Odbiór w woj. opolskim

KarlajsOplski

MUX-3 w powiecie strzeleckim

Post autor: KarlajsOplski »

Mieszkam w Izbicku, województwo opolskie, powiat strzelceki. Czy wchodzacy z dn. 27. 10. 11 z nadajnika Chrzelice sygnał i programy MUX-3 bedą odbierane w gminie Izbicko? Dziekuję za udzielenie wiarygodnej informacji. Pozdrawiam. KarlajsOpolski

DVBManiak

Re: MUX-3 w powiecie strzeleckim

Post autor: DVBManiak »

Jest bardzo duża szansa na odbiór. http://www.dvbtmap.eu/mapcoverage.html?chid=5787

gregor2010

Re: MUX-3 w powiecie strzeleckim

Post autor: gregor2010 »

Z anteną na zewnątrz budynku nie powinno być problemu. Ja liczę na bezproblemowy odbiór w Strzelcach Op. (u moich rodziców). Obecnie odbierają MUX 2 z Opola, Katowic i Częstochowy - przy jednym ustawieniu anteny siatkowej.

Czy odbierają MUX 3 z Katowic - nie wiem - nie byłem u nich parę dni (ale wątpię)...

KarlajsOplski

Re: MUX-3 w powiecie strzeleckim

Post autor: KarlajsOplski »

Po najwiekszym powiekszeniu Twojej mapy szanse raczej zmałały do 0 (gmina Izbicko). Z tego płynie wniosek, że ci co w dołku będą mieli gorzej.......

KarlajsOplski

Re: MUX-3 w powiecie strzeleckim

Post autor: KarlajsOplski »

gregor, thanks, moja antena telmora ustawiona jest na Chrzelice. MUX2 odbieram ze Chrzelic. Jak oni to robią, że odbieraja sygnał ze Opola przecież Izbicko leży przed Strzelcami???

gregor2010

Re: MUX-3 w powiecie strzeleckim

Post autor: gregor2010 »

Mieszkają w 4-ro piętrowym budynku w "Dolotkach" - obok. PKS

Jak to robią nie wiem - na dachu antena siatkowa ze wzmacniaczem skierowana "jakośtam" (nie wiem jak - dawno nie byłem na dachu). Zawsze był tam na tej antenie dobry odbiór:
(analogowo: TVP 1, TVP 2, TVP 3, POLSAT, TVN, TV4, TV PULS, CT 1, CT2, NOVA)

Może i ty masz więcej MUX'ów, ale jak masz standardowy dekoder (dekoder w TV) to on zawsze złapie tylko najmocniejszy MUX 2 - resztę pominie w trybie AUTO. Trzeba ręcznie sprawdzić. Jak będę u Nich dam ci znać co z MUX3 Katowice - o ile wcześniej Opole nie ruszy ;)

KarlajsOplski

Re: MUX-3 w powiecie strzeleckim

Post autor: KarlajsOplski »

Gregor, ananlogowo to ja mam tradycyjnie, jak wszyscy w naszym rejonie, super TVP1,2 i polsat, tragedia TV4 i ciut lepszy TVN. Czeskie jakie takie. Dekoder, chyba dobry: media tech mt4160 cinema hq.... ściaga wszystko+czeskie. Inny ferguson arriva 120 combo tylko polskie (ale jakosciowo jeszcze ładniejsze). Do Chrzelic mam najbliżej, dlatego tam ustawiłem antenę. Jak cos bedziesz wiedział na temat dvb-t katowice daj znać. Na razie, hej.

an10ka-dx
Posty: 316
Rejestracja: 5 stycznia 2011, o 20:19
Miejscowość: opolskie
Odbiornik: LG, PHILIPS oraz inne urządzenia do testów :)
Instalacja antenowa: yagi-19elem+LNA-101
Rozgałęźnik 2xTV
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne ok.93km do nadajnika

Re: Odbiór w woj. opolskim

Post autor: an10ka-dx »

Witam! Nie wiem jak w Strzelcach ale w Kędzierzynie nie liczę na stabilny odbiór MUX3 z Chrzelic. Widzę, że mają "koledzy" problem skąd nadaje jakiś program. Tutaj jest tabela:
http://www.dipol.com.pl/dane_nadajnikow ... _bib07.htm
MUX1, MUX2, MUX3 będą nadawane z RTCN Chrzelice.
Można też spróbować odebrać DVB-T z Katowic, Częstochowy i (lub) Wisła/Skrzyczne.

