Emisja testowa TVP k.29 z RTCN Warszawa / PKIN

naziemna-ntrc
Posty: 707
Rejestracja: 16 grudnia 2013, o 11:58

Re: Emisja testowa TVP k.29 z RTCN Warszawa / PKIN

Post autor: naziemna-ntrc »

@lustracja
Przecież to jest powtórzony news sprzed kilku dni, do którego dodano parę słów z wypowiedzi Wiesława Łodzikowskiego dla TOK FM.

Skład MUX-3, który przytoczyłeś, obowiązuje do 27 kwietnia 2014 roku.

lustracja
Posty: 810
Rejestracja: 11 grudnia 2013, o 08:09

Re: Emisja testowa TVP k.29 z RTCN Warszawa / PKIN

Post autor: lustracja »

nie mam zamiaru z wami tego ciągnąć.
@rotalplus
Mogłeś przyjąć, że skoro znasz tę informację to nie jest dla ciebie.
Masz przesadne mniemanie o sobie jeśli myślisz, że ta informacja była tylko dla ciebie i nikt inny nie czyta forum.
I nie oceniaj innych forumowiczów.
naziemna-ntrc pisze:Skład MUX-3, który przytoczyłeś, obowiązuje do 27 kwietnia 2014 roku.
i tu się znowu mylisz. zamiast krytykować to czytaj dokładnie.
Bo w MUX3 jest nadawana TVP POLONIA a w tej wypowiedzi z 18.01.2014 jej nie ma.
to news z 18.01.2014
A ma obowiązywać od 15.02.2014 więc jakiś stary to nie może być :lol:


warto TEST i jego wyniki widzieć z perspektywy planów TVP.

dlatego po przeczytaniu na stronie SATkuriera zamieściłem w tym wątku 8-)


I tak jaki jest koń każdy widzi.
Ja nie miałbym nic przeciwko temu żeby upchnęli w jakości testowej co tylko mogą czyli 2xHD i ile się da SD.
A test to ja oglądam a wy nie więc coś mogę powiedzieć.
Ostatnio zmieniony 20 stycznia 2014, o 16:01 przez lustracja, łącznie zmieniany 1 raz.

jajanusz

Re: Emisja testowa TVP k.29 z RTCN Warszawa / PKIN

Post autor: jajanusz »

Tak w zasadzie to można by powiedzieć że głównie obniżona jakość będzie dotyczyła kanałów w HD, bo SD nie dotyczy aż taki spadek bitrate, bo pobobną rozpiętość VBR bitrate mają kanały obecnie w MUX3, natomiast dla kanałów HD ten spadek z obecnych 8 i 6 do 4 i 3 a nawet 2 Mbps będzie musiał się odbić na jakości tak czy inaczej i tego nie da się ukryć w żaden sposób, tak samo jak nie dało się ukryć rzekomo lepszej jakości radia DAB+ przy zasosowaniu niby lepszego kodeka od MP3, kodeka HE-AAC v2, z funkcją SBR - która niby miała pomóc a jednak wywołuje "sztuczność".

Te krótkie testy obecnie nie będą miarodajne niestety, prawdziwe oblicze tego zabiegu czyli 10 slotów na jedem MUX okaże się dopiero po 28 kwietnia, wówczas może przybyć więcej krytycznych głosówi skarg na jakość czy jakieś nowe problemy techniczne tyle tylko że wtedy już może być za późno na odwrócenie sytuacji.

Pozdrawiam. :)

lustracja
Posty: 810
Rejestracja: 11 grudnia 2013, o 08:09

Re: Emisja testowa TVP k.29 z RTCN Warszawa / PKIN

Post autor: lustracja »

dokładnie SD jest mało dotknięte.
HD jest widoczne.

ale skoro na razie nie ma problemów technicznych. Nikt nie zgłasza i testy na forum tego nie wykazują to nie ma podstaw do zakładania, że nagle wystąpią. choć problemy w jakiś urządzeniach szczególnie STB nie są wykluczone bo nie wszystkie chyba trzymają parametry specyfikacji. To już nie problem nadawcy.

co do odwrócenia sytuacji to skala problemów musiałaby być znaczna, żeby miała wpływ na decyzję TVP.
Warszawa jest dobrym poligonem testowym i zakładam, że się zabezpieczą testując na szeregu różnych odbiorników.

