DVB-T / DVB-T2 z RTCN RZESZÓW (Krosno) / SUCHA GÓRA

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: DVB-T / DVB-T2 z RTCN RZESZÓW (Krosno) / SUCHA GÓRA

Post autor: Krosnoludek »

Zobaczcie sobie decyzję rezerwacyjną, i do 30 czerwca muszą zwiększyć pokrycie kraju sygnałem.
Suchą Górę podczas zeszłorocznego remontu dostosowano do nowych wymagań, i teraz dopiero pojawi się MUX-4. Lepiej późno niż wcale :)

Awatar użytkownika
Przecin
Posty: 240
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: LG M2362D, LG 42LW570S, Digyboxx T4,
Philips DSR6201HD
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Sucha Góra, Bardejov

Re: DVB-T / DVB-T2 z RTCN RZESZÓW (Krosno) / SUCHA GÓRA

Post autor: Przecin »

Odpalenie nadajnika mux 4 z Suchej Góry będzie wymagało przestawia nadajnika w Tyczynie i Przewrotnem z dvb-t do dvb-t2.

Slavko
Posty: 7
Rejestracja: 11 grudnia 2020, o 20:26
Miejscowość: Rzeszów

Re: DVB-T / DVB-T2 z RTCN RZESZÓW (Krosno) / SUCHA GÓRA

Post autor: Slavko »

Przestawienie Tyczyna i Przewrotnego to jedno a wymiana abonentom uslugi dekoderow dvbt na dvbt2 to drugie.

Geoeye
Posty: 53
Rejestracja: 5 września 2014, o 08:59
Miejscowość: Jasło
Odbiornik: Ferguson Ariva t650i
LG 42LM660s
Instalacja antenowa: Antena siatkowa+symetyzator
Komin Kamienica
Nadajnik - obiekt nadawczy: KROSNO - SUCHA GÓRA

Re: DVB-T / DVB-T2 z RTCN RZESZÓW (Krosno) / SUCHA GÓRA

Post autor: Geoeye »

Jest sygnał na k24. Znalazło je ale po włączeniu pisze brak usługi. Czekam do 24 i wtedy dam znać. Dekoder obsługuje mój dvbt-2

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: DVB-T / DVB-T2 z RTCN RZESZÓW (Krosno) / SUCHA GÓRA

Post autor: Krosnoludek »

Odnośnie MUX-4: https://www.facebook.com/15514776051143 ... 482790546/
30 czerwca 2021 r. MUX4 (Polsat News) rozpocznie zwiększanie zasięgu. Tego dnia pierwsze nadajniki MUX4 przejdą na DVB-T2.
Jak widzicie, nikt mnie w błąd nie wprowadził.

osbo
Posty: 93
Rejestracja: 3 listopada 2011, o 19:00
Nadajnik - obiekt nadawczy: Mokra Dolina:)

Re: DVB-T / DVB-T2 z RTCN RZESZÓW (Krosno) / SUCHA GÓRA

Post autor: osbo »

MUX-5 z Suchej Góry już nadaje :)

DVB-T2
Posty: 171
Rejestracja: 14 listopada 2020, o 07:52
Miejscowość: Kielce
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kielce/Święty Krzyż

Re: DVB-T / DVB-T2 z RTCN RZESZÓW (Krosno) / SUCHA GÓRA

Post autor: DVB-T2 »

Krosnoludek pisze: 30 kwietnia 2021, o 23:00 Odnośnie MUX-4: https://www.facebook.com/15514776051143 ... 482790546/
30 czerwca 2021 r. MUX4 (Polsat News) rozpocznie zwiększanie zasięgu. Tego dnia pierwsze nadajniki MUX4 przejdą na DVB-T2.
Jak widzicie, nikt mnie w błąd nie wprowadził.
Akurat powoływanie się na tą stronę jest słabe o tyle, że to co tam się pojawia jest... przepisane z tego forum :) Każda informacja tam jest zabrana stąd, o uruchomionych nadajnikach itp., czasami uzupełniona o info z komentarzy lub z forum SK. Napisałeś, więc skopiowali 9 godzin później i jeszcze Cię nie podpisali, tylko niżej w komentarzach osoba prowadząca powołuje się na... EmiTel, cytuję:
Emitel mi wyraźnie napisał, że w rejonach gdzie dojdzie do zmian nastąpi przejście na DVB-T2
Zrobiłem zrzut, bo mam przeczucie, że zaraz treść tego wpisu z Facebooka się zmieni ;)

