DVB-T z RTCN OPOLE CHRZELICE

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: DVB-T z RTCN OPOLE CHRZELICE

Post autor: @GUTEK@ »

Maxx@ pisze:W Gliwicach równiez poprawny odbiór z Opola jakość 90% . Analogowy TV Puls z Bytkowa strasznie śnieży teraz :(
Pozdrawiam
U mnie Puls rzeczywiście się pogorszył ale nieznacznie, jednak widać lekkie śnieżenie.
Sygnału z Opola natomiast tuner nie wykrywa - pewnie trzeba by obrócić antene - mam kierunkową.

michal_h

Re: DVB-T z RTCN OPOLE CHRZELICE

Post autor: michal_h »

Leśnica k/Góry św. Anny. Potwierdzam odbiór na karcie DVB z allegro za 25zł ;) przy antenie ustawionej w kierunku skrzycznego 30/100. Żadnego cięcia. Wszystko w porządku

rolo30
Posty: 20
Rejestracja: 23 grudnia 2010, o 17:50
Odbiornik: ferguson ARIVA hd combo
Instalacja antenowa: antena siatkowa

Re: DVB-T z RTCN OPOLE CHRZELICE

Post autor: rolo30 »

jest,jest :D jestem w szoku.sila 100% jakość 100%
czekamy na mux 3 z chrzelic!

hetyt

Re: DVB-T z RTCN OPOLE CHRZELICE

Post autor: hetyt »

Potwierdzam odbiór Wiązów, dolnośląskie. Antena DEXTA nakierowana na Ślężę odbiera tyłem :D
Pogorszył się odbiór analogowych kanałów nadawanych ze słabsza mocą z Ślęży.

tomwro

Re: DVB-T z RTCN OPOLE CHRZELICE

Post autor: tomwro »

Pytanie za 100 punktow.

Mieszkam w budynku oddanym dwa lata temu, z nowa instalacja antenowa.
Bez wiekszych problemow odbieram analogowy sygnal z nadajnika w Chrzelicach (troche sniezyly programy).

Niestety po uruchomieniu sygnalu cyfrowego, nie odbieram kanalu 34. z chrzelic, co przy moim miejscu zamieszkania (opole malinka) nie powinno byc problemem. tym bardziej, ze na pokojowej lapie i polskie i czeskie programy.

jaki jest wasz pomysl na rozwiazanie problemu? nie po to jest antena na dachu, zeby z niej nie korzystac.

pytanie co powinienem przekazac zarzadcy budynku?

an10ka-dx
Posty: 317
Rejestracja: 5 stycznia 2011, o 20:19
Miejscowość: opolskie
Odbiornik: LG, PHILIPS oraz inne urządzenia do testów :)
Instalacja antenowa: yagi-19elem+LNA-101
Rozgałęźnik 2xTV
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne ok.93km do nadajnika

Re: DVB-T z RTCN OPOLE CHRZELICE

Post autor: an10ka-dx »

tomwro pisze:Pytanie za 100 punktow.

Mieszkam w budynku oddanym dwa lata temu, z nowa instalacja antenowa.
Bez wiekszych problemow odbieram analogowy sygnal z nadajnika w Chrzelicach (troche sniezyly programy).

Niestety po uruchomieniu sygnalu cyfrowego, nie odbieram kanalu 34. z chrzelic, co przy moim miejscu zamieszkania (opole malinka) nie powinno byc problemem. tym bardziej, ze na pokojowej lapie i polskie i czeskie programy.

jaki jest wasz pomysl na rozwiazanie problemu? nie po to jest antena na dachu, zeby z niej nie korzystac.

