Emisja TVN Warszawa

kuchar

Re: Emisja TVN Warszawa

Post autor: kuchar »

KrzysztofD pisze:
kuchar pisze:Czy ktoś odbiera TVN Warszawa za pomocą VLC?
VLC 1.1.4 wszystkie 3 częstotliwości obsługuje bez zastrzeżeń, włącznie z EPG na MUX 2.
Mam wersję 1.1.3, zaktualizuję do nowszej i sprawdzę. Czy moje problemy mogą wynikać ze słabego sygnału? Czy w VLC da się sprawdzić jego parametry?

KrzysztofD
Posty: 278
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Sony W4000, Leadtek USB, Pi7010ix, Leadtek DTV1000T
Instalacja antenowa: HB9CV 3 metry nad ziemią
Nadajnik - obiekt nadawczy: PKiN Warszawa

Re: Emisja TVN Warszawa

Post autor: KrzysztofD »

kuchar pisze: Mam wersję 1.1.3, zaktualizuję do nowszej i sprawdzę. Czy moje problemy mogą wynikać ze słabego sygnału? Czy w VLC da się sprawdzić jego parametry?
VLC pod Linuxem - można odczytać z logów, pod Windows chyba nie ma takiej opcji.
Ciekawe, że dźwięk masz - czy telegazeta jest bez błędów?

kuchar

Re: Emisja TVN Warszawa

Post autor: kuchar »

Też korzystam z VLC pod Linuksem. Parametry sygnału wydają się być w porządku. Po zmianie na wersję 1.1.4 sytuacja nie uległa zmianie. Jak próbuję włączyć TVN Warszawa to wyskakuje

avcodec decoder error: don't know how to convert chroma 12

KrzysztofD
Posty: 278
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Sony W4000, Leadtek USB, Pi7010ix, Leadtek DTV1000T
Instalacja antenowa: HB9CV 3 metry nad ziemią
Nadajnik - obiekt nadawczy: PKiN Warszawa

Re: Emisja TVN Warszawa

Post autor: KrzysztofD »

W takim razie zobacz jak VLC w Twoim Linuxie reaguje na zachowany strumień TVN Warszawa z 29 września i aktualny.
http://dl.dropbox.com/u/12954303/09-29_ ... wa__cut.ts
http://dl.dropbox.com/u/12954303/10-14_ ... wa__cut.ts
(pliki po 5MB)

kuchar

Re: Emisja TVN Warszawa

Post autor: kuchar »

Oba mi nie działają :/ widocznie przy którejś aktualizacji coś się zmieniło (a jest ich sporo, bo używam Debiana Sid), więc muszę to prześledzić. Dzięki za pomoc.

Awatar użytkownika
BadBoy475
Posty: 286
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Okolice Opoczna
Odbiornik: TV Samsung QE65Q80R,
RPi4 + TV Hat
Instalacja antenowa: ATX-55
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Przysucha

Re: Emisja TVN Warszawa

Post autor: BadBoy475 »

Dzisiaj rano była niezła propagacja. 112km w linii prostej od PKiN odbierałem TVN Warszawa na kanale 53 przez kilka godzin bez żadnych przycięć.
Poziom sygnału dochodził do 85% błędów 0. Myślę że to niezły wyczyn zważywszy na moc emisji tylko 0,8kW.

Gdy TVN Warszawa nadawany był na kanale 48 z mocą 3kW odbiór miałem praktycznie codziennie w godzinach rannych i wieczornych, teraz jest znacznie trudniej odebrać tą stację.

Jeśli chodzi o analogi z PKiN to np POLSAT (kanał 45) i TVN (kanał 34) odbierały praktycznie idealnie. Pozostałe stacje z PKiN były zakłócane przez inne nadajniki.

W tym samym czasie wszystkie MUXy z Raszyna miały sygnał 100%

Te eksperymenty chyba mnie zmotywują do ustawienia jednej z anten na czeski Jesenik-Praded na którym DVB-T leci na kanale 36 z mocą 100kW. Mimo odległości 250km mam korzystny profil terenu i anteny praktycznie się widzą. Zresztą przed laty jak antena była skierowana na Św. Krzyż / EC Kielce bardzo często podczas tropo odbierałem słowackie i czeskie programy więc jest szansa na ich cyfrówke ;)

Pączek

Re: Emisja TVN Warszawa

Post autor: Pączek »

mam pytanie do was. Czy obecnie prowadzona jest emisja z PKiN TVN Warszawa z k. 53? Sam nie moge sprawdzic bo jestem w pracy. Wiem że k.58 został wyłączony a co z k.53? Proszę o info

orin
Posty: 640
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Warszawa
Odbiornik: KDL50W809C,UE40H6700,UE48J6200
Instalacja antenowa: Antena Fracarro LP345F LTE ~20 m n.p.z. / kabel Triset 113 PE 10 m
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Warszawa PKiN

Re: Emisja TVN Warszawa

Post autor: orin »

TVN Warszawa k.53 działa dalej.

yapa666

tvn warszawa

Post autor: yapa666 »

witam
czy wyłaczyli tvn warszawa czy moze tylko u mnie jest problem brak sygnalu na kanale 53

_chris_

Re: tvn warszawa

Post autor: _chris_ »

jest sobie, jak zwykle - powiedziałbym nawet, że jak na siebie, to ma niezły poziom...

