Zmniejszenie mocy k33 analogowego sygnału TVN

Tomasz Berezowski

Zmniejszenie mocy k33 analogowego sygnału TVN

Post autor: Tomasz Berezowski »

W związku z sygnałami, że analogowa emisja programu TVN ma kanale 33 z SLR Opole zakłóca odbiór MUX-2 na kanale 34 z RTCN Chrzelice informuję, że zmniejszyliśmy moc promieniowaną nadajnika analogowego TVN pracującego na kanale 33 z 4,2kW do 1kW.
Proszę o informacje, czy zauważacie poprawę odbioru MUX-2 na kanale 34 na terenie miasta Opole.

satmen
Posty: 26
Rejestracja: 15 maja 2012, o 10:50
Odbiornik: Samsung LE40D5003, Golden Media GMANIA HD 2
Instalacja antenowa: Antena kierunkowa Opticum
Nadajnik - obiekt nadawczy: Opole Chrzelice

Odp: Zmniejszenie mocy k33 analogowego sygnału TVN

Post autor: satmen »

Na ZWM nic nie zakłócalo. Tuner usb, antenka na parapecie i wszystko odbierało ok. No chyba ze przy antenach ze wzmacniaczem, analogowy tvn miał silniejszy sygnał i trochę "smiecil" na pasmie i stąd te skargi.

Tomasz Berezowski

Re: Odp: Zmniejszenie mocy k33 analogowego sygnału TVN

Post autor: Tomasz Berezowski »

UKE twierdzi, że gdzieś zakłócało. Dziwne to dla mnie jest, bo na tym forum nie znalazłem ani jednego posta o takich zakłóceniach, ale cóż, z regulatorem trudno dyskutować. Zmniejszyłem moc analogu "ku chwale DVB-T" ;-)

marc22

Re: Zmniejszenie mocy k33 analogowego sygnału TVN

Post autor: marc22 »

Może na innym forum były informacje :) czasem warto poczytać gdzie indziej. Zwykłemu odbiorcy trudno jest stwierdzić czym zakłócenia są spowodowane?
Czy prowadzone są jakieś prace, testy, zmiany mocy nadajnika czy inne tajne /poufne .
Czy też nagle system antenowy dotychczas odbierający sygnał analogowy poprawnie, nadaje się tylko do wyrzucenia. Odbieram sygnał z Chrzelic, z Pradziada.
Ciekawostka mała ,czeskie programy chodzą ,,na drucie" a do naszych potrzeba specjalistycznego sprzętu , kabli z ekranami , pewnie złoconych końcówek itd.
Czytałem, że koledzy z ,,ZWM "taka dzielnica Opola, wysokich wielorodzinnych bloków, wszystko łapią z parapetu. Otóż nie każdy ma takie szczęście by odbierać sygnał na wysokości kilkudziesieciu metrów , w kamienicach z centrum widok z parapetu to kolejna kamienica i tu nawet dwa parapety nic nie poprawią trzeba wtedy wielu metrów kabla i masztu. Osobny problem to dekodery DVB-t.

3bajki

Re: Zmniejszenie mocy k33 analogowego sygnału TVN

Post autor: 3bajki »

Witam.
W Opolu na ulicy Krakowskiej w pobliżu nadajnika, nadal sygnał MUX-2 jest bardzo słabej jakości. Sygnał z MUX-1 i MUX-3 działa idealnie.


Zablokowany