toldi
Posty: 59
Rejestracja: 30 sierpnia 2010, o 10:51
Odbiornik: Bravia
Instalacja antenowa: Telmor ASR IQ
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chrzelice, Ślęża, Wręczyca, Wysoka

Re: Odbiór w woj. opolskim

Post autor: toldi »

an10ka-dx pisze:Witam! Nie wiem jak w Strzelcach ale w Kędzierzynie nie liczę na stabilny odbiór MUX3 z Chrzelic. Widzę, że mają "koledzy" problem skąd nadaje jakiś program. Tutaj jest tabela:
http://www.dipol.com.pl/dane_nadajnikow ... _bib07.htm
MUX1, MUX2, MUX3 będą nadawane z RTCN Chrzelice.
Można też spróbować odebrać DVB-T z Katowic, Częstochowy i (lub) Wisła/Skrzyczne.

mux 2 i 3 juz nadaja z chrzelic...

emgie77
Posty: 49
Rejestracja: 10 lipca 2011, o 17:25
Miejscowość: Nysa
Odbiornik: SONY Bravia 50X94J
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęża/Chrzelice/Praděd

Re: Odbiór w woj. opolskim

Post autor: emgie77 »

MUX3 już śmiga, teraz jeszcze tylko trzeba będzie coś zrobić żeby TVP łaskawie zamieniła TVP Katowice na TVP Wrocław. Ma ktoś może pomysł gdzie i do kogo z tym uderzyć?

Zittauer
Posty: 34
Rejestracja: 19 października 2010, o 19:31

Re: Odbiór w woj. opolskim

Post autor: Zittauer »

emgie77 pisze:MUX3 już śmiga, teraz jeszcze tylko trzeba będzie coś zrobić żeby TVP łaskawie zamieniła TVP Katowice na TVP Wrocław. Ma ktoś może pomysł gdzie i do kogo z tym uderzyć?
A może innych bardziej interesuje TVP Katowice niż TVP Wrocław. :lol:

szolthe

Re: Odbiór w woj. opolskim

Post autor: szolthe »

Zittauer pisze:
emgie77 pisze:MUX3 już śmiga, teraz jeszcze tylko trzeba będzie coś zrobić żeby TVP łaskawie zamieniła TVP Katowice na TVP Wrocław. Ma ktoś może pomysł gdzie i do kogo z tym uderzyć?
A może innych bardziej interesuje TVP Katowice niż TVP Wrocław. :lol:
Najlepiej gdyby na Opolszczyźnie dostepny był zarówno TVP info Wrocław jak i TVP info Katowice , kolego Zittauer udało Ci się odebrać kanał 43 z Chrzelic? , mnie nie ,chyba oprócz słabej mocy przeszkadza nam analog Polsat na 43 kanale , pozdrawiam z Katowic - Piotrowic

michal_h

Re: Odbiór w woj. opolskim

Post autor: michal_h »

Drodzy forumowicze....skąd te informacje, że MUX-3 z Chrzelic już działa? Może ktoś jakiś zrzut dołączyć?W tej chwili mam antenę na ustawioną na Skrzyczne i nie chce mi się skakać po dachu niepotrzebnie. Miał wystartować 27-go października czyżby EMITEL się zlitował? Proszę o potwierdzenie.

an10ka-dx
Posty: 316
Rejestracja: 5 stycznia 2011, o 20:19
Miejscowość: opolskie
Odbiornik: LG, PHILIPS oraz inne urządzenia do testów :)
Instalacja antenowa: yagi-19elem+LNA-101
Rozgałęźnik 2xTV
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne ok.93km do nadajnika