naziemna-ntrc
Posty: 707
Rejestracja: 16 grudnia 2013, o 11:58

Re: Emisja testowa TVP k.29 z RTCN Warszawa / PKIN

Post autor: naziemna-ntrc »

lustracja pisze:
naziemna-ntrc pisze:Skład MUX-3, który przytoczyłeś, obowiązuje do 27 kwietnia 2014 roku.
i tu się znowu mylisz. zamiast krytykować to czytaj dokładnie.
Niby w czym się mylę? Po 27 kwietnia br. będą kolejne zmiany.
lustracja pisze: A test to ja oglądam a wy nie więc coś mogę powiedzieć.
Kto Wy? Z resztą nie wiem po co to oglądasz, skoro i tak nie odróżniasz upscalu od HD, i wielu innych rzeczy. :P

lustracja
Posty: 810
Rejestracja: 11 grudnia 2013, o 08:09

Re: Emisja testowa TVP k.29 z RTCN Warszawa / PKIN

Post autor: lustracja »

co ty możesz wiedzieć co ja odróżniam. 8-)
nie rozumiesz wy i coś ni gruszki ni pietruszki wtrącasz o upscalu bo siedzisz sobie i wymyślasz jak tu wybrnąć z własnego błędu i uratować twarz, że to stara informacja.
Nie krytykuj. Nic pozytywnego. Nic nie wnosisz tylko impertynencje w kierunku forumowiczów.

W kontekście testów ma znaczenie. Bo najwyraźniej TVP ma plan i tylko ciekawe co z niego wdroży.

sądząc po testach docelowo chcieliby zmieścić chyba:
• TVP1 HD
• TVP2 HD
• TVP Regionalna
• TVP Kultura
• TVP Rozrywka
• TVP Historia
• TVP INFO

POLONIA poszłaby na EPG

naziemna-ntrc
Posty: 707
Rejestracja: 16 grudnia 2013, o 11:58

Re: Emisja testowa TVP k.29 z RTCN Warszawa / PKIN

Post autor: naziemna-ntrc »

lustracja pisze:co ty możesz wiedzieć co ja odróżniam.
Wiem, bo dyskutowałem z Tobą na ten temat w innym wątku. :P
lustracja pisze:nie rozumiesz wy i coś ni gruszki ni pietruszki wtrącasz o upscalu bo siedzisz sobie i wymyślasz jak tu wybrnąć z własnego błędu i uratować twarz, że to stara informacja.
Nie jest to stara informacja tylko sprzed kilku dni, z piątku, a Ty zacząłeś się nią podniecać jakbyś pierwszy się o tym dowiedział. ;)
Z resztą nie tylko ja to zauważyłem. :P
lustracja pisze:Bo najwyraźniej TVP ma plan i tylko ciekawe co z niego wdroży.
Najwyraźniej ma plan? Przecież już od dawna wiadomo jaki ma plan. ;)

Nie śpij, tylko nadrób zaległości, jeśli chcesz się wymądrzać. :P

pawelll
Posty: 732
Rejestracja: 18 lipca 2011, o 23:04

Re: Emisja testowa TVP k.29 z RTCN Warszawa / PKIN

Post autor: pawelll »

Panowie wyluzujcie. Proponuję wrócić do wątku testów. W zasadzie nie wiadomo (i nie wiadomo czy będzie wiadomo ;) )tylko jednego- jaką to magiczną technologię zastosowała TVP, że o 25% zwiększy pojemność MUXa.

rotalplus
Posty: 1147
Rejestracja: 4 sierpnia 2010, o 17:22
Odbiornik: WIWA HD-90
Instalacja antenowa: antena siatkowa 6-7 m nad ziemią
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN SIEDLCE/ŁOSICE

Re: Emisja testowa TVP k.29 z RTCN Warszawa / PKIN

Post autor: rotalplus »

TVP nie zwiększyła pojemności MUXa - ona jest cały czas taka sama
Wszystko to dzieło odpowiedniej KOMPRESJI (pisano o mętnym obrazie itp.)

pawelll
Posty: 732
Rejestracja: 18 lipca 2011, o 23:04

Re: Emisja testowa TVP k.29 z RTCN Warszawa / PKIN

Post autor: pawelll »

Jeśli z 8 slotów zrobią 10 to jest to zwiększenie pojemności MUXa.

