DVB-T z RTON RZESZÓW / BARANÓWKA

wiwi
Posty: 62
Rejestracja: 23 kwietnia 2011, o 22:23
Miejscowość: Przeworsk
Odbiornik: PHILIPS 55OLED804
Instalacja antenowa: pokojowa antena siatkowa na strychu
Nadajnik - obiekt nadawczy: Leżajsk Giedlarowa

Re: DVB-T Rzeszów/Baranówka

Post autor: wiwi »

Nadajnik na baranówce nie nadaje się do stałego odbioru dalej niż 10 km od rzeszowa składa się na to mała wysokośc i moc obiektu ukształtowanie terenu szczególnie w kierunku południowo wschodnim mała moc wiekszej niedadza bo nadajnik jest w dużym mieście i pewnie jakies zakłucenia beda. Z Suchej Góry teraz napewno mocy niezwieksza bo bedzie południowych sąsiadów zakłucać. Najlepiej mogli by zamiast tej całej baranówki Przemyśl TG albo Leżajsk uruchomić ale poczekamy do lipca. Wesołych Świąt:)
Ostatnio zmieniony 25 kwietnia 2011, o 20:22 przez wiwi, łącznie zmieniany 1 raz.

artik_

Re: DVB-T Rzeszów/Baranówka

Post autor: artik_ »

Kolego,

Leżajsk Giedlarowa nie jest obiektem emitela tylko konkrecji więc nikt z emitela nawet nie myśli o takich propozycjach jak ty piszesz z wiadomych względów.

atomek

Re: DVB-T Rzeszów/Baranówka

Post autor: atomek »

@artik_ jak nie jak tak. http://www.emitel.pl/telewizja/naziemna ... ania-mux-2 - MUX 2, etap V no i chyba nie muszę Ci mówić kto jest operatorem tego muxu.

wiwi
Posty: 62
Rejestracja: 23 kwietnia 2011, o 22:23
Miejscowość: Przeworsk
Odbiornik: PHILIPS 55OLED804
Instalacja antenowa: pokojowa antena siatkowa na strychu
Nadajnik - obiekt nadawczy: Leżajsk Giedlarowa

Re: DVB-T Rzeszów/Baranówka

Post autor: wiwi »

artik ma racje emitel nie jest wlascicielem tego obiektu http://www.emitel.pl/strona-glowna/mapa-obiektow a zasugerowałem się tym co kolega wyżej podaje czyli harmonogramem muxów myslałem że wszystkie te obiekty należa do emitela...

jarfi

Re: DVB-T Rzeszów/Baranówka

Post autor: jarfi »

Czy wiadomo coś o tym, że nadajnik działa lub nie.
W artykule w Super Nowościach pisało, że będzie działał od 21 kwietnia.
Może działa tylko nikt nie odbiera?

Green ninja

Re: DVB-T Rzeszów/Baranówka

Post autor: Green ninja »

@Up
Mieszkam w odległości ~800m w linii prostej(bezpośredni widok na nadajnik) , nic się nie udało złapać, ani na pokojowej ani na zewnętrznej.
Wychodzi na to że nie nadaje

jarfi

Re: DVB-T Rzeszów/Baranówka

Post autor: jarfi »

ja mam 2km. już myślałem, że coś nie tak, ze sprzętem, ale skoro na 800m nie działa to chyba rzeczywiście tak jest.

atomek

Re: DVB-T Rzeszów/Baranówka

Post autor: atomek »

@wiwi artik_ ma owszem rację co do własności obiektu Leżajsk Giedlarowa, ale nie ma racji co do uruchamiania na nim transmisji muxów przez emitela.

A jeśli idzie o Baranówkę to dalej nie nadaje. Może dziś uruchomią. Ale jeśli nawet ją włączą komu ta transmisja? Wystarczyło by utrzymać transmisję MUX-3 z Suchej Góry dłużej niż do czerwca i podwyższyć moc MUX-2 choćby do 25 KW i do docelowego nadawania, większość podkarpackiego miała by DVB-T. Ale oczywiście jakieś gryzipiórki z Warszawy zawsze wiedzą co najlepsze. Niektórzy piszą że transmisja testowa MUX-3 z Suchej góry będzie utrzymana, a ja jestem tego pewien że ją wyłączą w czerwcu, w końcu np. wg TVP będziemy mieli już DVB-T z Baranówki. Dla warszawki woj podkarpackie to tylko miasto Rzeszów.

jarfi

Re: DVB-T Rzeszów/Baranówka

Post autor: jarfi »

Ja mam satelitę i mam wszystkie programy oprócz lokalnej telewizji z Rzeszowa. Nie mam ochoty stawiać wielkich anten zwłaszcza, że mieszkam w bloku na parterze. Moim zdaniem jest to jak najbardziej zasadne, bo na antenie pokojowej będę miał lokalną telewizję. Odbiór z SG, byłby dla mnie bardzo trudny ze względu na lokalizację. Myślę, że Baranówkę złapię bez jakichś cudów, które musiałbym zrobić do odbioru SG.