Re: Odbiór w woj. opolskim

Post autor: an10ka-dx »

http://satkurier.pl/news/69642/emisje-m ... nikow.html
Nie nastawiał bym się na odbiór MUX3 z Chrzelic ;)
Za mała moc i do tego pewnie dobry odbiór TV Puls z Rybnika na k.43.
W Kędzierzynie nie odbieram na yagi z symetryzatorem, a jak podłączę wzmacniacz LNA-101 to już mi MUX2 szaleje(stop klatki itp.) Większy wzmacniacz nawet nie próbuję. Na osiedlu Azoty też nie odbiera. Tylko, że tam też antena jest skierowana na Skrzyczne co umożliwia prawidłowy odbiór dwóch MUX-ów PL i trzech MUX-ów CZ. Dałem też znać reszcie znajomym, ciekawe jak u nich. Na razie bez odzewu pewnie też majstrują przy antenach :lol:

emgie77
Posty: 49
Rejestracja: 10 lipca 2011, o 17:25
Miejscowość: Nysa
Odbiornik: SONY Bravia 50X94J
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęża/Chrzelice/Praděd

Re: Odbiór w woj. opolskim

Post autor: emgie77 »

Zittauer pisze:
emgie77 pisze:MUX3 już śmiga, teraz jeszcze tylko trzeba będzie coś zrobić żeby TVP łaskawie zamieniła TVP Katowice na TVP Wrocław. Ma ktoś może pomysł gdzie i do kogo z tym uderzyć?
A może innych bardziej interesuje TVP Katowice niż TVP Wrocław. :lol:
Jak widzę Twoje miasto nie leży w woj. opolskim. Dlaczego więc zabierasz głos w sprawie która Ciebie nie dotyczy? Masz TVP Katowice? To oglądaj. Tu większość odbiorników bez problemu odbierała i odbiera w analogu TVP Wrocław ze ślęży na k42. Do powstania samodzielnego TVP Opole dla TVP Wrocław materiały z opolskiego przygotowywał Henryk Wawer, dlatego uważam że właśnie wrocławskie pasmo powinno pojawić się na opolskim muxie 3, tym bardziej jeszcze że z Żurawiny ma lecieć jako dodatkowy TVP Opole. O ile wiem to w Katowicach nie ma TVP Opole a jest TVP Kraków. Dlaczego więc nie zastosować zasady wzajemności?

Awatar użytkownika
neo69
Posty: 239
Rejestracja: 20 kwietnia 2011, o 14:12
Miejscowość: Stolica Górnego Śląska
Odbiornik: Panasonic TX-50GX830E
Mar. 29, 2022
Ver. 3.744
Instalacja antenowa: Yagi-Uda: Dipol 44/21-69 Tri Digit + symetryzator, balkon, 22 m n.p.t., 25,6 km
Nadajnik - obiekt nadawczy: Opole-Chrzelice, Ostrava-Hošťálkovice

Re: Odbiór w woj. opolskim

Post autor: neo69 »

michal_h pisze:Drodzy forumowicze....skąd te informacje, że MUX-3 z Chrzelic już działa? Może ktoś jakiś zrzut dołączyć?W tej chwili mam antenę na ustawioną na Skrzyczne i nie chce mi się skakać po dachu niepotrzebnie. Miał wystartować 27-go października czyżby EMITEL się zlitował? Proszę o potwierdzenie.

Tak na marginesie: forowicze, a nie forumowicze...
MUX 3 działa na bank. Wczoraj na 650 000 MHz doszło mi 6 cyfrowych programów, identyfikowanych jako NW 05 Opolskie. Antena skierowana na Chrzelice, odbiór stabilny, z minimalnym, rzadkimi kolorowymi zakłóceniami. Mimo wczorajszych podwyższonych warunków propagacyjnych wykluczam odbiór jakiegoś DX-a oddalonego o kilkaset km.
Obrazek
Akurat K-K może być na skraju zasięgu...

Zittauer
Posty: 34
Rejestracja: 19 października 2010, o 19:31

Re: Odbiór w woj. opolskim

Post autor: Zittauer »

emgie77 pisze:
Zittauer pisze:
emgie77 pisze:MUX3 już śmiga, teraz jeszcze tylko trzeba będzie coś zrobić żeby TVP łaskawie zamieniła TVP Katowice na TVP Wrocław. Ma ktoś może pomysł gdzie i do kogo z tym uderzyć?
A może innych bardziej interesuje TVP Katowice niż TVP Wrocław. :lol:
Jak widzę Twoje miasto nie leży w woj. opolskim. Dlaczego więc zabierasz głos w sprawie która Ciebie nie dotyczy? Masz TVP Katowice? To oglądaj. Tu większość odbiorników bez problemu odbierała i odbiera w analogu TVP Wrocław ze ślęży na k42. Do powstania samodzielnego TVP Opole dla TVP Wrocław materiały z opolskiego przygotowywał Henryk Wawer, dlatego uważam że właśnie wrocławskie pasmo powinno pojawić się na opolskim muxie 3, tym bardziej jeszcze że z Żurawiny ma lecieć jako dodatkowy TVP Opole. O ile wiem to w Katowicach nie ma TVP Opole a jest TVP Kraków. Dlaczego więc nie zastosować zasady wzajemności?
Kolego emgie77, tak się składa, że mam żonę z Oplola i w Opolu bywam pewnie częściej niż Ty. Ja osobiście żałuję, że w Katowicach nie mam dostępu do TVP Opole.

