Odbiór w woj. opolskim

michal_h

Pierwszy post odnośnie Opolskiego;)

Post autor: michal_h »

Szkoda, że nikt się nie interesuje standardowo woj.opolskim. Pozostaje mieć nadzieję, że Skrzyczne ruszy z jakąś normalną mocą do końca roku. Wtedy i w opolskim sygnał powinien być osiągalny bez większych problemów.

DVB-T

Re: Pierwszy post odnośnie Opolskiego;)

Post autor: DVB-T »

Jeden kolega z Byczyny meldował, że odbiera mux2 ze Śremu, jednak na bardzo 'wypasionej' instalacji antenowej. Ja z kolei ostatnio w Opolu, złapałem na antenie pokojowej czeski mux z Pradziada:) 80 km od nadajnika na antenie pokojowej :)

michal_h

Re: Pierwszy post odnośnie Opolskiego;)

Post autor: michal_h »

Nie no...czeskie muxy to odbieram bez większych problemów (miejscowość Leśnica/k Góry św. Anny). Nie podam dokładnych lokalizacji z których odbieram w/w czeskie multipleksy jednak odbieram 3. Jeden z kanałami publicznymi CT1, CT2... Inny z kanałami Nova, Barrandov i coś tam jeszcze. Co do polskich przekazów przy dobrym ustawieniu anteny Skrzyczne na k.38 odbieram przy właśnie mocy 0,5kW ERP przynajmniej tak podają na forum. Dlatego zakładam, że jeśli ruszy z większą mocą to nie powinno być większych problemów. Co do Twojego kolegi który łapie Śrem...to chyba instalacja musi być naprawdę tak jak to napisałeś "wypasiona". Pozdrawiam,

michal_h

Re: Pierwszy post odnośnie Opolskiego;)

Post autor: michal_h »

Trochę szkoda, że odbiorem na opolszczyźnie nikt się nie interesuje:/ Póki co pozostaje odbiór 3 mux-ów czeskich i czekanie na Skrzyczne. Jeśli faktycznie moc zostanie podniesiona z 0,5kW ERP do 1,25kW i charakterystyka anten nie zostanie zmieniona to odbiór w okolicach Góry św. Anny powinien być bezproblemowy. Szkoda tylko, że nikt nie chce puścić pary jak z terminami czy 31.12 jest faktycznie realny....odnośnie skrzycznego.

rolo30
Posty: 20
Rejestracja: 23 grudnia 2010, o 17:50
Odbiornik: ferguson ARIVA hd combo
Instalacja antenowa: antena siatkowa

mux-2 w opolskim

Post autor: rolo30 »

witam.
mieszkam koło krapkowic woj.opolskie bez problemów odbieram mux-2 z nadajnika wisła/skrzyczne na kanale 38!
mam starą antene siatkową.jakość odbioru 55/60%

an10ka-dx
Posty: 316
Rejestracja: 5 stycznia 2011, o 20:19
Miejscowość: opolskie
Odbiornik: LG, PHILIPS oraz inne urządzenia do testów :)
Instalacja antenowa: yagi-19elem+LNA-101
Rozgałęźnik 2xTV
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne ok.93km do nadajnika

Re: mux-2 w opolskim

Post autor: an10ka-dx »

Potwierdzam odbiór mux-2 z nadajnika Wisła/Skrzyczne na kanale 38. Antena siatkowa, miejscowość Większyce(koło K-Koźle). Jakość sygnału-Wysoki,Poziom sygnału-średni (LCD Sony Bravia)

an10ka-dx
Posty: 316
Rejestracja: 5 stycznia 2011, o 20:19
Miejscowość: opolskie
Odbiornik: LG, PHILIPS oraz inne urządzenia do testów :)
Instalacja antenowa: yagi-19elem+LNA-101
Rozgałęźnik 2xTV
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne ok.93km do nadajnika

Re: Pierwszy post odnośnie Opolskiego;)

Post autor: an10ka-dx »

Witam! Również odbieram MUX-2 k.38(Skrzyczne).Miejscowość Większyce, antena siatkowa-kierunek Katowice. Ciekawi mnie odbiór w samym Kędzierzynie-Koźlu i okolicach. Pozdrawiam!

michal_h

Re: Pierwszy post odnośnie Opolskiego;)

Post autor: michal_h »

Miejscowość Leśnica (k.Góry św. Anny) - sygnał 50/60!