jajanusz

Re: Emisja testowa TVP k.29 z RTCN Warszawa / PKIN

Post autor: jajanusz »

A ja panowie mam propozycję, zamiast się kłócić albo robić sobie jaja nawzajem, bo tylko pośmiać się można z co poniektórych wpisów :lol: to proponowałbym krótki test a mianowicie padła już propozycja aby zamieścić na forum dwie próbki nagrań np. na hostingu zippyshare (myślę że nie będzie protestów dotyczących praw autorskich to w końcu fragment nagrania a i administracja przymknie oko), z mux testowego oraz MUX3 tego samego programu o tej samej godzinie nagrana przez dwie osoby, tyle tylko że dobrze by było aby to był program HD oraz audycja HD a nie audycja podczas upscalingu, bo również i ja nie miałem jeszcze okazji zobaczyć prawdziwego TrueHD w wersji TVP przy przepływności 4 Mbps.
Ja mam prywatny czas jeszcze do piątku, także deklaruję że w miarę możliwości technicznych (internetu mobilnego :( ) mogę taką próbkę 1 minutową nagrać z MUX3 a kto inny nagrałby próbkę z MUX testowego, tylko ustalmy kiedy będzie jakaś audycja HD w prawdziwym HD i wówczas niech cała polska, wszyscy z tego forum będą mogli sami sprawdzić i ocenić nową jakość, co wy na to? :?:
pawelll pisze:jaką to magiczną technologię zastosowała TVP, że o 25% zwiększy pojemność MUXa.
Jak na moją ocenę to po prostu 1 kanał HD podzielono na kanały 2 HD, ujęto trochę bitrate z kanałow SD ale to pewnie nic takiego bo VBR robi swoje i pobiera z null packetu bitrate, które idzie powyżej 2 Mbps przy kanałach SD, ujęto ze ścieżek dźwiękowych, brak EPG, zwiększono null packet z 900 Kbps do aż 4 Mbps dla celów dynamicznego VBR, zmiany w kwestii MBAFF oraz GOP, no i podobno wydajność kodera lepsza, tyle tylko że i ja nie jestem już tego taki pewien, bo prawdopodobnie lepsza wydajność kodera przedstawiana jest parametrem Main@L3.0, High@L4.0 itd. a może takie dane nie są niewidoczne w próbkach .TS i tego przeciętny użytkownik komputera nie jest w stanie sprawdzić przy pomocy standardowego oprogramowania w komputerze? :(

W testowym MUX według moich obserwacji dla SD nadal jest to: Advanced Video Codec profil Main@L3.0 czyli tak samo jak to ma miejsce obecnie w MUXach ogólokrajowych, co do kanałów HD, te testowane mają: Advanced Video Codec profil High@L4.0, czyli również tak samo jak i obecnie na ogólnokrajowych MUXach, co więcej w ogólnokrajowym MUX3 dla TVP2 HD jest nawet High@L4.1, natomiast zmienione zostały parametry z Interlaced na MBAFF oraz GOP (Group of Pictures) na: M=4, N=24 - np. na Test_TV5.

Podobno (bo niestety lepszych informacji na razie nie znalazłem) są jeszcze podprofile do tych profili których niestety nie widać w wykazie mediainfo ale czy to prawda? nie wiem, nie jestem aż takim specem w tym temacie a i nie wiem gdzie takich szczegółowych informacji szukać.

Pozdrawiam. ;)

rotalplus
Posty: 1147
Rejestracja: 4 sierpnia 2010, o 17:22
Odbiornik: WIWA HD-90
Instalacja antenowa: antena siatkowa 6-7 m nad ziemią
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN SIEDLCE/ŁOSICE

Re: Emisja testowa TVP k.29 z RTCN Warszawa / PKIN

Post autor: rotalplus »

Pojemność MUXu się nie zmienia - zmienia się ilość slotów

pawelll
Posty: 732
Rejestracja: 18 lipca 2011, o 23:04

Re: Emisja testowa TVP k.29 z RTCN Warszawa / PKIN

Post autor: pawelll »

A Ty znowu swoje. Zależy jaką miarę pojemności przyjmiesz. Jeśli wielkością miary będzie przepustowość (Mb/s) to taka miara się nie zmienia. Ale jeśli jako miarę przyjmiesz liczbę slotów to pojemność się zwiększa. W końcu 10>8.
A co do propozycji @jajanusz- ja niestety w tygodniu nie mam za dużo czasu, szczególnie na polowanie na program "true HD". Ale chętnie popatrzę w miarę wolnego czasu.