Samo info jednak brzmi, choć pięknie, to dość nieprawdopodobnie - usługa ma klientów. Klienci mają opłacone pakiety. Mają dekodery DVB-T, bo żadnych T2 nigdy nie wydawano. Musieliby ten sprzęt wymienić, pakiety przenieść albo nie wiem co. Są na rynku Evobox Stream chyba, któraś wersja ma T2, ale szyfrowania mobilnej nie obsługuje. Zgaszą klientom T i nie będą oglądać nic? :)

Nie twierdzę, że to się nie stanie - klientów pewnie nie ma dużo. Koszt zaoferowania im czegoś innego - gdy jest ich mało - byłby niczym w porównaniu do kasy, jaką Polsat dysponuje, a samo przejście na T2 jest jedyną logiczną drogą dla tej oferty. A jeśli wyprzedziliby TVP oferując jakiś swój dekoder T2 szybciej i z lepszą ofertą, to mogliby zmonopolizować sytuację, zanim ciężka machina TVP ruszy. Wręcz mam gorącą nadzieję, że ze startem T2 tak będzie, bo obecnie tylko marnują prąd na pędzenie tych nadajników z tak słabą ofertą. Ale jeśli to chcą zrobić za 2 miesiące, nadal przyjmując wpłaty od klientów jakby nigdy nic na sprzęt, który zaraz miałby polecieć do kosza - no jest to dziwne, nie powiem, nie trzyma się kupy.

Więcej sensu miałoby równoległe uruchomienie czegoś obok tego co jest i wtedy szybka promocja/wymiana, ale cytat wyżej sugeruje przejście.

Nic, czekamy do 30 czerwca, oby wreszcie MUX4 rozwinął skrzydła i nabrał sensu. Ciekawe co poza Suchą Górą, 100 kW brzmi obiecująco, ale do Kielc to raczej się nie spodziewam...

pasjonat
Posty: 447
Rejestracja: 29 kwietnia 2021, o 12:52
Miejscowość: Powiat Lipsko
Odbiornik: Kruger&Matz KM0232. Rok produkcji- 2016.
Instalacja antenowa: Antena TV AX1000 + LTE combo, wzmacniacz W-20
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kielce/Święty Krzyż, Radom/Wacyn

Re: DVB-T / DVB-T2 z RTCN RZESZÓW (Krosno) / SUCHA GÓRA

Post autor: pasjonat »

MUX 4 Polsatu powinien być odkodowany!
i przejść na hevc

Daw52
Posty: 59
Rejestracja: 29 kwietnia 2020, o 18:46
Miejscowość: Hyżne
Odbiornik: Tv Samsung MU6472 49cali
Instalacja antenowa: Antena szerokopasmowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: Krosno Sucha góra

Re: DVB-T / DVB-T2 z RTCN RZESZÓW (Krosno) / SUCHA GÓRA

Post autor: Daw52 »

Bardziej z tego możliwy jest POLSAT-owski mux jako ten zeszło roczny przed refarming-iem i to bardzo możliwe po tym braku sprzętowym DVB-T2 i mając klientów powyżej 50tys choć bywać może uruchomienie testów tylko na Podkarpaciu z kanałami Polsatu wolał bym to niż mobilną,lecz to już jest gdybanie.

