Emisja TVN Warszawa

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Emisja TVN Warszawa

Post autor: Jarosław Bałuka »

W obliczu zagrożenia powodzią warszawiacy otrzymali jeszcze jeden ważny kanał informacji o bieżącej sytuacji. Emitel w porozumieniu z TVN uruchomi dziś emisję programu TVN Warszawa w standardzie naziemnej telewizji cyfrowej (DVB-T).

Do emisji wykorzystana zostanie częstotliwość, którą Emitel uzyskał do emisji testowej 3D z wykorzystaniem DVB-T, która z sukcesem przeprowadzona została w sobotę 15 maja. Kanał TVN Warszawa dostępny będzie tymczasowo, jego odbiór możliwy jest na kanale 48.

Na kanale TVN Warszawa mieszkańcy mogą stale śledzić zagrożenia związane z przepływającą przez Warszawę falą kulminacyjną na Wiśle. Emisja ma na celu ułatwienie mieszkańcom Warszawy dostępu do informacji o ewentualnym niebezpieczeństwie.

Oprócz TVN Warszawa, Emitel prowadzi emisję multipleksu, w którym znajdują się kanały TVN, Polsat, TV4 i TV Puls, oraz programy telewizji publicznej – TVP1, TVP2, TVP Info.

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: Emisja TVN Warszawa

Post autor: Jarosław Bałuka »

Emisja prowadzona jest w MPEG-4 na kanale 48 z mocą ok. 2.5kW ERP, z nadajnika zlokalizowanego w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.

kowal801
Posty: 167
Rejestracja: 21 października 2009, o 12:11

Emisja TVN Warszawa

Post autor: kowal801 »

Witam,mam pytanie do Emitela ;)
Do kiedy ten program (zapchaj dziura) będzie blokował kanał 48?
Miało być do 31 maja ,ze względu na powódź przedłużono emisje do końca czerwca.Teraz mamy lipiec i nadal ten program jest nadawany w DVB-T.Nie ukrywam ,że w to miejsce wolałbym programy o szerszej tematyce . :|
Pozdrawiam

zapa62

Re: Emisja TVN Warszawa

Post autor: zapa62 »

kowal801 pisze:wolałbym programy o szerszej tematyce
No Kolego to szeroka tematyka. Oprócz wąskiego pasma w godzinach wczesnowieczornych zawsze to samo i to samo i to samo. Badziewie musi też być nadawane!!!

kowal801
Posty: 167
Rejestracja: 21 października 2009, o 12:11

Re: Emisja TVN Warszawa

Post autor: kowal801 »

Swoją drogą nie źle sobie to wykombinowali, takim sposobem kanał 48 będzie zajęty aż do jesieni,wiec mux 3 ruszy nie wcześniej jak w październiku.Jest to żenujące zagranie,dobry pretekst dotyczący powodzi.Po co w ogóle ten kanał włączono ? , przecież jest TVP INFO Warszawa ,która moim zdaniem i tak lepiej przekazuje informacje z Terenu. W porównaniu do TVN Warszawa, słyszę bez przerwy korki , korki jeszcze raz korki, ludzie przecież to jest chore,kto to w ogóle ogląda,przecież to jest marnotrawienie pasma.

llawicki

Re: Emisja TVN Warszawa

Post autor: llawicki »

kowal801 pisze:Swoją drogą nie źle sobie to wykombinowali, takim sposobem kanał 48 będzie zajęty aż do jesieni,wiec mux 3 ruszy nie wcześniej jak w październiku.Jest to żenujące zagranie,dobry pretekst dotyczący powodzi.Po co w ogóle ten kanał włączono ? , przecież jest TVP INFO Warszawa ,która moim zdaniem i tak lepiej przekazuje informacje z Terenu. W porównaniu do TVN Warszawa, słyszę bez przerwy korki , korki jeszcze raz korki, ludzie przecież to jest chore,kto to w ogóle ogląda,przecież to jest marnotrawienie pasma.
TVP Warszawa niby lepsza od TVN Warszawa ;) śmieszne, szukam informacji o Warszawie pstryk i mam w TVN Warszawa. Bo jak pstryknę na TVP to mam 80% Info :p

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: Emisja TVN Warszawa

Post autor: Jarosław Bałuka »

TVN Warszawa będzie nadawany dotąd do kiedy będą pozwalały na to warunki techniczne, będzie wola Nadawcy oraz zgoda urzędów. I oczywiście chęć i wola Emitela. Tyle w temacie.

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: Emisja TVN Warszawa

Post autor: Jarosław Bałuka »

Temat wątku: Emisja TVN Warszawa
Wszystkie posty nie związane z tematem wątku zostały usunięte, jeśli pojawią się kolejne - również będą usuwane.

