Emisja TVN Warszawa

Pączek

Re: Emisja TVN Warszawa

Post autor: Pączek »

wszystkie emisje prowadzone są normalnie
mux-1 siła 85% błędy 0
mux-3 siła 83% błędy 0
TVN Warszawa siła 75% błędy 0

odbiór stabilny bez żadnych zmian

Pączek

Re: Emisja TVN Warszawa

Post autor: Pączek »

witam
O godzinie 17.02 znikł obraz TVN Warszawa w tej chwili nie mam żadnego sygnału z k.53
Inne muxy działają prawidłowo.
Czy ktoś może teraz potwierdzić brak TVN Warszawa?
Bo nie wiem czy to może awaria po mojej stronie
Pozdrawiam
Pączek

jano

Re: Emisja TVN Warszawa

Post autor: jano »

Potwierdzam, na Bródnie wogóle nie ma sygnału, cisza w eterze.

MaciekS

Re: Emisja TVN Warszawa

Post autor: MaciekS »

Na Pradze też brak sygnału TVN W-wa

wołominiak

Re: Emisja TVN Warszawa

Post autor: wołominiak »

W Wołominie też brak sygnału. Wie ktoś może co się stało i kiedy naprawią?

Pączek

Re: Emisja TVN Warszawa

Post autor: Pączek »

powiat nowodworski-brak
Żeby tylko nie było tak, że emisja została trwale wyłączona przez Emitela Wszak TVN Warszawa miała status TEST. Sprawdzam co jakiś czas i nadal programu brak

Pączek

Re: Emisja TVN Warszawa

Post autor: Pączek »

Na szczęście kanał powrócił. Moc i jakość taka sama jak przed wyłączeniem
Ostatnio zmieniony 25 listopada 2010, o 09:15 przez Pączek, łącznie zmieniany 1 raz.

Kocjo

Re: Emisja TVN Warszawa

Post autor: Kocjo »

Dla wszystkich, którzy stęsknili się za TVN Warszawa:
Od północy już działa!!!

Pączek

Re: Emisja TVN Warszawa

Post autor: Pączek »

Nie wiem czy tylko ja mam taki problem ale na TVN Warszawa mam czas +1 godzina co do aktualnego czasu. Być może nie zostało to przestawione po październikowej zmianie czasu.
Na mux-1 czy mux-3 czas mam dobry bo i EPG działa prawidłowo.
Ustawienia TV Samsung CZAS-Automatycznie

geolog

Re: jakie kanały w mux3

Post autor: geolog »

a proszę powiedzieć czy TVN Warszawa zniknie od 1 grudnia z testów w Warszawie? bo słyszałem, że od tego dnia kanał zostanie zakodowany i nie będzie już free

Tomasz Berezowski

Re: jakie kanały w mux3

Post autor: Tomasz Berezowski »

geolog pisze:a proszę powiedzieć czy TVN Warszawa zniknie od 1 grudnia z testów w Warszawie? bo słyszałem, że od tego dnia kanał zostanie zakodowany i nie będzie już free
Nie zniknie.

agravator
Posty: 99
Rejestracja: 4 grudnia 2010, o 23:12
Odbiornik: NOT Lv6tmpvr
Instalacja antenowa: Siatka ze wzmacniaczem, 8m nad ziemią
Nadajnik - obiekt nadawczy: Raszyn+|EC4, Rachocin

Re: Emisja TVN Warszawa

Post autor: agravator »

Nie wiem czy to z powodu mrozu czy czegoś innego ale pod Łowiczem cały dzień płynnie odbieram TVN Warszawa. Miłe zaskoczenie biorąc pod uwagę że PKiN jest 84km w linii prostej odemnie i używam starej pordzałej anteny siatkowej ze wzmacniaczem. Odbiornik LV6T, jakość sygnału 25%.

geolog

Re: Emisja TVN Warszawa

Post autor: geolog »

brak wyraźnych przeszkód terenowych plus wszystko równo zaśnieżone i propagacja leci ile się da :P

a wcześniej się nie dało? czy to pierwszy dzień Twoich testów z tvnWawa?

agravator
Posty: 99
Rejestracja: 4 grudnia 2010, o 23:12
Odbiornik: NOT Lv6tmpvr
Instalacja antenowa: Siatka ze wzmacniaczem, 8m nad ziemią
Nadajnik - obiekt nadawczy: Raszyn+|EC4, Rachocin

Re: Emisja TVN Warszawa

Post autor: agravator »

Odbiór TVN Warszawa śledzę od tygodnia i dotychczas udawało mi się uzyskać tylko rwaną fonię i mega-pikseloze. Od wczoraj śmiga aż miło.

