyboru anteny. Ja bym wrzucił na na początek na dach coś porządnego (DAT HD, UHF200...) i zobaczył, jak się odbiera. Jak byłyby jakieś problemy - wtedy dołożyłbym ewentualnie wzmacniacz.

A, i kabel antenowy - najlepiej czarny, żelowany (np. Triset 113).

I popatrz sobie tam: http://www.dvbtmap.eu/ - opcja "Odległość i profil terenu"

inubero

Re: Odbiór DVB-T w woj. mazowieckim (WSCH)

Post autor: inubero »

Witam

Ja zastanawiam się nad kartą eyeTV Hybrid do mojego Mac'a. Czy ta mała antenka pokojowa dołączona do tej karty wystarczy by odbierać dobry sygnał z nadajnika. Najbliższy nadajnik mam na PKiN w Warszawie - 8km w linii prostej, a następny w Raszynie - 14km w linii prostej. Okna mam skierowane na Raszyn - 4 piętro. Niestety są przede mną bloki...

Nie mam możliwości powieszenia anteny zewnętrznej - pozostaje jedynie pokojowa.
Mieszkam na Skoroszach (Ursus).
Jakieś rady?

Pozdrawiam

janek 77

Re: Odbiór DVB-T w woj. mazowieckim (WSCH)

Post autor: janek 77 »

inubero pisze:Jakieś rady?
Mam znajomych w Ursusie odbierają z takiej małej anteny.
CO i tak nic nie mówi czy ty będziesz miał odbiór. Trochę kabla i pochodzić po pokoju.

Co do rad. To koszmarnie drogi tuner.
Kup tańszy np tuner do N-ki za 50 zł i popracuj nad sterownikiem albo kup sobie za niewiele więcej telewizor 8-)

inubero

Re: Odbiór DVB-T w woj. mazowieckim (WSCH)

Post autor: inubero »

janek 77 pisze:
inubero pisze:Jakieś rady?
Mam znajomych w Ursusie odbierają z takiej małej anteny.
CO i tak nic nie mówi czy ty będziesz miał odbiór. Trochę kabla i pochodzić po pokoju.

Co do rad. To koszmarnie drogi tuner.
Kup tańszy np tuner do N-ki za 50 zł i popracuj nad sterownikiem albo kup sobie za niewiele więcej telewizor 8-)

Telewizor??!!

Mam 27 calowego iMaca więc prędzej kupie tuner niż nowe TV ;P

Jaki dobry tuner TV zewnętrzny z wyjściem HDMI możecie ewentualnie polecić + jaka do niego antena

_chris_

Re: Odbiór DVB-T w woj. mazowieckim (WSCH)

Post autor: _chris_ »

@ inubero:
tu masz cały wątek o dekoderach, może któraś z Wiw...

janek 77

Re: Odbiór DVB-T w woj. mazowieckim (WSCH)

Post autor: janek 77 »

ja nie dałbym 500zł za tuner USB na starym chipie. Ale używanie MAC kosztuje
Choć wydaje mi się ze można dopasować inne tunery na tych samcyh chipach z dedykowanych na Windows do korzystania na MAC.
27 " to oczywiście na tyle imponujące że nowy TV nie jest konieczny
Nie jesteśmy jasnowidzem. mogło się okzać że masz 13.3' cala lapka
Tunery STB HDMI do TV są wymieniane w dziale
http://forum.emitel.pl/viewforum.php?f=36
Choć może ktoś z użytkowników wymieni konkretny model to dalsza dyskusja w tamtym dziale wydaje się bardziej sensowna

inubero

Re: Odbiór DVB-T w woj. mazowieckim (WSCH)

Post autor: inubero »

No tu się z tobą zgodzę. Za 1/3 tej ceny można mieć już zewnętrzny tuner.


Zastanawiam się nad Ferguson Ariva T60 / T65. Dziś wybiorę się do Euro i może dokonam jakiegoś zakupu. Mam możliwość podłączenia wszystkiego co ma wyjście HDMI do mojego Mac'a i używanie go jako telewizora. Jest to chyba lepsza opcja niż tuner na USB.

Dzięki za pomoc :) Jak podłączę wszystko dam znać jak to jest u mnie z sygnałem.


Pozdrawiam

janek 77

Re: Odbiór DVB-T w woj. mazowieckim (WSCH)

Post autor: janek 77 »

nie ma sprawy.
Ale skoro to jest omawiane to udało się komuś dopasować sterownik od
np EyeTV DTT który jest na DIB7700 do jakiegooś innego tunera na tym chipie?
Albo ADB DVB-T USB Stick tuner od N-ki na Abilis do pracy na MAC?

inubero

Re: Odbiór DVB-T w woj. mazowieckim (WSCH)

Post autor: inubero »

Mam drobny problem z odbiorem.

Dekoder znalazł mi tylko 1 kanał - Polsat HD, jakość 95% moc 93%



Jakieś rady jak znaleźć inne kanały??!!

janek 77

Re: Odbiór DVB-T w woj. mazowieckim (WSCH)

Post autor: janek 77 »

Poszukaj lepiej innej anteny nawet od tunera USB i połaż szukając odbioru . Jakaś bez wzmacniacza

Vivanco TVA 302 to raczej kicha. I to daje problem.

inubero

Re: Odbiór DVB-T w woj. mazowieckim (WSCH)

Post autor: inubero »

Udało mi się ustawić antenę. Nie wszystkie kanały odbiera idealnie może jest szansa na lepszy odbiór??!!


Częstotliwość | Moc | Jakość
690 | 93% | 95%
538 | 93% | 95%
770 | 0% | 0%
746 | 93% | 30-95% co chwile to inna...
730 | 93% | 30-95% co chwile to inna...


Z tego co udało mi się wygrzebać na stronie emitel to tylko na tych częstotliwościach są nadawane jakieś kanały.
Jest jakiś sposób na poprawienie jakości na częstotliwościach 746 i 730??

Może wymiana anteny na inną??!! Tylko jaką?? W grę wchodzą tylko pokojowe...

Łącznie znalazło mi 17 kanałów.

janek 77

Re: Odbiór DVB-T w woj. mazowieckim (WSCH)

Post autor: janek 77 »

poszukaj anteny bez wzmacniacza. Przetestuj jakąs z symetryzatorem. W wątku antenowy jest więcej porad
http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f=39&t=845

Ja testowałem antena ATRAX. Dobry rezultat a blisko nadajnika wiele osób w Warszawie używa antenki od tunerów USB . Dobrze ustwiona tez wystarcza

blondynka

Re: Odbiór DVB-T w woj. mazowieckim (WSCH)

Post autor: blondynka »

inubero pisze:Witam

Ja zastanawiam się nad kartą eyeTV Hybrid do mojego Mac'a. Czy ta mała antenka pokojowa dołączona do tej karty wystarczy by odbierać dobry sygnał z nadajnika. Najbliższy nadajnik mam na PKiN w Warszawie - 8km w linii prostej, a następny w Raszynie - 14km w linii prostej. Okna mam skierowane na Raszyn - 4 piętro. Niestety są przede mną bloki...

Nie mam możliwości powieszenia anteny zewnętrznej - pozostaje jedynie pokojowa.
Mieszkam na Skoroszach (Ursus).
Jakieś rady?

Pozdrawiam
Witaj!
I jak Twoj odbiór? Udalo sie?
Ja mam podobny problem - tylko antena pokojowa wchodzi w gre ale mieszkam w rembertowie.. ciekawi mnie, czy Tobie sie udalo cos odebrac.
Daj znac, prosze.
Pozdrawiam

Zablokowany