DVB-T z RTON OSTROŁĘKA ŁAWY

orin
Posty: 640
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Warszawa
Odbiornik: KDL50W809C,UE40H6700,UE48J6200
Instalacja antenowa: Antena Fracarro LP345F LTE ~20 m n.p.z. / kabel Triset 113 PE 10 m
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Warszawa PKiN

Re: DVB-T z RTON OSTROŁĘKA ŁAWY

Post autor: orin »

mirecki77 pisze: Wiesz co @ orin :) szkoda słów na twoje mądrości :) w Polsce wszystko jest robione na pół gwizdka , na odwal się , w Niemczech sytuacja nie do pomyślenia , u nas wiekszość cwaniakuje jak w bambus załadować sąsiada żeby tylko kaskę zarobić albo jak nie dać załadować się , taka mentalność .
Skoro tak świetnie znasz realia niemieckie i tak bardzo Ci odpowiadają, co tutaj robisz? Sądzisz, że tymi wszystkim postami cokolwiek zrobiłeś dla swoich biednych sąsiadów klientów ? Napraw im te wszystkie instalacje za darmo, to dopiero będzie gest.

Stefan_KR
Posty: 272
Rejestracja: 2 sierpnia 2011, o 21:32

Re: DVB-T z RTON OSTROŁĘKA ŁAWY

Post autor: Stefan_KR »

@Gormar jak chcesz sobie ponarzekać to załóż sobie bloga i pisz co chcesz, ale nie marudź już w tym wątku. 7 stron bitego przelewania wody przez trzech muszkieterów gormar/ortalion/mirecki77 !!! Masakra jakaś! Wy sami ze sobą dyskutujecie? Weźcie się do roboty, posłuchajcie rad jakie wam tu ludzie dają, czytajcie i róbcie coś a nie wyżalajcie się na forum bo to do niczego nie prowadzi i nic nie osiągniecie. Jak wam @orin i inni próbują tłumaczyć co jest grane to atakujecie bo wypowiedzi nie po waszej linii - łatwiej siedzieć i marudzić niż działać, klepanie w klawiaturę nie męczy. Ostrołęka nie jest żadnym wyjątkowym miastem i takich problemów jak wasze to były już dziesiątki albo i setki, żadna nowość czy sensacja. I wszystkie problemy dało się rozwiązać, bynajmniej nie lamentowaniem na forum.

Gormar
Posty: 131
Rejestracja: 26 lutego 2012, o 16:05
Miejscowość: Ostrołęka
Odbiornik: Ferguson Ariva T75
Instalacja antenowa: Antena "wewnętrzna" logarytmiczna: Barczak DIGILOG 21-69. Leży na szafie, filtr.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Ostrołęka/Ławy (3km)

Re: DVB-T z RTON OSTROŁĘKA ŁAWY

Post autor: Gormar »

@Stefan_KR. Sam lejesz wodę nic nie wnosząc do sprawy a do tego dolewasz benzyny, która zapala uczestników tej dyskusji do kolejnych prób wyjaśnienia dlaczego czują się oszukani. Na pawdę nie ma potrzeby już tego dalej ciągnąć. Ja już dawno napisałem czemu jest taki słaby sygnał w Ostrołęce, że trzeba stawiać 10 metrowe maszty i już mi się bardzo nie chce dalej o tym pisać. Dyskusja ciągnęła się dość długo, gdyż nikt z uznanym przez wszystkich jej uczestników "autorytetem" nie przedstawił swojej wersji, która akurat była by zgodna z moją, ale to nie ma znaczenia.

Dzisiaj grzegorz0plonka "podrzucił" raport środowiskowy dla masztu w Ławach i już jest wszystko jasne i zodne z moimi podejrzeniami. System anten UHF dla DVB-T został zamontowany przez firmę INFO-TV Operator podczas budowy tego obiektu a miał być wykorzystany do emisji o maksymalnej mocy zamiennej ERP= 100kW, czyli dla TPO= 4kW, a uruchomiono 4kW ERP i TPO=160W. Jak ktoś nie widzy różnicy to ja już nic nie pomogę.