Zbyszek24

Re: Pierwszy post odnośnie Opolskiego;)

Post autor: Zbyszek24 »

Ozimek mimo to że mapy na stronce http://www.dvbtmap.eu/transmitterlist.html pokazuja ze cos powinno dac sie złapać totalny brak sygnału antena atx 91 powieszona 10 metrów nad ziemia.Jezeli ktoś z moich okolic łapie sygnał z nową moca z nadajnika na skrzycznym plisss o wiadomosc na tym forum :D

tarpan

Re: Pierwszy post odnośnie Opolskiego;)

Post autor: tarpan »

Kotórz Mały (w sumie niedaleko Ozimka) - również brak sygnału. Antena skierowana na Chrzelice, więc może gdyby tak pokręcić...
Ale chyba poczekam na maj - wtedy coś już powinno się pokazać bez kombinowania.

an10ka-dx
Posty: 316
Rejestracja: 5 stycznia 2011, o 20:19
Miejscowość: opolskie
Odbiornik: LG, PHILIPS oraz inne urządzenia do testów :)
Instalacja antenowa: yagi-19elem+LNA-101
Rozgałęźnik 2xTV
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne ok.93km do nadajnika

Re: Pierwszy post odnośnie Opolskiego;)

Post autor: an10ka-dx »

Witam! W Kędzierzynie-Koźlu osiedle "Piasty" (test u kolegi)też brak sygnału na 4 piętrze, widok z balkonu na Skrzyczne. Testy na antenie telewizyjnej DIPOL 19/21-69 ze wzmacniaczem LNA-177. Czy antena siatkowa była by lepsza??? Czy to że Kędzierzyn-Koźle jest niżej od Większyc wg. mapki o 10m?
Ps. Jaki jest u Was sygnał Polsat-u ze Skrzycznego na k.58 jeżeli odbieracie DVB-T. Wiem, że analog ma inną moc, ale może to się komuś przyda w "poszukiwaniu" MUX2 :)
POLSAT(odbiór w skali od 1 do 5):
Większyce: 4
Kędzierzyn-Koźle: +3 (obraz w kolorze-lekki śnieg)
Pozdrawiam :!:

Zbyszek24

Re: Pierwszy post odnośnie Opolskiego;)

Post autor: Zbyszek24 »

Moja ATX 91 była juz krecona we wszystkie kierunki a w kierunku skrzycznego z kilkoma korektami w prawo w lewo dlatego ze skrzyczne nadaje kierunkowo a nie dookolnie i chyba w tym tkwi problem ze jedni odbieraja drudzy nie Anteny siatkowe maja szerszy kat widzenia w zasadzie niektore potrafia zbierac dookolnie przynajmniej moja tak miala odbierajac chrzelice,wrocław i wreczyce koło czestochowy :D.Niestety pozbyłem sie jej i niemam mozliwosci sprawdzenia czy uda sie złapać skrzyczne moze kolega Tarpan sprbuje pokombinować ze swoja siatka?

tarpan

Re: Pierwszy post odnośnie Opolskiego;)

Post autor: tarpan »

Zbyszek24 pisze:moze kolega Tarpan sprbuje pokombinować ze swoja siatka?
Może spróbuje, ale nie przy takiej pogodzie ;-)

Zbyszek24

Re: Pierwszy post odnośnie Opolskiego;)

Post autor: Zbyszek24 »

Spoko w koncu ciagle padac nie bedzie ;)

toldi
Posty: 59
Rejestracja: 30 sierpnia 2010, o 10:51
Odbiornik: Bravia
Instalacja antenowa: Telmor ASR IQ
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chrzelice, Ślęża, Wręczyca, Wysoka

Re: Pierwszy post odnośnie Opolskiego;)

Post autor: toldi »

