Odbiór DVB-T w Rzeszowie

Lilou

Re: Odbiór DVB-T w Rzeszowie

Post autor: Lilou »

Czy jest szansa odebrania w Rzeszowie jakiegoś czeskiego nadajnika DVB-T. Czy jest to możliwe w praktyce??

kemi73
Posty: 739
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: LV6TMPVR4,Tuner USB AveMedia
Instalacja antenowa: TriDigit + Symetryzator, pokojowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: nadajnik: RTCN Sucha Góra

Re: Odbiór DVB-T w Rzeszowie

Post autor: kemi73 »

Najlepiej poszukać w tym wątku: http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f=40&t=1193

Lilou

Re: Odbiór DVB-T w Rzeszowie

Post autor: Lilou »

Niestety ale w tym temacie nie znalazłem nic ciekawego. Chodzi mi tylko o informacje czy to jest wogule możliwe, i czy ktos próbował to łapać na swojej antenie??

Awatar użytkownika
blockbuster
Posty: 1467
Rejestracja: 1 stycznia 2011, o 20:58
Miejscowość: okolice Radomska
Odbiornik: LG UK6300
Instalacja antenowa: ATX-91
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wręczyca, Kamieńsk, Kosztowy, Lysá Hora

Re: Odbiór DVB-T w Rzeszowie

Post autor: blockbuster »

Lilou pisze:Czy jest szansa odebrania w Rzeszowie jakiegoś czeskiego nadajnika DVB-T. Czy jest to możliwe w praktyce??
Jeżeli koledze chodzi rzeczywiście o odbiór czeskiego a nie słowackiego DVB-T to w Rzeszowie nie ma na to jakichkolwiek szans. Najbardziej wysunięty na wschód czeski nadajnik dużej mocy to Lysa Hora a odległość pomiędzy Rzeszowem a tym nadajnikiem to 260km. Dodatkowo sygnał jest tłumiony w kierunku wschodnim i dociera z trudem raptem w okolice Krakowa.

Lilou

Re: Odbiór DVB-T w Rzeszowie

Post autor: Lilou »

Dzięki za odpowiedź. Tak myślałem, że raczej to niemożliwe. Pozostaje mi tylko Dvb-t Kosice-Dubnik ze Słowacji. A z Ukrainy leci coś ciekawego??

Lilou

Re: Odbiór DVB-T w Rzeszowie

Post autor: Lilou »

Witam ponownie...

W związku z włączeniem Świętego Krzyża prawdopodobnie będe anetene kierował w tamta stronę. Dlatego mam pytanie. Posiadam z odzysku taką starszą antene telewizyjną UHF 19-elementowa Dipol 19/21-60 z symetryzatorem. Odległość od Świętego Krzyża do Rzeszowa gdzie mieszkam to 117 km. Do tego ani jednej górki i przeszkody(sprawdzone z dvbtmap.eu).

Czy jak podłącze tą antene, to mogę złapać ten nadajnik. Czy może będę musiał wymienić ten symetryzator na jakichś wzmacniacz np LNA-177. Co radzicie??

Tom345
Posty: 669
Rejestracja: 22 grudnia 2009, o 22:10
Odbiornik: Samsung P2370HD, Not Only TV LV5TDelux
Instalacja antenowa: Thomson ANT-85 lub kawałek druta.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Warszawa PKiN/Raszyn

Re: Odbiór DVB-T w Rzeszowie

Post autor: Tom345 »

Trzeba sprawdzić samemu, nic nie wywróżymy. Na razie nic nie kupuj.

PanNoName

Re: Odbiór DVB-T w Rzeszowie

Post autor: PanNoName »

Witam, a ja mam pytanie trochę z innej beczki, jestem w sprawach DVB-T laikiem a bardzo mnie ciekawi jedna kwestia jak to możliwe, że Sucha Góra, Przemyśl, a w przyszłości Leżajsk nadają mux2 na kanale 61? Skąd mam wiedzie, który nadajnik mój tuner odbiera skoro wszystkie nadają na tej samej częstotliwości? Jeśli chodzi o Słowackie muxy jest możliwość "złapania" ich? antenę mam ustawiona centralnie na południe.
pozdrawiam:)

Tomasz Berezowski

Re: Odbiór DVB-T w Rzeszowie

Post autor: Tomasz Berezowski »

PanNoName pisze:Witam, a ja mam pytanie trochę z innej beczki, jestem w sprawach DVB-T laikiem a bardzo mnie ciekawi jedna kwestia jak to możliwe, że Sucha Góra, Przemyśl, a w przyszłości Leżajsk nadają mux2 na kanale 61? Skąd mam wiedzie, który nadajnik mój tuner odbiera skoro wszystkie nadają na tej samej częstotliwości? Jeśli chodzi o Słowackie muxy jest możliwość "złapania" ich? antenę mam ustawiona centralnie na południe.
pozdrawiam:)
Nie musisz wiedzieć. Nadajniki pracują w SFN nadając ten sam program. Ustawiasz antenę w kierunku najlepszego odbioru (przy czym wcale nie musi to być kierunek konkretnego nadajnika).

