DVB-T z RTCN OPOLE CHRZELICE

gregor2010

Re: DVB-T z RTCN OPOLE CHRZELICE

Post autor: gregor2010 »

Od kilku minut nie mam sygnału z Opola. Czy ktoś to może potwierdzić?? Częstochowa i Czechy śmigają OK.

Edit: Wszystko już OK

michal_h

Re: DVB-T z RTCN OPOLE CHRZELICE

Post autor: michal_h »

Witam.. Kilka dni temu zakupiłem do telewizora SONY KDL37P3000 moduł transkodujący ze względu, że TV nie ma tunera MPEG-4 a jedynie MPEG-2. Wersja softu w telewizorze: 2.12.105 / Bootloader: 0.15.9. Jeśli ktoś miałby przed sobą podobny dylemat co ja...odradzam. Pomimo tego, że mój telewizor jest na liście przetestowanych. Jednak moduł czasem się wyłącza i nie jest wykrywany. Najczęściej dzieje się tak przy zmianie kanału z czeskiego MPEG-2 na polski MPEG-4 lub po dłuższym oglądaniu kanały polskiego obraz lubi kilka razy "zniknąć" po czym pojawi się komunikat "Wybrany kanał jest niedostrojony" - oczywiście sygnał jest bardzo dobry. Tak więc do tego akurat telewizora z w/w wersją oprogramowania - ODRADZAM. Za chwilę jadę oddać moduł do sklepu - na szczęście nie powinno być z tym problemu i biorę Arivę 120 Combo ;) Pozdrawiam forumowiczów.

organic

Re: DVB-T z RTCN OPOLE CHRZELICE

Post autor: organic »

Witam,

dziś zanabyłem tuner ariva T60.. Niestety w mojej lokalizacji, tj. Opole, ul. Grota-Roweckiego z anteny zbiorczej nie mogę złapać żadnego sygnału, kompletna cisza. W analogu odbieram tvp1, tvp2, polsat, tvn, tvp info, puls raczej wygląda nieciekawie. W cyfrze tuner nie może nic odnależć. Dla pewności sprawdziłem urządzenie w innej lokalizacji w Opolu i bez problemu złapał sygnał ze zbiorczej, a konkretnie czeskie programy (jak mniemam Pradziad).
Czy ktoś miał podobne perypetie ze zbiorczą na zwm?
Jutro będę próbował coś dowiedzieć się w administracji ale wielkich nadziei sobie nie robie.
Dodatkowym problemem jest to, że okna mam tylko na jedną stronę i do tego poł-wsch.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: DVB-T z RTCN OPOLE CHRZELICE

Post autor: Jarosław Bałuka »

Widocznie instalacja zbiorcza jeszcze nie jest uzupełniona o kanał DVB-T. Trzeba zgłosić sprawę administracji, niech dołączą odpowiedni kanał do instalacji.
O azartach jest też trochę w tym wątku: http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f=39&t=1780

organic

Re: DVB-T z RTCN OPOLE CHRZELICE

Post autor: organic »

Witam,
kontaktowałem się z administracją spółdzielni, niestety wiedzą, że jest problem ale na razie nie mam co liczyć na sygnał naziemny ze zbiorczej. Pan z działu technicznego twierdził, że jak przystosują instalacje do naziemnej to z kolei ci co nie będą mieli dekoderów nie będą mieli programów analogowych?!? Domyślam się, że to ściema i problem tkwi głębiej ale nie zmienia to faktu, że mam teraz zbędny klocek pod TV.

@Jarosław Bałuka - Dzięki za linka, zapoznam się z tematem.

Podrawiam.

organic

Re: DVB-T z RTCN OPOLE CHRZELICE

Post autor: organic »

Mam jeszcze jedno pytanie, czy jest to normalne, że z sygnału analogowego odbieram TVN bo słyszałem, że TVN nie nadaje sygnału analogowego i można ich odbierać tylko na satelicie??

gregor2010

Re: DVB-T z RTCN OPOLE CHRZELICE

Post autor: gregor2010 »

organic pisze:Mam jeszcze jedno pytanie, czy jest to normalne, że z sygnału analogowego odbieram TVN bo słyszałem, że TVN nie nadaje sygnału analogowego i można ich odbierać tylko na satelicie??
Całkowita nieprawda.

TVN nadaje z nadajników naziemnych (analogowych i cyfrowych w ramach MUX2).

W Opolu to sygnał na kanale 33 z Opola/Korfantego.

Kiedyś TVN nadawał analogowo z satelity, ale to zamierzchłe czasy...

jura

Re: DVB-T z RTCN OPOLE CHRZELICE

Post autor: jura »

witam, proszę o informację od osób które mieszkają w pobliżu nadajnika TVN(33 kanał )Opole ul. Korfantego i mają problem z odbiorem DVB-T z Chrzelic na 34 kanale

michal_h

Re: DVB-T z RTCN OPOLE CHRZELICE

Post autor: michal_h »

http://satkurier.pl/news/68193/harmonog ... mux-1.html

MUX1 ze Skrzycznego w pierwszym etapie...dobra informacja. Szkoda, że Chrzelice w drugim...pytanie z jaką mocą będzie nadawał MUX1 ...chyba z taką jak w tej chwili MUX3? Kanał 62 nie był przypadkiem przewidziany właśnie dla MUX1?

Pozdrawiam.