DVB-T pisze:Jeden kolega z Byczyny meldował, że odbiera mux2 ze Śremu, jednak na bardzo 'wypasionej' instalacji antenowej. Ja z kolei ostatnio w Opolu, złapałem na antenie pokojowej czeski mux z Pradziada:) 80 km od nadajnika na antenie pokojowej :)

tak tak meldowalem... w chwili obecnej po zmianie kanalu nadajnika w śremie na 39 kanal odbior sie znacznie pogorszyl a raczej jest prawie niemozliwy - odbieram poprawnie tylko wtedy gdy jest ladna pogoda lub duzy mroz...
na 39 w analogu mam mocno zaklocona emisje tvp ale nie mam pojecia skad to i byc moze to jest przyczyna moich klopotow

czekam na 30 kwietnia i emisje z blizszego nadajnika /Wreczyca lub Mikstat/ instalacja sprawdzila sie na sremie wiec z palcem w d... powinienem odbierac mikstat lub wreczyce bez jakichkolwiek zaglocen

co do czeskich muxow mam 4 programy czeskiej publicznej tv bez obracania anteny - jak skieruje antene na poludnie to poprawnie odbieram bodajze 16 czeskich programow tv i kilka radiowych /powielaja sie z roznych nadajnikow/
CT1/CT2/CT24/CT4/NOVA/NOVA CINEMA/PRIMA/PRIMA COOL/Z1/

Tom345
Posty: 669
Rejestracja: 22 grudnia 2009, o 22:10
Odbiornik: Samsung P2370HD, Not Only TV LV5TDelux
Instalacja antenowa: Thomson ANT-85 lub kawałek druta.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Warszawa PKiN/Raszyn

Re: Pierwszy post odnośnie Opolskiego;)

Post autor: Tom345 »

toldi pisze:na 39 w analogu mam mocno zaklocona emisje tvp ale nie mam pojecia skad to i byc moze to jest przyczyna moich klopotow
Jeśli to TVP2, to najpewniej z Rachocina.

toldi
Posty: 59
Rejestracja: 30 sierpnia 2010, o 10:51
Odbiornik: Bravia
Instalacja antenowa: Telmor ASR IQ
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chrzelice, Ślęża, Wręczyca, Wysoka

Re: Pierwszy post odnośnie Opolskiego;)

Post autor: toldi »

http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f= ... 689#p19689
w tym watku jest opisana instalacja antenowa

co do sygnalu z Rachocina to chyba raczej nie to... za daleko :D...chyba :lol:

Zbyszek24

Re: Pierwszy post odnośnie Opolskiego;)

Post autor: Zbyszek24 »

Jezeli chodzi o sygnał dvb-t ze sremu w Byczynie to wcale sie niedziwie w koncu wg mapki z zasiegiem na tej stronce http://www.dvbtmap.eu/transmitterlist.html Byczyna jest objęta zasiegiem dvb-t Śrem ale niestety na Byczynie sie konczy :(

toldi
Posty: 59
Rejestracja: 30 sierpnia 2010, o 10:51
Odbiornik: Bravia
Instalacja antenowa: Telmor ASR IQ
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chrzelice, Ślęża, Wręczyca, Wysoka

Re: Pierwszy post odnośnie Opolskiego;)

Post autor: toldi »

mapki mapkami a rzeczywistosc wyglada inaczej.. jedne mapki pokazuja ze mozna odebrac sygnal a inne nie... wg emitela ze nie mozna - sygnal "konczy sie" duzo przed Kepnem
jak jest w rzeczywistosci to wiadomo

teraz kombinuje w kluczborku - antena bedzie jakies 15 metrow nad ziemia i wkolo nie mam wyzszych budynkow - moj blok jest najwyzszy...
nie ma sniegu i mrozu wiec moze w tym tygodniu wejde na dach i co nieco tam zaloze i pokombinuje z antena wieksza i lepszymi parametrami
dam znac jakie beda wyniki ;)

Zbyszek24

Re: Pierwszy post odnośnie Opolskiego;)

Post autor: Zbyszek24 »

Toldi czekamy w takim razie na twoje wyniki :D moze cos poza pradziadem uda ci sie znalezsc

Zablokowany