Bartt

Re: Odbiór DVB-T w Rzeszowie

Post autor: Bartt »

No właśnie. Jest ten SFN Sucha Góra/Przemyśl, czy nie :?:
Jeśli tak, to coś chyba jest nie tak w opisie parametrów emisji z poszczególnych nadajników:
MUX2 k61
Sucha Góra - Em. cyfrowa MPEG-4, 64QAM, 8k, 3/4, 1/8.
Przemyśl - Em. cyfrowa MPEG-4, 64QAM, 8k, 5/6, 1/4.
Źródło: Emitel

Czy przy SFN nie powinny być takie same :?:

Dla ciekawostki jeszcze jedna rzecz:
MUX3 k42 Sucha Góra
Em. cyfrowa MPEG-4, 64 QAM, 8k, 2/3 :!: , 1/32.
Nigdzie w Polsce nie znalazłem takich parametrów dla MUX3
Czy one są rzeczywiste czy to pomyłka :?:
Jeśli takie są, to może to tłumaczyć dużą różnicę w odbiorze MUX2 i 3 zwłaszcza jeśli w MUX2 z Suchej G. FEC jest 5/6.

Przy okazji może ktoś odpowie na pytanie dlaczego MUX2 z SG nie nadaje od razu na docelowym kanale 32. Widzę z harmonogramu że na tym samym kanale ma startować nadajnik Góra Jawor do konca tego roku :o Na pewno zasięg byłby lepszy.

Pozdrowienia dla dociekliwych :D

Awatar użytkownika
blockbuster
Posty: 1467
Rejestracja: 1 stycznia 2011, o 20:58
Miejscowość: okolice Radomska
Odbiornik: LG UK6300
Instalacja antenowa: ATX-91
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wręczyca, Kamieńsk, Kosztowy, Lysá Hora

Re: Odbiór DVB-T w Rzeszowie

Post autor: blockbuster »

Bartt pisze:No właśnie. Jest ten SFN Sucha Góra/Przemyśl, czy nie :?:
Jeśli tak, to coś chyba jest nie tak w opisie parametrów emisji z poszczególnych nadajników:
MUX2 k61
Sucha Góra - Em. cyfrowa MPEG-4, 64QAM, 8k, 3/4, 1/8.
Przemyśl - Em. cyfrowa MPEG-4, 64QAM, 8k, 5/6, 1/4.
Źródło: Emitel

Czy przy SFN nie powinny być takie same :?:

Dla ciekawostki jeszcze jedna rzecz:
MUX3 k42 Sucha Góra
Em. cyfrowa MPEG-4, 64 QAM, 8k, 2/3 :!: , 1/32.
Nigdzie w Polsce nie znalazłem takich parametrów dla MUX3
Czy one są rzeczywiste czy to pomyłka :?:
Jeśli takie są, to może to tłumaczyć dużą różnicę w odbiorze MUX2 i 3 zwłaszcza jeśli w MUX2 z Suchej G. FEC jest 5/6.

Przy okazji może ktoś odpowie na pytanie dlaczego MUX2 z SG nie nadaje od razu na docelowym kanale 32. Widzę z harmonogramu że na tym samym kanale ma startować nadajnik Góra Jawor do konca tego roku :o Na pewno zasięg byłby lepszy.

Pozdrowienia dla dociekliwych :D
Co do MUX3 to FEC 2/3 i interwał ochronny 1/32 miał kiedyś nadajnik na Skrzycznem ale potem zmieniono parametry na FEC 3/4 i ochronę 1/8
http://imageshack.us/photo/my-images/17 ... 28001.jpg/

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: Odbiór DVB-T w Rzeszowie

Post autor: Jarosław Bałuka »

Bartt pisze: MUX2 k61
Sucha Góra - Em. cyfrowa MPEG-4, 64QAM, 8k, 3/4, 1/8.

