Odbiór DVB-T w Rzeszowie

belzebiusz
Posty: 2505
Rejestracja: 5 grudnia 2011, o 15:35
Odbiornik: .
Sony KDL-42W805A
Not Only TV LV5T Deluxe (USB)
Instalacja antenowa: 19-elementowa Yagi
z symetryzatorem,
na kominie
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN: Siedlce/Łosice i Dęblin/Ryki

Re: Odbiór DVB-T w Rzeszowie

Post autor: belzebiusz »

No takie stacje jak Eurosport i TVN24 w analogu to może być tylko i wyłącznie kablówka. :P

Awatar użytkownika
axelmateuss
Posty: 139
Rejestracja: 3 sierpnia 2011, o 10:14
Odbiornik: LG 39LN575s, Wiwa HD-90 New, Cyfrowy Polsat T-HD 1000
Instalacja antenowa: TriDigit + multiswitch
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków-Chorągwica

Re: Odbiór DVB-T w Rzeszowie

Post autor: axelmateuss »

piootrek007 pisze:Mistrz ciętej riposty... :D
Poważnie się pytam
Ale to żadne żarty :) Sam miałem taką sytuację - mieszkając w bloku przez kilka tygodni na pokojówce odbierałem Discovery, TVN24, TVN Turbo i kilka innych kanałów - zachodziłem w głowę, skąd się takie cuda biorą i jedynym wyjaśnieniem była kablówka sąsiada ;) Korzystaj, póki działa, bo jak sąsiad poskarży się do dostawcy, że "coś mu ostatnio gorzej odbiera", to się skończy promocja u Ciebie :)
Ale już ciiii, bo zaraz nas moderatorzy uspokoją i przypomną wątek. Więc w nawiązaniu do niego - oświadczam Ci, że ww. kanały nie nadają w DVB-T w Rzeszowie :P

Bartt

Re: Odbiór DVB-T w Rzeszowie

Post autor: Bartt »

elektra pisze:Dodałam w takim razie trochę informacji, co jeszcze byłoby pomocne? Dziś jest jeszcze mniej kanałów:/ Dziwi mnie to, bo przez ostatnie 2 miesiące wszystko działało bez problemu, odbierałam wszystkie trzy multipleksy...
Ciężko powiedzieć co może być przyczyną ;) . Zakładając że sygnał docierający do anteny jest ok, wtedy najbardziej prawdopodobne przyczyny problemów to:
- uszkodzenie przewodu antenowego (mechaniczne lub zawilgocenie)
- problem połączeń przy samej antenie (w puszce antenowej), lub przy tv (wtyk antenowy).
Trzeba sprawdzić:
- wtyk przy tv - jak jest założony na kabel (czy nie za luźno), czy nie ma zwarcia między oplotem (ekranem), a żyłą środkową
- kabel antenowy na całej długości - czy nie ma uszkodzeń zewnętrznych
- przelotkę okienną (jeśli jest)
- połączenia wewnątrz anteny (puszki antenowej) - czy nie ma wilgoci, śladów korozji na śrubkach i również czy w miejscu mocowania kabla do symetryzatora jest ok (czy też nie ma zwarcia oplotu z środkowym drucikiem w kabelku).

piootrek007

Re: Odbiór DVB-T w Rzeszowie

Post autor: piootrek007 »

axelmateuss pisze:
piootrek007 pisze:Mistrz ciętej riposty... :D
Poważnie się pytam
Ale to żadne żarty :) Sam miałem taką sytuację - mieszkając w bloku przez kilka tygodni na pokojówce odbierałem Discovery, TVN24, TVN Turbo i kilka innych kanałów - zachodziłem w głowę, skąd się takie cuda biorą i jedynym wyjaśnieniem była kablówka sąsiada ;) Korzystaj, póki działa, bo jak sąsiad poskarży się do dostawcy, że "coś mu ostatnio gorzej odbiera", to się skończy promocja u Ciebie :)
Ale już ciiii, bo zaraz nas moderatorzy uspokoją i przypomną wątek. Więc w nawiązaniu do niego - oświadczam Ci, że ww. kanały nie nadają w DVB-T w Rzeszowie :P
No to korzystam puki moge z mojej analogowo-cyfrowej telewizji naziemnej :).
Dzięki za odpowiedź, pozdrawiam

kazek94

Odbiór DVB-T na antenie pokojowej Rzeszów.