pytanie co powinienem przekazac zarzadcy budynku?
Czy TVP1 odbierasz na kanale 40 a TVP2 na kanale 23 :?:
U nas "przerobili" zbiorczą tak, że sygnał programów TV był na VHF

tomarex

Re: DVB-T z RTCN OPOLE CHRZELICE

Post autor: tomarex »

tomwro pisze:Pytanie za 100 punktow.
pytanie co powinienem przekazac zarzadcy budynku?
Przy profesjonalnie wykonanej instalacji antenowej w takim przypadku należy zaprogramować kanał 34 na wzmacniaczu budynkowym, lub wkładce kanałowej. Jeżeli nie ma wolnej wkładki, lub miejsca na wzmacniaczu, to należy dołożyć odpowiednie elementy.
W najtańszej wersji można przeprogramować jedną pozycję we wzmacniaczu. Tracąc jeden analogowy, a zyskując 8 cyfrowych.
Ale jeżeli Tobie śnieży obraz to dodatkowo jest coś nie w porządku z instalacją.

tomwro

Re: DVB-T z RTCN OPOLE CHRZELICE

Post autor: tomwro »

an10ka-dx pisze:
tomwro pisze:Pytanie za 100 punktow.

Mieszkam w budynku oddanym dwa lata temu, z nowa instalacja antenowa.
Bez wiekszych problemow odbieram analogowy sygnal z nadajnika w Chrzelicach (troche sniezyly programy).

Niestety po uruchomieniu sygnalu cyfrowego, nie odbieram kanalu 34. z chrzelic, co przy moim miejscu zamieszkania (opole malinka) nie powinno byc problemem. tym bardziej, ze na pokojowej lapie i polskie i czeskie programy.

jaki jest wasz pomysl na rozwiazanie problemu? nie po to jest antena na dachu, zeby z niej nie korzystac.

pytanie co powinienem przekazac zarzadcy budynku?
Czy TVP1 odbierasz na kanale 40 a TVP2 na kanale 23 :?:
U nas "przerobili" zbiorczą tak, że sygnał programów TV był na VHF
Tu jest ok, przy czym idealny obraz to to nie jest. Widać śnieżenie.

tomwro

Re: DVB-T z RTCN OPOLE CHRZELICE

Post autor: tomwro »

tomarex pisze:
tomwro pisze:Pytanie za 100 punktow.
pytanie co powinienem przekazac zarzadcy budynku?
Przy profesjonalnie wykonanej instalacji antenowej w takim przypadku należy zaprogramować kanał 34 na wzmacniaczu budynkowym, lub wkładce kanałowej. Jeżeli nie ma wolnej wkładki, lub miejsca na wzmacniaczu, to należy dołożyć odpowiednie elementy.
W najtańszej wersji można przeprogramować jedną pozycję we wzmacniaczu. Tracąc jeden analogowy, a zyskując 8 cyfrowych.
Ale jeżeli Tobie śnieży obraz to dodatkowo jest coś nie w porządku z instalacją.
Krótko mówiąc trzeba napisać do zarządcy. dziwna to sytuacja, bo na pokojowej mam polski i czeski mux, a na nowej zbiorczej nic :)

To pokazuje jak wazna jest dobra i profesjonalnie wykonana instalacja zbiorcza.Ktos na budowie po prostu olał sprawę.

gregor2010

Re: DVB-T z RTCN OPOLE CHRZELICE

Post autor: gregor2010 »

Witam. Czy wiesz z jakiej częstotliwości (na jakim kanale) masz np. TVN. Instalacje zbiorcze często "transformują" określone częstotliwości na inne np. TVN (który w Opolu jest na 33 kanale) może być odbierany na dowolnie innej - zaprogramowanej przez zarządcę częstotliwości.

Swoją drogą coraz rzadziej stosuje się tradycyjne anteny zbiorcze. Obecnie sygnał "podstawowych kanałów" dostarczany jest przez "kablówki".

tomwro

Re: DVB-T z RTCN OPOLE CHRZELICE

Post autor: tomwro »

Odbieram wszystkie kanały na tych, na których powinny być.

Praktycznie mi to ziębi i grzeje, czy będę miał NTC z Chrzelic, bo mam platformę N, w której od momentu, gdy jest Polsat HD nie jestem już tak napalony na kanały naziemne.