Awatar użytkownika
rppmedia
Posty: 124
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Sharp 32DH65E
Dual 500
Clint H1
Instalacja antenowa: Telmor Digit Activa
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Trzeciewiec

Re: Emisja TVN Warszawa

Post autor: rppmedia »

Panie Tomku, czy jest szansa na dołączenie EPG do kanału?
A tak nawiasem, to nie kusi Was w TVN, żeby poeksperymentować z programem, póki macie dla siebie całem pasmo? Chodzi mi np. o oryginalną ścieżkę dźwiękową albo napisy CC albo dźwięk DD+ ?

szelest2
Posty: 29
Rejestracja: 5 marca 2010, o 08:57
Odbiornik: Samsung LE37B650/LE32C630
Instalacja antenowa: Antena siatkowa ze wzmacniaczem
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Warszawa / Raszyn

Re: Emisja TVN Warszawa

Post autor: szelest2 »

Okazuje się że nie tylko antena może mieć wpływ na możliwości odbioru tego kanału. 2 tygodnie temu zakupiłem drugi "płaski" telewizor, tym samym pozbywając się kineskopowców w moim domu. Co ciekawe, wskazania i jakość odbioru znacznie się różnią na obu telewizorach:
- starszy to Samsung B650
- nowszy to Samsung C630

Dodam że oba są podłączone do tej samej anteny, najzwyklejszej siatki.

Na Samsungu B650 w normie, czyli TVN Warszawa albo nie jest wykrywany albo jest ale siła sygnału wynosi 15-20% a poziom błędów 9-10 co skutecznie uniemożliwia oglądanie.

Tymczasem na C630 miłe zaskoczenie, w tej samej chwili wskazania wynoszą: siła ok 60%, brak błędów, obraz jest bez zarzutu, sporadyczne ścinki.

Tak więc Samsungi z (chyba) nowszej serii C posiadają czulszy tuner. Na pozostałych kanałach MUX2 i 3 C630 wskazuje siłę na poziomie 100%, B650 75-80% - w praktyce różnic w odbiorze nie widać

Pączek

Re: Emisja TVN Warszawa

Post autor: Pączek »

Potwierdzam to co kolega "szelest2" napisał
Ja też mam Samsunga LE37B650 antena ATX-91 i co prawda odbiór jest super to w stosunku do serii C ma mniejsze parametry. Teściowie mieszkają 50m ode mnie i mimo gorszej anteny (jakaś nowa 25 elementowa) mają lepszy sygnał Warunki odbioru takie same

Ja LE37B650
k.48 siła 83% błędy 0
k.55 siła 85% błędy 0
k.53 siła 75% błędy 0

Teściowie LE37C650
k.48 siła 93% błędy 0
k.55 siła 94% błędy 0
k.53 siła 85% błędy 0

_chris_

Re: Emisja TVN Warszawa

Post autor: _chris_ »

Pączek pisze:Ja też mam Samsunga LE37B650 antena ATX-91 i co prawda odbiór jest super to w stosunku do serii C ma mniejsze parametry. Teściowie mieszkają 50m ode mnie i mimo gorszej anteny (jakaś nowa 25 elementowa) mają lepszy sygnał Warunki odbioru takie same
Pamiętaj, że te % siły sygnału (i jakości też) to są wielkości umowne i w zasadzie, to można je w miarę bezpiecznie porównywać tylko dla tych samych modeli sprzętu. Dla różnych modeli danego producenta może być już różnie, tzn. te same % mogą wskazywać de facto różne wartości sygnału rzeczywistego. Wiąże się to z tym, że modele mogą się różnić zarówno chipsetem tunera (lub wersją), jak i oprogramowaniem. Wiec zalecałbym ostrożność przy porównaniach. Tak naprawdę prawdę (w zasadzie) pokazać może tylko miernik sygnału... :D

Maciej Ostasz

Re: Emisja TVN Warszawa

Post autor: Maciej Ostasz »

TVN Warszawa nadaje z Raszyna?

_chris_

Re: Emisja TVN Warszawa

Post autor: _chris_ »

Maciej Ostasz pisze:TVN Warszawa nadaje z Raszyna?
nie, z PKiN-u.

Zablokowany