MUX-8 w Warszawie

Ges
Posty: 1
Rejestracja: 11 listopada 2016, o 10:46

Re: Czemu nie działa?

Post autor: Ges »

Ja mam inny problem. W środę odbierałem normalnie MUX 8 programy i testowe a już wieczorem sygnał zniknął. Odbieram z Żółwieńca..

poxipol
Posty: 1977
Rejestracja: 7 stycznia 2015, o 23:04
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kraków-Chorągwica

Re: Czemu nie działa?

Post autor: poxipol »

Propagacja,załamanie pogody,zakłócenia.
Stabilny odbiór jest uzależniony od zastosowania odpowiedniej anteny - anten

witold 59
Posty: 14
Rejestracja: 5 listopada 2016, o 18:12
Odbiornik: Samsung B650
Instalacja antenowa: d
Nadajnik - obiekt nadawczy: PKiN Warszawa

Re: MUX-8 w Warszawie

Post autor: witold 59 »

Witam zgodnie z podpowiedzia mojego poprzednika antenke przekrecilem na polaryzacje pozioma i poprawila sie jakosc odbioru sila sygnalu 72 % i 0 bledow

danmuz
Posty: 87
Rejestracja: 23 grudnia 2013, o 21:48
Miejscowość: Płońsk
Odbiornik: Panasonic TX-58EX780E, Marantz M-CR603
Nadajnik - obiekt nadawczy: Warszawa/PKiN/Raszyn

Re: MUX-8 w Warszawie

Post autor: danmuz »

Całe szczęście że te nowe programy pojawiają się też na satelicie - dodatkowych anten nie trzeba :D pozdro dla pseudo fachowców z emitela :lol:

mariusz.mazowieckie
Posty: 5
Rejestracja: 10 listopada 2016, o 08:20
Odbiornik: LG 32CS460
Instalacja antenowa: Antena VHF CA-RTV 4 MUX 8 oraz LIBOX LB1000 UHF
Nadajnik - obiekt nadawczy: RON Radom, RTCN Raszyn

Mux-8 wieksza moc nadajnika PKiN

Post autor: mariusz.mazowieckie »

Witam, ostatnio znalazlem taki artykul o zwiekszeniu mocy obecnego nadajnika 2kW mux-8. Cos o tym wiadomo?

pablo21_1984
Posty: 224
Rejestracja: 24 kwietnia 2011, o 12:20
Nadajnik - obiekt nadawczy: Warszawa/Raszyn

Re: Mux-8 wieksza moc nadajnika PKiN

Post autor: pablo21_1984 »

Właśnie nic nie wiadomo i nic Emitel nie chce powiedzieć co z tym dalej. Nie rozumiem dlaczego jeszcze nie podniesiono mocy z 2 kW na 17 kW skoro już po uzgodnieniach jest pozwolenie od UKE na podniesienie mocy na docelową moc 17 kW? Może jednak na święta podniosą Państwo z Emitela mocą z PKiN-u Wa-wa na docelową skoro podobno wg. zapowiedzieli do końca roku MUX8 ma osiągnąć pokrycie 90% kraju?

Awatar użytkownika
K63
Posty: 3794
Rejestracja: 30 lipca 2011, o 20:48
Miejscowość: KGR
Odbiornik: 2xTV + 2xSTB Combo
Instalacja antenowa: LOG 2-69 (pol. H) + DIPOL 19/21-60 (pol. V), wzm.Telmor WWK-840
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice (PL), Bardejov (SK)

Re: Mux-8 wieksza moc nadajnika PKiN

Post autor: K63 »

JaroslawMroczkowski pisze:Moc "koncesyjna" to maksymalna dopuszczona. W szczególnych przypadkach emisja prowadzona jest z mocą mniejszą
Macie pytania dotyczące mux-8?
Infolinia Emitel tel: 12 627 32 80

justine1
Posty: 5
Rejestracja: 21 października 2016, o 16:19

Re: MUX-8 w Warszawie

Post autor: justine1 »

Od jakiś 2 dni nie mam programów z MUX8 w tv (Ursynów). Ostatnio oglądałam jakieś programy z tego MUXa bodaj w sobotę. Brak sygnału. Ktoś coś wie na ten temat?

Awatar użytkownika
wzbyszko
Posty: 21
Rejestracja: 5 lipca 2016, o 09:42
Odbiornik: TCL L40S4603FS, LG 32LS5600, Thomson 19HU5253
Instalacja antenowa: Antena Szerokopasmowa DVB-T MITON GALAXY 860B
Nadajnik - obiekt nadawczy: Warszawa Raszyn

Re: MUX-8 w Warszawie

Post autor: wzbyszko »

W "http://telewizja-cyfrowa.com/2016/12/no ... /#comments" jeden gość napisał
"Mieszkam w Markach (10km od centrum Warszawy, w prostej linii od Pałacu Kultury). Pałac widzę z okna, nic i nikt mi nie zasłania a… tego cholernego mux-8 nie mam! Mam zwykłą antenę pokojową, ale w pełni dopasowana do odbierania zarówno w polaryzacji poziomej jak i pionowej i… to daje… moc 2 na Pałacu powoduje, że pewnie w samym pałacu nie odbierają tego muksa…"
I co na to emitel?
Miałem rację, że nas olewają. Ale jaki zasięg takie podobno programy. Pozdrawiam prezesów i fachowców z emitel.
Ostatnio zmieniony 27 grudnia 2016, o 21:37 przez wzbyszko, łącznie zmieniany 1 raz.