Awatar użytkownika
rppmedia
Posty: 124
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Sharp 32DH65E
Dual 500
Clint H1
Instalacja antenowa: Telmor Digit Activa
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Trzeciewiec

Re: Emisja TVN Warszawa

Post autor: rppmedia »

Panowie z Emitela, prosiłbym o zaktualizowanie zegara (oczywiście na TVN Warszawa) ponieważ spóźnia się o 15 minut.

yackoo

Re: Emisja TVN Warszawa

Post autor: yackoo »

Nadal czas na TVN Warszawa jest przesunięty, co ma dosyć zabawne konsekwencje - np. przy ustawieniu automatycznego włączania tv o danej godzinie. Czy to wina EmiTel'u czy TVN'u? I czy ktoś to poprawi w końcu?

damians1

Re: Emisja TVN Warszawa

Post autor: damians1 »

Problemy te miałem już od końca września jak jest te. Niejednokrotnie budzik czy zaprogramowane włączenie/nagrywanie z EPG działało z przesunięciem czasowym. w tej chwili nie sprawdzałem czy czas na poszczególnych MUX'ach jest prawidłowy. Miałem już serdecznie dość takiego stanu i przestałem używać budzika w TV. A programowanie z EPG używam w ostatnim czasie sporadycznie.
Rozumiem że mux nadaje testowo ale w odróżnieniu od innych parametrów transmisji, czas ma wpływ na działanie TV niezależnie od oglądanego kanału z dowolnego muxa.
Pytanie do pana Jarosława czy i kiedy czas na wszystkich MUXach będzie ustawiony prawidłowo?

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: Emisja TVN Warszawa

Post autor: Jarosław Bałuka »

Tu oczywiście skorygujemy. Na MUX2 i MUX3 czas jest poprawny.

Awatar użytkownika
rppmedia
Posty: 124
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Sharp 32DH65E
Dual 500
Clint H1
Instalacja antenowa: Telmor Digit Activa
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Trzeciewiec

Re: Emisja TVN Warszawa

Post autor: rppmedia »

Dziękuję panie Jarku za reakcję, ale niestety nadal czas się spóźnia. Tym razem już "tylko" o 2 minuty.

jupi55

Re: Emisja TVN Warszawa

Post autor: jupi55 »

rppmedia pisze:Dziękuję panie Jarku za reakcję, ale niestety nadal czas się spóźnia. Tym razem już "tylko" o 2 minuty.
Witam
Przed chwilą sprawdzałem. Dalej jest 2 minuty spóźnienia

Mimo wszytko jest lepiej bo na moim SHARP LC40LE700E już mogę oglądać tą stację.

Do miłego poczytania
Jerzy

jupi55

Re: Emisja TVN Warszawa

Post autor: jupi55 »

jupi55 pisze:
rppmedia pisze:Dziękuję panie Jarku za reakcję, ale niestety nadal czas się spóźnia. Tym razem już "tylko" o 2 minuty.
Witam
Przed chwilą sprawdzałem. Dalej jest 2 minuty spóźnienia

Mimo wszytko jest lepiej bo na moim SHARP LC40LE700E już mogę oglądać tą stację.

Do miłego poczytania
Jerzy
Witam
Moja radość i optymizm były przedwczesne. Dziś rano (2010-11-23) już nie działa ani na TV ani na komputerze.

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: Emisja TVN Warszawa

Post autor: Jarosław Bałuka »

jupi55 pisze:
Witam
Moja radość i optymizm były przedwczesne. Dziś rano (2010-11-23) już nie działa ani na TV ani na komputerze.
.. a emisja trwa nieprzerwanie.

TSS

Re: Emisja TVN Warszawa

Post autor: TSS »

Co tak naprawdę dzieje się z TVN Warszawa?
Mieszkam w Wawie, przy Ratuszu Bemowo, mam w domu antenę rozgałęzioną na dwa telewizory. Jeden z nich to Panasonic TX-P42G10E a drugi w Sony KDL-26V4500. Przed październikowymi zmianami TVN Warszawa śmigał na obydwu telewizorach. Aktulanie od paru tygodni na Sony jest wszystko ok. Kanał jest znajdowany i działa, można oglądać. Na Panasoniku jest odnajdywany (siła sygnału 10 czyli max), ale przy próbie oglądania zamiast obrazu komunikat "brak wszelkich usług". Zrobiłem nawet update firmware w Panasoniku do najnowszej wersji, ale nadal to samo. Ktoś ma jakiś pomysł?
Tak jak pisałem wyżej, obydwa TV podłączone do tej samej anteny pokojowej, sygnał jest rozgałęziony. W wakacje TVN Warszawa śmigał na Panasoniku idealnie!

pzdr, TSS

jupi55

Re: Emisja TVN Warszawa

Post autor: jupi55 »

Jarosław Bałuka pisze:
jupi55 pisze:
Witam
Moja radość i optymizm były przedwczesne. Dziś rano (2010-11-23) już nie działa ani na TV ani na komputerze.
.. a emisja trwa nieprzerwanie.
Cieszę się, że emisja trwa nieprzerwanie. Zapewne czyta Pan posty w wątku: SFN Warszawa: emisja synchroniczna PKiN - Raszyn gdzie opisuję swoje problemy z odbiorem MUX-3 i TVN Warszawa.
2010-11-22 gdy działał TVN W-wa to nie działał MUX-3 a obecnie działa MUX-3 a TVN W-wa praktycznie nie do oglądania.
Do miłego poczytania
Jerzy

Zablokowany