Peter_CA

Re: DVB-T z RTCN OPOLE CHRZELICE

Post autor: Peter_CA »

Tak, k62 będzie wykorzystany dla MUX1, MUX3 zostanie wyłączony (w końcu to tylko emisja eksperymentalna) do czasu zwolnienia k41.
Moc pewnie 10 kW, ale emisja będzie kierunkowa (żeby nie zakłócać nadajnik w Kielcach).

michal_h

Re: DVB-T z RTCN OPOLE CHRZELICE

Post autor: michal_h »

Pożyjemy, zobaczymy ;)

DVB-T

Re: DVB-T z RTCN OPOLE CHRZELICE

Post autor: DVB-T »

Peter_CA pisze:Tak, k62 będzie wykorzystany dla MUX1, MUX3 zostanie wyłączony (w końcu to tylko emisja eksperymentalna) do czasu zwolnienia k41.
Moc pewnie 10 kW, ale emisja będzie kierunkowa (żeby nie zakłócać nadajnik w Kielcach).
Tak naprawdę wszystko co zostanie zrobione na Skrzycznem w grudniu to wyrzucenie TVP Kultura i Historia a włożenie Eska TV, Polo, ATM i UTV. Nic poza tym. Sprzęt zostanie nawet nie ruszony. Podobnie na Suchej Górze

michal_h

Re: DVB-T z RTCN OPOLE CHRZELICE

Post autor: michal_h »

Bardzo możliwe. Re-konfiguracja zawartości....i nazwy;) Dla mnie w październiku będzie mały dylemat po uruchomieniu MUX3 z Chrzelic czy wystarczy mi jedna antena żeby odbierać dwie wersje TVP INFO Opole oraz Katowice. Na Wrocław nie liczę bo tam moce mają być...malutkie

simba

Re: DVB-T z RTCN OPOLE CHRZELICE

Post autor: simba »

Mam pytanie, czy ktoś z Was orientuje się kiedy dokładnie ruszy sygnał dla MUX-3 z Chrzelnic?

A propos to co się w ogóle stało z MUX-1? Nic na stronie emitelu na ten temat nie mogę odnaleźć. Tylko MUX2 i MUX3 są ładnie opisane.

Pozdrawiam!

Piotr
Ostatnio zmieniony 21 września 2011, o 17:34 przez simba, łącznie zmieniany 1 raz.

DVB-T

Re: DVB-T z RTCN OPOLE CHRZELICE

Post autor: DVB-T »

simba pisze:Mam pytanie, czy ktoś z Was orientuje się kiedy dokładnie ruszy sygnał dla MUX-3 z Chrzelnic? Jestem z Dębskiej Kuźni i na razie działa tylko MUX-2.

A propos to co się w ogóle stało z MUX-1? Nic na stronie emitelu na ten temat nie mogę odnaleźć. Tylko MUX2 i MUX3 są ładnie opisane.

Pozdrawiam!

Piotr
MUX3 27 października 2011
MUX1 1 czerwca 2012

borysjr

(centrum Opola) DVB-T przez tuner USB na linuksie

Post autor: borysjr »

Poszukuję osób korzystających z naziemnej cyfrówki przez tuner USB w samym Opolu, najlepiej na linuksie. Mam Ubuntu 11.04, tuner USB PCTV nanoStick 73e. System rozpoznaje urządzenie, lecz w żadnym programie nie jestem w stanie nic obejrzeć (kaffeine, meTV, VLC). Skanowanie nie pokazuje żadnych kanałów - korzystam z anteny na dachu kamienicy. Przekopałem już setki stron, ale widocznie jestem za głupi, żeby zrozumieć działanie powyższych programów. Czy ktoś jest w stanie pomóc w konfiguracji, albo chociaż potwierdzić, że w Opolu, na linuksie odbiera kanały z MUX2 bez problemu? Z góry dziękuję za pomoc.

toldi
Posty: 59
Rejestracja: 30 sierpnia 2010, o 10:51
Odbiornik: Bravia
Instalacja antenowa: Telmor ASR IQ
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chrzelice, Ślęża, Wręczyca, Wysoka

Re: DVB-T z RTCN OPOLE CHRZELICE

Post autor: toldi »

hmmm mux3 nadaje z Opola od 15 lipca 2011...

http://pl.wikipedia.org/wiki/TVP_Opole

emgie77
Posty: 49
Rejestracja: 10 lipca 2011, o 17:25
Miejscowość: Nysa
Odbiornik: SONY Bravia 50X94J
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęża/Chrzelice/Praděd

Re: DVB-T z RTCN OPOLE CHRZELICE

Post autor: emgie77 »

toldi pisze:hmmm mux3 nadaje z Opola od 15 lipca 2011...

http://pl.wikipedia.org/wiki/TVP_Opole
Z tym muxem 3 to oczywiście bzdura wyssana z palca. Radzę nie sugerować się takimi informacjami. Mux 3 startuje pod koniec października 2011.

michal_h

Re: DVB-T z RTCN OPOLE CHRZELICE

Post autor: michal_h »

Pierdoły ludzie piszą w tej wikipedii

an10ka-dx
Posty: 316
Rejestracja: 5 stycznia 2011, o 20:19
Miejscowość: opolskie
Odbiornik: LG, PHILIPS oraz inne urządzenia do testów :)
Instalacja antenowa: yagi-19elem+LNA-101
Rozgałęźnik 2xTV
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne ok.93km do nadajnika

Re: DVB-T z RTCN OPOLE CHRZELICE

Post autor: an10ka-dx »

Przeglądając stronkę www.dvbtmap.eu zobaczyłem zasięg MUX3 z Chrzelic. Ciężki orzech do zgryzienia a raczej do odebrania w Kędzierzynie. Dlaczego tak małe moce są wybierane(wymyślane)? Od czego to zależy?

Zablokowany