Emisja TVN HD

viva0
Posty: 67
Rejestracja: 25 września 2011, o 22:17
Odbiornik: NBO lub TV
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Sucha góra

Re: Emisja TVN HD

Post autor: viva0 »

Tomasz Berezowski pisze:
djtom pisze:Na prośbę Pana Tomasza podsumowuję pytania do Niego dotyczące TVN HD w DVB-t w Warszawie od grudnia. Umyślnie pomijam jęki typu "dlaczego mi nie odbiera i kiedy będzie odbierać a jak nie można odbierać to czy można czegoś innego nadawać".

1. Różnica obrazu między Polsatem HD a TVN HD w dvb-t jest widoczna gołym okiem. Czy w ramach emisji "testowych" jest planowane dalsze polepszanie jakości?

2. Czy planowane jest w ramach emisji "testowych" włączenie funkcji "subtitles"? Brakuje tego szczególnie w piątkowych superkinach.

3. Pojawiło się podobne do powyższego pytanie dotyczące telegazety.

4. Czy programy Fakty, Sport i Pogoda są nadawane (nagrywane, nie znam fachowego słownictwa, chodzi mi o to że podczas tych programów mam wrażenie że jakość obrazu spada) w HD? Pojawiła się informacja że podobnie jak w Polsacie nie są. Prośba o dementi.

5. Najważniejsze pytanie nurtujące największą liczbę osób. Czy TVN HD w 2012 roku powiększy swój zasięg w dvb-t?

Ze swojej strony dziękuję za odpowiedzi. Uszanowanie za to że się Panu chce ;)
1. Ja tam żadnej różnicy nie widzę. Oczywiście może się zdarzyć, że na jednym programie leci HD, a na drugim upscal, wtedy różnica będzie.
2. Napisy są nadawane.
3. Telegazeta jest nadawana.
4. Fakty, Sport i Pogoda nie są jeszcze nadawane w HD.
5. Nie sądzę. Może po wyłączeniu analogu, ale zależy to od decyzji regulatorów.
Co do podpunktu 5 oby był TVNHD razem Polsatem i oby po analogu i zadarmo
Czekam też na też na to było 4 kanały HD o ile jedynka i dwojka TVP bedą bezwzglednie HD nietylko od olimpiady i Euro 2012 a na jak najdłużej co do materiałów jakie mają jest ich niewiele najwiecej jest TVN-ie choć ponoć w tym kwartale mogą rozpocząć nadawać HD bo już od paru miesiecy tylko widać jak kręcą.
Ostatnio zmieniony 2 lutego 2012, o 13:46 przez viva0, łącznie zmieniany 1 raz.

Jahrek

Re: Emisja TVN HD

Post autor: Jahrek »

Tomasz Berezowski pisze:W TVN SD są nadawane napisy DVB, w TVN HD napisy są nadawane w teletekscie. Obydwie wersje powinny być poprawnie wyświetlane przez telewizor. Proszę podac model telewizora, sprawdzę u producenta ten objaw. Bo napisy w TXT nadajemy w taki sposób, że telewizor powinien je wywoływać tak samo (tym samym guzikiem na pilocie) jak napisy DVB.
Ferguson Ariva T-55 wykrywa te napisy (w menu napisów pojawia się opcja TTX Polski), jednak nie wyświetla ich. Nie jest to problem z nakładaniem napisów na obraz, ponieważ strona 777 telegazety działa prawidłowo. Podobnie jest w przypadku Wiwy HD90. Jeśli mógłby Pan to sprawdzić, byłbym bardzo wdzięczny.

Awatar użytkownika
Drekan
Posty: 1065
Rejestracja: 12 stycznia 2010, o 13:15
Odbiornik: Samsung 32C650
Instalacja antenowa: ATX 55, antena siatkowa z SWA-49 w polaryzacji wertykalnej
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne, Ostrawa, Čadca

Re: Emisja TVN HD

Post autor: Drekan »

TVN Player pojawił się już w Samsungach serii C, więc i w Panasonicu też powinien być lada dzień. 8-)

puc15

Re: Emisja TVN HD

Post autor: puc15 »

Dzisiaj podczas programu Ugotowani zauważyłem, że wszystko co jest intensywnie czerwone mruga. Na reklamach to się nie działo, na innych kanałach, między innymi na zwykłym tvn też nie. Czym to może być spowodowane?

geolog

Re: Emisja TVN HD

Post autor: geolog »

prawdopodobnie to kwestia Twojego odbiornika

Awatar użytkownika
bogdanzieba
Posty: 1412
Rejestracja: 21 września 2010, o 23:52
Miejscowość: Nowa Dęba
Odbiornik: WIWA H.265 Maxx, Ferguson Ariva 254 Combo
Instalacja antenowa: Tri Digit z symetryzatorem, MaximumUHF200
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN PKiN/TON Tarnobrzeg-Machów

Re: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn

Post autor: bogdanzieba »

Jakie są moce nadawcze Polsatu HD i TVN HD?