Niemniej jeśli ktoś robi instalację zbiorczą (TBS) i równocześnie przez 2 lata nie potrafi dogadać się z UPC, to powinien tą instalację zrobić do porządku.

Na razie DVB-T mam na antenie pokojowej, która stoi w rogu pokoju i jest ok.

Awatar użytkownika
neo69
Posty: 241
Rejestracja: 20 kwietnia 2011, o 14:12
Miejscowość: Stolica Górnego Śląska
Odbiornik: Panasonic TX-50GX830E
Mar. 29, 2022
Ver. 3.744
Instalacja antenowa: Yagi-Uda: Dipol 44/21-69 Tri Digit + symetryzator, balkon, 22 m n.p.t., 25,6 km
Nadajnik - obiekt nadawczy: Opole-Chrzelice, Ostrava-Hošťálkovice

Re: DVB-T z RTCN OPOLE CHRZELICE

Post autor: neo69 »

Odbiór MUX-2 w Głubczycach idealny, nawet przy antenie obróconej na Ostravę, czyli tyłem do nadajnika w Chrzelicach. Teraz warto poczekać na czeski MUX 2 i 3 z Pradziada i ewentualnie lekko przestawić antenę.

an10ka-dx
Posty: 317
Rejestracja: 5 stycznia 2011, o 20:19
Miejscowość: opolskie
Odbiornik: LG, PHILIPS oraz inne urządzenia do testów :)
Instalacja antenowa: yagi-19elem+LNA-101
Rozgałęźnik 2xTV
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne ok.93km do nadajnika

Re: DVB-T z RTCN OPOLE CHRZELICE

Post autor: an10ka-dx »

Po ciszy panującej na forum pewnie wszyscy odbierają MUX2 z Chrzelic bez żadnych problemów :D

michal_h

Re: DVB-T z RTCN OPOLE CHRZELICE

Post autor: michal_h »

neo69 pisze:Odbiór MUX-2 w Głubczycach idealny, nawet przy antenie obróconej na Ostravę, czyli tyłem do nadajnika w Chrzelicach. Teraz warto poczekać na czeski MUX 2 i 3 z Pradziada i ewentualnie lekko przestawić antenę.

Pewnie masz rację...Ja bez problemu odbieram tyłem anteny. Po uruchomieniu MUX3 przestawię antenę bo przy 2,5kW raczej tyłem nie da rady. Pytanie czy wtedy znajdę optymalne ustawienie, żeby łapać też TVP INFO KATOWICE z innego nadajnika. O TVP WROCŁAW raczej trzeba zapomnieć tam moc ma być jeszcze bardziej "rewelacyjna"

Awatar użytkownika
neo69
Posty: 241
Rejestracja: 20 kwietnia 2011, o 14:12
Miejscowość: Stolica Górnego Śląska
Odbiornik: Panasonic TX-50GX830E
Mar. 29, 2022
Ver. 3.744
Instalacja antenowa: Yagi-Uda: Dipol 44/21-69 Tri Digit + symetryzator, balkon, 22 m n.p.t., 25,6 km
Nadajnik - obiekt nadawczy: Opole-Chrzelice, Ostrava-Hošťálkovice

Re: DVB-T z RTCN OPOLE CHRZELICE

Post autor: neo69 »

Masz rację - ja pewnie będę na skraju zasięgu MUX-3, ale mam nadzieję, że kątem oka, a raczej anteny może uda się docelowo i Pradziada odebrać. Niestety, na Ślężę się nie załapałem od wczoraj, mimo wycelowania dokładnie na tamten nadajnik.
an10ka-dx pisze:Po ciszy panującej na forum pewnie wszyscy odbierają MUX2 z Chrzelic bez żadnych problemów :D
Chyba tak, za to na forum dolnośląskim wre od wczoraj dyskusja o Ślęży właśnie...