Green ninja

Re: DVB-T Rzeszów/Baranówka

Post autor: Green ninja »

Coś mi się wydaje że TP EmiTel włączy mux-3 z baranówki dopiero jutro :(

artik_

Re: DVB-T Rzeszów/Baranówka

Post autor: artik_ »

Nadajnik już działa

lukasz536
Posty: 103
Rejestracja: 21 grudnia 2010, o 13:31
Odbiornik: Samsung LE32B450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza AZART (MUX 1 i 2) + pojedynczy dipol własnej roboty (MUX 3)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Sucha Góra + Baranówka

Re: DVB-T Rzeszów/Baranówka

Post autor: lukasz536 »

Potwierdzam, działa - ja mam bardzo dobry odbiór, bo do nadajnika niecały kilometr:-)

_Martin_

Re: DVB-T Rzeszów/Baranówka

Post autor: _Martin_ »

Niech ktoś się pochwali dalekim odbiorem.

Mi wyszukuje dłużej na 35 kanale, wiec sygnał słaby odbiera , niestety nic nie znajduje.

piotr_krz
Posty: 27
Rejestracja: 30 grudnia 2010, o 10:15
Odbiornik: Tuner DVB-T do Turbodecodera telewizji n
Instalacja antenowa: Antena Televes DAT HD
Nadajnik - obiekt nadawczy: Sucha Góra, Rzeszów - Baranówka

Re: DVB-T Rzeszów/Baranówka

Post autor: piotr_krz »

Potwierdzam odbiór na Krzyżanowskiego 16 4 piętro. Antena Tri-Digit skierowana na Suchą Górę. Z Baranówki sygnał na k.35 - siła 100%, jakość 100%

l__s2

Re: DVB-T Rzeszów/Baranówka

Post autor: l__s2 »

Potwierdzam odbiór 17 km od nadajnika. Siła 95%, jakość 40-50%

blukasz

Re: DVB-T Rzeszów/Baranówka

Post autor: blukasz »

Wilkowyja, antena Yagi na Suchą Górę, siła sygnału 78%

polszu

Re: DVB-T Rzeszów/Baranówka

Post autor: polszu »

MUX3 Pogranicze Kielnarowa/ BorekStary ~15km od nadajnika na razie super stabilny odbiór antena ATX87 + "dobierana" wkładka SWA7 w roli przedwzmacniacza i wzmacniacz rozgałęźny AWS-144ST AMS

Mam pytanie czy ktoś z okolicy Kielnarowej, Borku, Chmielnika odbiera MUX 2 z Suchej Góry ?

Bonanzo

Re: DVB-T Rzeszów/Baranówka

Post autor: Bonanzo »

Siła i jakość full 13 km od nadajnika Baranówka--- Łukawiec Dolny antene mam ustawioną na Krosno Sucha Góra mimo to wszystko pięknie płynie.Co do odbioru mux 2 spróbuj zwykłą siatkę i SWA 7 LUB SWA 474/EXPO albo najsilniejszą SWA 9701 ale to na tym juz słowackie śmigają.( na kierunkowych nie udało mi się odebrać 61 kanału(TEST ATX 91 I ATX 55 YAGI 19 ELEMENTOWA) a wzmacniacze przedwzmacniacze strata kasy i czasu zwykła siatka 25 m kabla śmiga aż miło) chodzi tez ale na droższej telmor 860 asr teraz to HD 860 P 25

atomek

Re: DVB-T Rzeszów/Baranówka

Post autor: atomek »

40 km od Baranówki w linii prostej (przedmieścia Mielca od strony Rzeszowa) brak odbioru co w cale mnie jakoś nie dziwi.

Green ninja

Re: DVB-T Rzeszów/Baranówka

Post autor: Green ninja »

Ofiar Katynia, bezpośredni widok na nadajnik, odbiór na 2m kabla schowanym za szafą.
Siła : 76% , jakość 82%

Zablokowany