Bo według Radiopolski to Polsat HD 2 kW a TVN HD 3 kW. Coś nie tak.

http://radiopolska.pl/wykaz/pokaz_lokal ... hp?pid=160

Awatar użytkownika
BadBoy475
Posty: 286
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Okolice Opoczna
Odbiornik: TV Samsung QE65Q80R,
RPi4 + TV Hat
Instalacja antenowa: ATX-55
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Przysucha

Re: Emisja TVN HD

Post autor: BadBoy475 »

POLSAT HD kanał 29 moc 2kW ERP
TVN HD kanał 53 moc 0,87kW ERP

nkp123

Re: Emisja TVN HD

Post autor: nkp123 »

A EPG na TVN HD lezy i kwiczy. ;)

nkp123

Re: Emisja TVN HD

Post autor: nkp123 »

Witam. Widzę (a właściwie to nie widzę), że nie ma napisów na TVN HD, pomimo występowania ich znaczników. Czy można by było uruchomić działające napisy na TVN HD?

rradek21
Posty: 124
Rejestracja: 31 października 2011, o 18:52
Miejscowość: Nasielsk
Odbiornik: GENIATECH MyGica T230A
Instalacja antenowa: Televes DAT HD Boss Mix 790 LTE 149421
Nadajnik - obiekt nadawczy: Warszawa/Raszyn

Re: Emisja TVN HD

Post autor: rradek21 »

2 razy TVN HD mi złapalo

Pączek

Re: Emisja TVN HD

Post autor: Pączek »

Jestem pewien na 100 procent że moc TVN HD została zwiększona. Obecnie mam 80-83% a jeszcze tydzien temu 65-70% Czy ktoś może to potwierdzić ?
Lokalizacja moja to: zachodnia część powiatu nowodworskiego - 38km PKiN

rradek21
Posty: 124
Rejestracja: 31 października 2011, o 18:52
Miejscowość: Nasielsk
Odbiornik: GENIATECH MyGica T230A
Instalacja antenowa: Televes DAT HD Boss Mix 790 LTE 149421
Nadajnik - obiekt nadawczy: Warszawa/Raszyn

Re: Emisja TVN HD

Post autor: rradek21 »

Nic nie zostało zwiększone, jestem z Nasielska czyli tam z okolic i wcześniej jak były mrozy to wogole nie łapałem TVN HD a teraz jak jest na plusie to bez żadnych problemów... Przed zima tak samo bylo

waldzio21

Re: Emisja TVN HD

Post autor: waldzio21 »

Ja też mam dwa TVN HD i łapało mi tylko jak były duże mrozy. Teraz bez problemu odbierają oba. Nie wiem czemu są dwa ale jeden ma numer 32 a drugi 39.

zaremba2

Re: Emisja TVN HD

Post autor: zaremba2 »

Potwierdzam. Dawniej tvn hd był na granicy zasięgu (sama pixeloza) w tym momencie 60%. Praga Południe

Pączek

Re: Emisja TVN HD

Post autor: Pączek »

Coś mi się wydaje że za stabilnie jak na propagację.....Moim zdaniem TVN HD nadaje już z min 3kW

nkp123

Re: Emisja TVN HD

Post autor: nkp123 »

Zwiekszona propagacja moze utrzymywac sie przez dluzszy czas. Jakis czas temu przez okolo tydzien na mojej obecnej instalacji antenowej mialem sygnal (sila/jakosc) 94/100 na TVN HD, na pozostalych MUXach 97-99/100, kiedy zwykle mam na TVN HD 75/100 a na pozostalych MUXach 90-94/100.

Chociaz, moze cos zmieniono: w tej chwili na TVN HD mam sygnal 91/100, na pozostalych MUXach 90-94/100 (czyli standard) ;)

painmaker

Re: Emisja TVN HD

Post autor: painmaker »

witam,
od kilku dni mam taki problem z TVN HD. zawsze działał ok, a od ostatnich testów łapię TVN HD, ale po wyłączeniu telewizora kanał znika, mam czarny obraz, ale ramówka itp. normalnie się wyświetla, czasem przez chwilę przy włączeniu kanału jest może 1 sekunda dźwięku ale obrazu brak. po automatycznym nastrojeniu kanałów normalnie go znowu znajduje i działa, ale po wyłączeniu i włączeniu TV kanał znika.
wie ktoś, o co tu biega? :shock:

_chris_

Re: Emisja TVN HD

Post autor: _chris_ »

@ painmaker:
jest mniej więcej jak było, przynajmniej na Mokotowie, więc wygląda, że musisz popatrzeć w swoją instalację antenową...

nkp123

Re: Emisja TVN HD

Post autor: nkp123 »

Problem software w telewizorze. Spróbuj przywrócić ustawienia fabryczne.

painmaker

Re: Emisja TVN HD

Post autor: painmaker »

przywracania ustawień fabrycznych jako takich nie mam, jedynie zerowanie wszystkiego i potem całkowita inicjalizacja wszystkiego od nowa (ale to chyba to samo co przywróc. ust. fabrycznych). niestety nie pomogło. po wyszukaniu TVN HD poziom sygnału jest wysoki, po wyłączeniu i włączeniu TV obraz znika, a poziom sygnału jest niski/średni. dziwne :?

Zablokowany