Emisja TVN Warszawa

damians1

Re: Emisja TVN Warszawa

Post autor: damians1 »

Może to nie jest kanał skierowany dla całego województwa ale osoby mieszkające w Piasecznie, Prószkowie, Łomiankach, Wołominie czy innych podwarszawskich miejscowościach z chęcią ten kanał by obejrzeli. Wiele osób mieszkających pod warszawą, większość dnia spędza w Warszawie pracując, ucząc się, studiując i nie jest im obojętne co dzieje się w warszawie.
Do niedawna sygnał z PKiN był dostępny daleko poza Warszawą, śmiem twierdzić że nawet w Radomiu przy dobrej antenie. jak jest teraz widać na forum, wiele osób mieszkających w warszawie nie ma odbioru.

jano

Re: Emisja TVN Warszawa

Post autor: jano »

Dlatego przydałoby się zwiększenie mocy nadawania, może do 10kW, ale moim zdaniem nie ma sensu przenoszenie nadajnika do Raszyna z pekinu, bo jest to nadajnik o większym zasięgu, który w wypadku stacji regionalnej nie jest potrzebny.

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: Emisja TVN Warszawa

Post autor: qwerty »

jano pisze:Jeżeli nie obejmuje całej Warszawy to pardon, ale wydaje mi się że jednak obejmuje... Warszawa jest na Mazowszu, ale trudno powiedzieć, aby stanowiła ona większość województwa... Po co np. mieszkańcom Siedlec czy Radomia program skierowany bezpośrednio dla Warszawiaków?
Powiedz to kablówce w której odbieram tv. Białystok, a odbieram tvn warszawa. :evil:

Pączek

Re: Emisja TVN Warszawa

Post autor: Pączek »

Mam pytanko do was. Czy ktoś wie jaką mocą leci teraz TVN Warszawa k53 ? Chodzą różne dane że jest to 1.65kW... 0.8kW...ale oficjalnego potwierdzenia od Emitela brak

geolog

Re: Emisja TVN Warszawa

Post autor: geolog »

witam,
chciałbym ponarzekać na tvn warszawa. Mieszkam parę kilometrów na północ za Łomiankami i przed zmianą kanału nadawania tvn W. odbierał bardzo dobrze. Teraz po wprowadzeniu mux2 i zmianie działa tylko hipotetycznie... co by nie mówić o nich, że dużo powtórek itd. to jednak można się sporo dowiedzieć o tym co dzieje się w mieście, w którym bądź co bądź spędza się pół życia. Pytam zatem czy jest szansa na mocniejszy sygnał tvn warszawa??

Pączek

Re: Emisja TVN Warszawa

Post autor: Pączek »

ja mieszkam za Nowym Dworem Mazowieckim (okolice Leoncina) i musiałem teraz wycelować antenę dokładnie w PKiN (wcześniej miałem na Raszyn) odbiera dobrze siła 72% na ATX-91 bez wzm. U ciebie jest bliżej o 20km więc odbierzesz na pewno Kwestia regulacji anteny

geolog

Re: Emisja TVN Warszawa

Post autor: geolog »

wychodzi na to, że będę musiał pofatygować się na dach... w sumie to prostsze niż zwiększenie mocy sygnału nadajnika na PKiN :)

jano

Re: Emisja TVN Warszawa

Post autor: jano »

Pączek pisze:Mam pytanko do was. Czy ktoś wie jaką mocą leci teraz TVN Warszawa k53 ? Chodzą różne dane że jest to 1.65kW... 0.8kW...ale oficjalnego potwierdzenia od Emitela brak

Oficjalnie nadaje z mocą 0,87kW
Tutaj info:
KLIK

ruphert

Re: Emisja TVN Warszawa

Post autor: ruphert »

jano pisze:Jeżeli nie obejmuje całej Warszawy to pardon, ale wydaje mi się że jednak obejmuje... Warszawa jest na Mazowszu, ale trudno powiedzieć, aby stanowiła ona większość województwa... Po co np. mieszkańcom Siedlec czy Radomia program skierowany bezpośrednio dla Warszawiaków?
Sorry, ale źle Ci się wydaje. Południowa Warszawa w dużym stopniu ma ustawione anteny na Raszyn i nie może odbierać TVN Warszawa. Tak jak pisałem PKiN został bo był słaby odbiór w centrum. Nikt tu nie pisze o Siedlcach ani Radomiu, tylko mieszkańcach miasta Warszawy oraz mieszkańcach aglomeracji Warszawskiej - czyli chodzi w większości o ludzi którzy pracują w Warszawie i spędzają tam większość czasu.