Post autor: kazek94 »

Witam. Za dwa tygodnie wprowadzam się na ulicę Solarza (krakowska południe). Mieszkanie usytuowane jest na 7-mym piętrze. Posiadam TV-LCD Sony Bravia KDL-40v4000 , dość wiekowy, więc niestety będę musiał dokupić dekoder DVB-T. Czy zakupując antenę pokojową, będę mógł spokojnie odbierać programy ze wszystkich multipleksów ? Pozdrawiam
Kazek

distefano
Posty: 589
Rejestracja: 19 kwietnia 2013, o 19:15
Odbiornik: TV Panasonic 50"
Ferguson T65
LTC HD-302
Instalacja antenowa: Antena kierunkowa 12 el. pasmo UHF
Nadajnik - obiekt nadawczy: Krzemianucha odl. 10 km

Re: Odbiór DVB-T na antenie pokojowej Rzeszów.

Post autor: distefano »

Jeśli antena będzie umieszczona w tym pomieszczeniu, w którym okno znajduje się od strony nadajnika to odbiór powinien być dobry jeśli z przeciwnej strony mieszkania to mogą występować problemy. Trudno jest dać miarodajną odpowiedź na odległość. Ja pokojowej anteny u siebie zastosować nie mogę mimo, że z dachu nadajnik mam w zasięgu wzroku (parter i sygnał zasłaniają ściany i inne budynki). Sprawę załatwia tylko antena zewnętrzna bez wzmacniacza.

kazek94

Re: Odbiór DVB-T na antenie pokojowej Rzeszów.

Post autor: kazek94 »

Mógłbyś mi doradzić jaką antenę dobrać ? Tyczy się to i pokojowej i zewnętrznej .
Pozdrawiam

woox
Posty: 2
Rejestracja: 22 kwietnia 2017, o 09:46

Problem z odbiorem MUX 1 i 2 - Rzeszów

Post autor: woox »

Witam, mam problem z odbiorem MUX 1 i 2. Posiadam antene zbiorczą na dachu bloku. Zawsze miałem idealny sygnał. Posiadam dwa telewizory podpięte pod jeden kabel. Z 3 dnie temu włączam jeden telewizor i nie ma programów, skanuje celem znalezienie od nowa wszystkich programów a tu jedynie znajduje mi tylko 7 tj. MUX3. Sprawdzam na drugim tv i wszystko gra jak należy Dla potwierdzenia skanuje też ten drugi tv i znajduje wszytskie programy. W takim razie przywracam ustawienia fabryczne tv tego pierwszego i dalej skanuje. Nic nie pomaga, dalej jest 7 programów. Zaznaczam,że nigdy nie miałem problemów z odbiorem. Ma może ktoś pomysł na mój problem. Dzięki z góry.

poxipol
Posty: 1977
Rejestracja: 7 stycznia 2015, o 23:04
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kraków-Chorągwica

Re: Problem z odbiorem MUX 1 i 2 - Rzeszów

Post autor: poxipol »

Wygląda to na bardzo osłabiony sygnał w drugim odbiorniku.
Przyczyn może być wiele.
Rozgałęźnik -jaki,pasywny czy aktywny.
Sprawa kabla i połączeń.
Może być mechaniczne uszkodzenie gniazda antenowego w odbiorniku.
Inna sprawa,osłabienie sygnału w Azarcie.Gniazdo abonenckie może też być uszkodzone.
Osłabiony sygnał może już być niewystarczający w drugim odbiorniku.
Trzeba to wszystko sprawdzić.

woox
Posty: 2
Rejestracja: 22 kwietnia 2017, o 09:46

Re: Problem z odbiorem MUX 1 i 2 - Rzeszów

Post autor: woox »

Tylko najdziwniejsze jest, że nagle to się stało i nie wiem co jest przyczyną.

Adis
Posty: 110
Rejestracja: 6 grudnia 2016, o 11:50
Miejscowość: Rybnik
Odbiornik: tv philips dekoder Viva
Instalacja antenowa: telmor 850 i Sparta lambda
10m dach
Nadajnik - obiekt nadawczy: kosztowy skrzyczne opole sucha gora masl

Re: Problem z odbiorem MUX 1 i 2 - Rzeszów

Post autor: Adis »

moze wysiadl ci zasilacz tez tak raz miałem
Ostatnio zmieniony 22 maja 2017, o 15:13 przez Jarosław Bałuka, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Proszę o stosowanie zasad polskiej pisowni. Regulamin forum.

Kolor
Posty: 451
Rejestracja: 10 grudnia 2014, o 19:21
Odbiornik: Samsung F5500
Viva HD90mc
THD1000
Instalacja antenowa: Pabianice - kablówka i azart - mux1-3 i 8
Justynów - siatka+sym - mux1-3 i 8
Nadajnik - obiekt nadawczy: MUX 1-3 Łódź komin EC, MUX 8 Zygry

Re: Problem z odbiorem MUX 1 i 2 - Rzeszów

Post autor: Kolor »

W czym zasilacz? Nie pisał o żadnych urządzeniach zasilanych, więc...

Zablokowany