Stefan_KR
Posty: 272
Rejestracja: 2 sierpnia 2011, o 21:32

Re: DVB-T z RTON OSTROŁĘKA ŁAWY

Post autor: Stefan_KR »

Pierwszy mój post po kilkudziesięciu twoich na kilku stronach bicia piany w tym wątku. Kto zatem leje wodę..?
Wcale nie trzeba stosować 10-metrowych masztów, nie wprowadzaj ludzi w błąd. A o tym na jaką moc był system projektowany (100kW ERP) było już kilka stron wcześniej napisane więc jak powtarzasz po kimś to bądź uprzejmy zacytować.

Gormar
Posty: 131
Rejestracja: 26 lutego 2012, o 16:05
Miejscowość: Ostrołęka
Odbiornik: Ferguson Ariva T75
Instalacja antenowa: Antena "wewnętrzna" logarytmiczna: Barczak DIGILOG 21-69. Leży na szafie, filtr.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Ostrołęka/Ławy (3km)

Re: DVB-T z RTON OSTROŁĘKA ŁAWY

Post autor: Gormar »

@Stefan_RK. O systemie anten zaprojektowanym na 100kW ERP faktycznie pierwszy napisał Bartt. Oprócz tego przedstawił informacje, że antena w Ławach ma 16 pięter a ta na Kopernika tylko cztery. Tyle, że nikt bezpośrednio nie poparł jego wiedzy w tym temacie, gdyż za pewnie nie mógł w to uwierzyć, i ciągle próbowano zaistniałą sytuacje tłumaczyć problemami w procesie uruchomienia, przykładowo niedokładnym wypełnienie dziór (null fill) przez błędne/wadliwe "sfazowanie" elementów anteny, itp.

Tak nawiasem mówiąc to cała ta sprawa i dyskusja nieodparcie kojarzy mi się z przypadkiem utraty zasięgu przez telefon iPhone 3 lub 4 w wyniku uchwycenia go za prawy lub lewy dolny narożnik, tzw."uścisk śmierci". Wtedy również tłumaczono, że tak ma być "by design" i instruowano użytkowników w jaki sposób trzymać telefon. LOL.

Awatar użytkownika
ortalion
Posty: 259
Rejestracja: 19 marca 2012, o 18:49
Miejscowość: Ostrołeka
Odbiornik: Panasonic TX-58EX700E
Instalacja antenowa: siatkowa pokojowa;-)
Nadajnik - obiekt nadawczy: O-ka ŁAWY

Re: DVB-T z RTON OSTROŁĘKA ŁAWY

Post autor: ortalion »

@Stefan_RK"marudzenie" na stronie wynika z tego że coś co działało jak trzeba zostało zastąpione czymś co nie działa bez uprzedzenia mieszkańców i okresu próbnego umożliwiającego ewentualne dostosowanie się do warunków. To spowodowało u wielu mieszkańców brak dostępu do TV.Gdyby sytuacja zmieniła się jeszcze w erze analogu myślę że dyskusji czy jak piszesz marudzenia by nie było :roll:

mirecki77

Re: DVB-T z RTON OSTROŁĘKA ŁAWY

Post autor: mirecki77 »

Gormar pisze:@Stefan_KR. Sam lejesz wodę nic nie wnosząc do sprawy a do tego dolewasz benzyny, która zapala uczestników tej dyskusji do kolejnych prób wyjaśnienia dlaczego czują się oszukani. Na pawdę nie ma potrzeby już tego dalej ciągnąć. Ja już dawno napisałem czemu jest taki słaby sygnał w Ostrołęce, że trzeba stawiać 10 metrowe maszty i już mi się bardzo nie chce dalej o tym pisać. Dyskusja ciągnęła się dość długo, gdyż nikt z uznanym przez wszystkich jej uczestników "autorytetem" nie przedstawił swojej wersji, która akurat była by zgodna z moją, ale to nie ma znaczenia.