Pączek

Re: Emisja TVN Warszawa

Post autor: Pączek »

moim zdaniem jest to świetny kanał właśnie dla Warszawy i okolic. Jest tu wszystko informacje o korkach imprezach ważnych wydarzeniach wypadkach itp. Jak oglądasz 10godz na dobę to wiadomo że są powtórki ale jak normalny człowiek wraca z pracy to średnio ogląda z godzine informacji. TVP info ma za duzy zasięg aby byc lokalnie (a Kurier Mazowiecki/Warszawski 3x 15min na dobe to za malo)
Moim zdaniem kanał ten powinien być w jednym z mux-ów z Raszyna.

jano

TVN Warszawa w 4:3?

Post autor: jano »

Witam, zauważyłem że program TVN Warszawa nadawany na 48 kanale odbieram w proporcjach 4:3 zamiast 16:9, co sprawia że obraz wygląda tak:
Obrazek

Wina jest po mojej stronie czy po stronie nadawcy?

zapa62

Re: Emisja TVN Warszawa

Post autor: zapa62 »

Niestety tak nadają!!!

ruphert

TVN Warszawa

Post autor: ruphert »

Czy TVN Warszawa będzie nadawany z nadajnika w Raszynie? Nie wszyscy Warszawiacy i osoby zainteresowane odbierają z PKiN. Jeśli tak to na jakim kanale?

http://www.tvnwarszawa.pl/28415,1675801 ... omosc.html

johnny1836

Re: TVN Warszawa

Post autor: johnny1836 »

TVN Warszawa nadaje z PeKiN-u na 53 kanale. jak jest w Raszynie - niewiem

ruphert

Re: TVN Warszawa

Post autor: ruphert »

No właśnie chodzi o to jak jest w Raszynie... Bo dostaję jakiś sygnał, ale nie wiem skąd :)

psmicz

Re: TVN Warszawa

Post autor: psmicz »

Mieszkam w Raszynie i odbieram TVN Warszawa na kanale 53 przy antenie skierowanej na raszyński nadajnik.

Awatar użytkownika
Miodzik
Posty: 172
Rejestracja: 29 września 2010, o 12:24
Odbiornik: LG 47LM765S
Instalacja antenowa: Antena szerokopasmowa logarytmiczno - periodyczna
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN PKiN / Raszyn

Re: TVN Warszawa

Post autor: Miodzik »

psmicz pisze:Mieszkam w Raszynie i odbieram TVN Warszawa na kanale 53 przy antenie skierowanej na raszyński nadajnik.
Odbierasz tyłem anteny tak jak ja, TVN idzie tylko z PKin'u.

ruphert

Re: Emisja TVN Warszawa

Post autor: ruphert »

Ok, dzięki za odpowiedź.

A czy jest szansa na nadawanie tego programu z Raszyna? Byłoby to bardziej sensowe. TVN się chwali tym kanałem, a przecież Pekin to nie jest jakiś główny nadajnik dla mazowsza, raczej bym powiedział że wręcz odwrotnie.

jano

Re: Emisja TVN Warszawa

Post autor: jano »

ruphert pisze:Ok, dzięki za odpowiedź.

A czy jest szansa na nadawanie tego programu z Raszyna? Byłoby to bardziej sensowe. TVN się chwali tym kanałem, a przecież Pekin to nie jest jakiś główny nadajnik dla mazowsza, raczej bym powiedział że wręcz odwrotnie.
Nie jest to główny nadajnik dla Mazowsza, ale główny dla Warszawy. Spójrz na nazwę stacji - TVN Warszawa. Więc jest on nadawany z Warszawy dla mieszkańców Warszawy. Co ma do tego Mazowsze?

ruphert

Re: Emisja TVN Warszawa

Post autor: ruphert »

jano pisze:
ruphert pisze:Ok, dzięki za odpowiedź.

A czy jest szansa na nadawanie tego programu z Raszyna? Byłoby to bardziej sensowe. TVN się chwali tym kanałem, a przecież Pekin to nie jest jakiś główny nadajnik dla mazowsza, raczej bym powiedział że wręcz odwrotnie.
Nie jest to główny nadajnik dla Mazowsza, ale główny dla Warszawy. Spójrz na nazwę stacji - TVN Warszawa. Więc jest on nadawany z Warszawy dla mieszkańców Warszawy. Co ma do tego Mazowsze?
Ten Twój głowny nadajnik dla Warszawy nie obejmuje całej Warszawy, miał zostać wyłączony ale ponieważ w śródmieściu był słaby odbiór z Raszyna więc został. Twoim zdaniem Warszawa nie jest na Mazowszu?

jano

Re: Emisja TVN Warszawa

Post autor: jano »

Jeżeli nie obejmuje całej Warszawy to pardon, ale wydaje mi się że jednak obejmuje... Warszawa jest na Mazowszu, ale trudno powiedzieć, aby stanowiła ona większość województwa... Po co np. mieszkańcom Siedlec czy Radomia program skierowany bezpośrednio dla Warszawiaków?

Zablokowany