MUX3 k42 Sucha Góra
Em. cyfrowa MPEG-4, 64 QAM, 8k, 2/3 :!: , 1/32.
Nieaktualne.
SG k.61 pracuje 5/6, 1/4
SG k.42 pracuje 3/4, 1/8

Bartt

Re: Odbiór DVB-T w Rzeszowie

Post autor: Bartt »

OK, dziękuję za info ;)

bogdan48
Posty: 50
Rejestracja: 28 grudnia 2010, o 17:47
Odbiornik: Wiwa-50 ,Dekoder Opticum x-7
Instalacja antenowa: antena siatkowa zawieszona przy domku na dzialce,Antena panelowa na balkonie
Nadajnik - obiekt nadawczy: Such Gora

Re: Odbiór DVB-T w Rzeszowie

Post autor: bogdan48 »

Witam -a moze ktos co wie kiedy z S. Gory zmienia Mux-2 kanal61/29 i zwieksz sygnal

Lilou

Re: Odbiór DVB-T w Rzeszowie

Post autor: Lilou »

Łapie ktoś w Rzeszowie Słowaków?? Jeśli tak to na jakiej antenie??

bogdan48
Posty: 50
Rejestracja: 28 grudnia 2010, o 17:47
Odbiornik: Wiwa-50 ,Dekoder Opticum x-7
Instalacja antenowa: antena siatkowa zawieszona przy domku na dzialce,Antena panelowa na balkonie
Nadajnik - obiekt nadawczy: Such Gora

Re: Możliwe kolizje z analogiem podczas startu 4 etapu MUX-2

Post autor: bogdan48 »

Witam-Jak juz wczesniej pisalem na forum mieszkam wRzeszowie na B-4 .Mam zamontowana antene Atrax -300 na balkonie ,balkon od strony poludniowej.Odbieram w tej chwili kanaly z S.Gory 42 i k. 35 z Rzeszowa .Odbieralem rowniez k.61 z S.Gory czyli mux-2, odbior byl w miare dobry chodz zdarzaly sie dni gorsze.Od jakies dwoch moze wiecej tygodni odbior k.61 jest nie mozliwy nieraz cos tam zalapie ale nie do ogladania.Nie wiem co sie dzieje ze nagle tak sie pogorszylo.Chodz jakies tydzien temu o dziwo jalo jak z cebra a obraz mialem super prawie bez zaciec,rowniez w czorej tez lalo i obraz byl w miare dobry nic nie ruszalem antena a dzis prawie nie ma sygnalu.Mnie sie zdaje ze przy ulewnym deszczu nie powinno byc obrazu a tu jest odwrotnie.Moze ktos wie przypuszczalnie kiedy zwieksza ten sygnal i zmienia kanal na k.32.Mialem zamontowac antene na dachu ale jest zamkniecie ,czekam na zwiekszenie sygnalu nie chce zmieniac anteny bo skoro odbiera na k.42 dobrze to tez powinno odbierac na k.61 po zwiekszeniu mocy.Ale dziwi mnie takie nagle pogorszenie odbioru,czy ma jakis wplyw podlaczenie Tarnowa lub Kielc.

jacekplastyk

Re: Odbiór DVB-T w Rzeszowie

Post autor: jacekplastyk »

Witam kiedy z Rzeszowa - baranówka popłyną kanały takie jak polsat tvn itp ?

Pytam ponieważ sasiad wybudował budynek który uniemożliwia skierowanie anteny na suchą góre

lopes91

Re: Odbiór DVB-T w Rzeszowie

Post autor: lopes91 »

Mam dziwny problem.

Otóż odbierałem sobie spokojnie Muxa z Baranówki, paczka TVP aż do wtorku. Niestety te kanały mi zgasły. Sprawdziłem już prawie wszystko ( 3 różne anteny - 2 siatki, atx-55 i nic, płytki SWA-7, SWA-14, SWA-9001, SWA-2000/4CT, LNA-177, zasilacze zwykły i regulowany ). Tunery zabudowane w TV, próbowałem na 3 i nic. Zostały mi kable tylko. Czy możliwe jest aby aż tak wytłumiły sygnał? Czy to może wina anten które "skończyły żywot" ? Proszę o pomoc, bo co najdziwniejsze znikły też kanały w analogu.

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: Odbiór DVB-T w Rzeszowie

Post autor: Jarosław Bałuka »

Pasuje na przerwę na kablu, niestety...
Albo przerwa na wtyczce.

lukaszlz

Re: Odbiór DVB-T w Rzeszowie

Post autor: lukaszlz »

Czy u was też odbiera tvp info Lublin na kanale 35 z baranówki?

Zablokowany