distefano
Posty: 589
Rejestracja: 19 kwietnia 2013, o 19:15
Odbiornik: TV Panasonic 50"
Ferguson T65
LTC HD-302
Instalacja antenowa: Antena kierunkowa 12 el. pasmo UHF
Nadajnik - obiekt nadawczy: Krzemianucha odl. 10 km

Re: Emisja testowa TVP k.29 z RTCN Warszawa / PKIN

Post autor: distefano »

Zmieniając przykładowo FEC z 3/4 na 5/6 można uzyskać nieco pojemności jednak kosztem utraty jakości. Platformy satelitarne ten manewr stosują już od dawna czasami z opłakanym skutkiem dla tych co mają anteny ustawione niezbyt precyzyjnie.
pawelll pisze:........Ale jeśli jako miarę przyjmiesz liczbę slotów to pojemność się zwiększa. W końcu 10>8......
To nie jest zwiększenie pojemności tylko podzielenie tej samej pojemności na 10, a nie na 8 kanałów.

jajanusz

Re: Emisja testowa TVP k.29 z RTCN Warszawa / PKIN

Post autor: jajanusz »

pawelll pisze:ja niestety w tygodniu nie mam za dużo czasu, szczególnie na polowanie na program "true HD"
Zacznijmy od tego że trzeba wpierw wiedzieć co jest w HD i znaleźć w EPG taką audycję, która będzie nadawana w prawdziwym HD a nie upscalingiem, może jakiś serial produkcji TVP, film przyrodniczy BBC w HD, np. jutro? Ktoś w ogóle wie co jest nadawane w prawdziwym HD? :lol:

Martens
Posty: 472
Rejestracja: 24 listopada 2012, o 16:37
Miejscowość: Gdańsk
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Jagodnik, RTON Jaśkowa Kopa

Re: Emisja testowa TVP k.29 z RTCN Warszawa / PKIN

Post autor: Martens »

@jajanusz: Porównywanie tylko jednego kanału nie ma sensu, w dodatku przez minutę. Jeśli już chcesz coś miarodajnie porównywać, to należałoby zgrać w jednym czasie cały strumień MUX-3 i cały strumień MUX testowego, a dopiero następnie porównywać jak odbierały w tym samym czasie wszystkie kanały w MUX-3 i MUX testowym.
Prosty przykład - kiedyś włączyłem TVP 2 SD z MUX-1 i patrzę leci jakiś film. Ale co to, obraz rozpływa się w zupie pikseli! Przełączam na TVP 1 HD, a tutaj leci sobie meczyk z bitrate na poziomie 6,5 Mb/s, no i wszystko jasne.
Tak więc co Ci da porównanie jednego kanału HD, który nawet w danym momencie będzie wyglądał nieźle (bo akurat będzie jakaś ważna transmisja i przydzielony zostanie max. bitrate), jak się okaże, że pozostałe kanały z MUX-a w tym czasie będą pływać w zupie pikseli?

Według mnie TVP powinna rozważyć podniesienie FEC. Mają dużo doświetlaczy (a jeszcze nowe mają zostać uruchomione po 27 kwietnia), tak więc po podniesieniu FEC żadnej tragedii z zasięgiem być nie powinno.
distefano pisze:Platformy satelitarne ten manewr stosują już od dawna czasami z opłakanym skutkiem dla tych co mają anteny ustawione niezbyt precyzyjnie.
No to niech sobie te anteny ustawią precyzyjnie. Wolisz aby większość widzów NTC miała sieczkę na ekranie tylko dlatego, że ktoś ustawił antenę byle jak i zamiast ustawić ją precyzyjnie będzie płakał po ewentualnej zmianie FEC?

pawelll
Posty: 732
Rejestracja: 18 lipca 2011, o 23:04

Re: Emisja testowa TVP k.29 z RTCN Warszawa / PKIN

Post autor: pawelll »

Według mnie TVP powinna rozważyć ograniczenie programów w NTC do 5xSD + 2xHD. Byłoby to z pożytkiem dla jej portfela (niższe koszty emisji, osobowe, nie jestem przekonany że np. reklamy w TVPRozrywka je pokrywają), oraz nas jako widzów bo dostalibyśmy lepszy produkt, zarówno co do zawartości jak i jakości obrazu. Ale to trochę inny wątek, choć trudno od tego abstrahować w wątku o testowaniu jakości technicznej programów.