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: DVB-T / DVB-T2 z RTCN RZESZÓW (Krosno) / SUCHA GÓRA

Post autor: Krosnoludek »

Może Polsat z tego MUX-4 zrobi FTA, zaoferuje swoje tunery do odbioru telewizji naziemnej z obsługą HbbTV oraz płatnej oferty IPTV, oraz wspólny serwis VOD Polsatu i TVN-u
https://hdtvpolska.com/tvn-polsat-wspol ... streaming/

Ale to jest wszystko gdybanie, zobaczymy za 2 miesiące. Ja sam byłem zdziwiony, gdy dostałem info że wystartują w DVB-T2.

Awatar użytkownika
MarioPL
Posty: 299
Rejestracja: 15 lutego 2014, o 09:18
Miejscowość: Luboń k.Poznania
Odbiornik: LG 43UP78003LB
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań "Śrem", AE Poznań

Re: DVB-T / DVB-T2 z RTCN RZESZÓW (Krosno) / SUCHA GÓRA

Post autor: MarioPL »

Przejście Polsatu - mux-4 - na dvb-t2, w sytuacji gdzie nadal można kupić ofertę "mobilnej", nawet z zakupem dekodera T-hd210 (w niektórych punktach są w sprzedaży ), brzmienie niczym SF... chyba, że od 01.05 lub 01.06 będzie już niedostępna.
Możliwa jest też druga wersja ;) Polsat będzie nadawał dvb-t2 i stare dvb-t :roll:

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: DVB-T / DVB-T2 z RTCN RZESZÓW (Krosno) / SUCHA GÓRA

Post autor: Krosnoludek »

Jak w Krośnie jest z odbiorem tego testowego MUX-5 od TVP, bez problemów?

Slavko
Posty: 7
Rejestracja: 11 grudnia 2020, o 20:26
Miejscowość: Rzeszów

Re: DVB-T / DVB-T2 z RTCN RZESZÓW (Krosno) / SUCHA GÓRA

Post autor: Slavko »

MarioPL pisze: 1 maja 2021, o 13:59.
Możliwa jest też druga wersja ;) Polsat będzie nadawał dvb-t2 i stare dvb-t :roll:
Tylko czy mozliwym jest nadawanie na tym samym terenie i na tym samym kanale jednoczesnie dvbt z Tyczyna i Przewrotnegk i dvbt2 z Suchej Gory?

Awatar użytkownika
K63
Posty: 3794
Rejestracja: 30 lipca 2011, o 20:48
Miejscowość: KGR
Odbiornik: 2xTV + 2xSTB Combo
Instalacja antenowa: LOG 2-69 (pol. H) + DIPOL 19/21-60 (pol. V), wzm.Telmor WWK-840
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice (PL), Bardejov (SK)

Re: DVB-T / DVB-T2 z RTCN RZESZÓW (Krosno) / SUCHA GÓRA

Post autor: K63 »

Nadajniki w Tyczynie i Głogowie Młp. mogą wyłączyć, bo Sucha Góra pokryje sygnałem Rzeszów i jego okolice. :?:
Tylko, co wówczas z dotychczasowymi abonentami? Z drugiej strony, jeżeli CP nie rzuci na rynek dekoderów dvb-T2, to nie wiem kto miałby tę ofertę z Suchej Góry odebrać. :?:

Awatar użytkownika
hadam
Posty: 2923
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 17:50
Miejscowość: Niegowa
Odbiornik: LG 55UN81003LB / Monitor LG <=> Opticum Premium Box+ H.265
Instalacja antenowa: Antena BX1000+ Olympia Combo / Rozgałęźnik R-2.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy

Re: DVB-T / DVB-T2 z RTCN RZESZÓW (Krosno) / SUCHA GÓRA

Post autor: hadam »

Tak czy siak zmiana standardu na DVB T2 dotyczy także MUX4 więc pewnie muszą coś zacząć wcześniej z tym robić, bo aneksowanie, czy wypowiadanie umów, albo wymiana dekoderów będzie trwać.
Z drugiej jednak strony, to chyba nie mogą przełączyć do T2 zanim nie wymienią dekoderów, gdyby mieli to robić oczywiście, bo przecież umowa obowiązuje a ona jest połączona z dekoderem operatora.

