testy TV mobilnej ... było TEST2 i TEST3

nkp123

Re: TEST2 i TEST3

Post autor: nkp123 »

Aha, przepraszam, nie doczytałem - to może chodzi też o DVB-H.

pgrzes
Posty: 158
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ostrava

Re: TEST2 i TEST3

Post autor: pgrzes »

belzebiusz pisze:Program MediaInfo. "Oryginalna nazwa sieciowa: Astra Satellite Network 19,2'E"
No tak. ONID ustawiony na 1 :o.

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: TEST2 i TEST3

Post autor: Krosnoludek »

Solorz-Żak posiada więcej telewizyjnych częstotliwości niż telewizja publiczna
Obrazek
Największy skok na telewizyjny eter od 1994 r. Zygmunt Solorz-Żak ma najwięcej częstotliwości cyfrowych w telewizji. Zgodnie z niedoskonałym prawem.
ciąg dalszy: http://wyborcza.biz/biznes/1,101558,112 ... wosci.html
oraz: http://satelitarne.tv/index.php?option= ... &Itemid=84
Ostatnio zmieniony 28 lutego 2012, o 16:31 przez Krosnoludek, łącznie zmieniany 3 razy.

nkp123

Re: TEST2 i TEST3

Post autor: nkp123 »

http://satelitarne.tv/index.php?option=com_content&view=article&id=877:solorz-ak-posiada-wicej-telewizyjnych-czstotliwoci&catid=37:cyfrowy-polsat&Itemid=84 pisze:Jej zdaniem to, że kanały są widoczne w telewizorach w fazie testów, jeszcze o niczym nie świadczy.

Również Agnieszka Ogrodowczyk, dyrektor departamentu strategii Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, twierdzi, że testowane kanały nie są naziemną telewizją cyfrową, gdyż "nie można ich odbierać z anteny naziemnej".
Ahhh, ta polska mentalność. Haha, jeżeli nadają w standardzie DVB-T to jest to naziemna telewizja cyfrowa - a to, czy stacjonarna, czy mobilna, to zależy już tylko od użytkownika, który będzie w różnoraki sposób ją wykorzystywał ;)

Nie można odebrać ich z anteny naziemnej? Ba, ja je jakoś odbieram na moim naziemnym ATX-91 Obrazek

Awatar użytkownika
JaroslawMroczkowski
Administrator
Posty: 2596
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: testy TV mobilnej ... było TEST2 i TEST3

Post autor: JaroslawMroczkowski »

Jeśli wasze odbironiki DVB-T odebrały "testy telewizji mobilnej" dajcie znać na jakich pozycjach zostały one umieszczone na liście programów.
Od wczoraj powinny być umieszczane na końcu listy (przy sortowaniu po SIDach lub LCNach).

krajes
Posty: 34
Rejestracja: 27 lutego 2012, o 10:22
Odbiornik: Samsung TV LED
Instalacja antenowa: Telmor Digit Max HD 25dB+
Nadajnik - obiekt nadawczy: Białystok Krynice

Re: testy TV mobilnej ... było TEST2 i TEST3

Post autor: krajes »

Mi wczoraj wyszukały się na kanałach od 2> na 1 był polsat.

nkp123

Re: testy TV mobilnej ... było TEST2 i TEST3

Post autor: nkp123 »

Moj TV nie obsluguje sortowania po LCN, jednak zgadza sie - LCN programow mobilnych jest wieksze od LCN programow nadawanuch w ramach MUX1 - MUX3.

belzebiusz
Posty: 2505
Rejestracja: 5 grudnia 2011, o 15:35
Odbiornik: .
Sony KDL-42W805A
Not Only TV LV5T Deluxe (USB)
Instalacja antenowa: 19-elementowa Yagi
z symetryzatorem,
na kominie
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN: Siedlce/Łosice i Dęblin/Ryki

Re: testy TV mobilnej ... było TEST2 i TEST3

Post autor: belzebiusz »


geolog

Re: testy TV mobilnej ... było TEST2 i TEST3

Post autor: geolog »

Sony ustawia testy na kanałach od 31 do 45

Awatar użytkownika
JaroslawMroczkowski
Administrator
Posty: 2596
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: testy TV mobilnej ... było TEST2 i TEST3

Post autor: JaroslawMroczkowski »

Jeśli już muszą być widoczne na telewizorach, w sumie nie wiem dlaczego, to tak właśnie powinno być.
Programy "mobilnego" DVB-T na końcu listy, żeby nie utrudniały koszytania z programów "stacjonarnego" DVB-T.

belzebiusz
Posty: 2505
Rejestracja: 5 grudnia 2011, o 15:35
Odbiornik: .
Sony KDL-42W805A
Not Only TV LV5T Deluxe (USB)
Instalacja antenowa: 19-elementowa Yagi
z symetryzatorem,
na kominie
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN: Siedlce/Łosice i Dęblin/Ryki

Re: testy TV mobilnej ... było TEST2 i TEST3

Post autor: belzebiusz »


Wiking

Re: testy TV mobilnej ... było TEST2 i TEST3

Post autor: Wiking »

Nie wiem po co te bzdury powielane są nawet tu na forum? Solorz-Żak nie będzie miał trzynastu kanałów w Naziemnej Telewizji Cyfrowej. Możecie być spokojni. Możecie być spokojni także o to, że nie będzie wykorzystywał technologi DVB-T do nadawania telewizji mobilnej.

suromarek

Re: testy TV mobilnej ... było TEST2 i TEST3

Post autor: suromarek »