emgie77
Posty: 49
Rejestracja: 10 lipca 2011, o 17:25
Miejscowość: Nysa
Odbiornik: SONY Bravia 50X94J
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęża/Chrzelice/Praděd

Re: Odbiór w woj. opolskim

Post autor: emgie77 »

No widzisz, jak sam napisałeś "bywasz" w Opolu, więc nie jesteś stąd i stałego dostępu do muxa 3 z Chrzelic nie masz. Jakie poza tym ma znaczenie że bywasz "częściej" w tymże Opolu? Czy to nadajnik wyłącznie dla Opola? Nie.
A ze swoimi żalami odnośnie braku TVP Opole w Katowicach powinieneś też gdzieś interweniować, choć mam wrażenie że byłby to głos wołającego na puszczy. Akurat w przypadku Katowic - dorzucenie TVP Kraków - jest w miarę sensownym i logiczny posunięciem. Związki Aglomeracji Górnośląskiej z Miastem Kraka są bardziej dostrzegalne. W przypadku Opola takich związków nie ma, a nawet mam wrażenie że i Katowice i Opole są do siebie nastawione jak diabeł do święconej wody.

Awatar użytkownika
neo69
Posty: 239
Rejestracja: 20 kwietnia 2011, o 14:12
Miejscowość: Stolica Górnego Śląska
Odbiornik: Panasonic TX-50GX830E
Mar. 29, 2022
Ver. 3.744
Instalacja antenowa: Yagi-Uda: Dipol 44/21-69 Tri Digit + symetryzator, balkon, 22 m n.p.t., 25,6 km
Nadajnik - obiekt nadawczy: Opole-Chrzelice, Ostrava-Hošťálkovice

Re: Odbiór w woj. opolskim

Post autor: neo69 »

Spokój!
Prawda jest taka, że Opole, zanim powstał ośrodek TV w tym mieście podlegało regionalnie pod TV z Katowic (pasmo tzw. rozłącznej Dwójki, "Aktualności") To, że TVP z Katowic nie dało się odebrać w Opolu to inna sprawa, za to TVP Wrocław ze Ślęży zapewniał pokrycie sporej części naszego regionu. Fakt, p. Henryk Wawer jako dziennikarz robił więcej materiałów dla Wrocławia niż dziennikarze z Katowic.
Prawie 3/4 regionu ma związek z Górnym Śląskiem, zaledwie 2-3 powiaty z Dolnym i tego nic nie zmieni. W demokratycznym ustroju decyduje większość. Ja z miłą chęcią oglądałbym Opole, Wrocław i Katowice. Niestety, nie da się. Opolskie leży między dwoma metropoliami i tego nikt nie przeskoczy.

emgie77
Posty: 49
Rejestracja: 10 lipca 2011, o 17:25
Miejscowość: Nysa
Odbiornik: SONY Bravia 50X94J
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęża/Chrzelice/Praděd

Re: Odbiór w woj. opolskim

Post autor: emgie77 »

Prawda jest taka, że ani woj. opolskiego ani TVP Opole w ogóle nie powinno być. Jest jeden Sląsk z dwoma dzielnicami określanymi jako Dolny i Górny coś takiego jak Sląsk Opolski czy Opolszczyzna to sztuczne przedwojenne wymysły rozpalone na nowo przez komunistów w 1950 r. Tak naprawdę województwo opolskie jest województwem kadłubowym, zlepkiem Dolnego (powiaty nyski, brzeski i namysłowski) i Górnego Sląska (cała reszta) Gdybyśmy mieli dzisiaj 12 województw Chrzelice emitowałyby Wrocław i Katowice i to byłoby NAJLEPSZE rozwiązanie.

Zablokowany