Dzisiaj grzegorz0plonka "podrzucił" raport środowiskowy dla masztu w Ławach i już jest wszystko jasne i zodne z moimi podejrzeniami. System anten UHF dla DVB-T został zamontowany przez firmę INFO-TV Operator podczas budowy tego obiektu a miał być wykorzystany do emisji o maksymalnej mocy zamiennej ERP= 100kW, czyli dla TPO= 4kW, a uruchomiono 4kW ERP i TPO=160W. Jak ktoś nie widzy różnicy to ja już nic nie pomogę.

Widać róźnicę , tylko wszyscy uważają że mamy standard nie odbiegający od norm w innych polskich miastach , a to co mieliśmy wcześniej to był bonus , ja to nazwałem wersją demo :D



PS. NOWE INFO:
LOKALIZACJA BOGUSŁAWSKIEGO

DEKODERY STACJONARNE TYPU CANVA , FERGUSON , WIWA sygnał powiedzmy że ok , czasami pikseloza
TV SAMSUNG 24 CALE Z MPEG4
MUX-2 tvp2hd
częstotliwość 642khz ID KANAŁU 0002
MULTIPLEKS ( TSID 0003 , ONID 2260)
SIEĆ EMITEL ( ID 3416)
poziom błędów na czerwono 2000
poziom sygnału 60-70%
antena kierunkowa o zysku 12dBi ustawiona na Ławy na wysokości mniej więcej 5-6m

rozumiem że w tej lokalizacji muszę wstawić ATX91 najlepiej , mam do nadajnika 3,8km
no cały czas rozbawiacie mnie pisząc o dobrej instalacji 8-)

grzegorz0plonka

Re: DVB-T z RTON OSTROŁĘKA ŁAWY

Post autor: grzegorz0plonka »

Sygnał wychodzi całkiem nie złe. Tylko szkoda nabrał aż tyle błędów. Jedyny spróbować założyć symetryzatorem.

Awatar użytkownika
ortalion
Posty: 259
Rejestracja: 19 marca 2012, o 18:49
Miejscowość: Ostrołeka
Odbiornik: Panasonic TX-58EX700E
Instalacja antenowa: siatkowa pokojowa;-)
Nadajnik - obiekt nadawczy: O-ka ŁAWY

Re: DVB-T z RTON OSTROŁĘKA ŁAWY

Post autor: ortalion »

Ostrołęka to chyba najsłabsze 4kw w całej Polsce :roll:

grzegorz0plonka

Re: DVB-T z RTON OSTROŁĘKA ŁAWY

Post autor: grzegorz0plonka »

ja uważam, przez mocy 4kW powinno odbierać bez problemu. Dlatego, ze jak byłem w Warszawie to nawet tvn HD bez problemu odbierałem przez mocy 3kW!!! Czyli jeszcze słabsze moc od Ostrołęka Ławy. Jedyny sekcja jakieś dziwny konfiguracji lub może być wadliwe antenowy nadawcze. Po trzeci może być tak, ze emitel włączyli mocy około 500-1000W a podaje info 4kW.

_chris_

Re: DVB-T z RTON OSTROŁĘKA ŁAWY

Post autor: _chris_ »

Mniej chaosu:
mirecki77 pisze:DEKODERY STACJONARNE TYPU CANVA , FERGUSON , WIWA sygnał powiedzmy że ok , czasami pikseloza
TV SAMSUNG 24 CALE Z MPEG4
MUX-2 tvp2hd
częstotliwość 642khz ID KANAŁU 0002
MULTIPLEKS ( TSID 0003 , ONID 2260)
SIEĆ EMITEL ( ID 3416)
poziom błędów na czerwono 2000
poziom sygnału 60-70%
  1. Wszystkie sprzęty na jednej instalacji?
  2. A poziomy i ilości błędów dla mux-1 i 2?
Niektóre odbiorniki TV muszą mieć bardzo dobre poziomy sygnałów do poprawnego działania...