Oby tylko to nie była prawda przecież to jest telewizja dvb-h prezes UKE stwierdziła że to jest telewizja której nie da się odebrać za pomocą anten naziemnych, Solorz próbuje tylnymi drzwiami wprowadzić swoją mini platformę płatną praktycznie dostępną dla wszystkich. Dlaczego w polsce multipleksów fta jest tylko 3 a Solorza
Sony ustawia testy na kanałach od 31 do 45
Pewnie niedługo jak wyłączą telewizję analogową będą starej babci wciskali tuner z modułem bo bez tego nie odbierze telewizji a polsat będzie miał 30 milionów abonamentów

krajes
Posty: 34
Rejestracja: 27 lutego 2012, o 10:22
Odbiornik: Samsung TV LED
Instalacja antenowa: Telmor Digit Max HD 25dB+
Nadajnik - obiekt nadawczy: Białystok Krynice

Re: testy TV mobilnej ... było TEST2 i TEST3

Post autor: krajes »

Niewiem co dla Was w tym dziwnego, tak się robi interesy. Legalne interesy, częstotoliwości kupiono za pieniądze od INFO TV FM.

qrzy
Posty: 214
Rejestracja: 24 grudnia 2011, o 13:33
Odbiornik: SDRplay, Nesdr mini 2, Dual Dab 4, Samsung 32"
Instalacja antenowa: Discone # 3-el UKF # Ant.Logarytm. # Yagi UHF
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica, Krzemionki, Wieża Ciśnień

Re: testy TV mobilnej ... było TEST2 i TEST3

Post autor: qrzy »

Oni zastosowali ciekawą sztuczkę. Specyfikacja DVB pozwala na mieszanie ze sobą przekazów tradycyjnych i mobilnych w jednym multipleksie, co oznacza, że telewizory będą widziały swój przekaz, a telefony komórkowe i inne urządzenia mobilne swój.

Dzięki temu Cyfrowy Polsat będzie mógł umieścić osiem programów i sprzedawać karty dekodujące. Nieco wcześniej satkurier mówił o obecności w multipleksie TVP Sport i Comedy Central, także może być ciekawie. Chciałbym, aby znalazły się również takie programy jak Eurosport czy National Geographic, ale to tylko dywagacje 8-)

Zastanawia mnie jedynie na jakich obiektach, z jakimi mocami i polaryzacją będą nadawane te programy. Początkowo przyznano polaryzację pionową, która pozwala na uruchamianie sieci na zajętych już kanałach i czasem lepiej się sprawdza w odbiorze przenośnym.

Jeżeli oferta będzie przeznaczona również dla odbiorców domowych, to niestety, ale obecny operator będzie musiał wnioskować w UKE o zmianę polaryzacji na poziomą, lub mieszaną.

-----

PS. Wolałbym aby ten temat przeniesiono do jakiegoś otwartego działu, ponieważ wkrótce to czeka nas wszystkich. 12 marca mają zostać ujawnione szczegóły.


----

Oops. Pominąłem jedną stronę.
Ostatnio zmieniony 2 marca 2012, o 19:12 przez qrzy, łącznie zmieniany 1 raz.

Wiking

Re: testy TV mobilnej ... było TEST2 i TEST3

Post autor: Wiking »

[quote="qrzy"]Zastanawia mnie jedynie na jakich obiektach, z jakimi mocami i polaryzacją będą nadawane te programy. Początkowo przyznano polaryzację pionową, która pozwala na uruchamianie sieci na zajętych już kanałach i czasem lepiej się sprawdza w odbiorze przenośnym. Tutaj masz wykaz nadajników, które posiadają pozwolenia telewizyjne. Dla wszystkich nadajników polaryzacja nadal jest pionowa.

qrzy
Posty: 214
Rejestracja: 24 grudnia 2011, o 13:33
Odbiornik: SDRplay, Nesdr mini 2, Dual Dab 4, Samsung 32"
Instalacja antenowa: Discone # 3-el UKF # Ant.Logarytm. # Yagi UHF
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica, Krzemionki, Wieża Ciśnień

Re: testy TV mobilnej ... było TEST2 i TEST3

Post autor: qrzy »

Ten wykaz może być nie jest aktualny. Obecnie nie mam żadnego sygnału na kanale 46. Jeszcze 2-3 miesiące temu byłem na kopcu i anteny telewizyjne były już zdemontowane.
Ostatnio zmieniony 2 marca 2012, o 19:20 przez qrzy, łącznie zmieniany 1 raz.

Wiking

Re: testy TV mobilnej ... było TEST2 i TEST3

Post autor: Wiking »

Ale to jest wykaz nadajników, które posiadają pozwolenie telewizyjne czyli mogą nadawać. A część z nich, co sam potwierdziłeś, już kiedyś nadawała i nie ma przeszkód, aby nadawały ponownie, gdyż posiadają wspomniane wcześniej pozwolenia.
Żeby była jasność to wykaz pochodzi od Urzędu Komunikacji Elektronicznej, a data ostatniej aktualizacji to 17.02.2012.

Awatar użytkownika
bogdanzieba
Posty: 1412
Rejestracja: 21 września 2010, o 23:52
Miejscowość: Nowa Dęba
Odbiornik: WIWA H.265 Maxx, Ferguson Ariva 254 Combo
Instalacja antenowa: Tri Digit z symetryzatorem, MaximumUHF200
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN PKiN/TON Tarnobrzeg-Machów

Re: testy TV mobilnej ... było TEST2 i TEST3

Post autor: bogdanzieba »

Dlaczego mój SOny Bravia KDL-40W5500 sam dodał te kanały, nie skanowałem a dodały sie na koniec listy DVB-T.

nkp123

Re: testy TV mobilnej ... było TEST2 i TEST3

Post autor: nkp123 »

Pewnie ma on funkcję automatycznego skanowania pasma np. w nocy w poszukiwaniu nowych kanałów.

Zablokowany