A co do testów to oczywiście masz rację, że trzeba by nagrać i analizować cały strumień MUXa. Tyle że to przerasta możliwości techniczne przeciętnego widza.
Co do FEC, zasięgu i doświetlaczy- nie jest z tym aż tak różowo, gdyby było inaczej TVP nie zapowiadałaby uporanie się z problemem do 28.04.

lustracja
Posty: 810
Rejestracja: 11 grudnia 2013, o 08:09

Re: Emisja testowa TVP k.29 z RTCN Warszawa / PKIN

Post autor: lustracja »

naziemna-ntrc pisze: Nie śpij, tylko nadrób zaległości, jeśli chcesz się wymądrzać. :P
Bez impertynencji proszę.

Nie piszę na forum tak jak ty aby się wymądrzać.
to że ty się o upscalingu dowiedziałeś w zeszłym tygodniu to nie powód, żeby zarzucać niewiedzę innym i tym epatować.

Jak nie chcesz rozumieć, że gdy pisałem HD to mówiłem o kanałach oznaczonych jako HD a nie o jakości materiału to właśnie ta złą wola czepiania się wszystkiego.
Typowa polska przypadłość.
Nic do powiedzenia ale do poprawiania to od razu kilku.

To, że ty nie widzisz różnicy w takim samym materiale o różnym bitrate na TVP2 HD i Test TVP2 HD to twój problem.
Ja porównałem to co było możliwe.
I opinię tę potwierdziło kilku kolegów. którzy materiał zobaczyli.
Ja zakładałem inteligentną osobę z drugiej strony.
Ci co nie widzieli najwięcej się wymądrzają.

Prawdziwe HD nie jest dostępne na zawołanie ale chyba każdy poza 2 osobami to zrozumiał.
Wybrzydzać można tylko po co.

Podobna dyskusja powiększania pojemności MUX.
Skrót myślowy bo zależy co przyjmiesz za miarę.
Kol przyjął ilość kanałów drugi zaczyna się wymądrzać bo on myśli o przepustowości, zamiast zrozumieć o co chodzi.

ale proszę bardzo.
Co do FEC to Emitel już powiedział, że tym się nie żongluje na zawołanie. Próba była i problem po co do tego wracać.
W aglomeracjach jak Warszawie to sobie można doświetlać. Nie ma co schodzić z FEC jeszcze niżej.

A co do 2xHD i 5 XSD
to już chyba podałem ten pomysł :lol:
MUX3 docelowo
• TVP1 HD
• TVP2 HD
• TVP Regionalna
• TVP Kultura
• TVP Rozrywka
• TVP Historia
• TVP INFO

jajanusz

Re: Emisja testowa TVP k.29 z RTCN Warszawa / PKIN

Post autor: jajanusz »

Martens pisze:@jajanusz: Porównywanie tylko jednego kanału nie ma sensu, w dodatku przez minutę
Taki test w prosty sposób udowodniłby forumowiczom, która jakość HD jest lepsza czy ta testowana w Warszawie czy obecna na ogólnopolskim MUX3.

Porównanie jednego kanału np. TVP2 HD nagranego równocześnie o tej samej godzinie i minucie z MUX testowego oraz MUX3 oraz zamieszczenie ich w internecie da tyle że ludzie z całego kraju mogliby ściągnąć i ocenić czy jakość dokładnie tej samej treści w HD jest porównywalna czy gorsza.

Zaoferowałem realną pomoc i konkretne pomysły jeśli inni potrafią zrobić coś więcej, jeśli mają możliwości techniczne, odpowiednią przepustowość łącza internetowego by zamieścić wiecej minut nagrania to niech nie gadają tyle a ZROBIĄ sami lepiej i więcej, niech godzinami analizują nawet i całą zawartość multipleksu, ja mam taką możliwość ale nie jestem w zasięgu Warszawskiego nadajnika niestety.