Awatar użytkownika
ortalion
Posty: 259
Rejestracja: 19 marca 2012, o 18:49
Miejscowość: Ostrołeka
Odbiornik: Panasonic TX-58EX700E
Instalacja antenowa: siatkowa pokojowa;-)
Nadajnik - obiekt nadawczy: O-ka ŁAWY

Re: DVB-T z RTON OSTROŁĘKA ŁAWY

Post autor: ortalion »

też tak uważam Panie Grzegorzu,że wieża nie nadaje 4kw jednak admin Forum twierdzi że jest to 4kw :roll: .z obserwacji może być to faktycznie max ok 1kw spadł zasięg w mieście oraz poza miastem przy zmianie konfiguracji systemy antenowego ,ktoś powinien zyskać a tak nie jest ? kolega @kittel mieszka ok 20 km w linii prostej od nadajnika a pisze że nie ma poprawy sygnału a mux 3 dużo słabszy niż pozostałe

Gormar
Posty: 131
Rejestracja: 26 lutego 2012, o 16:05
Miejscowość: Ostrołęka
Odbiornik: Ferguson Ariva T75
Instalacja antenowa: Antena "wewnętrzna" logarytmiczna: Barczak DIGILOG 21-69. Leży na szafie, filtr.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Ostrołęka/Ławy (3km)

Re: DVB-T z RTON OSTROŁĘKA ŁAWY

Post autor: Gormar »

@ortanion a może zauważyłeś, aby dzisiaj lub już nawet wczoraj wzrosła siła odbieranego sygnału? Właśnie rozmawiałem z moją babcią w Wojciechowicach i skarżyła się na dużą ilość przypadków "zamarzania" części lub całości obrazu. W sumie to już jest nieźle wkurzona, gdyż przed 23 lipca pratkycznie nie miała z tym zjawiskiem doczynienia. Nawet teraz twierdzi, że odbiera jedynie programy TVP, co wskazuje na MUX3, a na reszcie kanałów ma komunikat "brak sygnału". Co ciekawe jak sprawdziła siłę sygnału dla MUX3 to wychodzi, że jest większa niż wcześniej była, gdyż z około 30% "awansowała" na 46-52%, ale niestety ilość błędów wzrosła. Nie jestem pewny, ale być może jest to wina anteny siatkowej, która została ustawiona w kierunku biegnącym wzdłuż dość długiego bloku i pratkycznie opiera się o elewacji i być może zbiera zniekształcone odbicia lub któryś z sąsiadów ostatnio nie wyłącza komputera ;).

P.S. Nie orientuje się ktoś, czy Emitel przypadkiem nie zmianiał w ciągu ostatnich dwóch dni konfiguracji nadajników na tym obiekcie? Bo chyba nie próbowali "odciąć" kilku pięter anten, gdyż bez ich fizycznego usunięcia stanowią one tylko niepotrzebny balast i właśnie mogą wprowadzać zakłucenia. A może uszkodziły się kable je łączące z feederem przez dość silny wiatr wiejący przez ostatnie dwa dni? Wojciechowice to zdaje się azymut 0.
Ostatnio zmieniony 30 lipca 2013, o 20:38 przez Gormar, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
ortalion
Posty: 259
Rejestracja: 19 marca 2012, o 18:49
Miejscowość: Ostrołeka
Odbiornik: Panasonic TX-58EX700E
Instalacja antenowa: siatkowa pokojowa;-)
Nadajnik - obiekt nadawczy: O-ka ŁAWY

Re: DVB-T z RTON OSTROŁĘKA ŁAWY

Post autor: ortalion »

dzisiaj zmajstrowałem sobie antenkę bi quad i złapałem zasięg wewnątrz pomieszczenia ale sygnał słaby max 60% mux3 najsłabszy najlepiej polsat ;) z poprzedniej lokalizacji był najsłabszy :lol:

Gormar
Posty: 131
Rejestracja: 26 lutego 2012, o 16:05
Miejscowość: Ostrołęka
Odbiornik: Ferguson Ariva T75
Instalacja antenowa: Antena "wewnętrzna" logarytmiczna: Barczak DIGILOG 21-69. Leży na szafie, filtr.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Ostrołęka/Ławy (3km)

Re: DVB-T z RTON OSTROŁĘKA ŁAWY

Post autor: Gormar »

@ortalion. Te 60% to dotyczy siły czy jakości? Jak siły to całkiem dobry wynik. I to wszystko w jakiej okolicy? Antena na półce czy na parapecie (wewnętrznym/zewnętrznym)?