qaz

Re: DVB-T z RTCN OPOLE CHRZELICE

Post autor: qaz »

Dołączę do pochwał za silny sygnał cyfrowy z Chrzelic w Opolu.
Jedna lokalizacja to Jankowskiego (boczna od Oleskiej), antena zbiorcza, telewizor z DVB-T.
Druga lokalizacja to Nowowiejskiego (Zaodrze), antena indywidualna, zewnętrzny dekoder.
W obu przypadkach bardzo dobra jakość obrazu, żadnych problemów z zaprogramowaniem i oglądaniem. Wykrywanych jest 8 polskich programów z Chrzelic z drugiego multipleksu i 4 czeskie. W tej drugiej lokalizacji na Nowowiejskiego zawsze były problemy z odbiorem, antena na jednopiętrowej kamienicy, wokół wieżowce, zwłaszcza w kierunku Chrzelic, nie dały rady nawet profesjonalne firmy montujące anteny wynajęte przez wspólnotę. Obraz był fatalny. Teraz diametralna różnica. Siła sygnału pokazywana na dekoderze ok. 80% (Chrzelice), 65-75% (czeskie).

tomwro

Re: DVB-T z RTCN OPOLE CHRZELICE

Post autor: tomwro »

Sygnał z Chrzelic jest na tyle silny, że podłączenie do nieczynnego gniazdka kablówki (przyznaję prowizorka), mam jakość 68-70 procent i 0 błędów :)

To oznacza, że problem który mam z instalacją zbiorczą, rozwiązałem prowizorycznie.

Mam dodatkowe pytanie, czy jest możliwość zmian w instalacji zbiorczej ale na poziomie w mieszkaniu? Sami wiecie czym skończy się prośba o zmiany u zarządcy.

Przyznam, że telefon do TBS mnie rozbawił, bo pani nie miała pojęcia o tym, co do niej mówię. Stwierdziła, że skoro nie odbieram programów, to trzeba naprawić antenę :) I tyle...

emgie77
Posty: 49
Rejestracja: 10 lipca 2011, o 17:25
Miejscowość: Nysa
Odbiornik: SONY Bravia 50X94J
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęża/Chrzelice/Praděd

Re: DVB-T z RTCN OPOLE CHRZELICE

Post autor: emgie77 »

Pytanie do Emitela: czy na Chrzelicach są prowadzone jeszcze jakieś prace i w związku z tym możliwa jest obniżona moc nadajników FM? Pytam bo dzisiaj zauważyłem pogorszony odbiór Polskiego Radia 1 na 88,3 . Dotychczas śmigał bez zarzutu a teraz jeżdżąc samochodem mam z tym problem. Czy stoi za tym DVB-T?

michal_h

Re: DVB-T z RTCN OPOLE CHRZELICE

Post autor: michal_h »

Moze to i nie temat i miejsce,ale czy ktos z forumowiczow wie dlaczego logo emitela jest w czarnych barwach z kirem?Komu sie zmarło?

Awatar użytkownika
Drekan
Posty: 1065
Rejestracja: 12 stycznia 2010, o 13:15
Odbiornik: Samsung 32C650
Instalacja antenowa: ATX 55, antena siatkowa z SWA-49 w polaryzacji wertykalnej
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne, Ostrawa, Čadca

Re: DVB-T z RTCN OPOLE CHRZELICE

Post autor: Drekan »

michal_h pisze:Moze to i nie temat i miejsce,ale czy ktos z forumowiczow wie dlaczego logo emitela jest w czarnych barwach z kirem?Komu sie zmarło?
BiTCity pisze:Jakieś fatum panuje przy uruchamianiu DVB-T z Trzeciewca. Dzisiaj z masztu spadł robotnik poniósł śmierć na miejscu ... wątpliwe jest pewnie jutrzejsze uruchomienie DVB-T

http://www.tvp.pl/bydgoszcz/aktualnosci ... al/4958108

Zablokowany