Kolor
Posty: 451
Rejestracja: 10 grudnia 2014, o 19:21
Odbiornik: Samsung F5500
Viva HD90mc
THD1000
Instalacja antenowa: Pabianice - kablówka i azart - mux1-3 i 8
Justynów - siatka+sym - mux1-3 i 8
Nadajnik - obiekt nadawczy: MUX 1-3 Łódź komin EC, MUX 8 Zygry

Re: MUX-8 w Warszawie

Post autor: Kolor »

Bardzo ciekawa informacja, aż chce się zlać te glupoty. Po kij te bluzgi, co?

panaho
Posty: 196
Rejestracja: 17 maja 2012, o 10:27

Re: MUX-8 w Warszawie

Post autor: panaho »

Mieszkam 40 km od centrum Warszawy, w prostej lini od Pałacu Kultury. Pałacu nie widzę. Nawet nie wiem co mi go zasłania a tego cholernego muxa-8 odbieram bez problemu.
Mam zwykłą, starą antenę Dexta Silver za oknem i wygląda na to, że jest w pełni dopasowana do polaryzacji...
I co na to emitel?

A tak już poważniej to pewnie nikt by nie miał za złe gdyby troszkę moc zwiększyli.
Wtedy ileś tam osób zaczęło by może coś tam odbierać na tych różnych antenach pokojowych w pełni dopasowanych.

Awatar użytkownika
wzbyszko
Posty: 21
Rejestracja: 5 lipca 2016, o 09:42
Odbiornik: TCL L40S4603FS, LG 32LS5600, Thomson 19HU5253
Instalacja antenowa: Antena Szerokopasmowa DVB-T MITON GALAXY 860B
Nadajnik - obiekt nadawczy: Warszawa Raszyn

Re: MUX-8 w Warszawie

Post autor: wzbyszko »

Kolor "pisze po co te bluzgi?"
Ja tylko zamieściłem cytat. Ja nigdy nie przeklinałem i nie będę przeklinał. Mamusia mnie nie nauczyła.
A co do odbierania programu przez panaho to gratuluje dobrego miejsca.
Ja też mieszkam około 40 km i nie odbieram nic.
Powinniście wiedzieć, że nadają na kanale k7, polaryzacja H, moc 2kW, emisja kierunkowa i o takiej charakterystyce promieniowania w zakresie 0-350 st.
2,3 / 0,8 / 0/ 1,8 / 4,8 / 2,4 / 0,2 / 0,2 / 1,4 / 3,2 / 2/ 0,1/ 0,7/ 3,3 / 2,6 / 0,5 / 0,2 / 1,4 / 2,3
/ 0,8 / 0 /1,8/ 4,8/ 2,4 / 0,2 / 0,2 / 1,4 / 3,2 / 2/ 0,1/ 0,7/ 3,3 / 2,6 / 0,5 / 0,2 / 1,4
To wyraźnie pokazuje, że w określonych kierunkach niema szans na sygnał.

piotreczek
Posty: 30
Rejestracja: 8 września 2010, o 09:28

nadajnik Raszyn

Post autor: piotreczek »

Witam.
Czy będzie prowadzona emisja MUX 8 z nadajnika w Raszynie? A jeśli tak to od kiedy i z jaką mocą? Bo to co jest z PKiN to ja mogę zapomnieć o odbiorze MUX8.

Kolor
Posty: 451
Rejestracja: 10 grudnia 2014, o 19:21
Odbiornik: Samsung F5500
Viva HD90mc
THD1000
Instalacja antenowa: Pabianice - kablówka i azart - mux1-3 i 8
Justynów - siatka+sym - mux1-3 i 8
Nadajnik - obiekt nadawczy: MUX 1-3 Łódź komin EC, MUX 8 Zygry

Re: MUX-8 w Warszawie

Post autor: Kolor »

Cytaty można ciąć (szczególnie te z bluzgami). Natomiast golym okiem widać, ze firma boi się wypowiadać w sprawie poprawiania warunków odbioru, szczególnie gdy sugestie mówią o mocy nadajnika, oświetleniu lub charakterystyki promieniowania.
Ostatnio zmieniony 27 grudnia 2016, o 10:27 przez Kolor, łącznie zmieniany 1 raz.