Awatar użytkownika
ortalion
Posty: 259
Rejestracja: 19 marca 2012, o 18:49
Miejscowość: Ostrołeka
Odbiornik: Panasonic TX-58EX700E
Instalacja antenowa: siatkowa pokojowa;-)
Nadajnik - obiekt nadawczy: O-ka ŁAWY

Re: DVB-T z RTON OSTROŁĘKA ŁAWY

Post autor: ortalion »

siły i jakości , osiedle Pomian , poziom II piętra - strych kryty blachą :roll: -antena na półce jedyne miejsce w pomieszczeniu na innych antenach wewnętrznych nie chciało ruszyć max ok 40-45 siły i jakości z bardzo dużymi wahaniami od 0-100%. po wystawieniu anteny za okno dachowe na zewnątrz wzrosło do 65-70%To jest dodatkowy telewizor więc za bardzo nie jestem zainteresowany montowaniem stałej instalacji :oops:
przy poprzednim nadajniku na kablu ew antena teleskopowa po 100% ;)

kiltel
Posty: 113
Rejestracja: 10 sierpnia 2009, o 00:46
Miejscowość: Kadzidło
Odbiornik: HY4001
Instalacja antenowa: Dipol 15/5-12/21-48
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Ostrołęka / Ławy

Re: DVB-T z RTON OSTROŁĘKA ŁAWY

Post autor: kiltel »

ortalion pisze:@kittel mieszka ok 20 km w linii prostej od nadajnika a pisze że nie ma poprawy sygnału a mux 3 dużo słabszy niż pozostałe
Od kilku dni po precyzyjnym ustawieniu anteny na swoim tunerze usb mam siłę i jakość sygnału na 100 % mux 3 czasami spadnie do 90%. Oczywiście antena na zewnątrz z symetryzatorem.

mirecki77

Re: DVB-T z RTON OSTROŁĘKA ŁAWY

Post autor: mirecki77 »

_chris_ pisze:Mniej chaosu:
mirecki77 pisze:DEKODERY STACJONARNE TYPU CANVA , FERGUSON , WIWA sygnał powiedzmy że ok , czasami pikseloza
TV SAMSUNG 24 CALE Z MPEG4
MUX-2 tvp2hd
częstotliwość 642khz ID KANAŁU 0002
MULTIPLEKS ( TSID 0003 , ONID 2260)
SIEĆ EMITEL ( ID 3416)
poziom błędów na czerwono 2000
poziom sygnału 60-70%
  1. Wszystkie sprzęty na jednej instalacji?
  2. A poziomy i ilości błędów dla mux-1 i 2?
Niektóre odbiorniki TV muszą mieć bardzo dobre poziomy sygnałów do poprawnego działania...
mhhh, wszystkie sprzęty na jednej instalacji , kierunkowa z symetryzatorem , sygnał wchodzi na sumator Axinga sat+ terestial , jeśli wejdzie bez wzmcniacza liniowego to nie ma odbioru wogóle , jak zastosowałem wzmacniacz liniowy regulowany 12-30dB( żeby nie było że ktoś powie badzewie Johansson) , to sygnał na gniazdkach ( 4 gniazdka) jest właśnie taki jaki podałem dla mux3 , zaraz ktoś wywali do mnie że kabel sumator spartolony itd , ale zanim sygnał wejdzie w sumator został podłączony do TV , oraz do dekoderów i wyniki są takie jakie podałem na początku , więcej przy samej antenie został podłączony telewizorek przenośny samochodowy i też występuje rwanie .
Panowie i Panie , mamy eco 4kW :D A nadawcy co mają do powiedzenia na nasze kłopoty , czy też mają nas gdzieś , sporo ludzi sie przewinęło przez firme u nas większośc zadeklarowała że jak odbiór się nie poprawi to idą po tv sat ( polsat , nc+) i wyrejestrowują tv , fajnie :)