Jak na razie są testy nadawania TVP TYLKO w Warszawie, testy szybko się skończą pod koniec stycznia a jest kompletny zastój, nikt nie chce nic zrobić, ciężko jest cokolwiek zdobyć na forach dyskusyjnych rzekomo wyspecjalizowanych, brak jakichkolwiek próbek, czy szerszych danych, jedyne to krótkie próbki wideo w kontenerze .TS oraz wykresy i na tym się mamy wyłącznie opierać. :(

Albo to są testy dla widzów albo jakaś parodia. :twisted:

Pozdrawiam. :)

Martens
Posty: 472
Rejestracja: 24 listopada 2012, o 16:37
Miejscowość: Gdańsk
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Jagodnik, RTON Jaśkowa Kopa

Re: Emisja testowa TVP k.29 z RTCN Warszawa / PKIN

Post autor: Martens »

pawelll pisze:Według mnie TVP powinna rozważyć ograniczenie programów w NTC do 5xSD + 2xHD.
Ale pamiętajmy o TVP Dokument, który wraz z TVP Rozrywką był planowany do MUX-3. TVP Rozrywka zgodnie z zapowiedzią trafiła do MUX-3, może więc TVP w 10 slot planuje docelowo upchnąć właśnie TVP Dokument? Jeśli natomiast takich planów nie ma i TVP chce tylko usilnie utrzymać TVP Polonię, to jestem oczywiście za koncepcją 2xHD + 5xSD.
pawelll pisze:Co do FEC, zasięgu i doświetlaczy- nie jest z tym aż tak różowo, gdyby było inaczej TVP nie zapowiadałaby uporanie się z problemem do 28.04.
Ale co nie jest różowo? Obecny zasięg MUX-3 to 99,6% - tak oficjalnie ogłosił na antenie TOK FM dyrektor Łodzikowski. Problem natomiast dotyczy tylko regionalizacji, tzn. że niektórzy widzowie nie odbierają właściwej wersji TVP Regionalnej (ja np. do nich właśnie należę). Jednak dyrektor potwierdził, że do 27 kwietnia z tym problemem właśnie się uporają, czyli do tego czasu uruchomione zostaną nowe nadajniki MUX-3 (ja cierpliwie czekam na Jaśkową Kopę z wersją TVP Gdańsk :) ). Zatem zasięg MUX-3 po 27 kwietnia jeszcze się powiększy, a niektórzy będą go odbierać nawet z kilku lokalizacji (z różnymi wersjami TVP Regionalnej). Podniesienie FEC (w przypadku MUX-3 oczywiście) nie zrobiłoby zatem większych problemów w odbiorze. No ale skoro większość ma mieć pikselozę, bo paru leni chce odbierać MUX-3 na kawałku druta, albo na źle ustawionej antenie...
jajanusz pisze:Taki test w prosty sposób udowodniłby forumowiczom, która jakość HD jest lepsza czy ta testowana w Warszawie czy obecna na ogólnopolskim MUX3.

Porównanie jednego kanału np. TVP2 HD nagranego równocześnie o tej samej godzinie i minucie z MUX testowego oraz MUX3 oraz zamieszczenie ich w internecie da tyle że ludzie z całego kraju mogliby ściągnąć i ocenić czy jakość dokładnie tej samej treści w HD jest porównywalna czy gorsza.
Rozumiem, że chcesz coś zrobić i bardzo dobrze. To zawsze lepsze niż gadanie. ;) Zwróciłem tylko uwagę na sytuację, z którą sam się spotkałem na MUX-1. Może być bowiem tak, że będzie leciało jakieś wydarzenie w prawdziwym HD (np. na TVP 2 HD) i akurat ktoś nagra fragment tego kanału z MUX-3 i fragment tego kanału z MUX testowego. Po analizie okaże się, że jakość obydwu nagrań jest porównywalna i wyciągnięty zostanie błędny wniosek, że jakość całego MUX-a testowego jest taka sama jak jakość całego MUX-3. No a w rzeczywistości może być przecież tak, że w tym akurat czasie dla TVP 2 HD na MUX-ie testowym zostanie przydzielony wysoki bitrate (no bo ważne wydarzenie, duża oglądalność, prawdziwe HD) kosztem pozostałych kanałów, które z powodu niedostatku bitrate będą pływały w zupie pikseli. Natomiast w tym samym czasie w MUX-3 pozostałe kanały nie będą cierpiały na niedostatek bitrate i będą odbierały prawidłowo.

Zablokowany