rafisz
Posty: 55
Rejestracja: 19 grudnia 2016, o 11:29
Odbiornik: Samsung UE40H6400
Instalacja antenowa: FM - "okrąglak", VHF - ATZ-5, UHF - ATZ 19, zwrotnica Badmor Z-3
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN PKiN Warszawa

Re: MUX-8 w Warszawie

Post autor: rafisz »

tak ale w tej cytowanej wypowiedzi nie ma nic o zakresie kanałów jakie ta antena może odbierać, jest jedynie że dopasowana do polaryzacji V i H, ale czy ta antena może odbierać VHF czy UHF nie ma nic - przecież to dla społeczeństwa nieistotne... nic nie wiemy na temat tej anteny, a może być tak że na VHF ma ujemne wzmocnienie bo wzmacniacz jaki tam "siedzi" pracuje jedynie w IV i V zakresie, a wszystko pozostałe wycina/ działa jak tłumik
swoją drogą ten nadajnik powinien być zamontowany na obiekcie Raszyn, a nie PKiN... dla Wawy i tak niewielka różnica bo pomiędzy blokami na pokojowej antence bywają problemy już w odległościach 2,3 km i trzeba montować antenę zewnętrzną, a skoro zewn to co za różnica czy kręcisz ją w tę czy tamtą stronę, z pałacu raczej moc nie będzie zwiększona a jeżeli już, to niewiele bo tam jest duże skupisko ludności

Awatar użytkownika
wzbyszko
Posty: 21
Rejestracja: 5 lipca 2016, o 09:42
Odbiornik: TCL L40S4603FS, LG 32LS5600, Thomson 19HU5253
Instalacja antenowa: Antena Szerokopasmowa DVB-T MITON GALAXY 860B
Nadajnik - obiekt nadawczy: Warszawa Raszyn

Re: MUX-8 w Warszawie

Post autor: wzbyszko »

Cytat rzeczywiście brzydki i mało konkretny, ale mi chodziło o zwrócenie uwagi na brak zadowolenia w społeczeństwie. Dobrze, że jeszcze mało kto wie o nowym muxie.
Ogólnie jest źle i w skali kraju jednostki są zadowolone. Nadawca nie podaje konkretów np na zwiększenie mocy Warszawa ma dawno pozwolenie. I na co czekają? Sporo pytań jest o Raszyn i też bez odpowiedzi.
A brzydkie słowa następnym razem wytnę :oops:

zinox
Posty: 166
Rejestracja: 25 lipca 2011, o 21:17
Odbiornik: tv K&M
Instalacja antenowa: siatka
Nadajnik - obiekt nadawczy: Dęblin/Ryki

Re: MUX-8 w Warszawie

Post autor: zinox »

Przed świętami dzwoniłem w tej sprawie na infolinie emitela: Nie przewidują nadawania MUX8 z Raszyna, nie wiedzą kiedy zostanie zwiekszona moc z PKNiN :?: :roll:

qwerciak
Posty: 54
Rejestracja: 18 kwietnia 2011, o 09:09
Odbiornik: Samsung UE32D5500RWXXH
Not Only LV6TMPVR4
Maximum T-105 HD
Instalacja antenowa: AZART
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Raszyn, PKiN

Re: MUX-8 w Warszawie

Post autor: qwerciak »

Trzeba poczekać, aż TVP zacznie tam nadawać. Wtedy szybciutko zwiększą moc, by nie być podejrzewanym o celowe utrudnianie odbioru.

robek25
Posty: 1
Rejestracja: 3 lutego 2017, o 20:29

Re: MUX-8 w Warszawie

Post autor: robek25 »

Witam
Mieszkam pod Warszawą ma granicy odbioru MUX 8. Odbierałem te programy na 2 tv od niedawna mogę je odebrać tylko na 1, na drugim nie ma inne programy łącznie z z HD odbierają idealnie.
Antena na dachu, na strychu spliter rozdziela sygnał. W tamtym roku jak zaczęły nadawać te programy kupiłem nowy spliter bo stary nie był w stanie rozdzielić na 2 tv. Bylo ok, od niedawna znów nie rozdziela sygnału mux.
Co się mogli stać? Spliter się sam uszkodził?

poxipol
Posty: 1977
Rejestracja: 7 stycznia 2015, o 23:04
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kraków-Chorągwica

Re: MUX-8 w Warszawie

Post autor: poxipol »

Rozgałęźnik raczej jest dobry.Gdyby były braki pasma UHF to była by jakaś usterka w połączeniach.
Nie wiadomo czy instalacja jest pasywna ,czy aktywna -ze wzmacniaczem.
Nie wiadomo z jakiej anteny jest odbiór.
Moc nadawania z PKiN jak na razie jest mała.
Do poprawnego odb.MUX-8 konieczna jest antena obejmująca ten zakres.
Jeżeli poziom sygnału pasma VHF jest bardzo niski ,to wystarczy niewielkie osłabienie instalacji,zmiana propagacji i robią się problemy.

Zablokowany