DVB-T z RTCN OPOLE CHRZELICE

emgie77
Posty: 49
Rejestracja: 10 lipca 2011, o 17:25
Miejscowość: Nysa
Odbiornik: SONY Bravia 50X94J
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęża/Chrzelice/Praděd

Re: DVB-T z RTCN OPOLE CHRZELICE

Post autor: emgie77 »

W przypadku Muxa 3 nie dość że zasięg taki sobie, to jeszcze wrzucają dodatkowo katowicką wersję TVP INFO. Kto podejmuje takie decyzje? Warszawka jak zwykle się popisała. A dlaczego nie TVP INFO Wrocław? To znacznie lepszy wariant dla widzów z woj. opolskiego.

Chemical Attack

Re: DVB-T z RTCN OPOLE CHRZELICE

Post autor: Chemical Attack »

Jak wygląda zasięg MUX 3? Jak rozumiem mapka pokrycia z dvbtmap ma niewiele wspólnego z realiami?? MUX 2 odbieram z Chrzelic w swojej lokalizacji.. co ciekawe nie odbieram ani Ślęzy ani Czarnej Góry:(( MUX 3 z jaką mocą? I nadaje już ta TV czy jeszcze nie?


an10ka-dx
Posty: 317
Rejestracja: 5 stycznia 2011, o 20:19
Miejscowość: opolskie
Odbiornik: LG, PHILIPS oraz inne urządzenia do testów :)
Instalacja antenowa: yagi-19elem+LNA-101
Rozgałęźnik 2xTV
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne ok.93km do nadajnika

Re: DVB-T z RTCN OPOLE CHRZELICE

Post autor: an10ka-dx »

Chemical Attack pisze:Jak wygląda zasięg MUX 3? Jak rozumiem mapka pokrycia z dvbtmap ma niewiele wspólnego z realiami?? MUX 2 odbieram z Chrzelic w swojej lokalizacji.. co ciekawe nie odbieram ani Ślęzy ani Czarnej Góry:(( MUX 3 z jaką mocą? I nadaje już ta TV czy jeszcze nie?
Zasięg MUX3 będzie miał AŻ 2.5kW
Odbiór porównywalny do TVP INFO OPOLE
albo antena z dopalaczem albo został tylko MUX2

Chemical Attack

Re: DVB-T z RTCN OPOLE CHRZELICE

Post autor: Chemical Attack »

Wychodzi na to że ja mogę o odbiorze zapomnieć.... MUX2 śmiga u mnie na granicy:((( Słabo się starają z tą Ślężą i Czarną Górą:((((((

Matteo87

Re: DVB-T z RTCN OPOLE CHRZELICE

Post autor: Matteo87 »

Chemical Attack pisze:Jak wygląda zasięg MUX 3? Jak rozumiem mapka pokrycia z dvbtmap ma niewiele wspólnego z realiami?? MUX 2 odbieram z Chrzelic w swojej lokalizacji.. co ciekawe nie odbieram ani Ślęzy ani Czarnej Góry:(( MUX 3 z jaką mocą? I nadaje już ta TV czy jeszcze nie?
Mapki na dvbtmap.eu są bardzo pomocne ale mają też wady. One pokazują tylko zasięg bezpośredni, nie uwzględniają odbić, a w Twojej lokalizacji odbiór to tylko i wyłącznie szczęśliwy zbieg okoliczności związany z odpowiednimi odbiciami sygnału od gór.

Chemical Attack

Re: DVB-T z RTCN OPOLE CHRZELICE

Post autor: Chemical Attack »

Pewnie masz rację, ale na nic innego nie moge liczyć, bo Emitel olał Nową Rudę. Nawet informacji kiedy doswietlacze postawią nie chca mi przekazać... Dziwi mnie tylko że Czarna Góra tak słabo się odbija.. Slęża wiadomo.. pasmo górskie szczelnie ja zakrywa.

Matteo87

Re: DVB-T z RTCN OPOLE CHRZELICE

Post autor: Matteo87 »

Chemical Attack pisze:Pewnie masz rację, ale na nic innego nie moge liczyć, bo Emitel olał Nową Rudę. Nawet informacji kiedy doswietlacze postawią nie chca mi przekazać... Dziwi mnie tylko że Czarna Góra tak słabo się odbija.. Slęża wiadomo.. pasmo górskie szczelnie ja zakrywa.
Błąd!! To nie emitel olał Nową Rudę tylko nadawcy! Gdyby była wola nadawców to byłby nadajnik nawet w samej Nowej Rudzie, ale im się nie opłaca. Na temat doświetlaczy od Emitela też na razie nic nie usłyszysz, bo skoro nie ma umów z nadawcami to co emitel sam mógłby zrobić? A co do Twojej lokalizacji to faktycznie jest kiepsko i to że MUX2 działa z Chrzelic, nie oznacza, że MUX1 będzie działał mimo takiej samej mocy, bo inna częstotliwość to inne rozchodzenie się fal

Chemical Attack

Re: DVB-T z RTCN OPOLE CHRZELICE

Post autor: Chemical Attack »