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: DVB-T / DVB-T2 z RTCN RZESZÓW (Krosno) / SUCHA GÓRA

Post autor: Krosnoludek »

Dzisiaj pomęczyłem jeszcze kilkakrotnie infolinię o ten MUX-4 i wychodzi że tak:
Planowany start MUX-4 z Suchej Góry (potwierdzony) 30.06.2021, lecz w DVB-T, a na DVB-T2 przełączą najpóźniej do 23.05.2022 roku.
Wychodzi że pierwotnie podali mi docelowe parametry jak pytałem o nie.
Jak ostatecznie będzie, przekonamy się za nie całe dwa miesiące.

Według mnie, MUX-4 powinni przełączyć do DVB-T2 w tym samym czasie na danym obszarze co MUX-y 1-3

Awatar użytkownika
K63
Posty: 3794
Rejestracja: 30 lipca 2011, o 20:48
Miejscowość: KGR
Odbiornik: 2xTV + 2xSTB Combo
Instalacja antenowa: LOG 2-69 (pol. H) + DIPOL 19/21-60 (pol. V), wzm.Telmor WWK-840
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice (PL), Bardejov (SK)

Re: DVB-T / DVB-T2 z RTCN RZESZÓW (Krosno) / SUCHA GÓRA

Post autor: K63 »

Na niemieckiej stronie, która robiona jest chyba m.in. na podstawie koordynacji międzynarodowych, przy Suchej Górze jest uwaga: "Plan: 30.06.2021". Nie ma nic na temat DVB-T2.
https://www.ukwtv.de/cms/radio-dx/72-se ... -%20mobile

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: DVB-T / DVB-T2 z RTCN RZESZÓW (Krosno) / SUCHA GÓRA

Post autor: Krosnoludek »

Jest faktycznie:
Obrazek
https://www.ukwtv.de/cms/radio-dx/72-se ... -%20mobile

Czyli MUX-4 będzie miał te same parametry co pozostałe MUX-y 1-3
Moc 100 kW, polaryzacja H czyli pozioma, i start tak jak mi podano planują na 30.06.2021, DVB-T

Wychodzi na to, że Sucha Góra będzie pierwszym obiektem MUX-4 z mocą 100 kW

Awatar użytkownika
Rzeszowiak
Posty: 313
Rejestracja: 26 listopada 2012, o 19:28
Miejscowość: Rzeszów
Instalacja antenowa: Antena UHF/VHF T-urbo-T COMBO Telmor.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Sucha Góra

Re: DVB-T / DVB-T2 z RTCN RZESZÓW (Krosno) / SUCHA GÓRA

Post autor: Rzeszowiak »

Coś mi zakłóca mux 3 od tygodnia poziom błędów raz jest raz niema. Nie da się tego muxu oglądać. Przestawiłem antenę raz w prawo potem w lewo i dalej obraz ma przycięcia. Antena ustawiona na Suchą Górę czyżby sfn z Baranówki ma jakiś wpływ i zakłóca odbiór czy coś innego?

adam555
Posty: 10
Rejestracja: 5 grudnia 2014, o 21:38
Miejscowość: Rzeszów
Nadajnik - obiekt nadawczy: Sucha Góra

Re: DVB-T / DVB-T2 z RTCN RZESZÓW (Krosno) / SUCHA GÓRA

Post autor: adam555 »

Coś chyba jest na rzeczy z wpływem testów. Od 27.04 telewizor przestał odbierać MUX3. Antena „zbiorcza”. Sygnał 100%, jakość 20%, po interwencjach jakość 10%, telewizor oczywiście nie odbiera, czasem tylko pojawi się ślad obrazu. Technicy rozkładają ręce i nie wiedzą co jest.

Zablokowany