Pogratulować wszystkim odpowiedzialnym za taki stan , że zapewne przewidzieli że tak będzie :D Hehehe , reklama w tv z kultowego filmu Rejs o zapłaceniu abonamentu , ale jak ja zobaczyć na ekranie :D

Stefan_KR
Posty: 272
Rejestracja: 2 sierpnia 2011, o 21:32

Re: DVB-T z RTON OSTROŁĘKA ŁAWY

Post autor: Stefan_KR »

Jeśli siedzisz w firmie to powinieneś rzetelnie informować ludzi, że zakup tv sat lub kablówki nie zwalnia z płacenia abonamentu. Abonament jest obowiązkowo płatny z tytułu posiadania odbiornika RTV, a nie oglądania NTC.
mirecki77 pisze: mhhh, wszystkie sprzęty na jednej instalacji , kierunkowa z symetryzatorem , sygnał wchodzi na sumator Axinga sat+ terestial , jeśli wejdzie bez wzmcniacza liniowego to nie ma odbioru wogóle , jak zastosowałem wzmacniacz liniowy regulowany 12-30dB( żeby nie było że ktoś powie badzewie Johansson) , to sygnał na gniazdkach ( 4 gniazdka) jest właśnie taki jaki podałem dla mux3
Przeniesienie anteny nieco w górę/dół albo lewo/prawo nic nie daje? Czasem tak prosta czynność powoduje dużą zmianę w poziomie odbieranego sygnału ze względu na nierównomierny rozkład pola.

mirecki77

Re: DVB-T z RTON OSTROŁĘKA ŁAWY

Post autor: mirecki77 »

Stefan_KR pisze:Proszę nie cytować posta pod postem, jest to wbrew Regulaminowi forum!
Wiem o tym , i dużego pola do popisu nie ma chyba żeby jeszcze wyżej powiesić antene , tylko kolego chodzi o to że wcześniej na Bogusławskiego i przyległych ulicach wychodziłem z nawigacją która miała dvb-t wbudowane i mogłem sobie oglądać , tak samo taksówkarze na ulicy równoległej do Bogusławskiego mogli sobie oglądać tv nawet w trakcie jazdy , teraz trzeba maszty wystawiać . Nikt mi nie wmówi że taki jest standard w Polsce .

A co do abonamentu , to ja nie jestem instytucją która ma informować o płaceniu abonamentu , nawet jeśli sprzedaje telewizory, nie jesteśmy w Anglii, poza tym w obecnej formie to raczej podatek za posiadanie TV tylko jak można płacić podatek cały czas , nawet za posiadanie samochodu jest to jednorazowa wpłata dlatego też nazwano to abonamentem a nie podatkiem ,żeby ludziom się źle nie kojarzyło , tylko skoro środki z tego abonamentu służą do rozwoju radia i tv to ja pytam grzecznie gdzie jest zasięg ????
jak można płacić za coś co nie działa ?? lub działa niepoprawnie ?? Taksówkarze też mają płacić abonament tylko dlatego że kupili sobie telewizorki do samochodu które teraz nie działają , to chyba jakaś paranoja .

Czemu włączyliście z powrotem nadajnik na PKiN ??? po co przecież po uruchomieniu nadajnika z Raszyna zrobiliście standard nadawania a teraz co jednak komfort dla warszawiaków , reszta ma standard :D

Dziwicie się że ludzie nie płacą albo wyrejestrowują TV, wcześniej był analog byle jak to działało teraz jest cyfrówka , miało być fajnie i super jest byle jak a nawet jak było dobrze to teraz nam wmawia się że to był bonus i zrobiono standard i co myślicie że ludzi można doić z kasy ile wlezie ? A teraz jeszcze cyfryzacja radia i znowu się wmawia że odbiór będzie wszędzie , hehehe , zrobicie cyfryzację , zasięg na starcie ok , później obetniecie moc ze względu na duże oszczędności i każecie wystawiać maszty bo przecież do radia też jest potrzebna antena kierunkowa i co kochani abonenci tego nie wiedzieliście ??:)


Zaraz trzeba płacić abo za posiadanie komórki ......na kartę :)

Zablokowany