Pączek

Re: Emisja TVN Warszawa

Post autor: Pączek »

ciekawi mnie jak najdalej leci teraz TVN Warszawa z k.53 Zaledwie 0.87kW więc wynik nie będzie oszałamiający.
proszę o informacje z waszych rejonów
Ja sam odbieram bezbłędnie TVN Warszawę z odległości 40km z siłą sygnału 75% kierunek Nowy Dwór Maz.

szelest2
Posty: 29
Rejestracja: 5 marca 2010, o 08:57
Odbiornik: Samsung LE37B650/LE32C630
Instalacja antenowa: Antena siatkowa ze wzmacniaczem
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Warszawa / Raszyn

Re: Emisja TVN Warszawa

Post autor: szelest2 »

Jaką masz instalację antenową?

Awatar użytkownika
handrzej
Posty: 252
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Suchy Las
Odbiornik: LG NANO883PB FW03.33.11
Instalacja antenowa: Televes V ZENIT MIX ref.149321 + 10m kabla

113m npm + 7m npt
Nadajnik - obiekt nadawczy: Śrem/Piątkowo/UE

Re: Emisja TVN Warszawa

Post autor: handrzej »

A TVN Warszawa nadal leci w QAM16 ?

Awatar użytkownika
Miodzik
Posty: 172
Rejestracja: 29 września 2010, o 12:24
Odbiornik: LG 47LM765S
Instalacja antenowa: Antena szerokopasmowa logarytmiczno - periodyczna
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN PKiN / Raszyn

Re: Emisja TVN Warszawa

Post autor: Miodzik »

Tak, TVN Warszawa nadal leci w QAM16 :)

szelest2
Posty: 29
Rejestracja: 5 marca 2010, o 08:57
Odbiornik: Samsung LE37B650/LE32C630
Instalacja antenowa: Antena siatkowa ze wzmacniaczem
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Warszawa / Raszyn

Re: Emisja TVN Warszawa

Post autor: szelest2 »

Nie wiem czy została zwiększona moc, czy jest dobra propagacja ale zacząłem odbierać TVN Warszawa, pomimo siły 25% jakość oceniam jako dobrą, nie zaobserwowałem przycięć

Tom345
Posty: 669
Rejestracja: 22 grudnia 2009, o 22:10
Odbiornik: Samsung P2370HD, Not Only TV LV5TDelux
Instalacja antenowa: Thomson ANT-85 lub kawałek druta.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Warszawa PKiN/Raszyn

Re: Emisja TVN Warszawa

Post autor: Tom345 »

Targówek - zero zmian.

galet
Posty: 21
Rejestracja: 11 października 2010, o 11:54
Odbiornik: Wiwa hd-90
NAVIHEAVEN NA-1002

Re: Emisja TVN Warszawa

Post autor: galet »

A ja na Targówku odbieram Tvn Warszawa od 1 października przez kilka dni sygnał był faktycznie tak słaby, że nie dało się oglądać ale potem się poprawił co prawda mam sygnał na 5-6% ale działa dobrze, mieszkam na parterze i odbieram na 2 metrowym drucie rzuconym na ogródek.

jano

Re: Emisja TVN Warszawa

Post autor: jano »

Coś się chyba zmieniło z TVN Warszawa, rano odbierałem całkiem nieźle, a teraz wcale nie odbieram, 0% sygnału. Bródno, antena siatkowa z symetryzatorem.

kuchar

Re: Emisja TVN Warszawa

Post autor: kuchar »

Czy ktoś odbiera TVN Warszawa za pomocą VLC? Do momentu ostatnich zmian (30.09) wszystko działało bez problemu. Od zmiany kanału na którym nadawany jest TVN Warszawa mam czysty dźwięk, ale zero obrazu (zielona plansza). Inne MUXy działają bez zarzutu, mieszkam na Saskiej Kępie, mam antenę ATRAX 300.

galet
Posty: 21
Rejestracja: 11 października 2010, o 11:54
Odbiornik: Wiwa hd-90
NAVIHEAVEN NA-1002

Re: Emisja TVN Warszawa

Post autor: galet »

jano pisze:Coś się chyba zmieniło z TVN Warszawa, rano odbierałem całkiem nieźle, a teraz wcale nie odbieram, 0% sygnału. Bródno, antena siatkowa z symetryzatorem.
U mnie bez zmian odbiera dobrze.

KrzysztofD
Posty: 278
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Sony W4000, Leadtek USB, Pi7010ix, Leadtek DTV1000T
Instalacja antenowa: HB9CV 3 metry nad ziemią
Nadajnik - obiekt nadawczy: PKiN Warszawa

Re: Emisja TVN Warszawa

Post autor: KrzysztofD »

kuchar pisze:Czy ktoś odbiera TVN Warszawa za pomocą VLC?
VLC 1.1.4 wszystkie 3 częstotliwości obsługuje bez zastrzeżeń, włącznie z EPG na MUX 2.

Zablokowany