Ktoś przecież robi ekspertyzy dla nadawców. Czy nie Emitel robi badania i oblicza zasięg? Co do tego że propagacja fal zależy od długości to masz zupełną rację.. ale też są pewne przesłanki które mówią czy powinna lepiej czy gorzej się propagować i odbijać. Przyznaje że nie sprawdzałem jak sprawa ta wygląda, ale mam literaturę i mogę bez problemu w nią zerknąć. Wierzyć mi się też nie chce że nadawcy nie pomysleli o doświetlaczach.. przecież to jakaś żenada! Skoro z nadajnika czeskeigo łapie rewelacyjny sygnał, który też jest odbiciem, zaskakuje mnie że Czarna Góra nie ma odbić:( Może Śnieżne kotły coś poprawią.. od Czechów łapię Cerną Hore

brzeg

Re: DVB-T z RTCN OPOLE CHRZELICE

Post autor: brzeg »

Odbiera ktoś mux 2 z Opola w okolicach Cieszyna,Ostrawy ? Dziękuję

michal_h

Re: DVB-T z RTCN OPOLE CHRZELICE

Post autor: michal_h »

....co tu taka cisza ;)?

simba

Re: DVB-T z RTCN OPOLE CHRZELICE

Post autor: simba »

Wszyscy czekają na 27.10.

michal_h

Re: DVB-T z RTCN OPOLE CHRZELICE

Post autor: michal_h »

Pewnie mam rację...ale tak ooo się tylko przypominam ;)

jedrek
Posty: 37
Rejestracja: 30 grudnia 2010, o 20:24
Odbiornik: Sony KDL-40HX800
Instalacja antenowa: antena siatkowa + wzmacniacz
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne, Chrzelice

Re: DVB-T z RTCN OPOLE CHRZELICE

Post autor: jedrek »

emgie77 pisze:W przypadku Muxa 3 nie dość że zasięg taki sobie, to jeszcze wrzucają dodatkowo katowicką wersję TVP INFO. Kto podejmuje takie decyzje? Warszawka jak zwykle się popisała. A dlaczego nie TVP INFO Wrocław? To znacznie lepszy wariant dla widzów z woj. opolskiego.
Jak dla mnie wariant Opole+Katowice jest najlepszy. Województwo opolskie ma też wschodnią granicę, w pobliżu której widzowie mogą mieć inne zdanie. ;)

Awatar użytkownika
SAT-COM
Posty: 409
Rejestracja: 8 lipca 2011, o 01:46
Odbiornik: Ferguson Ariva 120 Combo
Instalacja antenowa: Obecnie testowane ATX-91 VHF 5 elementowa + miernik DIGISAT PCM-1200
Nadajnik - obiekt nadawczy: Dolnośl.+Czechy+Sachsen

Re: DVB-T z RTCN OPOLE CHRZELICE

Post autor: SAT-COM »

emgie77 pisze:W przypadku Muxa 3 nie dość że zasięg taki sobie, to jeszcze wrzucają dodatkowo katowicką wersję TVP INFO. Kto podejmuje takie decyzje? Warszawka jak zwykle się popisała. A dlaczego nie TVP INFO Wrocław? To znacznie lepszy wariant dla widzów z woj. opolskiego.
Nie ma co się bulwersować Wrocław ma Gorzów Wielkopolski !!!
Dobrze że nie Olsztyn lub Białystok.

michal_h

Re: DVB-T z RTCN OPOLE CHRZELICE

Post autor: michal_h »

Oczywiście nie każdy może się ze mną zgadzać - zdaję sobie z tego sprawę ale chyba jednak Katowice jako dodatkowa wersja lepszym rozwiązaniem przynajmniej jak dla mnie. Należy też pamiętać, że kiedy OPOLE nie miało jeszcze własnego pasma lokalnego to właśnie OPOLSKIE wieści były nadawane z Katowic..

Matteo87

Re: DVB-T z RTCN OPOLE CHRZELICE

Post autor: Matteo87 »

Podział województwa jest oczywisty: powiaty nyski, brzeski i namysłowski to Dolny Śląsk, a reszta ma związki znacznie mocniejsze z Katowicami.

an10ka-dx
Posty: 317
Rejestracja: 5 stycznia 2011, o 20:19
Miejscowość: opolskie
Odbiornik: LG, PHILIPS oraz inne urządzenia do testów :)
Instalacja antenowa: yagi-19elem+LNA-101
Rozgałęźnik 2xTV
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne ok.93km do nadajnika

Re: DVB-T z RTCN OPOLE CHRZELICE

Post autor: an10ka-dx »

Obojętnie co by mieli włączyć - niech uruchomią z mocą 100kW, a nie 2,5kW (moc jak piekarnika :lol: )

michal_h

Re: DVB-T z RTCN OPOLE CHRZELICE

Post autor: michal_h »

Zgadzam się....moc jak z piekarnika;P Bardzo trafne porównanie. Zobaczymy jak będzie w praktyce z zasięgiem...W sumie w tej chwili Skrzyczne z mocą 1,25kW odbieram bez najmniejszych problemów więc może nie będzie tak źle.

DVBManiak

Re: DVB-T z RTCN OPOLE CHRZELICE

Post autor: DVBManiak »

Wszystko zaleta świetnego położenia obiektu jakim jest RTON na Skrzycznym.

Zablokowany